اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر آداپتور 19 ولت لپتاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تعمیر آداپتور 19 ولت لپتاپ

نوشته اصلی توسط سیدعلی.م نمایش پست ها
    .
    به هیچ وجه وقتی اداپتور به برق وصله این کار رو نکنید
    حتما هم موقع کار باهاش مطمین شید که خازن های بزرگ مدار تخلیه شده باشن چون خطرناکه
    با یه دم باریک اتصال کوتاهشون کنید
    1. آیا منظورتون اینه که اول با دمباریک خازنهای بزرگ مدار رو تخلیه کنم بعد با مدار کار کنم؟
    2. برای پیدا کردن اتصالی احتمالی سیم شارژر چطور عمل کنم؟ همون کاری که در پست 14 کردم درسته؟ یعنی این که بوق نزده نشون میده سیم اتصالی نداره؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
    . یک مورد قبلا باز کرده بودم بازکردنش کارسختی نیست وقلق خاصی ندارد . بعد از کندن چسبها ورق به ورق زور برنید با احتیاط جدا کنید
    بعد از جدا کردن ورقه ها مقداری فوم رو برد را پوشانده ... ممکنست زیاد نباشد
    بازش کردم فقط یه قطعه آخر هیتسینک مونده که لحیم شده. قبل از جدا کردن لحیم، میخوام مطمئن بشم که سیم شارژر اتصالی داره یا نه. اگه اتصالی داشته باشه مشکل از اون خواهد بود. اگه اتصالی نداشته باشه، مشکل از خود مدار آداپتر باید باشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Skylake نمایش پست ها
      شارژر لپتاپ معمولا خازنهای الکترولیت اش آسیب می بیند اما اگر ایراد از ic باشد بعلت کمیاب بودن تنها راهی که پیشنهاد می شود اینست که شارژر نو تهیه شود
      دوست گرامی
      1. چطور میشه فهمید از خازن الکترولیتش هست یا نه؟ اگه از این باشه، میشه عوض کرد؟
      2. چطور میشه فهمید از ic هست یا نه؟

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
      سلام
      یه عکسی چیزی ازش بزارید
      خازن هاشم نگاه کنید باد نکرده باشن مقامتی چیزی هم سیاه نباشه عکس بزارید.
      موفق باشید
      سلام
      بازش کردم. در حال حاضر فوم داره. اما معلومه که خازنها باد نکردن. چیزی هم سیاه نشده.
      به سیمی که به سمت لپتاپ میره، بازر وصل کردم بوق نزد.
      چه اقدامات تشخیصی دیگه*ای میشه انجام داد؟
      با سپاس

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
      با سلام :
      یکی از مواردی که در اکثر منبع تغذیه های سویچینگ، از جمله آداپتور لپ تاپ پیش می آید در صورت عدم سوختن قطعات و عدم مشاهده سوختگی بورد و بوی سوختگی، کولد سولدر یا وجود لحیم سرد است. اگر از این عیب باشد، قلع تمام نقاط لحیم شده را مجددا با هویه گرم و ذوب کنید .
      سلام
      1. لحیم سرد چیست و چطور به وجود میآید؟
      2. آیا این امکان وجود ندارد که برخی قطعات بدون این که بو و ظاهر سوختگی داشته باشند، خراب شده باشند؟ اگر بله، چطور میتوان فهمید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Arashk Partee نمایش پست ها
        دوست گرامی
        1. چطور میشه فهمید از خازن الکترولیتش هست یا نه؟ اگه از این باشه، میشه عوض کرد؟
        2. چطور میشه فهمید از ic هست یا نه؟

سلام
        بازش کردم. در حال حاضر فوم داره. اما معلومه که خازنها باد نکردن. چیزی هم سیاه نشده.
        به سیمی که به سمت لپتاپ میره، بازر وصل کردم بوق نزد.
        چه اقدامات تشخیصی دیگه*ای میشه انجام داد؟
        با سپاس

