اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعمیر فلاپی دیسک سی دی رام هارد دیسک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعمیر فلاپی دیسک سی دی رام هارد دیسک

سلام
    نمیدونم چرا بلا اومد یکدفعه ای باهم امد
    راستش رو بخواهین هارد دیسکم خراب شده یعنی وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم هارد شروع میکنه به بوق زدن تیلیک تیلیک صدا میکنه راهنمایی کنید لطفا
    در ضمن فلاپی و سی دی رام هم خراب شده
    راستش انها رو دادم به یکی از دوستام تا استفاده کنه ولی وقتی پس اورد چون امتحانام شروع شده بود متوجه نشدم خراب و بعد از چند مدت فهمیدم به دوستم گفتم و اون گفت کثل اینکه کابل رو برق انها رو اشتباهی جا زده در ضمن هر چی میگم برو درستش کن نمیره لطفا کمکم کنید.
    اول توکل
    دوم پشتکار
    سوم مشورت
    چهارم عمل
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

پاسخ : تعمیر فلاپی دیسک سی دی رام هارد دیسک

منم همین مشکل رو داشتم
    فقط وقتی که کار می کردم یه صدای تق تق می کرد
    وقتی پاورم رو عوض کردم و یه پاور قوی انداختم مشکلم حل شد ( مال من این جوری بود)

دیدگاه

سلام
      جابجا وصل کردن کابل برق به کیس مشکلی رو پیش نمییاره .
      اگه پاور هارد اشتباه وصل کرده که قاعدتا باید هارد سوخته باشه ( معمولا جازدن پاور بصورت برعکس خیلی سخته)
      اگه هارد موقع بالا اومدن تق تق میکنه به احتمال زیاد هارد موقعی که روشن بوده تکون شدیدی خورده و هارد دچار بد سکتور فیزیکی شده . در این صورت بهتره با برنامه هایی مانند maxblast , seagate tools و یا برنامه مربوط به سازنده هارد , هارد رو از نظر سخت افزاری چک کنید . راستی اگه بایوس هارد رو شناسایی میکنه کنترلر هارد سالمه .
      نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

سلام
        راستش دوست من کابل برف فلاپی و سیدی رام رو اشتباهی وصل کرده راستی می تونم هارد رو باز کنم ؟
        اول توکل
        دوم پشتکار
        سوم مشورت
        چهارم عمل
        -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

باز کردن محفظه هارد امکان از بین بردن صفحات مغناطیسی هارد رو زیاد میکنه . اگه منظورتون باز کردن داخل هارد باشه . چوم معمولان این صفحات رو در محیط مخصوص موناژ مینند تا سطخ عاری از هرگونه گرد و غبار باشه .
          نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

سلام
            دست شما درد نکنه
            راستش من وقتی هارد رو روشن میکنم حالا چه با اتصال ان به کامپیوتر یا با استفاده از مبدل ide to usb هارد یک بوق ((بیزر)) به صدا در می اید و اصلا ویندوز نمی تونه درایو ها رو مثلا c , d و... رو بشناسه فقط یک بیزر به صدا در می اید
            و اگه بخوام هارد رو باز کنم چه طوری محیط عاری از گردو غبار رو چه طوری درست کنم من شنیدم کسانی هستند که هارد رو تعمیر می کنن ان ها چه وری تعمیر می کنن.
            اول توکل
            دوم پشتکار
            سوم مشورت
            چهارم عمل

دیدگاه

سلام
              اگر اطلاعات خیلی مهم بروی هارد باشه معمولا این کار رو انجام میدن والا هزینه این کار از خرید یک هارد نو بیشتره .
              شما فقط میتونی هد های هارد رو دست بزنی . این کار توصیه نمیشه .
              نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
                bad bakht shodam koly information roye hard daram :cry: :cry: :cry: :cry:
                اول توکل
                دوم پشتکار
                سوم مشورت
                چهارم عمل

دیدگاه

پس چه کار کنم؟
                  اول توکل
                  دوم پشتکار
                  سوم مشورت
                  چهارم عمل

دیدگاه

راستی وقتی هارد روشن می شه تو ویندوز اصلا داریو هاش شناخته نمیشه.
                    اول توکل
                    دوم پشتکار
                    سوم مشورت
                    چهارم عمل

