اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت DSK برای TMS320F2812

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت DSK برای TMS320F2812

سلام دوستان
    من میخوام یه DSK واسه TMS320F2812 درست کنم .
    یه طرح اولیه تو نظرم هست که اینه.

اگه عکس رو نمیتونید ببینید ار لینک زیر ببینید.
    http://www.4shared.com/file/53200584/ac45bb7d/dsk2812.html
    اگه دوستان نظری دارن بگن تا با هم اونو بسازیم و در اختیار سایت بذاریم و به تعداد افرادی که میخان تولیدش کنیم
    ” تا سگ نشوی کوچه و بازار نگردی هرگز نشوی گرگ بیابان حقیقت”

پاسخ : ساخت DSK برای TMS320F2812

طرحتون خوبه . در مورد ولتاژ ها چند PDF بخونید چون فکر کنم Sequence داره . منظورتان از jtag چیه؟ به کجای 2812 می خواهید وصل کنید.

دیدگاه

درسته sequence داره و من میخوام مثل eZDSP ببندم. هدر jtag که گذاشتم به همون پایه های jtag مربوط به DSP میشه و مستقیم به اونا وصل میشه
      (پایه های EMU1, EMU0, TDO, TDI, TMS, TCK ) که اگه کسی خواست برنامش رو با امولاتور debug کنه بتونه امولاتورش رو از طریق هدر jtag به این برد وصل کنه. فقط چون پایه های address و data منظم نیستند و خیلی پخش شدن به نظر شما چه کار کنیم که pcb بشتر از 2 لایه نشه؟
      خود تگزاس واسه sequence ولتاژها اینو پیشنهاد کرده که توی صفحه 98 از SPRS174O میباشد:

• Power-Up Sequencing
      Enable power to all 3.3-V supply pins (VDDIO, VDD3VFL, VDDA1/VDDA2/VDDAIO/AVDDREFBG) and then
      ramp 1.8 V (or 1.9 V) (VDD/VDD1) supply pins.
      1.8 V or 1.9 V (VDD/VDD1) should not reach 0.3 V until VDDIO has reached 2.5 V. This ensures the reset
      signal from the I/O pin has propagated through the I/O buffer to provide power-on reset to all the modules
      inside the device. See Figure 6−11 for power-on reset timing.
      • Power-Down Sequencing:
      During power-down, the device reset should be asserted low (8 μs, minimum) before the VDD supply
      reaches 1.5 V. This will help to keep on-chip flash logic in reset prior to the VDDIO/VDD power supplies
      ramping down. It is recommended that the device reset control from “Low-Dropout (LDO)” regulators or
      voltage supervisors be used to meet this constraint. LDO regulators that facilitate power-sequencing (withthe aid of additional external components) may be used to meet the power sequencing requirement

دیدگاه

من براش قبلا pcb زدم ، کار هم میکنه. pcb من دو رو هست و اتفاقا همه پایه ها رو هم بیرون کشیدم به صورت کاربردهاشون مثلا pwm ها جدا adc ها جدا و ... ابعاد برد من 11cm x 11cm هست و البته میشه به راحتی تبدیلش کرد به یک DSK . زیاد سخت نگیر اگه قبلا همچین pcb هایی زدی کار سختی پیش رو نداری نیازی هم به خوندن همه pdf های texas نداری. حدود 50 صفحه از datasheet چیپ کفایت میکنه، تاکید میکنم من از بردم چندتا ساختم که همش کار میکنه.

دیدگاه

دوست عزیز اگه میتونی pcb خودتو اینجا بذار تا هم از تجربیات شما استفاده کنیم هم کاملش کنیم :applause:

دیدگاه

سلام به دوستان عزیز به خصوص جناب micromajid
            والا این برد ما واقعا تحفه ای نیست اما به برخی دلایل نمی تونم pcb اون رو اینجا بذارم و از گفتن این مطلب خودم هم ناراحتم. اما خب هرجای کار که مشکلی وجود داره اگه پرسیده بشه و در حد دانشم باشه حتما جواب میدم. تو یکی از پست های قدیمی این بخش یه مطلبی از سرکار خانم maryam_r دیدم که گفته بود ما ایرانی ها تو این فروم ها آماده طلب هستیم.(موافقم البته جناب micromajid این در مورد تو نیست چون واقعا خیلی بیشتر از اون که تو این بخش از اطلاعات دیگران استفاده کرده باشی اطلاعاتت رو در اختیار گذاشتی) پس واسه این که اینجا با بقیه فروم های ایرانی فرق داشته باشه بیایید همدیگر رو راهنمایی کنیم و به خصوص به جای توضیحات ناقص خودمون مقالات یا لینک های کامل و مفید رو معرفی کنیم. البته در مورد بعضی سوالات لازم هست که برآیند مطالعات و تجربیات خودمون رو بیان کنیم.
            جستجو در مقالات و پایان نامه های دانشجویان دانشگاه های مختلف دنیا می تونه خیلی مفیدتر از یک جواب سریع و آماده به مشکلی باشه که بهش برخوردیم. یک بحث آموزش داریم یک بحث رفع مشکلاتی که دیگران بهش برخورد کردند. در مورد اول به نطر من این فروم ها نمی تونند خودشون کار زیادی بکنند و بهتره سایت و مقاله معرفی کنند. در مورد سوالات هم اگه پرسش به قصد یادگیری هست راهنمایی بهترین کمک هست اما در مواردی بنده خدا مشکل اظطراری داره و باید سریع به جواب برسه که در اون حالت بهتره به جای این قرطی بازیا آدم یه راست بره سر اصل مطلب و اگه جواب نهایی میدونه بگه. پرحرفی کردم ، می بخشید. امیدوارم که روز به روز به پیشرفت هم بتونیم بیشتر کمک کنیم.
            موفق باشید.