سلام
        1. لحیم سرد چیست و چطور به وجود میآید؟
        2. آیا این امکان وجود ندارد که برخی قطعات بدون این که بو و ظاهر سوختگی داشته باشند، خراب شده باشند؟ اگر بله، چطور میتوان فهمید؟
        سلام
        چرا اینقدر سختش می کنی؟؟؟باز کن همشو از پشت وروی بورد عکس بزار عکس هم با کیفیت وقشنگ باشه هااا منتظریم
        بدرود
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
          چرا اینقدر سختش می کنی؟؟؟باز کن همشو از پشت وروی بورد عکس بزار عکس هم با کیفیت وقشنگ باشه هااا منتظریم
          بدرود
          سلام
          چند تا سوال بود. سخت می*بینی! بگذریم.
          1. با فوم عکس بندازم به دردت میخوره یا فومها رو بکنم؟
          2. این فومها برای چی هستن؟
          جدیدترین ویرایش توسط Arashk Partee; ۲۱:۳۶ ۱۳۹۵/۰۸/۲۴.

دیدگاه

سلام
            چند تا سوال بود. سخت می*بینی! بگذریم.
            1. با فوم عکس بندازم به دردت میخوره یا فومها رو بکنم؟
            2. این فومها برای چی هستن؟
            سخت نمی بینم اخه باچشم بسته که نمیشه فهمید مشکل کجاست
            هرچی هست بکنش تا خوب همه چیز پیدا باشه......
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سخت نمی بینم اخه باچشم بسته که نمیشه فهمید مشکل کجاست
              هرچی هست بکنش تا خوب همه چیز پیدا باشه......
              میدونی این فومها رو برای چی میزنن؟
              به فرض این که آداپتر درست بشه، نبود این فومها چه نقصی ایجاد خواهد کرد؟

دیدگاه

میدونی این فومها رو برای چی میزنن؟
                به فرض این که آداپتر درست بشه، نبود این فومها چه نقصی ایجاد خواهد کرد؟
                چه فومی رو میگی؟؟
                توی عکسهایی که فرستادی فقط المینیوم دیده میشه که روش چسب خورده شده همین فوم ندیدم کجاشه
                موفق باشی
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

چه فومی رو میگی؟؟
                  توی عکسهایی که فرستادی فقط المینیوم دیده میشه که روش چسب خورده شده همین فوم ندیدم کجاشه
                  موفق باشی
                  دو تا عکس میذارم.
                  اوّلیش از روی برده یعنی طرفی که خازنها و بقیه چیزها نصب شده. علاوه بر این که فومها رو نگاهی میندازی، ببین چیز دیگه ای متوجه میشی.
                  دومیش از زیر برده اما این عکس رو برای این میذارم که لحیم نگهدارنده*ی هیتسینک رو ببینی و بگی اینو با هویه ذوبش کنم و دربیارم یا نه.
                  اگه عکسها رو در تب جداگانه باز کنی، در اندازه 100٪ قابل مشاهده هستن.
                  جدیدترین ویرایش توسط Arashk Partee; ۰۸:۲۰ ۱۳۹۵/۰۸/۲۵.

