اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر اسپیکر microlab -m560

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تعمیر اسپیکر microlab -m560

وقتی به پایه منفی c5 سیگنال دادم صدا در حد پایین بود ولی به پایه مثبت که سیگنال دادم صدای اسپیکر خیلی بلند بود.
    مقاومتها رو چک کردم مشکلی نداشتن.

دیدگاه

با یه هدفون کوچیک مثل هدفون نوکیا ببین 4558 خروجی میده
      اگه نداد 4558 خرابه
      اگه داد اشکال از ادامه ی لاین هست در این صورت C5 رو عوض کن و به ورودی 4558 صدا بده ببین 2030 خروجی میده
      اگه بازم صدا نداد یا ضعیف بود خازن 2.2 میکرو فارادی رو که با یک مقاوت 560 اهم سری شده و پایه ی مثبتش وصله به یک مقاومت 39 کیلو و وپایه ی دو 2030 رو عوض کن
      اگه بازم درست نشد
      مقاومت 39 کیلویی که به پایه ی 2و4 آیسی وصله رو عوض کن
      به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
      الکترونیک قدرت
      الکترونیک آنالوگ
      طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
      ---------------------BMCELEC@-------------------
      ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
      ---------------www.bmc-elec.com--------------
      ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

از وقتی که 4558 رو تعویض کردم توی اسپیکر چپ صدا دارم ولی خیلی ضعیفه.قبل از تعویض 4558 کلا توی اسپیکر چپ صدا نداشتم.ولی حالا مراحل بالا رو دوباره چک میکنم.ببخشید اینقدر مزاحم میشم.آخه 2 تا از این مدل اسپیکر دارم و هر دو اسپیکر سمت چپشون ضعیف شده.خیلی دوس دارم زودتر درستشون کنم.

دیدگاه

خواهش میکنم
          من با این روش ها 5 تا اسپیکر میکرولب تعمیر کردم
          به امید روزی که شما رو بر بالاترین نقطه ی علم الکترونیک ببینم . زنده باد ECA.
          الکترونیک قدرت
          الکترونیک آنالوگ
          طراحی و تولید انواع مدارات الکترونیک در تیراژ انبوه
          ---------------------BMCELEC@-------------------
          ------------www.hoseyniemeni.ir-----------
          ---------------www.bmc-elec.com--------------
          ---------------www.bmc-elec.ir--------------

دیدگاه

سلام بچه ها یک نکته رو متذکر میشم ، حتما بعد از لحیم کاری محوطه لحیم شده رو با اسپری کنتاکت شور پاک کنید ؛ خیلی تاثیر داره ...
            - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
            ارتباط با من : ir02x6
            طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

سلام دوستان
              من دوتا اسپیکر میکرولب m563 دارم که متاسفانه دوتاشم تو قسمت ولوم Bass مشکل دارن.قبلا با دستکاری ولوم ،صدای بیس وصل میشد، ولوم ظاهرا سالمه.
              یکی از اسپیکرارو باز کردم متاسفانه دستم نمیدوم کجا خورد صدای بیس کلا قطع شد نمیدونم از A2030 هستش چطوری میشه تست کرد .قبل از این اتفاق چراغ LED برق اسپیکر روشن نمیشد مولتی متر زدم دیدم هیچ جریانی نمیره سمت LED و خود LED سالمه،
              دوستان کمکم کنید
              جدیدترین ویرایش توسط majid.khosravy; ۱۶:۴۳ ۱۳۹۶/۰۹/۲۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid.khosravy نمایش پست ها
                سلام دوستان
                من دوتا اسپیکر میکرولب m563 دارم که متاسفانه دوتاشم تو قسمت ولوم Bass مشکل دارن.قبلا با دستکاری ولوم ،صدای بیس وصل میشد، ولوم ظاهرا سالمه.
                یکی از اسپیکرارو باز کردم متاسفانه دستم نمیدوم کجا خورد صدای بیس کلا قطع شد نمیدونم از A2030 هستش چطوری میشه تست کرد .قبل از این اتفاق چراغ LED برق اسپیکر روشن نمیشد مولتی متر زدم دیدم هیچ جریانی نمیره سمت LED و خود LED سالمه،
                دوستان کمکم کنید

سلام
                قسمت تغذیه رو چک کنید
                این اسپیکرا لامصبا از هد سینگ کوچیک استفاده میکنن که اصلا مناسب نیست و آیسی ها به مرور زمان میسوزن و اگه شانسشت خوب باشه خازن و مقاومت (اگه اون آیسی 15 پایه بسوزه مصیبته
                در مورد ون آیسی 2030 روش تستش اینه که وقتی اسپیکر سالم بود روشنش کنی اگه خیلی زود داغ شد که داره میسوزه و باید تعویض بشه اگه صدای هووووووووووووووم اومد نیسوزه باید سریع اسپیکرو باز کنی و از برق بکشی خازن هارو دشارژ کنی بعد آیسی رو بانمونه مشابه تعویض کنی
                در مورد ال ای دی با اهمتر چک کن ببین روی برد اسپیکرت برق +12 یا 24 داری یا نه؟؟؟؟ جوابو بده تا بریم مرحله بعد
                موفق باشی

دیدگاه

سلام بنده هم یک نمونه از این اسپیکر دارم.
                  اوایل خوب کار می*کرد، به مرور یکی از خروجی*ها به شدت کم صدا شد. در حدی که باید گوش رو بهش میچسبوندی.
                  ما هم هر دو باند رو به یک خروجی وصل کردیم. تا چند سال هم کار کرد،* تا اینکه یکی از باند*ها سوخت.
                  در نهایت یکسالی هم با یک باند کار کردم. هر از گاهی به صورت ناگهانی یک صدای ووف شدید ممتد میومد ولی با خاموش روشن کردن درست میشد.

