اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خاموش شدن یهویی کامبیوتر ؟ نسوزه یهو بدبخت بشم تو این بحران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : خاموش شدن یهویی کامبیوتر ؟ نسوزه یهو بدبخت بشم تو این بحران

نوشته اصلی توسط hamzehh نمایش پست ها
    یکی از دلایل شایع خاموش شدن کامپیوتر اگر تمام مواردی که دوستان اشاره کردن بررسی کردید و مشکل حل نشده می تونه از بایوس مادربرد باشه که یکبار سخت افزاری آن را کلیر کنید
    باتری بک آپ را دربیارید چند دقیقه ای برق کامپیوتر را قطع کنید اگر با این کار هم مشکل حل نشد دیگه می تونه از خود مادربرد باشه که با دیباگر باید تست بشه
    سپاس از توضیحات شما
    در صورت بروز مشکل اینکار انجام میدم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط ohayo1368 نمایش پست ها
    این که میگید دو تا سیستم دیگتون هم سوخته خیلی عجیبه به نظرم از یک محافظ برق خوب استفاده کنید احتمالا برق خونتون هم مشکلاتی داره
    سپاس از توضیحات شما
    اون دوسیستم در فواصل زمانی دیگه جان به جان تسلیم کردن یعنی سال های قبل و اون زمان در مکانی دیگه بودیم
    دلیلش استفاده زیاد از کامبیوتر و روشن بودن به مدت طولانی در روز و ضعیف شدن پاور و غیره بودن
    محافط برق خوبه و جلوی افت ولتاژ میگیره و سیستم خاموش میکنه و این یهویی خاموش شدن برای کامبیوتر مضره
    بهتره استابلایزر داشته باشیم برای کامبیوتر وو استابلایزر یه نوع ترانس که ولتاژ تقریبا ثابت نگه میداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط کاکو نمایش پست ها
      با درود فراون خدمت شما دوستان

چند روزه به حجم تمام نگرانی هام اضافه شده
      همه چی از زمانی اغاز شد که من تو همین سایت داشتم مطالب دنبال میکردم و یهو انگار برق رفت ؟ ولی ؟ برق نرفته بود و همه جا روشن بود
      یهویی دلم ریخت .. گفتم یعنی اینم سوخت ؟ اخه دو تا کامبیوتر قبلیمم سوختن .. البته ناگفته نماند چند سالی برام کار کرده بودن
      خلاصه دلم ریخت .. یهو یه آه سرد کشیدم .. با خودم گفتم هر چی سنگ پیش پای لنگ .. دیگه طاغت سوختن این یکی ندارم .. اینم تو این بحران که کامبیوتری شده 10 ملیون و جز کالا های لوکس محسوب میشه

خلاصه با دستانی لرزان دکمه پاور زدم ؟ روشن شد .. کمی امیدوار شدم ولی هنوز نگرانیم سر جاش بود ؟ اخه خاطره خوبی از این اتفاقات ندارم
      با خودم گفتم اینم سر ناسازگاری داره .. اینم شروع کرد به بهانه گرفتن های الکی .. اینم میخواد بره .. هی روزگار

خلاصه روشن شد دوباره بعد چند دقیقه یهو خاموش شد .. چند بار این اتفاق افتاد و منم چندین دقیقه صبر میکردم و باز دکمه روشن میزدم

گفتم شاید گرد خاک تو پاورش زیاد و یا فن سی پی یو و باعث میشه داغ کنه و سی پی یو دستور خاموشی بده
      رفتم همه جا رو گرد گیری کردم و خمیر سیلیکون زدم به هیتسینگ سی پی یو

خازن های پاور هم نگاه کردم دیم باد نکردن

موقع بالا اومدن ویندوز هم وارد تنظیمات بایوس چیه همون شدم و ولتاز های پاور نگاه کردم که مشکل نداشتن و یا رنگشون قرمز نشده بود
      و دمای سی پی یو هم رو 45 اینا بود که دیدم دمای بحرانی رو 50 بود فکر کنم که باعث میشه کامبیوتر خاموش کنه زمانی که سی پی یو 50 درجه بشه

