اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[مشاوره خرید] خرید تلویزیون 4k

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : [مشاوره خرید] خرید تلویزیون 4k

اندروید تی وی بخر همین من از شما خواهش می کنم
    گاهی نمی شود که نمی شود
    گاهی قرعه نگفته به نام تو می شود
    گاهی گدای گدایی و چاره چیست
    گاهی تمام شهر گدای تو میشود
    ای بنده بدان در این عالم ___هرچه خدا خواست همان می شور

دیدگاه

اصلا به نظر من فعلا نخرید یکی دو سایت نیست همه ی سایتا گرون شدن.دلار داره بیداد میکنه .من که میگم یا صبر کنید یا تلویزیون شهاب با کیفیت 4k بخرید
      لقمان را گفتند:<< بی خطا کد نوشتن را از که آموختی؟ >>
      گفت:<< از کامپایلرها.هر خطایی که آنها گرفتند من نگرفتم. >>
      لقمان را گفتند:<< پایتون را چگونه مثل آب روان ساختی؟>>
      گفت:<< با تقلید از جاوا.هر چیزی که در جاوا بود من ۵%اش را برداشتم شد پایتون.>>

دیدگاه

سلام من تا حال چند تا تلویزیون ایکس ویژن خریدم و راضی بودم مدل های مختلفی هم خریدم هم قیمتش مناسب بود هم کیفیتش به نظر من خوب بود
        البته اون هایی که من گرفتم full hd بودن
        به نظرم 4k شاید تا 15 سال دیگه شایدم بیش تر فیلمش رواج نداشته باشه مگر کسی که واقعا دنبال فیلم هاش باشه و خریداری بکنه دانلودشون هم که فکر می کنم خیلی زمان می بره
        اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
        پیامبر اکرم(ص):زکات علم نشر آن است.
        در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

دوست عزیز .

اگه نظرتون اینه که تلویزیونی بخرید که آخرش باشه باتوجه به قیمتش که شما در تنگنا هستید باید بگم که هر سال برند و با فاصله بیشتری تکنولوژی جدید عرضه میشه که بازهم شما بعد 1-2 سال میبینید عقب هستید و اگه غیر از این بود مدل جدید معنی نداشت و تکنولوژی درجامیزد.
          مثلا نسل جدید تلویزیونها به غیر از کیفیت تصویر که پارامترهای مختلفی داره از تکنولوژی های جدیدی چون وایرلس ها مثل بلوتوث - وای فا و شبکه و غیره و سیستم عامل استفاده میکنند.
          مثلا اتصال تلویزیون با سیم یا بدون سیم به کامپیوتر - سرورها - اینترنت و دستگاههای هوشمندی مثل موبایل که خیلی کارها را راحت و دستیافتنی کرده.
          بهتره مدنظرتون کیفیت در حد فول-اچ-دی با ابعاد 42 اینچ ولی دارای وای-فا - اتصال به اینترنت و برنامه های چون مرورگر و شبکه های اجتماعی - و قابلیت استفاده از مدیا سرور باشه.
          بقیه موارد چون درگاههای مختلف مطمئنا گنجانده شده - مثل یو-اس-بی کانکتورهای تصویری اچ-ام-آی و .....
          از جهت کیفیت تصویر بنظم سراغ سونی بری بهتره هر چند قیمت بیشتر داره و بیشرشون زیرنویس فارس را ساپورت نمیکنند که لج آدم را در میآره ولی تجربه خودم این بود که گارانتیش تقریبا خوب بود.
          زیاد اندازه تلویزیون را بالا انتخاب نکن چون باید خیلی با فاصله تصویر را ببینی و از نزدیک جالب نیست.
          موارد خیلی زیادی برای مقایسه از پردازنده تصویر و جا نموندن تصویر در صحنه های سریع وجو داره که سر در گم میشی.
          ببین برای چه کاری می خواهی.
          دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david24 نمایش پست ها
            دوست عزیز .

