اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل لباسشویی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل لباسشویی

سلام.دوستان گرامی ما یک لباسشویی کندی مدل cn40t داریم ک دوروزه خراب شده ومشکلش این هست ک وقتی تایمر را میگردانیم تا شروع بکارکند ابگیری نمیکند .با برسی ک کردم متوجه شدم شیر برقی مشکلی ندارد چون با وصل نمودن برق کلید عمل کرد و ابگیری نمود و همچنین با برسی ورودی شیر برقی متوجه این مسئله شدم ک فاز ب شیر میاید اما نول قطع است بیشتر ب تایمر مشکوک بودم انرا باز کردم وبا دقت تمامی پلاتینهای خال زده وسیاه را تمیز کردم اما مشکل حل نشد.حال سوالم این است ک ایا تایمر قابل تعمیر هست یا باید نو بخریم وقیمت ان حدودا چقدر است.ممنون

پاسخ : مشکل لباسشویی

تایمر با حرکت چرخش خود پلاتینهای مربوطه به هرکاری رو به صورت مکانیکی به هم میچسبونه وفرمان الکتریکی رو صادر میکنه .شما یه تست کلی بکنید تایمر رو درحالت ابگیری قرار بدهید بعد با ولتمتر ولتاژ دوسر شیر برقی رو بگیرید ببینید ولتاژ دارید یا خیر معمولا220 ولت شیر برقی. اگه نبود خاموش کنید . سیمهای که از تایمر برای شیر برقی اومده رو چک کنید ومطمئن بشید که چیزی دیگه جز تایمر، فرمان شیربرقی رو صادر میکنه یا نه مثلا دکمه یا رله یا ... به قول معروف چیز دیگه تو این وسط نباشه که مامطمئن بشیم و تقصیر رو گردن تایمر بندازیم

و اینکه اگه تایمر کار خودشو درست انجام بده شاید پلاتینهای مربوط به ابگیری به هم اتصال نمیکنند این مورد قابل چک کردن است

....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

سلام وممنون از راهنمایی شما.دوسیمی ک وصل ب شیر برقی هستند ورنگ صورتی دارند هردو بدون واسطه وصل ب تایمر هستند من هم با اهمتر وهم با دنبال کردن مسیر سیم کاملا مطمئن شدم ک شیر برقی وصل ب تایمر میباشد.کنتاکتهای تایمر را با دقت فراوان با سنباده تمیز کردم ودوباره تایمر را جمع کردم و90درصد احتمال میدادم کار کند اما نشد.یک سوال دارم ایا ممکن است دندانه های تایمر ک بصورت برامدگی وفرورفتگی است جا بجا شود وبقول معروف تایمر بهم بریزد؟چون موقع جمع کردن تایمر اینها کمی حول محور چرخش کردند .چیز تعجب اوری ک ملاحظه کردم این است ک با گرداندن تایمر دربعضی مواقع فاز ب یک سر شیربرقی میاید وسر دیگر هم برقدار میشود ک البته فکر میکنم فاز برگشتی از شیر باشد چون نول نیست وبعضی مواقع درهیچ کدام از پایه های شیر فاز نیست اما نول هست.اما هیچ وقت نول وفاز هم زمان در شیر دیده نمیشود.

دیدگاه

برامدگی و فرورفتگیهای چرخ دنده ها که به صورت یکپارچه وپلاستیکی میباشند و معمولا قابل جابه جایی نبودند مگه کل محور جابه جا بشه که اونم با حوصله میتونی دوباره تنظیم کنی

میخوای یه کار بعد از تنظیم کردن تایمر وچرخ دنده ها ....... تایمر رو جایی بچرخون که مرحله ابگیری هست .بعد نگاه کن بببین برامدگیها یا فرورفتگیهای چرخ دنده پلاتین مربوط به شیر برقی به هم اتصال شده یا نه

الان من متوجه نشدم کلا ماشین لباسشویی روشن میشه یا خیر
        واینکه منظورت از ابگیری چیه

شما ماشین رو که روشن میکنید اولین کاری که میکنه فرمان شیر برقی رو صادر میکنه تا مخزن پر از اب بشه البته بعد از چک کردن بسته بودن درب ماشین لباسشویی یا در ماشینهای جدید با وزن کردن لباس و... ودر اخر استارت مرحله اول یعنی ابگیری وچرخش مخزن

دیدگاه

سلامی دوباره خدمت شما سرور گرامی.بله ماشین لباسشویی روشن میشود وچراغ نشانگر جلو هم روشن میشودومنظور از ابگیری باز شدن خودکار شیر برقی وامدن اب توی مخزن است ک این مراحل انجام نمیشود.درب لباسشویی هم بعد از روشن کردن لباسشویی قفل میشود وتا پایان شستشو ب هیچ وجه باز نمیشود وکاملا درست کارمیکند .چرخ دنده ها را از محور بیرون نیاوردم فقط موقع جا گذاری روی پلاتینها مقداری چرخدنده ها چرخیدند ایا این میتواند باعث ب هم خوردن تایمر شود ؟متاسفانه چرخدنده ها وپلاتینها داخل یک محفظه است وخیلی کم دیده میشوندفقط دوباره عرض میکنم ک دوسیم شیر برقی مستقیم ب دو سوکت تایمر وصل است وفازونول شیر هر دو از تایمر میاید.اما وقتیکه یک سوکت تایمرفاز دارد وب شیر میرود درهمان حال سوکت مربوط ب نول نول ندارد واگر تایمر راچند درجه بچرخانم نول وصل میشود اما فاز قطع میگرددوهم زمان قطع ووصل نمیشوند.

دیدگاه

باید تایمر و چرخ دنده ها دقیقا تنظیم بشن در صورتی که از مکان اصلی خود جابه جا بشن باعث درست کار نکردن ماشین میشه

احتمال داره بر اثر ساییدگی چرخ دنده . فشار لازم را جهت اتصال و یا قطع پلاتینها به هم دیگه را وارد کنه

دیدگاه

فقط تو این حالت کار نمیکنه .

مثلا اگه تایمر رو با دست رو حالت شستشو بزاری موتور کار میکنه .یا کلا تعطیله

دیدگاه

سلام دوست گرامی .چند روز ب اینترنت دسترسی نداشتم ونتوانستم جوابهای شما را ملاحظه کنم .در برسیهای بیشتری ک انجام دادم متوجه شدم پمپ تخلیه سوخته است وانرا عوض کردم ب امید انکه درست شود اما ایراد جدیدی پیدا شد.با روشن کردن لباسشویی دستگاه شروع ب ابگیری کرد وبعد اتمام ابگیری شروع بکاراما بعد چند ثانیه اب را تخلیه ودوباره ابگیری نمود واین مراحل را مدام تکرار میکرد.من هیدرو استات را برسی کردم ومتوجه شدم هیدرو استات از نوع دومرحله ای وشش سیمه است و درمرحله اول ک صدای قطع میاید شیر برقی قطع نمیشود ودر مرحله دوم قطع میشود ک بعد شروع ب تخلیه میکند.حالا دیگر نمیدانم چکار باید بکنم .ایا هیدرو استات خراب است یا تایمر ویا هردو؟

؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X