منم کردمش 55 درجه
      ولی زمانی که پیش فرض ها رو ریست کردم دیدم این گزینه غیر فعال شده ؟

خلاصه کسی همچین تجربه ای داره علت این یهویی خاموش شدن ها چیه ؟ با توجه به اینکه هیچ گونه ارروری هم بهم نمیده
      و اینکه گویا چند روز قبل ترش تو لیست قرنطینه انتی ویروس .. چندویروس بودکه ریموشون کردم ؟ میگم نکنه فایل سیستمی باشن
      و با حذف شدنشون عملکرد کامبیوتر قاطی پاتی شده ؟

و اینکه فرضیات من همین ها هستن ؟
      پاک شدن فایل سیستمی اغشته به ویروس
      کندی فن سی پی یو
      کندی فن پاور
      یا مشکلی از پاور ( البته ولتاژاشون نرمال بودن )

حالا نظر دوستان چیه ؟ ایا تجربیاتی دارید راجب این موضوع

با سپاس فراوان تر
      سلام.
      منم همین مشکل داشتم که با تعویض پاور و سرویس مادربرد عیب برطرف شد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mosab.kahtooei نمایش پست ها
        سلام.
        منم همین مشکل داشتم که با تعویض پاور و سرویس مادربرد عیب برطرف شد
        با سپاس از پاسخ شما
        به احتمال افت ولتاز هم تاثیر داره که توی تابستون امسال خیلی زیاد بود
        البته این مشکلات بیشتر برای پایین شهر اتفاق میوفته و معمولا بالای شهر ها نه ابشون قطع میشه نه برقشون افت پیدا میکنه
        من اینو 100 بار تجربه کردم
        در صورتی که خونه ما روزی 12 ساعت اب قطع میشد.. در بالا شهر حتی یک ساعت هم قطع نمیشد

مطمئنا پاور خیلی مهم و معمولا بیشتر خرابی کامبیوتر به پاور و مشکلاتش برمیگرده
        فن سی پی یو هم مهم که کهنه نباشه یا صدای زیادی نده
        خمیر سیلیکون هم موثر
        ولی از همه مهم تر این ما کاملا حواسمون به پاور و افت ولتاز باشه
        با سپاس

دیدگاه

از اولین سری که خاموش شد تا الان دیگهبه مشکلی که نخوردی؟
          اولین پست این تاپیک و که گذاشتید،شاید 12روز پیش بوده .تا لان کامپیوتر قیمتش دوبرابر شده.همنیجوری رفته بالا.من خودم میخوام یهه لب تاب بگیرم.و یه کامپیوتر خونگی .اصلا پیدا نمیشه.یعنی کسی نمی فروشه.منتظر جریان ماشه بودن.که اونم امروز امریکا زد تو برجک همه.
          اینم از خبر خوشون که امروز دریافت کردیم.برای خرید یه لبتاب و یه کامپیوترباید 50تومن پول پیاده بشم.
          eshop-hodhod.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Namvar14 نمایش پست ها
            از اولین سری که خاموش شد تا الان دیگهبه مشکلی که نخوردی؟
            اولین پست این تاپیک و که گذاشتید،شاید 12روز پیش بوده .تا لان کامپیوتر قیمتش دوبرابر شده.همنیجوری رفته بالا.من خودم میخوام یهه لب تاب بگیرم.و یه کامپیوتر خونگی .اصلا پیدا نمیشه.یعنی کسی نمی فروشه.منتظر جریان ماشه بودن.که اونم امروز امریکا زد تو برجک همه.
            اینم از خبر خوشون که امروز دریافت کردیم.برای خرید یه لبتاب و یه کامپیوترباید 50تومن پول پیاده بشم.
            از اولین بار که چند بار پشت سر هم خاموش شد .. بعد اون فکر کنم 2 الی 3 بار با فاصله زمانی چند روزه خاموش شد
            ولی جالب اینجا بود هر بار که خاموش شد من فشار زیادی به کامبیوتر نیاورده بودم
            احساس میکنم افت ولتاز سهم داره تو این موضوع
            و مطمئنا مشکلاتی توی پاور که انگار با افت ولتاز خودشونو بیشتر نشون میدن
            چون این مشکل یهویی ایجاد میشه و همیشگی نیست
            ولا اگه این کامبیوتر بسوزه محال حالا حالا ها بتونم بخرم
            مگه کامبیوتر نداری ؟
            لب تاب خوبه همه جا میبری ولی عمرشون زیاد نیست و مثل گوشی بعد چند سال مستهلک میشن و مشکلات و هزینه های باتری اضافه کن