اگه نظرتون اینه که تلویزیونی بخرید که آخرش باشه باتوجه به قیمتش که شما در تنگنا هستید باید بگم که هر سال برند و با فاصله بیشتری تکنولوژی جدید عرضه میشه که بازهم شما بعد 1-2 سال میبینید عقب هستید و اگه غیر از این بود مدل جدید معنی نداشت و تکنولوژی درجامیزد.
            مثلا نسل جدید تلویزیونها به غیر از کیفیت تصویر که پارامترهای مختلفی داره از تکنولوژی های جدیدی چون وایرلس ها مثل بلوتوث - وای فا و شبکه و غیره و سیستم عامل استفاده میکنند.
            مثلا اتصال تلویزیون با سیم یا بدون سیم به کامپیوتر - سرورها - اینترنت و دستگاههای هوشمندی مثل موبایل که خیلی کارها را راحت و دستیافتنی کرده.
            بهتره مدنظرتون کیفیت در حد فول-اچ-دی با ابعاد 42 اینچ ولی دارای وای-فا - اتصال به اینترنت و برنامه های چون مرورگر و شبکه های اجتماعی - و قابلیت استفاده از مدیا سرور باشه.
            بقیه موارد چون درگاههای مختلف مطمئنا گنجانده شده - مثل یو-اس-بی کانکتورهای تصویری اچ-ام-آی و .....
            از جهت کیفیت تصویر بنظم سراغ سونی بری بهتره هر چند قیمت بیشتر داره و بیشرشون زیرنویس فارس را ساپورت نمیکنند که لج آدم را در میآره ولی تجربه خودم این بود که گارانتیش تقریبا خوب بود.
            زیاد اندازه تلویزیون را بالا انتخاب نکن چون باید خیلی با فاصله تصویر را ببینی و از نزدیک جالب نیست.
            موارد خیلی زیادی برای مقایسه از پردازنده تصویر و جا نموندن تصویر در صحنه های سریع وجو داره که سر در گم میشی.
            ببین برای چه کاری می خواهی.
            الان داره کم کم تلویزیون های ۴k جاشو میده به فناوری OLED
            فکر کنم تا چند سال دیگه تلویزیون FULL HD تولید نشه
            من بیشتر کانال های صدا و سیما و فیلم های FULL HD رو میبینم فیلم با کیفیت 4K رو هنوز ندیدم ولی دیدن فیلم با کیفیت 4K خالی از لطف نیست
            شما هم اشاره کردید که شاید تا چندین سال اینده هم محتوای 4K زیاد تولید نشه خوب اگر از حالا به فکر اینده باشی بهتر از اینه که چند سال دیگه تلویزیون FULL HD رو بندازی انباری و دوباره هزینه کنی
            یکی از ترس های من همین جا ماندن تصویر و استپ استپ شدن تصویر است و دوست دارم که تصویر روان باشد من این مشکل رو در تلویزیون ۵ میلیون تومانی دیدم که خیلی بدم اومد
            جدیدترین ویرایش توسط Mahdi.shi; ۱۵:۱۰ ۱۳۹۷/۰۳/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.shi نمایش پست ها
              الان داره کم کم تلویزیون های ۴k جاشو میده به فناوری OLED
              فکر کنم تا چند سال دیگه تلویزیون FULL HD تولید نشه
              من بیشتر کانال های صدا و سیما و فیلم های FULL HD رو میبینم فیلم با کیفیت 4K رو هنوز ندیدم ولی دیدن فیلم با کیفیت 4K خالی از لطف نیست
              شما هم اشاره کردید که شاید تا چندین سال اینده هم محتوای 4K زیاد تولید نشه خوب اگر از حالا به فکر اینده باشی بهتر از اینه که چند سال دیگه تلویزیون FULL HD رو بندازی انباری و دوباره هزینه کنی
              یکی از ترس های من همین جا ماندن تصویر و استپ استپ شدن تصویر است و دوست دارم که تصویر روان باشد من این مشکل رو در تلویزیون ۵ میلیون تومانی دیدم که خیلی بدم اومد
              سلام
              اگه پول داری هزینه کنی از سونی دریغ نکن.کیفیتش نسبت به بقیه خیلی بهتره.حتی ۱ اپشنم داشته باشه به کار میاد اون اپشنه مث الجی سامسونگ نیست.من نمیگم اونا بدن.میگم سونی بهتره
              از لحاظ نرم افزاری هم که دیگه android tv حرف نداره.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mr.Skylake نمایش پست ها
                سلام
                اگه پول داری هزینه کنی از سونی دریغ نکن.کیفیتش نسبت به بقیه خیلی بهتره.حتی ۱ اپشنم داشته باشه به کار میاد اون اپشنه مث الجی سامسونگ نیست.من نمیگم اونا بدن.میگم سونی بهتره
                از لحاظ نرم افزاری هم که دیگه android tv حرف نداره.
                هر تلویزیونی خاصیت خودشو داره اونی که میگفتم ۵ تومن بود که تصویر لگ داشت هم سونی بود
                اصن یکی از اهداف من از ایجاد این تاپیک این بود که مبادا فردا دچار مشکل شم و در اینجا به تجربیات شما نیاز مندم

