اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تمام مسائل و مباحث مربوط به مادربورد

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تمام مسائل و مباحث مربوط به مادربورد

غیز فعال بودن پانل جلوی کیس برای میکروفن و هدفون در مادربرد Asus P5P41T LE!؟

دیدگاه

سلام من یک سوالی دارم سی پیوی من چهار هسته ای 9550 هست و مادربردم ایسوز مدل p5Q deluxe و 8 گیگ رم دی دی آر 2 دارم اما قصد دارم رم را به 16 گیگ دی دی آر 3 ارتقاء بدم اما نمی دونم که آیا مادربرد من رم دی دی آر 3 قبول می کنه یا نه ؟ وچون شما در یکی از مبحثها گفتید fsb سرعت رم هست روی جعبه مادربرد من نوشته رم دی دی آر 2 و fsb 1600 و شما در اون مبحث فرمودید که fsb 1600 مربوط به رمهای دی دی آر 3 هست خوب با این توضیح آیا مادربرد من دی دی آر 3 قبول می کنه یا نه ؟
      اگر نه من چون از سیستمم راضیم و مادربرد خوبی دارم دوست دارم یک مادربرد بخرم که تکنولوژی بکار رفته در مادربردم یعنی لوله های مسی خنک کننده و سیستم ذخیره انرزی و قدرت بالا انتقال داده ها رو داشته باشه و دو مشخصه مهم داشته باشه 1- رمهای دی دی آر 3 رو قبول کنه 2 - سی پیوی 9550 خودم روی اون نصب بشه و ساپورت کنه بعلاوه اینکه سی پی یو های i7 رو هم ساپورت کنه آیا شدنی هست یا نه ؟ باز هم اگر نه پس لطف کنید مادربرد و سی پیو یی به معرفی کنید که از سیستم خودم حداقل دوبرابر قویتر و سریعتر باشه چون من دوست ندارم سی پیو ی خودم رو که معتقدم خیلی قوی و خوب هست رو عوض کنم من فکر می کنم i7 چون دارای کش 8 هست اما 9550 دارای کش 12 به همین علت سرعت و قدرت 9550 از i7 بیشتر هست نمی دونم حدسم درسته یا نه خواهش می کنم منو راهنمایی کنید که 9550 قویتر و سریعتره یا i7 ????

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin181a
        غیز فعال بودن پانل جلوی کیس برای میکروفن و هدفون در مادربرد Asus P5P41T LE!؟
        سیمآ‌های مربوط به پانل جلو به سوکت مادربرد متصل نشده.

نوشته اصلی توسط m1m2m3
        سلام من یک سوالی دارم سی پیوی من چهار هسته ای 9550 هست و مادربردم ایسوز مدل p5Q deluxe و 8 گیگ رم دی دی آر 2 دارم اما قصد دارم رم را به 16 گیگ دی دی آر 3 ارتقاء بدم اما نمی دونم که آیا مادربرد من رم دی دی آر 3 قبول می کنه یا نه ؟ وچون شما در یکی از مبحثها گفتید fsb سرعت رم هست روی جعبه مادربرد من نوشته رم دی دی آر 2 و fsb 1600 و شما در اون مبحث فرمودید که fsb 1600 مربوط به رمهای دی دی آر 3 هست خوب با این توضیح آیا مادربرد من دی دی آر 3 قبول می کنه یا نه ؟
        اگر نه من چون از سیستمم راضیم و مادربرد خوبی دارم دوست دارم یک مادربرد بخرم که تکنولوژی بکار رفته در مادربردم یعنی لوله های مسی خنک کننده و سیستم ذخیره انرزی و قدرت بالا انتقال داده ها رو داشته باشه و دو مشخصه مهم داشته باشه 1- رمهای دی دی آر 3 رو قبول کنه 2 - سی پیوی 9550 خودم روی اون نصب بشه و ساپورت کنه بعلاوه اینکه سی پی یو های i7 رو هم ساپورت کنه آیا شدنی هست یا نه ؟ باز هم اگر نه پس لطف کنید مادربرد و سی پیو یی به معرفی کنید که از سیستم خودم حداقل دوبرابر قویتر و سریعتر باشه چون من دوست ندارم سی پیو ی خودم رو که معتقدم خیلی قوی و خوب هست رو عوض کنم من فکر می کنم i7 چون دارای کش 8 هست اما 9550 دارای کش 12 به همین علت سرعت و قدرت 9550 از i7 بیشتر هست نمی دونم حدسم درسته یا نه خواهش می کنم منو راهنمایی کنید که 9550 قویتر و سریعتره یا i7 ????
        کاملا واضحه که مادربرد شما با DDR3 سازگار نیست.

