اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

AMd - Intel معرفی و مقایسه

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : AMd - Intel معرفی و مقایسه

نوشته اصلی توسط milad

مشکل خاصی باهاش نداشتم دماش در حالت های معمولی رو 40 هستش ولی وقتی ازش کارمیکشم یا Overclock میکنم به 70-80 هم رسیده

:mrgreen: آقا پس بگو چایی دم میکنی باهاش! بجای آب گرم کن هم استفاده میکنی؟ :icon_razz:
    BNTSTBNT

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ybshokouhi
      سلام.
      2.4GHz
      Intel
      motherboard: Giga

در حدود 3 سال هستش که دارم از این سیستم بطور شبانه روزی ( گاهاً سه روز پشت سر هم خاموش نشده!! اکثراً روزی 18 17 ساعت روشنه!) بدون هیچ مشکلی کار کرده! Fan رو هم نیازی به تع.یضش نبوده، تنها مشکل گرد و خاک توی Case خوب یه بار بازش کردیم خونه تکونیش کردیم. همین! ولی در مورد AMDه به همین صورت کاتر کنه، فکر کنم نیاز به تعویض Fan خواهد داشت. در ضمن من شندهم AMD برخی از برنامه هارو باز نمیکنه و تنها برای کاربران تخصصی که کارشون با گرافیک هستش خوبه! ا«ی مطلاب تا چه حدی صحت داره؟
      این مطلب آخری که گفتید به هیچ وجه درست نیست !!
      آخه نرم افزار چه ربطی به CPU داره که باز نشه !؟

دیدگاه

سلام. منظورم استفاده از تکنولوزی AMD در مادربوردها هستش! آیا در مادربوردهایی که از تکنولوژی AMD تو ساختش استفاده شده، این مشکل پیش میاد؟
        BNTSTBNT

دیدگاه

والا همچین چیزی با عقل من که جور در نمیاد ! خوب اجرای نرم افزار فقط به سیستم عامل و توانایی cpu برای پردازش اطلاعاتش ربط داره که اونم چه intel چه AMD ... کار مشابهی انجام میدن فقط تکنولوژی ساختشون فزق داره که اونم علی آقا خیلی خیلی واردترن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ybshokouhi
            سلام. منظورم استفاده از تکنولوزی AMD در مادربوردها هستش! آیا در مادربوردهایی که از تکنولوژی AMD تو ساختش استفاده شده، این مشکل پیش میاد؟
            احتمالا منظور شما Platform مبتنی بر پردازنده های AMD است .
            خیر در چنین حالتی هم مشکلی پیش نخواهد آمد .

دیدگاه

با سلام به دوستان
              من یه چند روزیه که سیستمم رو عوض کردم ولی اصلا ازش راضی نیستم  سیستم قبلی فوق العاده بود 4 سال اونو داشتم اخ هم نگفت  . مشخصاتش رو در زیر می نویسم
              cpu  1.6 full
              mother board  giga 8idx
              ram 256 sdr
              GRAFIC 64
              دمای cpu  در حالت بی کار 38 درجه
              و اینم مشخصات سیستم جدیدمه که اصلا ازش راضی نیستم  و به نظر خودم حتی کارایی سیستم قبلیمو نداره و زیاد هنگ میکنه 
              CPU  3 GHZ   1 MEG     BASS 800
              GIGA  8I865   PE
              RAM   512  DDR BASS 400

NVIDIA  FX 5200  128
              دمای cpu  در حالت بی کار 52 درجه
              به نظر شما مشکل  کار کجاست ؟   تقریبا یه  چیزی حدود 250 هزار تومن خرج سیستمم کردم  و بی  فایده !!!!
                 یکی از دوستام می گفت که مادر بردم این CPU رو خوب ساپورت نمی کنه این گفته چقدر میتونه صحت داشته باشه؟
              من سیستمم رو از پیش یکی از دوستام جمع کردم و به اون مسئله رو گفتم اونم مرام به خرج داده و گفت بیا تا سیستم رو واست عوض کنم از شما دوستان کمک می خوام که چه سیستمی بگیرم لطفا منو راهنمایی کنید
              کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

سلام
                من قبلا پاسخ دادم منتها مثل اینکه پاک شده .
                ===
                من مشکل خاصی تو این سیستم نمی بینم . مادربوردت هم خوارک Support پردازنده های Pentium 4 هست . مشکل خاصی نداره .
                دو تا پیشنهاد دارم :
                اول اینکه بایوست رو اپدیت کنی
                دوم اینکه سیستم رو با نرم افزار های مخصوص تست گیری , تست کنی . تا تفاوت کارآیی رو با سیستم قبلیت بهتر بسنجی /.
                ====
                دمای پردازنده ات مشکلی نداره ( فقط بگو در حالت لود 100 در 100 چه دمایی داره ؟ )
                از سیستم با نرم افزار CPU-z مشخصات بگیر و عکسش رو بگذار /.
                ===
                پولی که برای ارتقا سیستمت می خوای بدی رو به من بگو تا بهت پیشنهاد بدم چی بگیری
                موفق باشی /.

