اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نکاتی در مورد استفاده و نگهداری باتری های لپ تاپ

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نکاتی در مورد استفاده و نگهداری باتری های لپ تاپ

نوشته اصلی توسط soheyl_60 نمایش پست ها
    سلام.
    باتری لب تاب من فیکس شده.چطور میتونم بدون استفاده از باتری برای استفاده از لب تاب از برق استفاده کنم.
    با تشکر
    کارخونه باتری رو داخل جاسازی کرده تا شما در هیچ حالی درش نیارین. درآوردن باتری در هیچ حالتی کار درست، علمی و عاقلانه ای نیست مگر برای تعویض کردنش. به حرف افراد متفرقه و فروشنده های کم سواد اعتنا نکنین
    کار کردن با برق بدون باتری بسیار کار اشتباهی هست و همونطوریکه بالاتر نوشتم رفتن برق و ناگهان خاموش شدن ناگهانیش باعث آسیب سخت افزاری به تراشه ها، ماسفتها، مدار pwm خواهد شد
    حتی اگر ظاهرا هیچ آسیبی نبینه، آسیب و بدسکتور هارد امری %۱۰۰ هست

دیدگاه

تشکر.
      حالا اگر لب تابو به شارژر وصل کنم و باتری من 100 درصد بشه و شارژرو خارج نکنم در این حالت لب تاب مستقیم از برق استفاده میکنه؟
      ایا این کار عاقلانست؟و مشکلاتی برای باتری ایجاد نمیکنه؟

دیدگاه

تشکر.
        حالا اگر لب تابو به شارژر وصل کنم و باتری من 100 درصد بشه و شارژرو خارج نکنم در این حالت لب تاب مستقیم از برق استفاده میکنه؟
        هیچ مشکلی پیش نمیآد، اوتومات باتری از شارژر قطع میشه ، الان من خودم دو ساله که اینجوری استفاده میکنم.
        لپ تاپ های جدید که نباید اصلا باتری در بیاره ، معنی نداره اصلا.
        به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نمیدونم
          یک عده هستن که فکر میکنن از سازنده اون لپ تاپ ها بیشتر حالیشون میشه
          وقتی باتری رو جدا نمیزارن بی کار نیستن که محض شوخی هم نیست حتما یک چیزی میدونن
          اصلا یه چیزی
          اگه باتری لپ تاپ خراب بشه که بالاخره خراب میشه چقدره مگه؟؟؟من 80 تومن میدونم
          ولی اگر یه شوک به لپ تاپ وارد بشه اونوقت چی؟؟؟؟خصوصا با برق اینجا

من همیشه لپ تاپ رو توشارژ میزارم وقتی 90 شد شارژ رو میکشم بیرون به 30 نرسیده میزارم شارژ
          از دو چیز بسیار زیاد یاد گرفتم (1) نمونه مدارهای موجود در سایت های خارجی (2) مهندسی معکوس بردهای غیر ایرانی. به نقل از آقای مرتضی امانی
          --------------------------------------------------------
          تمام دنیا ما را تحریم کرده اند؛ حداقل خودمان همدیگر را تحریم نکنیم. به نقل از pencil
          --------------------------------------------------------
          اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است. mehran901

دیدگاه

تشکر.
            دوست گرامی، بنده از 2004 تا حالا روی باتریهای لپتاپها از برندهای متفاوت تستهای مختلف انجام دادم چندین باتری مستهلک رو تعویض سلول انجام دادم و ضمن تایید نظرات دوستان عرض کنم در پست #14 در بالای صفحه سوالات شما پاسخ داده شده :

شارژ باتری لپتاپ رو نذارین زیر %۲۰ برسه. عمرش کاهش پیدا میکنه. داخل تنظیمات پیشرفته ی power options این رقم رو وارد کنین
            برنامه هایی مثل HWMonitor Pro پارامتری رو بنام Wear Level نشون میدن که همون درصد سلامت/فرسودگی باتری هست
            دانلود : http://www.p30world.com/3073/downloa...nitor-pro-full
            لپتاپ اگر قراره همیشه به برق باشه هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد (خاطر جمع باشید) نه نیازی هست که هی شارژر رو جدا کنین که آخرش منجر به مستهلک شدن سوکتش و قطع و وصل شدن و عدم شارژ خواهد شد و نه نیازی هست که باتری رو دربیارین چون درصورتیکه برق ناگهان بره لپتاپ بدون باتری ناگهان خاموش شده و دچار آسیبهای سنگین سخت افزاری میشه. فقط هر دو هفته یکبار برق رو جدا و بذارین با باتری کار کنه و برقش تا حدود %۲۵ که رسید بزنین به برق
            در هر حال یادتون باشه تدابیر بالا گرچه عمر باتری رو افزایش میده اما عمر باتری لپتاپها هم مثل باتری گوشیها و سایر ادوات، زمانی سرمیاد و بهترین کار تعویض خود باتری با نوع اصلی هست. تعویض سلولهای باتری گرچه نصف هزینه ی خرید یک باتری نو تمام میشه اما در لپتاپهای جدید اغلب نتیجه ی مثبت نمیده چون تراشه ی روی برد داخل باتری حافظه اش به هیچ رقم ریست بشو نیست و همچنان کم شارژ نگه خواهد داشت
            جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۱۱:۵۶ ۱۳۹۵/۰۳/۳۰.

دیدگاه

سلام
              هر زمان آداپتور لپ تاپ به برق زده بشه باتری هم شروع میکنه به شارژ شدن ، راهی هست که جلوی این کار را بگیریم ؟
              استفاده از لپ تاپ بدون باتری ( باتری را خارج کنیم ) برای خود لپ تاپ مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X