دیدگاه

واسه sequence ولتاژها چه مداری رو به کار بردید؟از چه رگولاتوری استفاده کردین؟ اگه در مورد شماتیک نکته ای هست که باید رعایت شه راهنمایی کنید.
              واسه پروگرام کردن از چه روشی استفاده کردید؟
              اگه بتونید قسمتهایی از شماتیک که مهم هست رو بذارید خیلی کمک میکنید.مثل قسمت تغذیه و ..
              من دارم PCB رو تموم میکنم فقط کمی جزییات مونده که میخام ازش مطمین شم بعد چاپش کنم.

دیدگاه

سلام به همه دوستان . آقا اطلاعات بدید ، ما هم یه چیز هایی بلدیم و بیکار ننشستیم. :bye

دیدگاه

یه مطلب به درد بخور در مورد power supply sequencing

Core and I/O Sequencing Requirements
                  When designing with dual supply logic devices, consideration should be given to the relative voltage
                  and timing of core and I/O voltage supplies during power-up and power-down operations. Internally,
                  the core and I/O blocks are isolated by structures which may become forward biased if the supply
                  voltages are not at specified levels. During the power-up and power-down operations, differences
                  in the starting point and ramp rates of the two supplies may cause current to flow in the isolation
                  structures which, when prolonged and excessive, can reduce the useable life of the semiconductor
                  device. These currents can also trigger latch-up in devices designed with inadequate latch-up
                  protection. TI DSPs tolerate a wide range of conditions during power up. However, some control of
                  the power-up and power-down sequencing deserves consideration to enhance short and long term
                  reliability of the entire system.

NOTE: TI DSPs do not require specific power sequencing between the core supply
                  and the I/O supply. However, systems should be designed to insure that neither
                  supply is powered up for extended periods of time if the other supply is below the
                  proper operating voltage. Excessive exposure to these conditions can adversely
                  affect the long term reliability of the device
                  .

دیدگاه

این هم pcb منه که 12*12 هست و رو به آخره و فقط قسمت تغذیه مونده
                    در مورد این قسمت دوستان کمک نمیکنن کامل شه!! :cry2:

نوشته اصلی توسط vini

اما خب هرجای کار که مشکلی وجود داره اگه پرسیده بشه و در حد دانشم باشه حتما جواب میدم
                    :sad: :sad: :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vini
                      من براش قبلا pcb زدم ، کار هم میکنه. pcb من دو رو هست و اتفاقا همه پایه ها رو هم بیرون کشیدم به صورت کاربردهاشون مثلا pwm ها جدا adc ها جدا و ... ابعاد برد من 11cm x 11cm هست و البته میشه به راحتی تبدیلش کرد به یک DSK . زیاد سخت نگیر اگه قبلا همچین pcb هایی زدی کار سختی پیش رو نداری نیازی هم به خوندن همه pdf های texas نداری. حدود 50 صفحه از datasheet چیپ کفایت میکنه، تاکید میکنم من از بردم چندتا ساختم که همش کار میکنه.
                      سلام
                      از زحمتت ممنونم .
                      می تونی آدرس و شماره تلفن فروشگاهی که آی سی های DSP را می فروشند به من بدی ؟
                      farshidimani@yahoo.com

دیدگاه

با سلام
                        آقا مجید دستت درد نکنه از بابت PCB ولی شماتیک هم فهمش بیشتره هم رفع عیب و ارتقاء اون
                        من الان یه dsk 2812 از دانشگاه گرفتم و فعلا رو اون کار میکنم ولی باید یه DSK 2812 تحویل بدم
                        در مرحله اول کار با ccs دارم اشنا می شم و الان می خوام sdflash رو تست کنم
                        اگه pcb شما اماده شده اگه مایل هستید این مرحله رو باهم انجام بدیم
                        راستی عکس رو چه جوری میشه لود کرد تا من هم طرح هام رو اینجا بزارم
                        ممنون

دیدگاه

من فعلا وقت نکردم که تمومش کنم و در همون حده که گذاشتم
                          شماتیک هم من از eZDSP استفاده کردم و خودم شماتیک نکشیدم. میتونید از سایت http://c2000.spectrumdigital.com/ezf2812/ اونو بگیرید.

واسه عکس هم برید توی سایت http://image.shahkey.com/ عکستون رو پلود کنید و بعد به شما یه آدرس میده که اونو کپی میکنید و هر جای متن که خواستین نمایش داده بشه اونو paste میکنید . توضیحات بیشتر http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8713.0

اسم این dsk که دارید چیه؟ باهاش کار کردین؟

دیدگاه

این طرح اولیه من هست

این dsk واسه f2812 هست همون که شماتیکش رو استفاده کردید(دست دانشگاه درد نکنه :applause
                            دو تا از مثالهای spru097 رو روش اجرا کردم که یکیش toggle کردن پورت بود تا خیالم از نرم افزار تست راحت بشه
                            چون نرم افزار با امولاتور اجرا می شد مرحله بعد اجرا از روی flash بود و کار با sdflash البته این مرحله را با همون امولاتور انجام دادم
                            الان می خوام با پورت سریال این کار رو انجام بدم :nice: :cry:

دیدگاه

با سلام به دوستان
                              آقا مجید یه راه بهتر استفاده از سوکت ای سی به جای قرار دادن ولحیم ای سی روی بورد هست نمیدونم تو بازار هست یا نه ولیdsk که من باهاش کار می کنم این سوکت رو داره
                              من پیشنهاد می کنم برای پردازش صدا روی بوردت ورودی میکروفون وِ DAC بگذاری مثل dsk 6713

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X