اما این بار آخر دیگه درست نشد. خروجی که صدای خوبی داشت کلا صدا نداره
                  خروجی هم که به شدت ضعیف بود هنوز کار میکنه اما همونطور ضعیف هست.
                  تا اینجا که دنبال کردم احتمال زیاد ایراد از سه عدد TA2030**ها و شاید دو عدد 4558P باشه،* از اونجایی که قیمتشون مجموعا به ۱۵ تومن نمیرسه،*میخوام همش رو عوض کنم.
                  ممکنه ایراد دیگه*ای هم باشه؟

در ضمن اگر بخوام خروجی*ها رو به هدفون یا بلندگو دیگه وصل کنم،*چیزی باید قرار بدم سر راهش؟
                  مشخصات بلندگوهای اصلیش رو هم نمیدونم.
                  (برنامه*نویس هستم،* خیلی سررشته*ای از الکترونیک ندارم)

دیدگاه

سلام من ی باند میکرولب دارم ی ترانزیستوریش سوخته شماره ترانزیستور معلوم نیست کسی بلده شمارشو q1هست اولین ترانزیستور مدل باند m-580

دیدگاه

سلام
                      من یه مدل از این اسپیکرها دستم هست مشکلش این هست که ترانسش سوخته و سیم پیچ اولیه اش اهم ندارد.
                      اما برخلاف صحبتهای دوستان خروجی این ترانس پنج سیمه هستش سه تا سیم بعد از یکسوسازی به خازن های 25 ولت میرسند و دو سیم دیگر یکسو شده و به قسمت دیگری از مدار میروند. با توجه به اینکه این اسپیکر همین مدل 560 هستش کسی میدونه ولتاژ این سیمها چقدر هست؟ و اینکه میشه بجای ایزوله کردن این ولتاژها از هم هر دو قسمت را با یک ترانس با ولتاژ دوبل تغذیه داد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط imangh78 نمایش پست ها
                        سلام
                        من مالتی متر از کجا بیارم؟
                        روش دیگری وجود نداره که بتونم ترانسم رو آزمایش کنم؟
                        با یه هالژن یا لامپ توری موتور امتحان کن یا بزن به هم ببین جرقه میزنه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام خسته نباشین یه اسپیکرمیکرولب مدل ام ۵۶۰ دارم ساب قوی انداختم آیسی ۲۰۳۰ میسوزه ولم زیاد میکنم رفتم۲۰۵۰ انداختم گفتن میخوره ولی نشد گفتن هر ۳تا آیسی رو ۲۰۵۰ بنداز این کارو کردم نشد لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

دیدگاه

سلام خسته نباشید من یه اسپیکر mission مدل s21132 دارم که تقریبا یه سال که کانال r خیلی خوب صدا میده ولی کانال l مثلا وقتی صدا رو ۶۰ کانال r همون ۶۰ تارو میده ولی کانال Lش ۵ تا صدا خروجی میده ای سی هاشم عوضش کردم خازناش سالمه هیچ ایرادی ندیدم ولی نمیدونم چرا این مشکل پیدا شده ممنون میشم راهنمایی کنین...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yengejeh نمایش پست ها
                            سلام
                            من یه مدل از این اسپیکرها دستم هست مشکلش این هست که ترانسش سوخته و سیم پیچ اولیه اش اهم ندارد.
                            اما برخلاف صحبتهای دوستان خروجی این ترانس پنج سیمه هستش سه تا سیم بعد از یکسوسازی به خازن های 25 ولت میرسند و دو سیم دیگر یکسو شده و به قسمت دیگری از مدار میروند. با توجه به اینکه این اسپیکر همین مدل 560 هستش کسی میدونه ولتاژ این سیمها چقدر هست؟ و اینکه میشه بجای ایزوله کردن این ولتاژها از هم هر دو قسمت را با یک ترانس با ولتاژ دوبل تغذیه داد؟
                            مثلا یکیش ۱۲ یک آمپر اون یکی ۳ یا ۵ ولت شما یه ترانس ۱۲ خوب جور کن اون ولتاژ کمو از یه شارژر موبایل یا یه چیزی که ولتاژش مثل همونه بگیر

دیدگاه

سلام اسپیکر میکرو لب دارم صداش قطع شد سه تا ای سی 2030 را عوض کردم ای سی 4558 را هم عوض کردم الان یک صدای خیلی ضعیفی از بلندگوی چپ و راست میاد موقع روشن کردن هم صدای تق از باس و دوکانال شنیده میشه فقط ای سی باس خیلی داغ میشه اما ای سی کانال چپ و راست نه این نرماله؟
                              بلندگوها رو چک کردم سالمه سیم ولوم قطع بود درست کردم خروجی ترانس -12 و +12 سالم بود اما هنوز مشکل پابرجاست لطفا راهنمایی کنید سپاس
                              http://9kteha.blogfa.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط peymanmst نمایش پست ها
                                سلام اسپیکر میکرو لب دارم صداش قطع شد سه تا ای سی 2030 را عوض کردم ای سی 4558 را هم عوض کردم الان یک صدای خیلی ضعیفی از بلندگوی چپ و راست میاد موقع روشن کردن هم صدای تق از باس و دوکانال شنیده میشه فقط ای سی باس خیلی داغ میشه اما ای سی کانال چپ و راست نه این نرماله؟
                                بلندگوها رو چک کردم سالمه سیم ولوم قطع بود درست کردم خروجی ترانس -12 و +12 سالم بود اما هنوز مشکل پابرجاست لطفا راهنمایی کنید سپاس
                                سلام و درود،
                                ولوم ها و پل دیود رو تست کنین.
                                در غیر اینصورت مشکل دور و بر آیسی 4558 هست.
                                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X