اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با چراغ قوه LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل با چراغ قوه LED

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
    ممنون دوست عزیز:
    چند سئوال:
    1.مقدار خازن 1 میکرو فاراد=1000 نانو هست؟؟؟ ولتاژ 250 خوب هست؟؟
    2. مقدار مقاومت چند اهم باید باشه+ چند وات باید باشد؟؟؟ علت موازی شدن مقاومت با خازن چی هست؟؟؟ (مدار خیلی جالبی هست! میخوام تحلیل اش را بدونم!)
    3. ان دیود زنر ایا باعث ایجاد ولتاژ 4.7 ولت میشه؟؟
    4. برای این مداری که دادید ایا نیاز به طراحی pcb هست!!؟؟؟ چطوری جاش کنم توی چراغ قوه!!
    5. این باتری ها در صورت خراب شدن :توی بازار وجود دارند؟؟ میشه مثلا به جای 4 ولت 700 میلی» مقدار دیگری جای گزین کرد؟؟
    سپاس
    خواهش میکنم. 1-بله درسته هومن خازنی که خودش داره خوبه. بله 250 خوبه 2- مقاومت بین 470 کیلو تا 1 مگا اهم. برای اینکه وقتی از برق بکشیمش بیرون خازن خالی بشه 3-بله ولتاژ دو سرش رو 4.7 تثبیت میکنه. 4- نه لازم نیست. همینجور رو هوا ببندش با سیم یا هرچیز دیگه. یه سوراخ سمبه گیر بیار بچپونش توش. 5- آره گیر میاد. نمونش رو ببر بخر. نه نمیشه .البته نمونه 4 ولت 1400 میلی هم وجود داره ولی بزرگتره و جاش نمیشه
    لطفا سوالات فنی رو به جای پیام خصوصی در انجمن مطرح کنید.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: وات مقاومت را نگفتی :چند باید باشه؟؟؟1 مگا اهم! چند وات!؟
      سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: وات مقاومت را نگفتی :چند باید باشه؟؟؟1 مگا اهم! چند وات!؟
        سپاس
        واتش مهم نیست. همون مقاومت معمولی(0.25 وات) باشه

دیدگاه

ممنون: دیود زنر این خوب هست؟؟ خودش هست؟

http://iran-micro.com/%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%AF-%D8%B2%D9%86%D8%B1-%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D8%AA-1n4732-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C-p-3536.html

دیدگاه

ممنون: دیود زنر این خوب هست؟؟ خودش هست؟

http://iran-micro.com/%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%AF-%D8%B2%D9%86%D8%B1-%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D8%AA-1n4732-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C-p-3536.html
            بله جناب

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محسن محمدشاهی
              سلام , ممنون بابت مدار ، ممنون میشم توضیحی در رابطه با کارکرد مدار هم ارائه بدید
              باتشکر
              - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
              ارتباط با من : ir02x6
              طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ir02x6
                سلام , ممنون بابت مدار ، ممنون میشم توضیحی در رابطه با کارکرد مدار هم ارائه بدید
                باتشکر
                نوشته اصلی توسط Ir02x6
                باتشکر
                سلام خواهش میکنم . مدار چیز خاصی نیست. همون تغذیه خازنی هست که برای شارژ باتری استفاده میشه. تو این شارژر ها جریان شارژر پس از پر شدن کم نمیشه(ثابته) و همین باعث افزایش ولتاژ دو سر باتری میشه و خرابی باتری و ... ولی من اومدم یه زنر + یک دیود گذاشتم که ولتاژ دو سر مدار پس از پر شدن باتری از 4.8 بیشتر نشه و باتری آسیب نبینه. دیود متصل به باتری هم برای اینه که برق باتری از طریق نشتی زنر و خازن خالی نشه. اگه دیدید که ولتاژ دو سر بارتی پس از پر شدن زیاده یه مقاومت مثلا 10 اهم با دیود متوالی با زنر اضافه کنید. بعد از پل خازن رو هم گذاشتم که اگه باتری خراب شد و لامپ ها روشن بود نسوزن و همچنین خود باتری و زنر با جریان لحطه ای رو به رو نشه.
                برای اینکار میتونید برد شارژر رو دستکاری کنید(باید یکی از ترک ها رو قطع و تغذیه لامپ هارو مستقیم به باتری بزنید و مدار شارژ رو هم با اضافه کردن اینا به باتری بزنید. منفی هم مشترک هست)