دیدگاه

سلام
                      اگه کابل برق fdd رو برعکس بزنید به راحتی جا میره و باعث خرابی بورد fdd میشه و معمولا fdd صدای ریش تراش برقی رو میده
                      اما در مورد cdrom برعکس زدن اون خیلی سخته و لی این امکان وجود داره که کابل برق فلاپی رو بزنه به ورودی audio سی دی رام که در این صورت هم بورد اون آسیب میبینه که هر دو مورد در صورت تعویض برد تعمیر میشن اما ارزشش تعمیر رو ندارن علی الخصوص فلاپی
                      اما صدای سوت از هارد دیسک ممکنه صداری برخورد هد به قسمت مغناطیسی باشه که badsector فیزیکی ایجاد میکنه که معمولا قابل اصلاح نیست و همانطور که فرمودید صدای تق تق این نکته رو تایید میکنه.
                      حالا اگه هارد دیسک شما رو خود کامپیوتر بشناسه شاید بشه با یکسری از نرم افزار ها یک مقدار از اطلاعات رو بازیابی کرد.

دیدگاه

سلام دوست عزیز با چه نرم افزاری میشه درستش کرد (البته همین طور که گفتم کامپیوتر قادر نیست درایو ها رو نشان بده)
                        اول توکل
                        دوم پشتکار
                        سوم مشورت
                        چهارم عمل

دیدگاه

نرم افزار HDD Regenerator
                          اونطور که توی خود ساتش گفته 60% بدسکتورها رو تعمیر می کنه !
                          بیشتر نرم افزارها قسمت بدسکتور رو بلوک می کنن ولی این نرم افزار اول عی می کنه که تعمر بکنه و بعد نتونست بلوک می کنه !
                          بای من هم 1 بدسکور رو یهاردم افتاده بود ! خودشم درایو اصلی (c) زندگی رو برام جهنم کرده بود ! ولی این نرم افزار اونو تعمیر کرد ! هاردم هیچ مشکلی الان نداره !

دیدگاه

سلام
                            نرم افزاری که دوستمون گفت خوبه
                            ولی خوب نرم افراری که دوستمون اشاره کرد و یک cd که من بهتون معرفی میکنم فقط وقتی کار میکنند که setup کامپیوتر هاردتون رو شناخته باشه و پارتیشن هاش از بین رفته باشن و در صورتی که هاردتون رو خود کامپیوتر نشناسه با نرم افزارهایی که من میشناسم نمیشه کاریش کرد.
                            شما اگه بتونید hiren 's boot cd رو پیدا کنید توش کلی نرم افزار بازیابی اطلاعات هست
                            با cd راها ندازی می کنید و سپس از قسمت recovery میتونید از نرم افزار های مختلفش استفاده کنید
                            نرم افزارهایی مثل active partition recovery یا norton disk doctor یا Ontrack Easy Recovery Pro برای بازیابی اطلاعات کمکتون می کنند.
                            اینم لینکشه
                            نرم افزار hdd regenerator هم توش هست.
                            http://rapidshare.com/files/45814276/Hirens.BootCD.9.2.zip
                            البته خیلی راحت می تونید اون رو تو بازار پیدا کنید و حتی تو mini cd هم جا میشه

دیدگاه

راستی یه اتفاق برای من یه بار افتاد که شاید به درد شما هم بخوره !
                              توی پارتمان ما تقریبا هر کی هر بلایی سر کامپیوترش میاره میادسر وقت من ! یکی از بچه نمی دونم چه بلایی سر pc آورده بود که اصلا کار نمی کرد ! من هاردش رو برداشتم و به هارد خودم بستم ! ( جاش رو با سی دی رام عوض کردم ! ) 80 گیگ بود که توی pc من حتی 2 تا درایوش هم معلوم نشد ! درایو c,d اون اصلا وجود نداشت ! با پارتیشن ماجیک اونا رو فرمت کردم و ویندوز نصب کردم ! ولی چون بازم ایراد داشت با hdd rege.... اونو تعمیر کردم !

ولی دوامی نداشت ! این دوست عزیز از این کار خوشش اومده بود و هر جا که می رفت هاردش رو با خودش می برد ! که یه بار pc رو خاموش نکرده پورتشو بیرون کشید و .....
                              هاردش سوخت . برد بیرون گفتن که بردش سوخته و با 20 تومن بوردشو تعویض کردن ! ولی.... ایندفعه کل اطلاعاتش پرید....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X