اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوختن IGBT دستگاه جوش

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوختن IGBT دستگاه جوش

حالا 13009 هم نیست،به احتمال زیاد یه چیزی نزدیک بهشه
    برای ترانس هم شماره های روش مهم نیست......شما یه هسته پیدا کن که فیکس قرقره شه؛جله........البته امیدوارم
    ................Fx7SAM................

دیدگاه

الان نمی دونم باید چطوری ترانس مشابه این ترانس را تهیه کنم فقط یه قسمت کوچیک از کدترانس باقی مونده(EEL25)
      سلام ترانس مورد بحث ترانس پالسه و سوختن ایجیبیتی میتونه بخاطر شکستن این ترانس باشه.با شکستن ترانس ولتاژ درایو میاد پایین و میتونه ایجیبیتی رو وارد ناحیه خطی کنه و باعث سوختن بشه البته یه احتماله....این ترانس رو میتونید از اترین الکترونیک تو پاساژ توکل تهیه کنید.

دیدگاه

جایگزین هسته فریت ترانس پالس

با سلام خدمت دوستان گرامی
        هسته فریت ترانس پالس که شکسته و تکه های از آن جدا شده و ترانس مشابه جهت جایگزینی را هم پیدا نکردم اگر به جای این قسمت که شکسته از تکه های هسته ترانس های سوئیچیگ استفاده کنم وبه صورت تکه ای در محلی که هسته فریت شکسته با چسب بچسبونم آیا جوابگو هست؟
        جدیدترین ویرایش توسط saraghaz; ۱۶:۲۴ ۱۳۹۵/۰۶/۲۹.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط protelworker نمایش پست ها
          سلام
          ممکنه این نقشه ها کمی به شما برای تحلیل عملکرد دستگاه جوش کمک بکنه اما 100 در صد مربوط به دستگاه شما نیست
          عکس 1

عکس 2
          عکس شماره 3

ممنون بابت عکسا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saraghaz نمایش پست ها
            با سلام خدمت اساتید و دوستان گرامی
            دستگاه جوش با مدل mma-250 که IGBT های آن سوخته و هنگامی که آن را باز کردم دیدم که قسمتی از هسته ترانس سوئیچینگ آن شکسته ویک مقاومت 4.7 اهم آن هم سیاه شده و مقاومتی برابر 20اهم نشان میدهد .
            آیا سوختگی IGBT ها ناشی از خرابی ترانس سوئیچینگ است؟
            سلام به اون ترانس تحریک روی برد مچینگ اینورتر جوش چند ولت میاد و خروجیش به سر آی جی بی تی ها قبل وسل کردن ۳۰۰ ولت چنده

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام به اون ترانس تحریک برد مچین چند ولت ورود پیدا میکنه واز طریق اون چهار جا که رو برد مچینگ هست چند ولت خروج پیدا میکنه قبل وصل کردن ۳۰۰ ولت منظورمه

دیدگاه

سلام دوستان
              من نمونه این دستگاه جوش رو با کمی تغییر دارم جواب دوستمون باید بگم
              این ترانس به طور تقریبی یه ترانس ایزولس با جربان پایین شما میتونید ورودی خروجی این ترانس رو بدون بار با اسکوپ اندازه گیری کنید ؟ و اعلام کنید؟
              و در مورد سوییچی که دوستان راهنمایی کردن سوییچ هر چیزی میتونه باشه
              شما میگین IRF Z24N این شماره ای که میگین 24n چند هست عدد بعداز n مهمه این یه ماسفت هست برای سوییچینک و فرمان به منطقه قدرت مدار اگه این سوییچ ها سوخته باشن حتی یکی؟
              این امکان وجود داره که زده باشه به طبقه سوییچ قدرت اگر نه این ترنس باعث سوختن طبقه بعدی نمیشه(دقت کنید اگه این ماسفت ها نشتی هم پیدا کرده باشن ....)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X