اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ال سی دی لپتاپ چیزی نشون نمیده - فوری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ال سی دی لپتاپ چیزی نشون نمیده - فوری

سلام دوستان
    یه لپتاپ که واسه یکی از آشنایان هست رسیده به دستم یعنی داده که مثلا بررسیش کنم ببینم چه مرگشه و چیکار باید کرد
    لپتاپ دل Studio XPS 1340
    میگه وقتی داشته باهاش کار میکرده یهو صفحه رفته و سیاه شده
    اول فکر کردم که گرافیکش پریده
    بعد پورت مانیتورش رو زدم به مانیتور خودم دیدم نشون میده و فقط ویندوز بالا نمیاد و ویندوز ریکاوری میاد بالا که اونم هیچ کاری نمیتونه انجام بده و دوباره ریستارت میشه
    البته وقتی دوباره سوییچ بشه روی مایتور خود لپتاپ صفحه چند تا رنگ مختلف میاد نشون میده
    مثلا اونقدر سفید میشه بعد یه دفعه قاطی پاطی میکنه
    و از اون بدتر ته لپتاپ زیر مانیتور همونجا که کانکتور لپتاپ به مانیتورش وصل میشه (فکر کنم) خیلی زود شروع به داغ کردن میکنه و خفن هم داغ میشه
    فکر کنم اگه نیم ساعت بمونه ذوب بشه
    گرافیکش خشبختانه onboard نیستش
    Nvidia GeForce 9600 هستش
    اما به نظر خودم گرافیک سالمه چون رو مانیتور خودم نشون میده
    حالا اینکه چرا داغ میکنه اون قسمت که گفتم که احتمال داره کارت گرافیک اونجا باشه رو نمیدونم
    به نظرتون ممکنه LCD چیزیش شده باشه ؟
    پس چرا بالای لپتاپ داغ میکنه خفن ؟
    البته همون اول سوییچ نمیشه کرد روی مانیتور خودم وقتی لپتاپ روشن میشه وگرنه میشد برم تو بایوس ببینم قطعه خاصی رو شاید نمیشناسه و خراب شده و از این جور کارا. الان هیچی نمیشه دید با خود مانیتور لپتاپ
    کلا اگ چیزی به نظرتون میرسه بگید
    راهکاری تعمیرگاهی چیزی
    چقدر خرجش میشه حدودا ؟

ممنون. فقط خواهشا سریع

پاسخ : ال سی دی لپتاپ چیزی نشون نمیده - فوری

سلام.
    تو این جور موارد معمولاً کابل اتصال LCD یا پاره میشه یا از اتصالش جدا میشه. درست تو همون نقطه زانویی لپ تاپ. اما گرماش رو درست نمی دونم چرا
    اما به نظر من برای تعمیر لپ تاپ بهتره خودت کاری نکنی. این dell ها هم گارانتی خوبی دارن، هم اگه گارانتی نداشته باشن خدمات پس از فروش خوبی دارن. گارانتی خوبشون هم زیگوراته. بهتره کلاً پیچی رو با نکنی که اونوقت واسه خودت دردسر میشه.
    دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

پاسخ : ال سی دی لپتاپ چیزی نشون نمیده - فوری

Ok
      حواسم هست. پیچی رو باز نکردم. گارانتیش Void میشه !
      دیگه نظری نبود ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X