من معمولا از کامبیوتر زیاد استفاده میکنم و برای همین زودتر مستهلک میشن
            در کل جدیدا مدت زیادی روشن نمیذارم و هوا که گرم میشه خاموش میکنم
            حس حال ندارم وگرنه هر دو فن هاشو عوض میکردم
            فن نباید اصلا صدای زیادی داشته باشه

شایدم افت ولتاز تابستون امسال به برخی قطعات پاور اسیب های زده .. و مستهلک تر شدن چون افت ولتاز باعث میشه پاور جریان بیشتری بکشه

شک ندارم افت ولتاز تاثیر داشته
            جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۲۰:۴۲ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱.

دیدگاه

از اولین بار که چند بار پشت سر هم خاموش شد .. بعد اون فکر کنم 2 الی 3 بار با فاصله زمانی چند روزه خاموش شد
              مگه کامبیوتر نداری ؟
              لب تاب خوبه همه جا میبری ولی عمرشون زیاد نیست و مثل گوشی بعد چند سال مستهلک میشن و مشکلات و هزینه های باتری اضافه کن

شایدم افت ولتاز تابستون امسال به برخی قطعات پاور اسیب های زده .. و مستهلک تر شدن چون افت ولتاز باعث میشه پاور جریان بیشتری بکشه

شایدم این افت ولتاز ها عمدی بوده تا وسایل مردم خراب بشه و برن باز بخرن که کارخونه ها بیکار نشن تا بتونن مالیات بیشتری بدن و غیره
              لبتات تاب دارم.اما یه کامپیوتربرای خونه میخوام.ویه لب تاب هم واسه نرم افزار ویزولایزر میخوام.
              eshop-hodhod.ir

دیدگاه

مگه کامبیوتر نداری ؟

شایدم این افت ولتاز ها عمدی بوده تا وسایل مردم خراب بشه و برن باز بخرن که کارخونه ها بیکار نشن تا بتونن مالیات بیشتری بدن و غیره
                سلام.ولی شما یه قسمت ورودی پاور رو چک کنی و خازن پلی استر رو عوض کنی به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه.مگر اینکه واقعا مشکلات برقتون باشه.

لبتات تاب دارم.اما یه کامپیوتربرای خونه میخوام.ویه لب تاب هم واسه نرم افزار ویزولایزر میخوام.
                سلام.شما هم یه سر به سایت ایسام بزن چیزای خوبی گیر میاری.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amir.t.1261 نمایش پست ها
                  نرم افزار ویژیو لایزر یه نرم افزار گرافیکی سبکی هست . یه مینی لب تاب هم کارمو راه میندازه.البته خیلی هم ببهتره.چون بایدهنگام کاووش و کار با این نر مافزار باید به بیرون رفت هرچه کوچیکتر باشه راحتره.
                  ولی همینو هم پیدا نکردم.
                  نه اینکه پیدا نشه.ملت نمی فروشند.
                  جدیدترین ویرایش توسط Namvar14; ۲۳:۰۴ ۱۳۹۹/۰۶/۳۰.
                  eshop-hodhod.ir

دیدگاه

سلام.ولی شما یه قسمت ورودی پاور رو چک کنی و خازن پلی استر رو عوض کنی به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه.مگر اینکه واقعا مشکلات برقتون باشه.

