اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای تعمیر ضبط رادیو فلش خور(مولتی پلیر)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای تعمیر ضبط رادیو فلش خور(مولتی پلیر)

نوشته اصلی توسط دیوانه الکترونیک نمایش پست ها
    آقا از بابت راهنمایتون ممنونم
    سلام
    6 ولته باید 7.2 ولت باشه تا باطری شارژ بشه. حالا باید ما ولتاژ رو به 7.2 برسونیم.
    یک نوع دیودی بود که 0.3 ولت کم میکرد اسمش یادم باشه مدارش رو برات با پروتئوس میکشم.
    موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra
      سلام
      6 ولته باید 7.2 ولت باشه تا باطری شارژ بشه. حالا باید ما ولتاژ رو به 7.2 برسونیم.
      یک نوع دیودی بود که 0.3 ولت کم میکرد اسمش یادم باشه مدارش رو برات با پروتئوس میکشم.
      موفق باشید.
      دمتگرم خیلی لطف میکنی دوست من

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra
        سلام
        موفق باشید.
        سلام دوست عزیز یه سوال این دستگاه یه کلا دستگاه های دیگه یه نشانگر ال ای دی قرمز دارند که وقتی به برق میزنی این روشن میشه(نشانگر)مال من مقاومتش سوخته و مشخص نیست خب یک طرفش منفی که هیچ میخواستم بدونم برای تعیین مقاومتش اون طرف مثبتش و من باید با ولتاژ اولیه درنظر بگیرم یعنی از خروجی پل دیود یا نه خودش یه مسیر مجزایی و بحث جدایی داره

دیدگاه

سلام دوست عزیز یه سوال این دستگاه یه کلا دستگاه های دیگه یه نشانگر ال ای دی قرمز دارند که وقتی به برق میزنی این روشن میشه(نشانگر)مال من مقاومتش سوخته و مشخص نیست خب یک طرفش منفی که هیچ میخواستم بدونم برای تعیین مقاومتش اون طرف مثبتش و من باید با ولتاژ اولیه درنظر بگیرم یعنی از خروجی پل دیود یا نه خودش یه مسیر مجزایی و بحث جدایی داره
          سلام
          برای من که مدلش rx9922 هستش مقاومت لامپ ال ای دی نشانگر شارژر 1 کیلو اهم هستش. با 1 کیلو اهم هم کار میکنه.
          شما مقاومت 1 کیلو اهم سر راه مثبت لامپ ال ای دی قرمز بزار.
          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra
            سلام
            برای من که مدلش rx9922 هستش مقاومت لامپ ال ای دی نشانگر شارژر 1 کیلو اهم هستش. با 1 کیلو اهم هم کار میکنه.
            شما مقاومت 1 کیلو اهم سر راه مثبت لامپ ال ای دی قرمز بزار.
            موفق باشید
            دوست عزیز امکانش هست توضیح بدید که اصول محاسبه مقدار این مقاومت بر مبنای کدوم ولتاژ درنظر گرفته میشه ،،مثلا خروجی پل دیود یا میاد جلوتر
            بزازم بی نهایت از راهنمایی هاتون ممنون

دیدگاه

دوست عزیز امکانش هست توضیح بدید که اصول محاسبه مقدار این مقاومت بر مبنای کدوم ولتاژ درنظر گرفته میشه ،،مثلا خروجی پل دیود یا میاد جلوتر
              بزازم بی نهایت از راهنمایی هاتون ممنون
              سلام
              توی ضبط خودم که خروجی پل دیود هستش . جلوتر نمیره. دقیقا از مثبت خروجی پل دیود رفته به یک مقاومت یک کیلو اهم و خروجی مقاومت 1 کیلو اهم هم وصل شده به مثبت لامپ ال ای دی و منفی هم مستقیم وصل شده به لامپ.
              ببین میتونی مقاومت رو حداقل 1 کیلو اهم بزاری حداکثر هم 10 کیلو اهم . وقتی اهم بالاتر میره لامپ کم نور تر روشن میشه. اما 1 کیلو اهم باشه لامپ با نور خوبی کار میکنه و نمیسوزه.
              موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra
                سلام
                توی ضبط خودم که خروجی پل دیود هستش . جلوتر نمیره. دقیقا از مثبت خروجی پل دیود رفته به یک مقاومت یک کیلو اهم و خروجی مقاومت 1 کیلو اهم هم وصل شده به مثبت لامپ ال ای دی و منفی هم مستقیم وصل شده به لامپ.
                ببین میتونی مقاومت رو حداقل 1 کیلو اهم بزاری حداکثر هم 10 کیلو اهم . وقتی اهم بالاتر میره لامپ کم نور تر روشن میشه. اما 1 کیلو اهم باشه لامپ با نور خوبی کار میکنه و نمیسوزه.
                موفق باشید.
                سلام از شما و آقا حسین بابت کمکتون ممنونم همه چی خوب پیش رفت فقط موند یه تست کلی بکنم و جمعش کنم انشالا که همه چی درست بود خبر میدم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann
                  سلام از شما و آقا حسین بابت کمکتون ممنونم همه چی خوب پیش رفت فقط موند یه تست کلی بکنم و جمعش کنم انشالا که همه چی درست بود خبر میدم
                  نوشته اصلی توسط ksra
                  سلام خسته نباشید آقا دمتون گرم ردیف ردیف شد فقط قبل جمع کردنش میخواستم بدونم خازن 2200 نانویی که گفتید به خروجی آداپتور موازی کنم
                  جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۱۶:۱۱ ۱۳۹۹/۰۲/۰۲.