دیدگاه

اقا علی دستت درد نکنه بابت راهنماییت ولی من سیستم قبلیمو بیشتر قبول داشتم با اون من چند تا کار رو به خوبی انجام می دادم ولی با سیستم جدیدم اگه بخوام یه سی دی نرم افزار رو رو هارد کپی کنم دیگه نمی تونم حتی  اهنگ هم با سیستمم گوش بدم 
                  حال اگه بخوام سیستمم رو عوض کنم چی بگیرم ؟ پولش زیاد مهم نیست 

مشکل دیگه ای که این سیستم جدیدم داره اینه کا با مودم قبلیم کار نمیکنه با اون انلاین میشم ولی فقط 1 دقیقه انلاینه و خودش disconnect میشه یا اگه انلاین بمونه فقط 190 کیلو بایت رسیو داره ؟ مودم خودم کریتیو ه دو تا مودم دیگه هم امتحان کردم جنریک و جنیوس که اونها هم این وضعیت رو داشتن مجبور شدم یه مودم اکسترم) axtrom) ' گرفتم ولی اینم فقط با سرعت 40 کیلو بایت انلاین میشه؟؟/ به نظر شما مادربوردم مشکل نداره
                  کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

پولش مهم بید !
                    کیس میشه بست از 400 هزار تومن تا 1.5 میلیون !

دیدگاه

علی اقا جواب منو ندادی که مشکل از مادر بردمه ؟؟؟

خودم اینا رو در نظر گرفتم ببین خوبه

cpu 3.2 GHZ 2 MEG

MAIN BOARD GIGA 945 PL S3
                      کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

سلام دوست من .
                        ..
                        اون پاسخ قبلی رو باید بگم که صراحتا نمیشه گفت مشکل مادربورده - ممکنه عدم ناسازگاری بین مودم و مادربورد باشه ( این مورد رو من دیدم )
                        پس مادربوردت احتمالا ایرادی نداره .
                        اما اینکه می گی دو تا کار رو باهم نمی تونی بکنی تا حدودی ربط داره به رم .
                        رم سیستم اگر کم باشه و یا نیم سوز شده باشه همین مشکل پیش می اد ( خصوصا سیستم زیاد هنگ می کنه )
                        راه چاره هم اینه که رم مادربورد رو عوض کنی و سیستمت رو چک کنی .
                        دمای پردازنده هم مهم هست ( شاید فنت خوب کار نکنه یا خوب جا نیفتاده باشه و دما می ره بالا و سیستم ناپایدار میشه و هنگ می کنه )
                        خوب این از علت بد کار کردن سیستمت ( ولی باز هم قطعی نمیشه گفت مگر اینکه سیستم رو کاملا تست کنی )
                        ==============
                        اما در مورد خرید ...
                        اینکه می گی پولش برات مهم نیست یعن تا چه حد می تونی پول بدی ؟
                        این سیستمی که خودت در نظر گرفتی به نظر من فقط مادربوردش خوبه ( اونم در حد Mid Range هست نه High )
                        خلاصه من پیشنهاد می کنم 15 تومن بگذاری روی پول پردازنده و یه Pentium D 820 بگیری ( هر چند با اینم موافق نیستم چون مشکل گرمایی داره ولی با توجه به پولت گفتم )
                        اگر خواستی همین قیمت پول بدی اینا رو می تونی بگیری .
                        نه اگر خواستی کل کیس رو عوض کنی برات یه AMD پیشنهاد بدم باقلوا !!
                        ====
                        بودجه ات را بگو تا بتونم بهتر کمک کنم /.

دیدگاه

علی اقا دستت درد نکنه  بابت راهنماییت     ولی همین سیستمی که می خوامم ببندم خوبه اگه همین سیستمم به درستی کار کنه بسمه   مگه میخوام باهاش چیکار کنم        ولی یه کم در مورد این  cpu که گفتی بیشتر توضیح بده  و قیمتش چقدره؟  :mrgreen:   
                          درمورد cpu های  amd  تا قیمت زیر 100  هزار تومن شما چی رو پیشنهاد می کنید و چه مادر بردی خوب ساپورتش می کنه
                          کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

راستی یه 2 ,, 3 , روزیه که سیستمم یه ارور می ده ببین مال چیه؟
                            16 bit ms-DOS sub system

c:/windows\system32\system.exe
                            the NTVDM CPU has encontered an illegal instruction
                            .................
                            کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

با سلام
                              من از سالها پیش از cpu های amd استفاده کرده ام از موقعی که amd dx5-133 که با وجود 486 بودنش با پنتیوم 90 برابری می کرد تنها cpu های k5 و تا حدودی k6 مشکل حرارتی و قفل کردن داشتند ولی از اون به بعد cpu های amd در اکثر موارد برتر بوده اند
                              آخرین سیستمی که من با amd بستم مشخصاتش اینه
                              cpu amd 4000+ dual core
                              MB Abit an52
                              Ram 2*512 PNY 667
                              VGA 7300 GS
                              و خیلی عالی هم کار میکنه البته نسبت به قیمتش

دیدگاه

سلام خدمت شما دوستان عزیز
                                Cpu Amd 6800 بالا تر وجود داره
                                با تشکر

دیدگاه