اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترانس تلویزیون سیاه و سفید قدیمی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ترانس تلویزیون سیاه و سفید قدیمی

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
    من توضیح می دم
    شما یه طرف ترانس رو با لامپ سری می کنی....وقتی می زنی تو برق دیگه اگه اتصالی هم باشه ترانس منفجر نمیشه
    لطفا شکل ترانس و لامپ را توی paint بکش اینطوری بهتره سر این سری و موازی قاتی می کنم :mrgreen:
    سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
      لطفا شکل ترانس و لامپ را توی paint بکش اینطوری بهتره سر این سری و موازی قاتی می کنم :mrgreen:
      سپاس
      بفرما:
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
        بفرما:
        ممنون دوست عزیز: ان ور ترانس که 12 ولت ac هست را باید چکار کرد؟ همانطوری خالی بماند؟
        سپاس

دیدگاه

این حالت که دوستمون زحمت کشیده برای تست میباشد در مورد ترانس کاهنده به این صورت میباشد که اگر سر اولیه با لامپ سری شده باشد لامپ خاموش میماند ولی اگر سر ثانویه سری شده باشذ لامپ روشن میشود .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann
            این حالت که دوستمون زحمت کشیده برای تست میباشد در مورد ترانس کاهنده به این صورت میباشد که اگر سر اولیه با لامپ سری شده باشد لامپ خاموش میماند ولی اگر سر ثانویه سری شده باشذ لامپ روشن میشود .....
            بله همینطوره فقط هنگام تست دستتون به اون دوسر ترانس نباشه.....البته فقط وقتی اون لامپ روشن شد.....اگه خاموش بود مشکلی نیس....
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
              یعنی تو یه ترانس کاهنده، لامپ اگه با ثانویه سری باشه روشن میشه و اگه با اولیه سری بشه روشن نمیشه؟!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Qurtarici نمایش پست ها
                یعنی تو یه ترانس کاهنده، لامپ اگه با ثانویه سری باشه روشن میشه و اگه با اولیه سری بشه روشن نمیشه؟!!!
                با درود
                بله دقیقاً......

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein951ann نمایش پست ها
                  با سلام:
                  در هنگام سری شدن لامپ 100 وات با ورودی ترانس 220 ولت، لامپ 100وات خاموش یا بسیار کم نور روشن می شود ولی با اتصال کوتاه خروجی دو سیم ترانس، لامپ پر نور تر روشن می شود. اما بهترین روش تست ترانس بدون استفاده ازبرق 220 ولت و فقط آزمایش با اهمتر می باشد.
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

سلام دوستان واساتیدعزیز.وقتتون بخیروشادی.دوستان درمورددیمرپنکه سقفی یاهمون درجه فابریکشون سوال تعمل رابازکردم.پنج سرخروجی ازترانسش زده بیرون.حالابابیزرامتحان میکنم دوتاش بهم ربط وبوق دارن وسه تای دیگه هم جداازاوندوتا.سه تاشون بوق دارن.باتوجه به سریع قرارگرفتن درمدار.نبایدپنج تاش بهم ربط داشته باشن فقط اهم ومقاومتاشون کموزیادباشن؟ضمنا اوندوتای اولی هرکدومش بایک فازیانولی که مستقیم به پنکیه وصل میشه راولتاژمیگیرم همون ولتاژواقعی شهریعنی ۲۳۳هست ولی اون سه تابارشته مستقیم پنکه هرکدوم تقریبا۲۵ولتی به ترتیب کمترهستن.حالایه چیزجالب.اون فازیانول مستقیم پنکه وهسته ترانس راوقتی باهم ولتاژمیگیرم ۱۷ولت رانشون میده.حالاایااین ۱۷ولت طبیعی هست یاجایی به هسته اتصال کوتاه سیم پیچ شده؟اگه طبیعی والقایی هست ایاامکانش هست که بعنوان منبع تغزیه کاهنده۲۲۰به ۱۷ولت ازش بهره گرف

فرستاده شده از Redmi Note 8 Proِ من با Tapatalk
                    جدیدترین ویرایش توسط aza0; ۲۲:۴۳ ۱۴۰۰/۰۵/۰۱. دلیل: دنباله سوال

دیدگاه

ازش بعنوان کاهنده بهره گرفت.یعنی ازهسته ترانس وسیم دیگه حالافازیانول.اگه بلی برای تبدیل به DC۱۷ولت چطوراقدام نمایم؟سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aza0 نمایش پست ها
                        ازش بعنوان کاهنده بهره گرفت.یعنی ازهسته ترانس وسیم دیگه حالافازیانول.اگه بلی برای تبدیل به DC۱۷ولت چطوراقدام نمایم؟سپاس

......با سلام به شما. .....بنظر من که مجاز به این کار نیستید ......این کار صحیح نیست .....ولتاژ خروجی ممکن* .
                        است ایزوله نباشه........اگه ایزوله باشه. باز هم درست نیست .