دیدگاه

دو تا عکس میذارم.
                    اوّلیش از روی برده یعنی طرفی که خازنها و بقیه چیزها نصب شده. علاوه بر این که فومها رو نگاهی میندازی، ببین چیز دیگه ای متوجه میشی.
                    دومیش از زیر برده اما این عکس رو برای این میذارم که لحیم نگهدارنده*ی هیتسینک رو ببینی و بگی اینو با هویه ذوبش کنم و دربیارم یا نه.
                    اگه عکسها رو در تب جداگانه باز کنی، در اندازه 100٪ قابل مشاهده هستن.
                    سلام
                    بله هییت سینک رو پایه هاش رو ذوب کن در بیارش
                    اون فوم ها هم دقیقا نمیدونم واسه چی گزاشتن چون خیلی دلیل داره یکی واسه این که نشه تعمیرش کرد یا تعمیرش سخت باشه تا برن یه نو بگیرن این یکیش دلیل های دیگه ای هم داره یا نه نمی دونم
                    بورد رو کلا از هم باز کن عکس روشو بزار زیر این فوم ها رو باید دید خازنی چیزی .....خراب نباشه
                    موفق باشی
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                      بله هییت سینک رو پایه هاش رو ذوب کن در بیارش
                      اون فوم ها هم دقیقا نمیدونم واسه چی گزاشتن چون خیلی دلیل داره یکی واسه این که نشه تعمیرش کرد یا تعمیرش سخت باشه تا برن یه نو بگیرن این یکیش دلیل های دیگه ای هم داره یا نه نمی دونم
                      بورد رو کلا از هم باز کن عکس روشو بزار زیر این فوم ها رو باید دید خازنی چیزی .....خراب نباشه
                      موفق باشی
                      یکی از کارکردهای این فوم یا خمیر یا پیست، میتونه دفع حرارت باشه. اگه شارژر درست بشه و نبود این فوم باعث بالا رفت حرارت بشه، دردسر میشه. آیا پیدا میشه که بخرم؟

...
                      یه مطلبی یادم رفت:
                      تو پستهای قبلی بحث اتصالی سیم مطرح شد. من به توصیه یکی از دوستان با مالتی متر �بازر� رو وصل کردم به محل اتصال سیمهای مثبت و منفی که به سمت لپتاپ میروند. بوق نزد. میشه مطمئن باشم که پس مشکل شارژر از اتصالی سیم نیست؟

دیدگاه

یکی از کارکردهای این فوم یا خمیر یا پیست، میتونه دفع حرارت باشه. اگه شارژر درست بشه و نبود این فوم باعث بالا رفت حرارت بشه، دردسر میشه. آیا پیدا میشه که بخرم؟

یه مطلبی یادم رفت:
                        تو پستهای قبلی بحث اتصالی سیم مطرح شد. من به توصیه یکی از دوستان با مالتی متر �بازر� رو وصل کردم به محل اتصال سیمهای مثبت و منفی که به سمت لپتاپ میروند. بوق نزد. میشه مطمئن باشم که پس مشکل شارژر از اتصالی سیم نیست؟
                        مگه بین الومینیوم و قطعه هست که میگی واسه دفع حرارته؟؟؟خمیرسلیکون که نیست!
                        بله اتصالی نبوده شما به برق متصلش کن وولتاژ خروجی رو از روی بورد انددازه بگیر رنج مولتی متر روی 20 باشه
                        بدرود
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

مگه بین الومینیوم و قطعه هست که میگی واسه دفع حرارته؟؟؟خمیرسلیکون که نیست!
                          بله اتصالی نبوده شما به برق متصلش کن وولتاژ خروجی رو از روی بورد انددازه بگیر رنج مولتی متر روی 20 باشه
                          بدرود
                          1. آره بخش زیادش بین هیتسینک و قطعات قرار گرفته یعنی زده*اند و هیتسینک را گذاشته*اند رویش و شکل گرفته. اگر منظورت از خمیر سیلیکون همونی است که برای پردازنده کامپیوتر استفاده میشه، این فوم حالتش شبیه اون خمیر نیست چون اون خمیر حالت نرم و مالیدنی داره اما این فوم حالت جامد و پلاستیکی*مانند داره.
                          2. در حالی که به برق متصل بود، یه پراب مالتی متر رو به جایی که یکی از دو سیم خروجی لحیم شده وصل کردم و پراب دیگه رو به جایی که سیم دیگه لحیم شده وصل کردم. مالتی متر متغیر نشون میده؛ گاهی 0.02-0.03، گاهی 0.08-0.09. اما نهایتش از 0.09 ولت بالاتر نمیاد.
                          جدیدترین ویرایش توسط Arashk Partee; ۱۰:۲۲ ۱۳۹۵/۰۸/۲۵.

