اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فلش خور کردن ضبط ماشین2

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : فلش خور کردن ضبط ماشین2

نوشته اصلی توسط Rxnino نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    من این مدل ضبط سایپا رو می*خوام فلش خور کنم لطفاً راهنمای بفرمایید
    چگونه عکس ها رو در این سایت بذارم
    سلام

توضیحات چگونگی فلش ور کردنش توی سایت کامل هست اگر متوجه نشدین عکس با حجم کم داخل هاست های اپلود مثلا پیکوفایل اپلود کنید و لینکشو اینجا قرار بدید
    ولی در کل نیازی به عکس نیست خودتون روش کار کنید میتونید فلش خور کنید
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Rxnino نمایش پست ها
      سلام خدمت دوستان
      من این مدل ضبط سایپا رو می*خوام فلش خور کنم لطفاً راهنمای بفرمایید
      چگونه عکس ها رو در این سایت بذارم
      سلام
      عکس از داخل ضبط بزارید ببینیم چجوریه
      بعد امکاناتش چیه ؟ منظورم سی دی رادیو کاست و .....
      در داخل سایت آپلود دات آی آر می تونید عکسو آپلود کنیدو لینگشو در سایت قرار بدید
      موفق باشی

دیدگاه

سلام من خیلی از الکترونیک سر در نمیارم اما این چند وقته دنبال این بودم که یه ضبط رو فلش خور کنم
        مطالب اینجا خیلی خیلی جالب بود اما یه جا گیج شدم و می خواستم بهم کمک کنید
        هیچ جا منوال ضبط رو پیدا نکردم. می خواستم ببینم که ارتباط RCH و LCH رو از کجا قطع کنم و به lline in وصل کنم خودم نتونستم تشخیص بدم عکس ها رو فرستادم
        آی سی آمپلی فایر TDA7381 هست
        البته می خوام اگه بشه برق ورودی کیت رو ازکلید روشن خاموش خود ضبط بگیرم. عکس پنل ضبط رو هم گذاشتم که فلش سیاه پشتش کلید روشن خاموش ضبطه

دیدگاه

درود
          خروجی رادیو را قطع بکنید(میتوانید خازن را برداشته ) و قبل از خازن را به line in برد وصل بکنیدو خروجی صدای برد را به بعد از خازن متصل بکنید و برای تغذیه هم میتوانید از پایه vcc تیونر رادیو استفاده بکنید ...

دیدگاه

سلام آقا حسین ممنون از راهنماییت
            ببخشید چند تا ابهام دارم
            پایه vcc تیونر رادیو کدوم پایه است؟ (با فلش قرمز مشخص کردم) البته اگه جای دیگه*ای هست ممنون میشم بگی
            آیا می*تونم Gnd تغذیه رو از بدنه ضبط بگیرم؟ (که در اینصورت منبع تغذیه برد کامل میشه)
            خروجی برد سه تا سیم داره، چپ و راست رو به بعد از خازن وصل می*کنم سیم وسط که فکر کنم مشترک هست رو به کجا وصل کنم؟
            جدیدترین ویرایش توسط mostafaabasi; ۱۳:۲۲ ۱۳۹۷/۰۴/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafaabasi نمایش پست ها
              سلام آق حسین ممنون از راهنماییت
              ببخشید چند تا ابهام دارم
              پایه vcc تیونر رادیو کدوم پایه است؟ (با فلش قرمز مشخص کردم) البته اگه جای دیگه*ای هست ممنون میشم بگی
              آیا می*تونم Gnd تغذیه رو از بدنه ضبط بگیرم؟ (که در اینصورت منبع تغذیه برد کامل میشه)
              خروجی برد سه تا سیم داره، چپ و راست رو به بعد از خازن وصل می*کنم سیم وسط که فکر کنم مشترک هست رو به کجا وصل کنم؟
              http://s8.picofile.com/file/8332188634/zoom_1_.jpg
              سلام
              پایه vcc ولتاژ تیونر رادیو هست معمولا ولتاژش بین 6 تا 8.5 ولت هست که میتونید تیونر رادیو رو قطع کنید و به تغذیه برد فلش خور بدید
              بله میتونید gnd یا همون مشترک رو از بدنه پخش هم بگیرید (اما هنگام تغذیه گرفتن از برق تیونر رادیو و بنه پخش به ورودی برق برد فلش خور یک خازن 1000 میکرو فاراد 16 ولت بزنید) اما اگر خواستید مستقیم به برق ماشین بزنید 12 ولت باید قبل از برد فلش خور یک رگولاتور 7808 یا 7805 بزنید (خازن های ورودی و خروجی رگولاتور یادت نره 25 ولت 2200 نانو فاراد ورودی رگولاتور و 1000 میکرو فاراد 16 ولت خروجی رگولاتوردرضمن برای رگولاتور یک هدسینگ بزار )
              سیم وسط هم به بدنه پخش بزنید (مطمئن شید که تیونر رادیو پخش کاملا از مدار خارج شده )
              موفق باشید