دیدگاه

هر تلویزیونی خاصیت خودشو داره اونی که میگفتم ۵ تومن بود که تصویر لگ داشت هم سونی بود
                  اصن یکی از اهداف من از ایجاد این تاپیک این بود که مبادا فردا دچار مشکل شم و در اینجا به تجربیات شما نیاز مندم
                  ببین منظورمو اشتباه فهمیدی.من نگفتم سونی مشکل نداره.گفتم از بقیه مشکلش کمتره.اون هم یا تلویزیون اصل نبوده یا چیزی که پخش میکرده یه مشکلی داشته
                  شما تمام معیار هاتو بفرما تا من پیشنهاد بدم.

دیدگاه

بذارید یه توصیه به شما بکنم.
                    یه مدتی توی یه تعمیرگاه تلویزیون(نمایندگی سامسونگ و سونی و پارس) کار میکردم. بیشتر مارک های موجود توی بازار اومدم زیر دستم.
                    اگه به حدود چهار پنج سال گذشته نگاه کنید sony به خاطر سیاست های تولیدی ژاپن در تلویزیون ها جزو مارکهای رتبه اول بود.
                    توی این چند سالی که گذشت سیاست های آمریکا ، مارک های کره جنوبی مثل سامسونگ رو به قدرمندتر و مارک های مثل سونی و توشیبا و پاناسونیک رو به افول گذاشت.

در حال حاضر اگه میخواید کیفیت مناسبی رو دربازار پیدا کنید بدون شک سراغ سامسونگ برید.
                    حتی گوشه ذهنتون هم به سونی و ال جی و .. فکر نکنید.
                    در مورد مارک های به اصطلاح ایرانی مثل دوو و ایکسویژن باید بگم اگر سراغ این موارد رفتید بزرگترین اشتباه زندگیتون رو مرتب میشید.
                    سراغ فروشگاه های مرزی هم نرید..... به اندازه کافی توی نمایندگی و توی فامیل تلویزیون هایی دیدم که از فروشگاه های مرزی مثل بانه و پیرانشهر و ماشهر و گناوه ... خریدن و عمرشون به یکی دو سال قد نده و اکثرا موارد ریفرش کارخانه و نمایندگی های اصلی هستن که بعد از تعمیر دوباره وارد بازار شدن و سر از فروشگاه های مرزی درآوردن.