دیدگاه

ممنون دوست عزیز ، لطفا در مورد چگونگی کارکرد مدار تغذیه خازنی هم توضیح بدید ، با تشکر
                  - اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَليِّکَ الفَرَج -
                  ارتباط با من : ir02x6
                  طراحی و ساخت انواع منابع تغذیه سوئیچینگ - SMPS Designer

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ir02x6
                    ممنون دوست عزیز ، لطفا در مورد چگونگی کارکرد مدار تغذیه خازنی هم توضیح بدید ، با تشکر
                    خواهش میکنم. خازن ورودی وقتی به برق متناوب متصل میشه از خودش مقاومت ظاهری(راکتانس) نشون میده که از همین ویژگی برای کاهش ولتاژ استفاده میشه و جریان رو محدود میکنه. مثلا 1 میکرو فاراد تو این مدار 70 میلی آمپر بیشتر نمیتونه بده.
                    تو این تاپیک هم توضیح دادم
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=94969.msg597246#msg597246
                    . و اگه خروجی مدار در حالت بیباری قرار بگیره ولتاژ تا 310 ولت بالا میره به همین خاطر یه بار هم باید تو خروجی باشه مثل باتری یا دیود زنر یا ... . و یه مورد دیگه هم هست اینه که جریان لخظه ای زیادی در لحطه متصل شدن به برق در خورجی داریم و به همین خاطر حتما باید خازن الکترولیت قرار بدیم و همچنین برای جلو گیری از جرقه مقاومت در ورودی مدار هم باید بذاریم(هر چند اینجا نیازی نیست) اما نکتش اینه که این مقاومت ورودذی اگه از نوع معمولی باشه اتصال باز میشه(ب خاطر همون جیان لحظه ای) و یا باید آجری استفاده کرد یا حداقل 5 عدد مقاومت معمولی رو با هم موازی کرد. مثلا 5 تا 220 اهم. حالا ممکنه این سوال پیش بیاد که اگه خازن مثل یه مقاومت رفتار کنه مثلا اگه جریان 70 میلی باشه در 220 ضرب کنیم توان مصرفی میشه 15.4 وات که خیلی زیاده. ولی این طور نیست و در واقع این مقدار اضافی به شبکه برق بر میگرده.(اگه یه خازن رو مستقیم به برق شهر بزنیم هیچ توانی مصرف نمیشه). توان میشه مقدار توان خروجی و توان مقاومت های ورودی.

دیدگاه

سلام
                      مطالب رو خوندم
                      و حتی نمیدونم این سوالم مورد توجه قرار میگیره یا نه
                      اما سوالم اینه که
                      ایا ممکن هست جای باتری اسیدی رو با باتری خشک مثل باتری های تلفن البته با همون مشخصات باتری قبل یا کمی تغییر در ولتاژ عوض کرد؟
                      یا باید یه مدار دیگه براش ساخت
                      ممنون اگر پاسخ بدید

دیدگاه

سلام
                        با اجازه دوست خوبم آقا محسن
                        این نوع مدار تغذیه واسه باتریهایی مثل تلفن مناسب نیست و اونها رو خراب میکنه.یه سر به تاپیک مربوط به باتری شارژر ها بزنید:
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=100571.0
                        الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

با سلام
                          چند تا از این باتریای شارژی دارم میخوام ببینم سالمن یا نه چطور تست کنم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فدایی داری
                            با سلام
                            ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فدایی داری
                              با سلام
                              سلام دوست عزیز
                              بهتر بود برای موضوع خودتون یه تاپیک جدا میزدید یا اول در سایت سرچ میکردید موضوعات مشابه
                              بستگی به نوع باطری داره
                              باید ببینید ولتاژ چند هست بعد با استفاده از منبع تغذیه در حد 0.2 تا 0.4 ولتاژ بیشتر تنظیم کنید ببیند باطری جریان میکشی و به مرور زمان جریان کاهش پیدا میکنه یا نه
                              هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

مهندس شاهی عزیز ممنون از توضیحاتتون....مدار نبود که بتونم ببینمش.انگاری حذف شده..مجدد اپ کنیدو یا..ممنون میشم یه مدار کوچک و کارا برامون بزارین.مخصوص همین چراغ قوه ها تا حداقل با قاب و ال ای دی هاشون حرکت خوبی بزنیم واسه اقتصاد زندگیمون.خخخ خسته شدیم اینقد خریدیم.وقتی بعد مدتی از کار میفتن دقیقا مشاهده میشه 1الی دو مقاومت سوخته که رنگهاشونم دیده نمیشه.لطفا چاره کنید برامون.........یه دونه باشی مهندس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X