دیدگاه

سلام آق حسین ممنون از راهنماییت
                ببخشید چند تا ابهام دارم
                http://s8.picofile.com/file/8332188634/zoom_1_.jpg
                درود
                1-تغذیه vcc به احتمال زیاد پایه شماره یک قرمز رنگ میباشد ... البته میتوانید با مولتیمتر و یا یک لامپ کم مصرف 12 ولت هم مطمئن بشویدو اکثراً ولتاژ آن زیر 10 ولت میباشد!!!(نکته، برای استفاده از این روش باید تغذیه ورودی برد 12 ولت باشد )
                2- برای gnd میتوانید از بدنه استفاده بکنید...
                3- خروجی صدا هم که چپ و راست و مشترک است که مشترک همان gnd میباشد که میتوانید به بدنه متصل بکنید...
                جدیدترین ویرایش توسط hossein951ann; ۰۷:۲۴ ۱۳۹۷/۰۴/۲۹.

دیدگاه

سلام دوستان گرامی
                  ببخشید چند روزی درگیر بودم نتونستم رو ضبط کار کنم اما دیروز اتصالات رو وصل کردم ولی کار نکرد
                  خروجی RCH و LCH توینر رو به RIn و Lin برد دادم و از خروجی برد، R و L رو به ادامه مسیر تیونر که قطع کرده بودم، سیم وسط خروجی رو هم به بدنه وصل کردم
                  برا منبع تغذیه برد، پایه VCC قرمز شماره 1 تیونر رو به برد و بدنه رو هم به Gnd* وصل کردم ولی کار نکرد و البته رادیوی ضبط کار می*کنه در حالی که ظاهرا باید با دکمه تغییر مود برد کار کنه.
                  شمار گفتین که تیونر رادیو رو قطع کنید و به تغذیه برد فلش خور بدید (مطمئن شید که تیونر رادیو پخش کاملا از مدار خارج شده)من دقیقا متوجه نشدم که ینی چی. آیا کلا تیونر رادیو رو از کار بندازم؟ یعنی از رادیوی خود ضبط نمیشه استفاده کرد؟ اگه نه آیا از یه جای دیگه ضبط برق بگیرم؟ یا از قبل ضبط برق بگیرم و رگولاتور سر راهش نصب کنم؟ گیج شدم و نمی دونم چیکار کنم
                  گفتین :
                  برای استفاده از این روش باید تغذیه ورودی برد 12 ولت باشد ... یعنی چی؟
                  روی برد، ورودی منبع تغذیه رو 5 ولت زده

دیدگاه

سلام دوستان گرامی
                    ببخشید چند روزی درگیر بودم نتونستم رو ضبط کار کنم اما دیروز اتصالات رو وصل کردم ولی کار نکرد
                    خروجی RCH و LCH توینر رو به RIn و Lin برد دادم و از خروجی برد، R و L رو به ادامه مسیر تیونر که قطع کرده بودم، سیم وسط خروجی رو هم به بدنه وصل کردم
                    برا منبع تغذیه برد، پایه VCC قرمز شماره 1 تیونر رو به برد و بدنه رو هم به Gnd* وصل کردم ولی کار نکرد و البته رادیوی ضبط کار می*کنه در حالی که ظاهرا باید با دکمه تغییر مود برد کار کنه.
                    شمار گفتین که تیونر رادیو رو قطع کنید و به تغذیه برد فلش خور بدید (مطمئن شید که تیونر رادیو پخش کاملا از مدار خارج شده)من دقیقا متوجه نشدم که ینی چی. آیا کلا تیونر رادیو رو از کار بندازم؟ یعنی از رادیوی خود ضبط نمیشه استفاده کرد؟ اگه نه آیا از یه جای دیگه ضبط برق بگیرم؟ یا از قبل ضبط برق بگیرم و رگولاتور سر راهش نصب کنم؟ گیج شدم و نمی دونم چیکار کنم
                    گفتین :
                    سلام
                    اول شما روی برد فلش خور رو برسی کن ببین رگولاتور وجود داره (شبیه ترانزیستور smd هست دوپایه سمت چپ داره و یه پایه بزرگ هم سمت راست) اگر داره یه رگولاتور 7808 و یک خازن 1000 میکرو فاراد 16 ولت بگیر
                    اگر نداره یک رگولاتور 7805 بگیر و بایه خازن 470 میکرو فاراد 16 ولت
                    ضبط کاست خوره؟؟

