اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تعمیر اسپیکر meva

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای تعمیر اسپیکر meva

باسلام خدمت همه عزیزان
    من یه اسپیکر meva دارم که متاسفانه هم صدا قطعه وصدای ناهنجار درمیاد وهم اینکه دگمه روشن خاموش و ال سی دی قطعه وسه تا ای سی داره روش RC4558وHEF4066BPوpT2258وتقویت کنندهTDA2030A لطفا راهنمایی وکمک کنید تا درستش کنم

اضافه شده در تاریخ :
    البته به اساتید محترم بگم من تاپیک های قبلی خوندم وتمام مقاومت و خازن هارو تست کردم ومدار ولتاژ داره فقط ای سی ها رو نتونستم اوطوری که گفتن صدای هیزز بده تست کنم اونم به این دلیل که خود اسپیکر صدای ناهنجاری میده نتونستم

پاسخ : کمک برای تعمیر اسپیکر meva

برای اینکه بتونید بهتر راهنمایی شوید اگر دوست داشتید عکسهای واضح از برد بگذارید .

من چندتا اسپیکر میوا ارزان داشتم اکثرا همان آی سی 2030 و یا یک ترانزیستور کنارش می سوزه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

[/img]البته ترانیستوری نداره فقط ای سی 2030دازه سه عدد

اضافه شده در تاریخ :
      صدای ناهنجار که ابتدای روشن کردن میومد قطع شد از خازن بود پایه اش اتصال نداشت بعد اون تونستم 2030 هارو امتحان کنم سالم بودن صدای خاص موقع دست زدن رو دادن ولی هنوز نمایشگر کار نمیکنه وتمام دگمه ها قطع هستش وخروجی صدا رو نداره

دیدگاه

ایس 4558 که یه ایسی پری صدا است یه تقویت اضافه تر که معمولا خروجیش برای امپلی ساب هست
        ایسی 4066 که یه جور رله الکترونیکی(کلید) هست ... چون نقشه مدار رو ندارم ...باید ببینی اونم برا خودش یه کسی هست یا نه :mrgreen:
        قسمت ایسی pt2258 (ایسی کنترل دیجیتال صدا) خیلی مهمه که سالم باشه .البته باید یه ایسی میکرو (فرمانده) باشه که به این ایسی دستور میده ...احتمالا تو قسمت پانل نمایشگره .................

ابتدا تست ایسی pt2258
        خیلی راحت میتونی این ایسی تست کنی که سالمه یاخیر

چرا که ورودی صدا اول میاد تو این ایسی و توسط ایسی میکرو به این ایسی دستور داده میشه که صدا کم وزیاد بشه و کنترل های دیگه...........................

بنابراین اگه این ایسی کار نکنه .........صدای تو ورودی 2030 هم نمیاد

در حالت کلی اگر پانل شما روشن میشه و نمایشگر عدد ولوم و غیره رو با توجه به زدن کلیدها نمایش میدهد ولی صدا ندارید .... پس ایسی میکرو (که معمولا smd یا قیری هستند) به احتمال خیلی خیلی سالمه ....و باید مشکل از همین ایسی pt2258 باشه

ولی اگه کلا نمایشگر هم چیزی نشون نمیده باید ابتدا تغذیه چک بشه که ایا ولتاژ داری یا نه ............بعد مشکوک بشی به همین ایسی میکرو که معمولا هم گیر نمیاد جز نمایندگی یا اسقاطی
        ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

مرسی عزیز از راهنمایی شما عرض کنم که ولتاژهست رو برد ولی نمایشگر هیچی نشون نمیده وچون نشون نمیده اصلا روشن خاموش بودن معلوم نیست وهمون طور که فرمودید یه ای سی هم پشت نمایشگر هست که از برد اصلی دستور میگیره ولی همون ای سی که گفتین رو پایه 16دست زدم اصلا هیچ صدای نداد فقط موندم با عوض کردن این ای سی تصویر نمایشگر درست میشه یا باید یه ای سی دیگه رو عوض کنم راستی اون یکی ای سی ها رو نمیشه تست کرد که سالمه یا نه

دیدگاه

خب همانطور که گفتم اگه مشکل شما از تغذیه نباشه ...................... این ایسی که فرمانده هست هم وظیفه نمایشگر و هم کارهای کنترلی رو انجام میده

یعنی این ایسی به ایسی pt2258 دستور میده که صدا وصل بشه یا مثلا کم وزیاد بشه یا تریبل وباس و... رو کنترل کنه

ولی چون شما میگید نمایشگر هم روشن نمیشه این یعنی مشکل از همین ایسی وفعلا ربطی به pt2258 نداره ..........................

شما یا عکس بزارید یا شماره ایسی رو بزارید

دیدگاه

خیلی ممنون مهندس از راهنمایی هات عکس گذاشتم بعد شماره ای سی ها رو هم پست اولم نوشتم سه تا ای سی هستش با اسم دقیق شون نوشتم لطف کن یه نگاه بنداز باشه"منم این ای سیpt2258عوض میکنم ایشالا حل بشه

دیدگاه

دوست عزیز بعید میدونم که ایسی pt2258 در مرحله اول تعمیر ،خراب باشد

دیدگاه

خب اگه اینطوره من الان کدوم ای سی رو اول عوض کنم

دیدگاه

دوست عزیز ...........................

.....................اگر نمایشگر هم چیزی نشون نمیده و مشکل تغذیه ندارید به احتمال خیلی زیاد ایسی که پشت پانل نمایشگره خرابه ................

دیدگاه

باشه حالا این دیگه ناراحتی نداره اون ای سی چهار طرفه پایه داره عوض کردنشم سخته حالا ببینم پیدا میشه انقدر حرص جوش نخور ای سیت بسوزه من تعمیرت نمیکنم هاااا ..... چون بلد نیستم بعدا نگی نگفتی

دیدگاه

اول ببین قطعه اش تو بازار یا اسقاطی ها هست .................بعد به فکر دراوردن ایسی باش

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X