اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

Active Contour Models

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : Active Contour Models

با سلام
    مثل همیشه تشکر میکنم بابت راهنماییهاتون
    حقیقتش با کمی search بیشتر متوجه علت شدم. مشکل این بود که برای استفاده از gvfباید دو معادله iterative حل بشه یکی برای پیداکردن میدان خارجی(که u,vرا بما میدهد در واقع مولفه های vector field) و دیگری معادله تعادل نیروهاست که از u,vبدست آمده استفاده میکنه .اما حقیقت برای پیاده سازی هنوز مشکل دارم.البته ببخشید اگه کمی سوالات به نظر ساده میاد چون تاحالا با اکتیوکانتورها کار نکردم
    باز هم ممنونم و در صورت مبهم بودن بخشهایی از کار از راهنماییهاتون بیشتر استفاده میکنم

دیدگاه

سلام ...................

شما کد XU رو Run کردید؟ همون ورژن پنجمش منظورمه ..
      دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
        بله ممنونم بابت فایلهایی که فرستادید. البته تصاویر دیتابیس من کیفیت خیلی پایینی دارند که باید پیش پردازش خوبی روی آنها صورت بگیره و بعد gvf را روی آنها انجام بدم روی تصاویر خام کانتور از یه جایی به بعد اصلا حرکت نمیکنه و متوقف میشه .فعلا روی پیش پردازش آنها کار میکنم تا بعد از آماده سازی از خود gvf یا gvf با کمی تغییر استفاده کنم . باز هم از راهنماییهای مفید شما استفاده خواهم کرد. از کمکتان نهایت تشکر را دارم.

دیدگاه

سلام ....................

نوشته اصلی توسط bahar_ees
          سلام
          بله ممنونم بابت فایلهایی که فرستادید. البته تصاویر دیتابیس من کیفیت خیلی پایینی دارند که باید پیش پردازش خوبی روی آنها صورت بگیره و بعد gvf را روی آنها انجام بدم روی تصاویر خام کانتور از یه جایی به بعد اصلا حرکت نمیکنه و متوقف میشه .فعلا روی پیش پردازش آنها کار میکنم تا بعد از آماده سازی از خود gvf یا gvf با کمی تغییر استفاده کنم . باز هم از راهنماییهای مفید شما استفاده خواهم کرد. از کمکتان نهایت تشکر را دارم.
          شرمنده بابت تاخیر ..

خیلی خلاصه روال کاری که باید بکنید اینطوری میشه ..

-- یه تصویر رو به عنوان Input Image خودتون بخونید ..

-- برای اون تصویر مقدار Snake تون رو Initialize کنید .. برای مدل عادی GVF این کار به صورت دستی انجام میشه اما میتونید خودتون یه الگوریتم ROI بزنید و حول و حوش ناحیه ی کانتورتون رو پیدا کنید .. بعد با در نظر گرفتن ناحیه ی آزادی برای اون Snake تون رو Initialize کنید .. اینم یه راهه .. یه راه دیگه هم اینه که مراکز مشتقاتتون رو به عنوان محدوده ی در نظر گرفته شده برای کانتور اولیه انتخاب کنید .. این کار شبیه اینه که شما یه سری Interest point روی تصویرتون به دست بیارید ..

-- از تصویرتون ماتریس Edge Map اش رو به دست بیارید.. مثلا با یه Canny Edge Detector میشه این کار رو انجام داد ..

-- این ماتریس رو بدید به دوتا PDE ای که برای GVF تعریف میشه تا حلشون کنه اونم به صورت ماکزیمم مقدار Optimum .. یعنی هم بهینه کردن فاکتور انعطاف و هم همگرایی به انرژی مینیمم ..

-- منتظر تغییر فرمی باشید که به صورت Iterative در Snake شما به وجود میاد ..

حالا همه ی این مراحل به صورت تقریبا فاز فاز در کدهای XU هست .. میتونید مرحله به مرحله M.file ها رو بخونید تا متوجه روند کلی پیاده سازیش بشید .. کدش خوب نوشته شده .. میشه ایده هاش رو پیدا کرد .. موفق باشید ..

دیدگاه

سلام
            باز هم ممنونم.منمشغول پیش پردازش جانانه!! روی دیتابیسم هستم. اما سوالی که یرام پیش آمده اینه که دقت اکتیو کانتورها مثلا GVF را چطور میشه تعیین کرد آیا برای درصد کانتورهای درست مشخص شده راهی هست؟
            من میخوام کارم را با gvf روی تصاویر پیش پردازش شده شروع کنم و باقی مرزهایی که gvf نتونسته مشخص کنه را با یک الگوریتم دیگه بهبود بدم اما دقیقا نمیدونم چطور باید این کارو انجام بدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bahar_ees
              سلام
              باز هم ممنونم.منمشغول پیش پردازش جانانه!! روی دیتابیسم هستم. اما سوالی که یرام پیش آمده اینه که دقت اکتیو کانتورها مثلا GVF را چطور میشه تعیین کرد آیا برای درصد کانتورهای درست مشخص شده راهی هست؟
              سلام ................

شرمنده بابت تاخیر ..

یه راه این سنجش اینه که شما یه تصویر رو به صورت دستی، Segment کنید و بعد تصویر اولیه رو بدید به GVF تا یه بار هم اون براتون Segment کنه و بعد نتایج رو با هم مقایسه کنید .. یعنی پیکسل هایی که روی Edge قرار گرفتن رو به نسبت اونهایی که خارج از Boundary هستن به دست بیارید و یه Cost نسبی برای Segmentation خودتون محاسبه کنید .. موفق باشید ..

دیدگاه

سلام .................

یه سری کد خیلی جالب برای Active Contour Model ها پیدا کردم که گفتم چقدر حوب میشه اگه بذارمشون اینجا تا اگه از خواستید بتونید تستشون کنید .. بعضی از اونها یه سری فایل MEX دارن که باید اونها رو اول توی متلب Make کنید و بعد فایل های اصلی متلب رو Run کنید .. مقاله های این کدهارو هم میذارم تا اگه نیاز بود بتونید از متدهاشون هم استفاده کنید .. همگی موفق باشید ..

فایل های پیوست شده

دیدگاه

با سلام........
                  مقاله ای که روی آن کار میکنم راجع به ''Active contours with selective local or global segmentation: A new formulation and level set method''
                  است که در بحث همگرایی آن مشکل دارم.
                  اگر کمکم کنین ممنون میشم...
                  لینک دانلود:
                  http://www4.comp.polyu.edu.hk/~cslzhang/papers.htm
                  شماره 110

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X