دیدگاه

سلام دو هفته پیش رو ضبط کار کردم اما فرصت نشد بیام اینجا. انگار قسمت من نیست که ضبط و فلش خور کنم، اصلا نمیشه که نمیشه. کارایی که کردم رو زیر نوشتم اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم:
                      من مسیر LCH و RCH تیونر رو قطع کردم (خازن کوچولو رو برداشتم) و اون رو به L-in و R-in برد لحیم کردم. خروجی خود برد هم 4 تا سیم داشت که R-out رو به ادامه مسیر RCH تیونر که قطع شده بود و L-out رو به ادامه مسیر LCHو GND*رو هم از برق منفی و سیم آنتن رو هم کاری نکردم
                      برق برد رو از ورودی دستگاه ضبط گرفتم (البته با یه کلید سر راهش) و برای تنظیم ولتاژ،هم یه برد dc-dc آماده گرفتم که برق ضبط رو به اون دادم و خروجی 5 ولت رو به برد فلش، خود ماژول روشن میشه و وقتی توش usb میذارم شروع به پخش می کنه (ینی رو مانیتورش معلومه) اما صدایی از ضبط در نمیاد.
                      چند تا نکته که احتمالا مهمه:
                      وقتی مسیر خروجی LCH و RCH تیونر رو قطع کرده بودم، رادیو باز هم کار می*کرد. (قبل از اتصال برد فلش خور)
                      وقتی برد رو با تمام اتصالات به ضبط وصل کردم، ضبط رو که وصل کردم به برق ماشین، یه مقاومت دود کرد و سیاه شد که تو عکس پایینی با فلش مشخص کردم. و حالا نه رادیو کار می*کنه و نه صدای برد فلش خور در میاد. اما خود ضبط ماشین کار می کنه. لطفا راهنمایی کنید چیکارش کنم.

دیدگاه

سلام میتونی از برد پخش ام پی تری استفاده کنی تو نت سرو کنی
                        عکساش میاد بااستفاده از کابلAUXو اون برد پخش ظبط رو فلش
                        خور کنی یدونه از کابلایی که گفتم بردار از وسط نصف کن بعداون
                        برد ی خروجی سه سیم داره سیمای کابل رو به اون میتونی وصل
                        کنی بعد auxروبه ظبط وصل کنی اگه ترتیب سیم هارو نمیدونی
                        میتونی ببری جای کسی برات مشخص کنه که کدوم باید به هم وصل
                        بشه تغذیه برد هم که گفتم ۱۲ولت هست امه برای محافظت ی رگلاتور
                        ۱۲ولت ببند جلوی ورودیش

دیدگاه

مشکل همینجاست که من ورودی AUX*ندارم .کارایی هم که کردم برای رفع این مشکل بود. البته تو صفحه اول گفته شده که این روش روش خوبی نیست اما بازم ممنون
                          نوشته اصلی توسط سروش فلا نمایش پست ها
                          سلام میتونی از برد پخش ام پی تری استفاده کنی تو نت سرو کنی
                          عکساش میاد بااستفاده از کابلAUXو اون برد پخش ظبط رو فلش
                          خور کنی یدونه از کابلایی که گفتم بردار از وسط نصف کن بعداون
                          برد ی خروجی سه سیم داره سیمای کابل رو به اون میتونی وصل
                          کنی بعد auxروبه ظبط وصل کنی اگه ترتیب سیم هارو نمیدونی
                          میتونی ببری جای کسی برات مشخص کنه که کدوم باید به هم وصل
                          بشه تغذیه برد هم که گفتم ۱۲ولت هست امه برای محافظت ی رگلاتور
                          ۱۲ولت ببند جلوی ورودیش

