اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

صدای تیک تیک و روشن نشدن تلویزیون LG

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : صدای تیک تیک و روشن نشدن تلویزیون LG

سلام و متشکر
    برایتان نقشه ای از پاور دستگاه را قرار می دهم
    البته این نقشه مربوط به دستگاه دیگری ایست ولی طراحی پاور دستگاه بنده همانند این نقشه است جز مقدار بعضی از قطعات ولی در کل یکی است

ممنون از لطف شما

http://uplod.ir/g8plvl425cnf/PS.pdf.htm

دیدگاه

خوب مدار شما یه واحد PFC هم تو ورودی داره که باید اول اون درست کار کنه.این بخش از IC1 و مشتقاتش تشکیل شده که اگه درست کار کنن دو سر C23 باید 400 ولت رو داشته باشید.دارید؟
      قسمت بعدی هم تغذیه استندبای دستگاه هست که توسط IC3 و مشتقاتش درست میشه ولتا خروجیش درسته؟یعنی دو سر C31 ولتاژ 5 ولت موجوده؟

دیدگاه

سلام

دو سر خازن C23 حدود 300 ولت وجود دارد
        دو سر خازن C31 هیچ ولتاژی نداریم

ممنون

دیدگاه

دو سر خازن C23 حدود 300 ولت وجود دارد
          خوب این یعنی PFC کار نمیکنه
          دو سر خازن C31 هیچ ولتاژی نداریم
          خوب اینم یعنی تغذیه استندبای کار نمیکنه ولی چون ممکنه همش زیر سر همین تغذیه سیستم باشه که بقیه هم کار نمیکنن توصیه میکنم یه 5 ولت رگوله شده مطمئن بدی به دو سر C31 و نتیجه رو ببینی.حتما تغذیه ورودی کل پاور رو هم با یه لامپ 100 وات سری کن
          دو سر C29 هم یه ولتاژ بگیر ببین چقدره؟

دیدگاه

با سلام من یک تلویزیون پلاسما ال جی دارم روشن میشه تصویر نیست چند بار باید روشن و خاموش کنی تا تصویر هم بیاد علت چی میتونه باشه همه ولتاژ مدار وجود دارن

دیدگاه

سلام دوست عزیز من تازه یکیشو تعمیر کردم ترانزیستور tt2170 سوخته بود d2499 زدم جاش پایه های ولتاژکه پایه وسطی d2499 وصل میشه رو با پایه چهارم های ولتاژ با اهم متر زدم اتصال کوتاه بود متوجه شدم ترانس های ولتاژ سوختست شماره ترانس هایولتاژسوخته این بود6174z-6040c ترانسی که زدم روش شمارش این بود6174z-6006e و تلویزیون روشن شد

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دیدگاه

با سلاممنم یه تلوزیون ۲۱اینچ وستل CRT دارم که تو استندبای میمونه و به قول معروف بالا نمیاد هرچی دکمه روشن کنترل رو میزنم یه جیر جیر میکنه و چراغ قرمز چندتا چشمک میزنه و باز سبز نمیشه یعنی روشن نمیشه، البته این مشکل یهویی بوجود اومد و از قبل هیچ مشکل ظاهری نداشت و متاسفانه تو شهر ما دیگه کسی به تلوزیون های Crt نگاه نمیکنه برای تعمییر خواستم اگه لطف کنید یه کمکی بکنید اینو سرپاش گنم برا بچه ها که رو سرو کولمون نپرن، اگه عکس هم لارم بود میفرستم(من کار برقی انجام دادم ولی تلوزیون تا به حال نه)

دیدگاه

سلام دوست عزیز منم یه تلویزیون ال جی دارم آی سی TDA6107 و خازن ۲۵۰ ولتی ۴.۷ میکرو سوخته و نشتی داشت.عوض کردم. اما تلویزیون استارت نمیکنه ولتاژ ۱۰۸ ولت هم دارم تا بالا تا سوکت ولتاژ رو دارم وقتی دکمه های جلو رو*میزنم ال ای دی قرمز نورش کم وزیاد میشه اما صدا نداذم و تصویر ندارم فیلامان روشن نمیشه چکار کنم