چون نمایندگی پارس بودیم هر از گاهی دوو و ایکسویژن هم برامون میاوردن که خیلی هاشون یه سال که کار میکردن اکثر پاور و تیکانشون مشکل پیدا میکرد. در برخی موارد هم پیکسل سوخته داشتن.

سامسونگ و سونی بعد از 4 سال اون هم در هر 100 تلویزیون یکی دوتا مشکل پیدا میکرد که ایراد های جزئی در حد شصت هفتاد تومن داشتن.
                    اگه توی یه ماه 20 تا برد مین یا پاور از انبار تهران سفارش میدادیم شاید یکیش مربوط به مارک های سامسونگ و سونی بود. همش این مارک های چینی و ایرانی بود.

در مورد لگ تصویر که میگید برای پخش 4K باید حتما از Bluray و یا هارد و فلش usb 3.0 استفاده کرد. اگر هم از hdmi استفاده میشه حتما از نوع مرغوب که روش ذکر شده مخصوص4k استفاده بشه.
                    الان حتی اگه fhd رو هم با منابع تصویر بیکیفت مثل فلش های چینی یا پلیر های dvd قدیمی راه بندازید یا اون کیفیت 1080 رو نخواهید داشت تا تصویر لگ خواهد داشت.

تکنولوژی 4k رو هم بخیال بشید. خیلی چیز خاصی نیست. خود تلویزیونش شاید قیمتش مناسب باشه ولی منابع تصویر بسیار گرون هست. الان یه کابل HDMI که 4k ساپوری میکنه 500هزار تومن هست.
                    اگر هم بخواهید دانلود کنید الان یه فیلم 1080 نزدیک 2گیگ هست. ولی در4k چیزی نزدیکه به 10گیگ برای هر فیلم نیاز دارید.

تمام شبکه های ماهواره و تلویزیون هم که فعلا نهایتHD دربعضی موارد هم FHD

دیدگاه

یا باید پول زیاد بدید که آخرین را بخری و بعد 2-3 سال دوباره بازم پول خوب بدی تا.....
                      حتی فیمهای که برای دانلود هم هست کیفیتهای بالاش پیدا نمیشه و حجمشون بالاست.
                      من فیلم بالای 20 گیگ دانلود کردم زیاد فرقی نداشت جز اینکه حجمش بالا بود.
                      شما دنبال تلویزیونی باش که 1080 بلوری را قشنگ پخش کنه و لذت ببری.و اگه اندرویدی باشه خیلی بخشهای مختلف داره که تا 2 سال سر کاری و باید ازش سر در بیاری.
                      بعدش ببین پردازش تصویرش چقدره (همونی که گفتم نمیزاره پرش داشته باشه تو صحنه های سریع)- حتی اندازه تلویزیون 42 هم باشه عالی میشه.
                      بک گراند سونی هم که گفتم بنظرم خیلی خوبتره نسبت به سامسونگ.
                      عینک 3 بعدی هم تا یه جاهای با فیلم خوب میشه دید ولی برای چنتا فیلم میارزه و بقیش سوسولبازیه

پست دوستمونم الان دیدم در مورد برندها گفته بودند.

سیاست سونی ظاهرا با سامسونگ فرق داره مثل بقیه لوازم خانگی سامسونگ که ظاهرا به همه قطعه و نمایندگی و اجازه منتاژ داده و برای همین کیفیت یکنواخت نیست - نمی خوام بگم بده ولی وقتی یه برندی به هر دلیلی از کارخونه خودش درنیاد دیگه رو برندش نمیشه حساب کرد.