دیدگاه

سلام دوستان گرامی
                            گفتین :
                            درود
                            شما با یک اسپیکر معمولی میتوانید خروجی رادیو را تست بکنید ببینید صدا وجود دارد یا نه ...
                            پایه های خروجی تیونر رادیو را به اسپیکر متصل بکنید ببینید صدا دارید یا نه ....

دیدگاه

سلام دو هفته پیش رو ضبط کار کردم اما فرصت نشد بیام اینجا. انگار قسمت من نیست که ضبط و فلش خور کنم، اصلا نمیشه که نمیشه. کارایی که کردم رو زیر نوشتم اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم:
                              من مسیر LCH و RCH تیونر رو قطع کردم (خازن کوچولو رو برداشتم) و اون رو به L-in و R-in برد لحیم کردم. خروجی خود برد هم 4 تا سیم داشت که R-out رو به ادامه مسیر RCH تیونر که قطع شده بود و L-out رو به ادامه مسیر LCHو GND*رو هم از برق منفی و سیم آنتن رو هم کاری نکردم
                              برق برد رو از ورودی دستگاه ضبط گرفتم (البته با یه کلید سر راهش) و برای تنظیم ولتاژ،هم یه برد dc-dc آماده گرفتم که برق ضبط رو به اون دادم و خروجی 5 ولت رو به برد فلش، خود ماژول روشن میشه و وقتی توش usb میذارم شروع به پخش می کنه (ینی رو مانیتورش معلومه) اما صدایی از ضبط در نمیاد.
                              چند تا نکته که احتمالا مهمه:
                              وقتی مسیر خروجی LCH و RCH تیونر رو قطع کرده بودم، رادیو باز هم کار می*کرد. (قبل از اتصال برد فلش خور)
                              وقتی برد رو با تمام اتصالات به ضبط وصل کردم، ضبط رو که وصل کردم به برق ماشین، یه مقاومت دود کرد و سیاه شد که تو عکس پایینی با فلش مشخص کردم. و حالا نه رادیو کار می*کنه و نه صدای برد فلش خور در میاد. اما خود ضبط ماشین کار می کنه. لطفا راهنمایی کنید چیکارش کنم.
                              سلام مصطفی جان چیکار کردی با پخشت ؟
                              پخشت اگر ولومش دستی هست از روبه رو پایه ی سمت راست یا L یا R بردت رو بزن و پایه ی سمت چپ هم گراند خروجی برد فلش خور
                              دوباره اتصالات تیونر رادیوت رو به قبل برگردون و یک کلید سر راه تغذیه تیونر رادیو بزار از بیرون هر وقت خواستی از برد فلش خور استفاده کنی با کلید برق تیونر رادیوت رو قطع کن تا صدای برفک نشنوی هروقت هم خواستتی رادیو گوش کنی برق تیونر رادیوت رو وصل کن
                              از مبدل DC-DC هم استفاده کردی خیلی هم بهتر و جمع و جور تر هست
                              ضبطت سی دی خور هست؟ یا کاست؟
                              مقاومت هم با نمونه مشابه قبلیش اگر میدونی چند اهم بوده عوض کن اگرم نمیدونی روش ولوم رو برو و از رادیو برد فلش خور استفاده کن
                              موفق باشید

دیدگاه

سلام ضبط سی خوره، من نمی دونم ورودی برق تیونر کدومه که بخوام روش کلید بذارم اما بذار دقیق تر ببینم میشه کاریش کرد یا نه
                                دقیقا نفهمیدم که ولوم دستی بعنی چی اما ولومش از اینایی نیست که کم و زیاد داشته باشه و دیگه نچرخه، کلا همش قابل چرخشه ولی خب عدد ولومش تا 50 هست. جلوی ضبط حالت پنلی هست که وقتی ضبط باز میشه، با یه کانکتور به بدنه ضبط وصل میشه

تو پست زیر چند تا عکس هست از برق ورودی ضبط و شکل برد و ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X