سلام دوست عزیز منم یه تلویزیون ال جی دارم آی سی TDA6107 و خازن ۲۵۰ ولتی ۴.۷ میکرو روی سوکت لامپ سوخته و نشتی داشت.عوض کردم. اما تلویزیون استارت نمیکنه ولتاژ ۱۰۸ ولت هم دارم تا بالا تا سوکت ولتاژ رو دارم وقتی دکمه های جلو رو*میزنم ال ای دی قرمز نورش کم وزیاد میشه اما صدا نداذم و تصویر ندارم فیلامان روشن نمیشه چکار کنم

سلام دوست عزیز منم یه تلویزیون ال جی دارم آی سی TDA6107 و خازن ۲۵۰ ولتی ۴.۷ میکرو روی سوکت لامپ سوخته و نشتی داشت.عوض کردم. اما تلویزیون استارت نمیکنه ولتاژ ۱۰۸ ولت هم دارم تا بالا تا سوکت ولتاژ رو دارم وقتی دکمه های جلو رو*میزنم ال ای دی قرمز نورش کم وزیاد میشه اما صدا نداذم و تصویر ندارم فیلامان روشن نمیشه چکار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mamal5105 نمایش پست ها
                    سلام دوست عزیز منم یه تلویزیون ال جی دارم آی سی TDA6107 و خازن ۲۵۰ ولتی ۴.۷ میکرو سوخته و نشتی داشت.عوض کردم. اما تلویزیون استارت نمیکنه ولتاژ ۱۰۸ ولت هم دارم تا بالا تا سوکت ولتاژ رو دارم وقتی دکمه های جلو رو*میزنم ال ای دی قرمز نورش کم وزیاد میشه اما صدا نداذم و تصویر ندارم فیلامان روشن نمیشه چکار کنم

سلام،احتمالا قسمت تغذیه آسیب دیده است،بهتر هست تمامی قطعات بخش
                    تغذیه رو چک کنین.

نوشته اصلی توسط ASMikael نمایش پست ها
                    با سلاممنم یه تلوزیون ۲۱اینچ وستل CRT دارم که تو استندبای میمونه و به قول معروف بالا نمیاد هرچی دکمه روشن کنترل رو میزنم یه جیر جیر میکنه و چراغ قرمز چندتا چشمک میزنه و باز سبز نمیشه یعنی روشن نمیشه، البته این مشکل یهویی بوجود اومد و از قبل هیچ مشکل ظاهری نداشت و متاسفانه تو شهر ما دیگه کسی به تلوزیون های Crt نگاه نمیکنه برای تعمییر خواستم اگه لطف کنید یه کمکی بکنید اینو سرپاش گنم برا بچه ها که رو سرو کولمون نپرن، اگه عکس هم لارم بود میفرستم(من کار برقی انجام دادم ولی تلوزیون تا به حال نه)
                    سلام،بهتر هست خازن ها رو تست کنین مخصوصا خازن های بخش تغذیه.
                    اگه هم به خازنی مشکوک شدید،فورا اون رو عوض کنین تا مشکل حل بشه.
                    موفق باشید.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام دوستان. کسی میتونه تلویزیون ال جی فلت منو تعمیر کنه؟روشن نمیشه. اگه کسی میتونه باهام تماس بگیره.۰۹۳۸۳۰۷۰۵۷۵

دیدگاه

نوشته اصلی توسط roxette نمایش پست ها
                        سلام دوستان. کسی میتونه تلویزیون ال جی فلت منو تعمیر کنه؟روشن نمیشه. اگه کسی میتونه باهام تماس بگیره.۰۹۳۸۳۰۷۰۵۷۵
                        سلام منظورتون اینکه شما را اهنمایی کنه .یا میخواهید حضوری تعمیر کنه؟!!!!!!!!
                        هر شکست مقدمه یک پیروزیست

دیدگاه

سلام.برام تعمیرش کنه.

دیدگاه

سلام تلویزیون ال جی لامپی کلیدر شن میکنیم تیک تیک صدا میدهد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X