خود سونی مثلا صفحه نمایشش که تقریبا بیشتر قیمت کل دستگاه میشه برای مالزی هستش.یا موارد دیگه.....!
                      اینا لایسنسهای که شرکت های بزرگ و برند میدند که قیمت تموم شده پائین بیاد و بتونند رقابت کنند.
                      جدیدترین ویرایش توسط david24; ۲۲:۳۱ ۱۳۹۷/۰۳/۳۰.
                      دوست عزیز اگه مفید بود روی تشکر بزن

دیدگاه

در مورد خرید تلویزیون که میگن اول سونی بعد الجی بعد سامسونگ
                        در مورد سونی که گرونه تلویزیون های FULL HD اون سایز ۴۳ سه تومن اینا قیمتشه
                        در مورد الجی که پنل های IPS اون بد عمل میکنه و وقتی که صحنه سیاهه مثل ابر ماننده
                        در مورد سامسونگ تحقیقی نداشتم و تعریفی هم نشنیدم اما اگه پنلش VA باشه ارزشه خرید داره و یک سوال پنل منحنی چیز خوبیه یا نه ؟؟ چون فک میکنم شاید از کنار بد دیده بشه
                        اگه تونستم یه نقشه ای از خونه میزارم تا یه پیشنهادی بدید

دیدگاه

در مورد خرید تلویزیون که میگن اول سونی بعد الجی بعد سامسونگ
                          در مورد سونی که گرونه تلویزیون های FULL HD اون سایز ۴۳ سه تومن اینا قیمتشه
                          در مورد الجی که پنل های IPS اون بد عمل میکنه و وقتی که صحنه سیاهه مثل ابر ماننده
                          در مورد سامسونگ تحقیقی نداشتم و تعریفی هم نشنیدم اما اگه پنلش VA باشه ارزشه خرید داره و یک سوال پنل منحنی چیز خوبیه یا نه ؟؟ چون فک میکنم شاید از کنار بد دیده بشه
                          اگه تونستم یه نقشه ای از خونه میزارم تا یه پیشنهادی بدید
                          منحنی برای تماشا از روبرو از تخت بهتره ولی از بغل اصلا جالب نیست
                          اگه تعداد خانوار زیاد باشه تخت مناسب تره
                          چون اگه زیاد باشه همه نمیتونن روبروی تلویزیون منحنی بشینن
                          اگه متوجه نشدی تو اینترنت تحقیق کن
                          راجع به ابری شدن صحنه های سیاه در همه ی led ها و lcd ها کم و بیش هست.چون اونها قابلیت خاموش کردن کامل نور بکگراند رو ندارن
                          اگه میخوای این مشکلو نداشته باشی برو سراغ oled ها که البته گرونن
                          راستی تا یادم نرفته بگم qled های سامسونگ هم هست که از led ها بهتره ولی درحد oled ها نیست.اونها هم گرونن
                          اگه دنبال کیفیت عالی میگردی سونی یا الجی خوب بخر
                          اگه صدا و نور عالی برات مهمه سونی بخر
                          اگه ضمانت و پشتیبانی برات مهمه الجی بخر
                          خلاصه به زبانc میشه این:
                          کد:
                          if (need.quality){
                          buy(sony);
                          }
                          else if(need.sup && need.guarantee){
                          buy(lg);
                          }
                          else{
                          buy(samsung);
                          }

دیدگاه

من ۴۹uj651v در قدم اول و مدل دومی 49sj800v رو پسندیدم اگه کسی دربارشون اطلاعاتی داره(عیب) بهم بگه ممنونش میشم
                            جدیدترین ویرایش توسط Mahdi.shi; ۱۷:۳۷ ۱۳۹۷/۰۴/۰۴.

دیدگاه

من ۴۹sj651v در قدم اول و مدل دومی 49uj800v رو پسندیدم اگه کسی دربارشون اطلاعاتی داره(عیب) بهم بگه ممنونش میشم
                              سلام
                              داداش شماره مدلشون برعکس نگفتی!؟
                              این تلویزیون ها که اصلا وجود ندارن!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mr.Skylake نمایش پست ها
                                سلام
                                داداش شماره مدلشون برعکس نگفتی!؟
                                این تلویزیون ها که اصلا وجود ندارن!
                                شرمنده بله اشتباه تایپی بوده و اصلاح شد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X