اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دود شدن KA7500B- سوختن پاور سویچینگ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها

من مورد مشابه ، 13007 داشتم مثل شما همه چی اکی بود به محض اینکه بار میدادم یکی میسوخت ، آخرش به این نتیجه رسیدم که ترانزیستور تقلبی هست ، دو تا قدیمی گذاشتم اکی شد ، خازن ورودی بعید بنظر میرسه
    خیلی ممنون دوست عزیز بخاطر راهنمایی همه مدل هارو تست کردم سه عدد اورجینال قدیمی داشتم اونارم گذاشتم که به چوخ رفتن الان دوتا دیگه 13009گذاشتم به لامپ تست وصل کردم کاملاً درست کار می‌کنه بدون هیچ نوسانی حتی تا 1/5امپرم هیچ نوسانی نداره ولی میترسم آمپر بیشتر ازش بکشم بسوزه باز. دیگه ترانزیستور ندارممممم ????????????

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرید1376 نمایش پست ها

خیلی ممنون دوست عزیز بخاطر راهنمایی همه مدل هارو تست کردم سه عدد اورجینال قدیمی داشتم اونارم گذاشتم که به چوخ رفتن الان دوتا دیگه 13009گذاشتم به لامپ تست وصل کردم کاملاً درست کار می‌کنه بدون هیچ نوسانی حتی تا 1/5امپرم هیچ نوسانی نداره ولی میترسم آمپر بیشتر ازش بکشم بسوزه باز. دیگه ترانزیستور ندارممممم ????????????
      سلام
      ​​​​​​رو این حساب ی ایرادی هست تو مدار ، خازن ورودی که ولتاژ داری افت هم کرده باشه خروجی نشون میده ، رو این حساب گرم مدار اکی هست ، لحیم سردی نداره؟ مخصوصا پایه های سلف ، دیود ها رو مطمئنی سالمه؟ من هر چی تعمیر پیچیده تر میشه بیشتر لذت میبرم با حوصله دوباره بررسی کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Celine نمایش پست ها
        سلام
        ​​​​​​رو این حساب ی ایرادی هست تو مدار ، خازن ورودی که ولتاژ داری افت هم کرده باشه خروجی نشون میده ، رو این حساب گرم مدار اکی هست ، لحیم سردی نداره؟ مخصوصا پایه های سلف ، دیود ها رو مطمئنی سالمه؟ من هر چی تعمیر پیچیده تر میشه بیشتر لذت میبرم با حوصله دوباره بررسی کن
        سلام دوست عزیز خیلی من از وقت و انرژی که برای مشکل من گذاشتید دوتا ترانزیستور 1815داشت عوض کردم باز نشد کل مدار از لحاظ لحیم سرد چک کردم هیچ موردی نبود راستی اینم بگم این منبع تغذیه روی دوربین مداربسته بود که اینجوری شد بعد 1ماه بعد بار اول بازش کردم زیر مدار یکی از پایه های خازن 50ولت 47ufبه یکی از مقاوم های کنارش لحیم خورده بود در صورتی که در پیسیبی نباید اینجوری می‌بود اون برطرف کردم خازنو برای احتیاط عوض کردم ولی باز درست نشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فرید1376 نمایش پست ها

سلام دوست عزیز خیلی من از وقت و انرژی که برای مشکل من گذاشتید دوتا ترانزیستور 1815داشت عوض کردم باز نشد کل مدار از لحاظ لحیم سرد چک کردم هیچ موردی نبود راستی اینم بگم این منبع تغذیه روی دوربین مداربسته بود که اینجوری شد بعد 1ماه بعد بار اول بازش کردم زیر مدار یکی از پایه های خازن 50ولت 47ufبه یکی از مقاوم های کنارش لحیم خورده بود در صورتی که در پیسیبی نباید اینجوری می‌بود اون برطرف کردم خازنو برای احتیاط عوض کردم ولی باز درست نشد
          سلام
          یعنی عاقبت 13009 را هم سوزوندی؟
          در این صورت بخش کنترل جریان مشکل داره شما فقط روی این بخش متمرکز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hose in نمایش پست ها

سلام
            یعنی عاقبت 13009 را هم سوزوندی؟
            در این صورت بخش کنترل جریان مشکل داره شما فقط روی این بخش متمرکز باشید
            سلام .نه هنوز خدارو شکر نسوزوندمش ولی جالبه یک ساعت با یه لامپ متور که 1/5امپر میکشید روشن گذاشتمش ولی هیچ مشکلی نداشت بعد اومدم ولتاژ خازن های ورودی بگیرم وقتی مولتی متر گذاشتم رو پایه های مقاومت های تخلیه خازن ها با یه صدای ویززز روبرو شدم که انگار از بخش نوسان ساز بوده

دیدگاه

از تزانزیستور سوئیچ عکس ماکرو(به طوری پارت نامبرش معلوم باشه) بفرست
              در ضمن از برد رو و پشت برد عکس بدون فلاش بفرست
              آیا در هنگام بی باری صدای عجیبی داری؟
              تمامی ولتاژ پایه های آیسی رو درج کن
              بار بیشتر بهش چی میزنی که ترانزیستور میسوزه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X