اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل نوسان لامپ های پرنور بر روی سرپیچ آشپزخونه!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل نوسان لامپ های پرنور بر روی سرپیچ آشپزخونه!

سلام
    لامپ آشپزخونه ما وقتی روشنش میکردیم نوسان میکرد و روشن خاموش میشد و احساس میکردیم الانه که بسوزه.فکر میکردم مشکل از کلید اون هست.یه کلید نو خریدم .خونه ما قدیمیه و تو سیم کشی کلید اون ۳ تا سیم بود.سیم ضخیم تر رو که فکر میکردم فاز هستش رو به پیچ طلایی کلید وصل کردم.و دو تا سیم دیگه که فکر میکنم یکیش نول باشه و اون یکی ارت رو به پایه دیگه کلید وصل کردم.ولی بازم مشکل حل نشده.ولی نکته اینجاست اتفاقی یه لامپ ۷ وات LED رو وصل کردم.الان بدون مشکل روشن میشه و اصلاْ نوسان نمیکنه ولی خوب نورش خیییلی کمه.ولی لامپ ۱۵ وات LED یا ۴۰ وات فلورسنت وصل میکنم همش خاموش روشن میشه و صدای گز گز میده.به نظرتون مشکل از کجاست !؟

پاسخ : مشکل نوسان لامپ های پرنور بر روی سرپیچ آشپزخونه!

نوشته اصلی توسط milad.fashi نمایش پست ها
    سلاملامپ آشپزخونه ما وقتی روشنش میکردیم نوسان میکرد و روشن خاموش میشد و احساس میکردیم الانه که بسوزه.فکر میکردم مشکل از کلید اون هست.یه کلید نو خریدم .خونه ما قدیمیه و تو سیم کشی کلید اون ۳ تا سیم بود.سیم ضخیم تر رو که فکر میکردم فاز هستش رو به پیچ طلایی کلید وصل کردم.و دو تا سیم دیگه که فکر میکنم یکیش نول باشه و اون یکی ارت رو به پایه دیگه کلید وصل کردم.ولی بازم مشکل حل نشده.ولی نکته اینجاست اتفاقی یه لامپ ۷ وات LED رو وصل کردم.الان بدون مشکل روشن میشه و اصلاْ نوسان نمیکنه ولی خوب نورش خیییلی کمه.ولی لامپ ۱۵ وات LED یا ۴۰ وات فلورسنت وصل میکنم همش خاموش روشن میشه و صدای گز گز میده.به نظرتون مشکل از کجاست !؟
    سلام احتمالاً پلاتین وسط سر پیچ دو رفته با فاز متری جیزی با احتیاط کمی بکشیدش بیرون انشالله میشه

دیدگاه

سلام
      لامپ آشپزخونه ما وقتی روشنش میکردیم نوسان میکرد و روشن خاموش میشد و احساس میکردیم الانه که بسوزه.فکر میکردم مشکل از کلید اون هست.یه کلید نو خریدم .خونه ما قدیمیه و تو سیم کشی کلید اون ۳ تا سیم بود.سیم ضخیم تر رو که فکر میکردم فاز هستش رو به پیچ طلایی کلید وصل کردم.و دو تا سیم دیگه که فکر میکنم یکیش نول باشه و اون یکی ارت رو به پایه دیگه کلید وصل کردم.ولی بازم مشکل حل نشده.ولی نکته اینجاست اتفاقی یه لامپ ۷ وات LED رو وصل کردم.الان بدون مشکل روشن میشه و اصلاْ نوسان نمیکنه ولی خوب نورش خیییلی کمه.ولی لامپ ۱۵ وات LED یا ۴۰ وات فلورسنت وصل میکنم همش خاموش روشن میشه و صدای گز گز میده.به نظرتون مشکل از کجاست !؟
      سلام،بهتره که سر پیچ رو عوض کنین یا حداقل
      پلاتین هاش رو به طرف بیرون یخورده خم کنید.
      موفق باشید
      مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
      https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