دیدگاه

سلام دوستان گرامی واساتیدبزرگوار.سوالم دوباره معیارترانس تلویزیون قدیمی ۲۷اینچ میباشد.یکعددترانس تغذیه۲۲۰ولت تلویزیون باهمین مشخصات واحتمالارنگی دارم که ورودی ۲۲۰ولت وچهاررشته سیم دوتاابی مرتبط بهم باولتاژخروجی ۲۷/۵واهم۱۵/۵ودوسیم زردباولتاژ۲۳/۵واهم۳۶/۵هست ولی امپرش مشخص نیست اماباتوجه به حجم کوچک بلندی وعرض وارتفاع نهایتا۴/۵سانت بایدامپرپایین باشد.حالاخروجی زردوابی راباهم سریع کرده امونهایتاولتاژشده پنجاه بالاتر.ولی دنبال راهی هستم که امپربیشتری بگیرم ازش.ایاراهکاری بدون قراردادن مدار هست ؟ایااگرفقط هسته اهنی ترانس راعوض وبزرگتربگذارم تغیردرامپربیشترمیدهد؟وبااین مشخصات بنظرتون چقدبایدامپربدهد؟سپاسگذارم

دیدگاه

سلام دوستان واساتیدعزیز.وقتتون بخیروشادی.دوستان درمورددیمرپنکه سقفی یاهمون درجه فابریکشون سوال تعمل رابازکردم.پنج سرخروجی ازترانسش زده بیرون.حالابابیزرامتحان میکنم دوتاش بهم ربط وبوق دارن وسه تای دیگه هم جداازاوندوتا.سه تاشون بوق دارن.باتوجه به سریع قرارگرفتن درمدار.نبایدپنج تاش بهم ربط داشته باشن فقط اهم ومقاومتاشون کموزیادباشن؟ضمنا اوندوتای اولی هرکدومش بایک فازیانولی که مستقیم به پنکیه وصل میشه راولتاژمیگیرم همون ولتاژواقعی شهریعنی ۲۳۳هست ولی اون سه تابارشته مستقیم پنکه هرکدوم تقریبا۲۵ولتی به ترتیب کمترهستن.حالایه چیزجالب.اون فازیانول مستقیم پنکه وهسته ترانس راوقتی باهم ولتاژمیگیرم ۱۷ولت رانشون میده.حالاایااین ۱۷ولت طبیعی هست یاجایی به هسته اتصال کوتاه سیم پیچ شده؟اگه طبیعی والقایی هست ایاامکانش هست که بعنوان منبع تغزیه کاهنده۲۲۰به ۱۷ولت ازش بهره گرف

سلام و درود،
                            1- با این کار ترانس در جا دود خواهد کرد
                            ( با توجه به اینکه مقاومتش پایینه)
                            2- خروجی ترانس غیر ایزوله از برق شهری
                            هست،یعنی با دست زدن به خروجی دچار
                            برق گرفتگی شدیدی خواهید شد!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام دوستان گرامی واساتیدبزرگوار.سوالم دوباره معیارترانس تلویزیون قدیمی ۲۷اینچ میباشد.یکعددترانس تغذیه۲۲۰ولت تلویزیون باهمین مشخصات واحتمالارنگی دارم که ورودی ۲۲۰ولت وچهاررشته سیم دوتاابی مرتبط بهم باولتاژخروجی ۲۷/۵واهم۱۵/۵ودوسیم زردباولتاژ۲۳/۵واهم۳۶/۵هست ولی امپرش مشخص نیست اماباتوجه به حجم کوچک بلندی وعرض وارتفاع نهایتا۴/۵سانت بایدامپرپایین باشد.حالاخروجی زردوابی راباهم سریع کرده امونهایتاولتاژشده پنجاه بالاتر.ولی دنبال راهی هستم که امپربیشتری بگیرم ازش.ایاراهکاری بدون قراردادن مدار هست ؟ایااگرفقط هسته اهنی ترانس راعوض وبزرگتربگذارم تغیردرامپربیشترمیدهد؟وبااین مشخصات بنظرتون چقدبایدامپربدهد؟سپاسگذارم

خیر،این کار غیر ممکن هست مگر اینکه
                            دوباره ترانس رو با سیم ضخیم تر پیچید.
                            تنها راهی که وجود داره اینکه که همه خروجی
                            ها رو DC کرده و با ماژول LM2596HVS
                            ولتاژ رو کاهش داده و جریان رو افزایش داد.
                            حالا چند ولت چند آمپر میخواین؟
                            مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                            https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

سلام سپاس ازشما.امپربالامیخوام.ولتاژ۱۲به بالاهرچی باشه کافیه ولی امپر۴۵میخوام

دیدگاه

سلام سپاس ازشما.امپربالامیخوام.ولتاژ۱۲به بالاهرچی باشه کافیه ولی امپر۴۵میخوام

پس 4.5 آمپر میخواین.
                                بهتر بود از ترانس عکسی میذاشتین( خروجی
                                هاش رو هم مشخص کنین)
                                مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                                https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X