دیدگاه

سلام
          من کامپیوتر با مشخصات : هارد 380 -مادربورد گیگا بایت و پردازنده دوال کور را دارم اما مدتی است که وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم پیغام hard failer رو میده و وقتی در کیس رو برمی دارم و اتصال ساتا هارد رو عوض میکنم درست میشه علت از چی هست از هارد یا مین بورد ؟آیا بایاس رو پدیت کنم درست میشه ؟!
          اول توکل
          دوم پشتکار
          سوم مشورت
          چهارم عمل
          -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          نرم افزار برای دانلود نامحدود از rapideshare: http://k12student.persiangig.com/other ------- تشکر یادتون نره. موفق باشید.

دیدگاه

منم همین مشکلو دارم
            مشکل شما حل شد ؟راهشو پیدا کردی ؟

دیدگاه

ممکنه از کابل SATA یا کابل Power باشه.
              زمانی که این پیغام میاد هارد روشن میشه؟ لرزش داره؟

دیدگاه

تا حالا چک نکردم ببینم روشن شده یا نه دفعه بعد حتما چک میکنم مرسی نکته خوبی بود

دیدگاه

سلام
                  دوستان چند وقت پیش من این کارت گرافیک روگرفتم...
                  msi R6670 1GD5
                  قبل از این که کارت رو نصب کنم سه تا از خازن های 6.1 ولت 820 میکرو باد کرده بود.. یکی طرف کارت گرافیک... دیشب طبق معمول داشتم بازی میکردم یک دفعه صفحه شطرنجی شد... oo: بعد صفحه آبی معروف به صفحه مرگ بالا اومد :sad: کامپیوتر ریستارت شد و بعد از صفحه بود دیگه بالا نیومد... ویدوز رو عوض کردم... وقتی که میخواد کارت درایور کارت گرافیک رو نصب کنه صفحه میره دیگه بالا نمیاد... چراغ دیتا کیس هم خاموش میشود...
                  به نظرتون مشکل میتونه از خازن ها باشه یا گرافیک؟؟ روی گرافیک آنبورد مشکلی نداره...
                  راستی خودم میتونم خازن ها رو عوض کنم؟

دیدگاه

سلام دوستان عزیز
                    برای من سوالی پیش اومد که نتونستم جوابی براش پیدا کنم ...این سوال در مورد محل قرار گرفتن اطلاعات CMOS و RTC روی مینبورده . تو مینبورد های قدیمی از تراشه موتورولا MC146818 استفاده میشد که RTC و CMOS رو با هم داشت ولی بعدها دیگه از اون استفاده نشد .تنها چیزی که رو مینبورد پیدا کردم تراشه 93C46 بود که اونم E2prom هستش . آی سی BIOS هم یه فلش 2 مگه و چیز اضافه ای توش نیست .مینبورد من هم
                    WAFER C400 E2VN RS R20
                    ممنون میشم راهنمایی کنید .

دیدگاه

اساتید بزرگوار لطف کنید یه مدار پروگرامر برای پروگرم کردن آی سی های فلش مادربردها اینجا بگذارید همه استفاده کنیم.

دیدگاه

با سلام خدمت اساتید.
                        مادربرد من گاهی دچار مشکلی می شود که بدین صورت است:بعضی وقت ها مادربرد استارت میشود ولی زود خاموش می شود و در بعضی مواقع وارد صفحه بایوس می شود البته به صورت ناقص یعنی گزینه ها نمی آیند و بعد از مثلا ۲ ثانیه خاموش می شود.البته این اتفاق همیشه رخ نمی دهد ولی زمانی که رخ بدهد باید چند با آنرا استارت کرد تا روشن شود.
                        امکان دارد از پاور باشد؟کامپیوتر برای حدود ۷ الی ۸ سال است ولی مشکل ۳ آل ۴ سال است.
                        البته من لوگو هنگام استارت را خاموش کرده ام ولی زمانی که مشکل رخ می دهد صفحه لوگو بالا می آید.و چون مادربرد به صورت جفت بایوس هست یعنی ۲ چیپ بایوس دارد احتمالا یکی از بایوس ها دچار مشکل شده است.روش امتحان بایوس در سیستم های جفت بایوس چگونه است؟و در صورت خرابی بایوس امکان تعویض آن وجود دارد؟از کجا چیپ را می شود تهیه کرد و توسط کدام پروگرام روی آن برنامه ریخت؟
                        با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X