برق رو قطع کردم و پلاتین رو کمی روبه بیرون آوردم ولی مشکل حل نشد.یکی میگفت ارت رو قطع کنی درست میشه.ولی فکر میکنم کار درستی نباشه و ارت خوب ایمنی برق هستش.سرپیچ رو عوض کنم قطعا درست میشه !؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

برق رو قطع کردم و پلاتین رو کمی روبه بیرون آوردم ولی مشکل حل نشد.یکی میگفت ارت رو قطع کنی درست میشه.ولی فکر میکنم کار درستی نباشه و ارت خوب ایمنی برق هستش.سرپیچ رو عوض کنم قطعا درست میشه !؟

دیدگاه

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

قطع کردن ارت شاید مشکل رو حل بکنه ولی کار چندان خوبی نیست.
          بله ،به احتمال زیاد مشکل با عوض کردن سر پیچ حل میشه.

دیدگاه

شاید ارت و نول رو جابجا وصل کردی. اینم یه احتمالیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
              قطع کردن ارت شاید مشکل رو حل بکنه ولی کار چندان خوبی نیست.
              بله ،به احتمال زیاد مشکل با عوض کردن سر پیچ حل میشه.
              سلام، میشه لطف کنید بگید ارت چه نقشی توی این مشکل داره؟ ممنون
              توی کانال یوتیوب من قراراه طراحی انواع بردهای الکترونیکی مثل بردهای تک لایه، دو لایه یا به طور کلی بردهای چند لایه، بردهای مبتنی بر میکروکنترلر، بردهای صنعتی، بردهای الکترونیک قدرت و بردهای فرکانس بالارو یاد بگیریم.
              همینطور کدنویسی انواع میکروکنترلرهای 8 بینی مثل میکروکنترلرهای خانواده AVR-STM8، میکروکنترلرهای میبتی بر معماری ARM مثل STM32 و پردازنده های مخصوص اینترنت اشیاء مثل ESP32-ESP8266 و DSPها یاد میگیریم.
              https://www.youtube.com/@aKaReZa75​

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها
                منم نمیدونم ربط ارت چیه !!!؟؟ تخصص من نیست.منم نقل قول کردم.
                در خصوص جابه جا بودن جای ارت.من مثل برقکاری که کلید رو وصل کرده بود نول و ارت رو یه جا وصل کردم.تازه برق کار اصلا نول و ارت رو به هم تابونده بود!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akaReza نمایش پست ها

سلام،بله شما کاملا درست میگید .
                  منم باورم نمیشد ولی خب بعضی چیزا خیلی عجیبن
                  فکر می کنی اصلا تاثیری نداره ولی امتحان که می کنی،
                  می بینی تاثیر گذاره.
                  ولی من حق رو به شما میدم چون که ارت درون لامپ که نمیره
                  پس چطور میتونه روی نوسان لامپ تاثیر گذار باشه؟؟؟؟
                  به هر حال بعضی چیزا رو فقط با امتحان کردن میشه نتیجه گرفت.
                  به درود

دیدگاه

در خصوص جابه جا بودن جای ارت.من مثل برقکاری که کلید رو وصل کرده بود نول و ارت رو یه جا وصل کردم.تازه برق کار اصلا نول و ارت رو به هم تابونده بود!
                    بنظرم چه ارت ربطی به مشکل داشته باشه چه نداشته باشه اصل اینکار که ارت و نول بهم تابونده بشه یه چیز استثنایی و اشتباهه
                    و اما درباره ی اون صدای گز گز
                    احتمالش هست پاتروم بخوبی با سرپیچ لامپها تماس نداره. لامپ 7W مصرفش کمتره و نشون نمیده ولی اون دو تا دیگه که پرمصرفترن نشون میدن
                    پیشنهادات
                    لامپها رو جای دیگه هم امتحان کن تا از مطمئن بشی که درایور یا سرپیچ خودشون مشکلی داره یا نه
                    پاتروم آشپزخونه رو با یه مدل متفاوت عوض کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X