دیدگاه

سلام خسته نباشید آقا دمتون گرم ردیف ردیف شد فقط قبل جمع کردنش میخواستم بدونم خازن 2200 نانویی که گفتید به خروجی آداپتور موازی کنم
                    سلام
                    خواستید موازی کنید ولی باطری هم به عنوان یک خازن بزرگ هستش. زیاد تفاوتی نداره .
                    فقط اون مدار 3 تا دیود رو درست کردید؟ اونو حتما درست کنید.
                    موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra
                      سلام
                      خواستید موازی کنید ولی باطری هم به عنوان یک خازن بزرگ هستش. زیاد تفاوتی نداره .
                      فقط اون مدار 3 تا دیود رو درست کردید؟ اونو حتما درست کنید.
                      موفق باشید
                      سلام تو سیستم قبلی با چهارتا دید m7پل دیود برای یکسوسازیش بود که از مثببت این پل دیود میرفت به طرف مقاومت 10 اهمی و یه دیود m7 دیگه (مقاومت و دیود باهم سری شدن)من از همین سیستم استفاده کردم یعنی خروجی آداپتورم وبه همون ورودی قبلی که قرارداشت نصب کردم تست ولتاژ گرفتم شده بود 6.95البته با نوسان بعدش اون مقاومت برداشتم جاش جامپر زدم ( یه پل دیود از m7با یه دیود از همین نوع سری شد)ولتاژ من رسید به 7.2 ثابت ناگفته نمونه تا قبل برداشتن این مقاومت ولتاژ نوسان زیادی داشت چه روشن چه خاموش ولی با برداشتنش نوسانشم خیلی خیلی کم شد اصلا از بین رفت
                      الان اگه اشکالی توش هست لطف کنید بگید تا من درستش کنم واقعا از شما ممنونم
                      جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۲۰:۲۰ ۱۳۹۹/۰۲/۰۲.

دیدگاه

سلام تو سیستم قبلی با چهارتا دید m7پل دیود برای یکسوسازیش بود که از مثببت این پل دیود میرفت به طرف مقاومت 10 اهمی و یه دیود m7 دیگه (مقاومت و دیود باهم سری شدن)من از همین سیستم استفاده کردم یعنی خروجی آداپتورم وبه همون ورودی قبلی که قرارداشت نصب کردم تست ولتاژ گرفتم شده بود 6.95البته با نوسان بعدش اون مقاومت برداشتم جاش جامپر زدم ( یه پل دیود از m7با یه دیود از همین نوع سری شد)ولتاژ من رسید به 7.2 ثابت ناگفته نمونه تا قبل برداشتن این مقاومت ولتاژ نوسان زیادی داشت چه روشن چه خاموش ولی با برداشتنش نوسانشم خیلی خیلی کم شد اصلا از بین رفت
                        الان اگه اشکالی توش هست لطف کنید بگید تا من درستش کنم واقعا از شما ممنونم
                        سلام
                        عالیه 7.2 ولت. اسپیکرتون کارایی قبلی رو براتون داره. کلا هرچیزی که منبع تغذیه خازنی داره یه رزوی باباش در میاد و ولتاژ بالا و پایین میشه.
                        اگر آداپتورتون ترانسی باشه بهتر از سوییچینگ جواب میده.
                        موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra
                          سلام
                          عالیه 7.2 ولت. اسپیکرتون کارایی قبلی رو براتون داره. کلا هرچیزی که منبع تغذیه خازنی داره یه رزوی باباش در میاد و ولتاژ بالا و پایین میشه.
                          اگر آداپتورتون ترانسی باشه بهتر از سوییچینگ جواب میده.
                          موفق باشید
                          ازتون ممنونم بابت تموم راهنمایی هاتون آداپتوری که براش استفاده کردم مارکش TP_LINKاصلیش هم ست سری قدیمی
                          درکل از راهنمایی هاتون متشکرم و یه تشکری میکنم از اون بنده خدایی که همچین سایتی رو زدن و تموم اساتید و عزیزان محترم خلاصه دم همه شما گرم
                          جدیدترین ویرایش توسط دیوانه الکترونیک; ۲۳:۴۹ ۱۳۹۹/۰۲/۰۲.

دیدگاه

سلام من یک رادیو فلش پلیر مکسیدر دارم باتریش کمتر از نیم ساعت خالی میکرد به سختی باتریشو باز کردم و باتری جدید خریدم متاسفانه بازهم خیلی زود حتی 5 دقیقه تموم میکنه ازکجا بدونم برد مشکلی نداره و باتری سالم هست یا نه ممنون[IMG][/IMG]
                            [IMG][/IMG]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X