دیدگاه

1. آره بخش زیادش بین هیتسینک و قطعات قرار گرفته یعنی زده*اند و هیتسینک را گذاشته*اند رویش و شکل گرفته. اگر منظورت از خمیر سیلیکون همونی است که برای پردازنده کامپیوتر استفاده میشه، این فوم حالتش شبیه اون خمیر نیست چون اون خمیر حالت نرم و مالیدنی داره اما این فوم حالت جامد و پلاستیکی*مانند داره.
                            2. در حالی که به برق متصل بود، یه پراب مالتی متر رو به جایی که یکی از دو سیم خروجی لحیم شده وصل کردم و پراب دیگه رو به جایی که سیم دیگه لحیم شده وصل کردم. مالتی متر متغیر نشون میده؛ گاهی 0.02-0.03، گاهی 0.08-0.09. اما نهایتش از 0.09 ولت بالاتر نمیاد.
                            اهان درمورد اون خمیر به احتمال زیاد گیر میاد حالا بازم بپرس
                            باید برسی بشه اون خمیر ها باز بشن و زیرش دیده بشه زیر بورد هم همینطور لحیم سرد وخازن ها ای سی و....همه باید برسی بشن
                            موفق باشی بدرود
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام
                              لطفاً روند تعمیر را از طرف اولیه (ورودی) آغاز کنید و حتماً نتایج تست رو اینجا قرار بدید. (برای جلوگیری از شوک الکتریکی شدید، تست ها را با حداکثر تمرکز و دقت انجام بدید.)
                              از ورودی که شروع کنیم، به فیوز و ترمیستور (NTC) میرسیم. این قطعات را با مولتیمتر تست کنید و از صحت آن ها مطمئن شوید. (احتمال سوختن فیوز زیاد است.)
                              در ادامه از صحت پل دیود اطمینان حاصل نمایید. (در صورت آسیب دیدگی، به احتمال زیاد به صورت فیزیکی قابل مشاهده است.)
                              یک خازن الکترولیتی تقریبا بزرگ (با ولتاژ 400 ولت یا بیشتر) در ادامه ی مسیر وجود دارد. پاور را با احتیاط به برق شهر متصل کنید و ولتاژ DC دو سر خازن را با مولتیمتر اندازه بگیرید. در صورت صحت مدار، ولتاژی در حدود 311 ولت قابل مشاهده است.
                              تا همینجا تست ها رو انجام بدید و نتایج رو اعلام کنید تا بررسی بشه.
                              *** يا راهي خواهم يافت، يا راهي خواهم ساخت ... ***

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K1.IEEE نمایش پست ها
                                سلام...از ورودی که شروع کنیم، به فیوز و ترمیستور (NTC) میرسیم. این قطعات را با مولتیمتر تست کنید و از صحت آن ها مطمئن شوید. (احتمال سوختن فیوز زیاد است.)...
                                سلام بر شما
                                اگر موافق باشید یکی یکی برویم جلو. آخر پست عکس رو و زیر برد را میگذارم و لطفا شما طبق عکس بفرمایید
                                1. فیوز و ترمیستور (NTC) کدوم قطعات هستن؟
                                2. نحوه تست این قطعات با مالتی متر را بفرمایید.

اهان درمورد اون خمیر به احتمال زیاد گیر میاد حالا بازم بپرس
                                باید برسی بشه اون خمیر ها باز بشن و زیرش دیده بشه زیر بورد هم همینطور لحیم سرد وخازن ها ای سی و....همه باید برسی بشن
                                موفق باشی بدرود
                                عکس اول، روی برد است که فومهایش را کنده*ام
                                عکس دوم، زیر برد است.

دوستان گرامی اگر عکس دیگری خواستید بگید بگذارم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X