مرسی از پاسخ شما
                    دقیقا دو تا خازن پاور دارم که در وقت مناسبی به خازن های ورودی پاور وصلشون میکنم .. یا بهتر موازی اینجوری حسابی تپل میشن خازن هاش
                    اره ایده خوبی بود منو یاد اون خازن ها انداخت
                    سپاس
                    جدیدترین ویرایش توسط کاکو; ۲۳:۳۰ ۱۳۹۹/۰۶/۳۰.

دیدگاه

نرم افزار ویژیو لایزر یه نرم افزار گرافیکی سبکی هست . یه مینی لب تاب هم کارمو راه میندازه.البته خیلی هم ببهتره.چون بایدهنگام کاووش و کار با این نر مافزار باید به بیرون رفت هرچه کوچیکتر باشه راحتره.
                      ولی همینو هم پیدا نکردم.
                      نه اینکه پیدا نشه.ملت نمی فروشند.
                      توی ایسام قطعا هست.

مرسی از پاسخ شما
                      دقیقا دو تا خازن پاور دارم که در وقت مناسبی به خازن های ورودی پاور وصلشون میکنم .. یا بهتر موازی اینجوری حسابی تپل میشن خازن هاش
                      اره ایده خوبی بود منو یاد اون خازن ها انداخت
                      سپاس
                      سیستمش رو تغییر ندی بهتره.خازن پلی استر هم عوض کن.

دیدگاه

توی ایسام قطعا هست.

سیستمش رو تغییر ندی بهتره.خازن پلی استر هم عوض کن.
                        ممنون از پاسخت
                        اره بهش فکر کردم دیدم نمیتونم تغییری در ظرفیت هر خازنی ایجاد کنم .. ولی منظور من خازن های اولیه بود همون خازن های صافی که بزرگ هستن
                        من میخوام ظرفیتشونو دو برابر کنم .. فکر نکنم مشکلی ایجاد بشه درسته ؟

دیدگاه

ممنون از پاسخت
                          اره بهش فکر کردم دیدم نمیتونم تغییری در ظرفیت هر خازنی ایجاد کنم .. ولی منظور من خازن های اولیه بود همون خازن های صافی که بزرگ هستن
                          من میخوام ظرفیتشونو دو برابر کنم .. فکر نکنم مشکلی ایجاد بشه درسته ؟
                          تا جایی که اطلاع دارم ولتاژ خازن بیشتر باشه مشکلی نیست.اما ظرفیت باید یکی باشه.ولی پاور حساسه و بهتره خازن رو با با خازن یکسان عوض کنید.من خودم یه پاور دارم از این بیخودا.یه آرمیچر وصل میکنم بهش صدای ترانسش در میاد.ولی یه ماهی رو کامپیوتر بسته بودمش قبلش خازن پلی استر که 250 ولته(اگه اشتباه نکنم.)با خازن 600 عوض کرده بودم.ولی یکسان باشه بهتره.

دیدگاه

تا جایی که اطلاع دارم ولتاژ خازن بیشتر باشه مشکلی نیست.اما ظرفیت باید یکی باشه.ولی پاور حساسه و بهتره خازن رو با با خازن یکسان عوض کنید.من خودم یه پاور دارم از این بیخودا.یه آرمیچر وصل میکنم بهش صدای ترانسش در میاد.ولی یه ماهی رو کامپیوتر بسته بودمش قبلش خازن پلی استر که 250 ولته(اگه اشتباه نکنم.)با خازن 600 عوض کرده بودم.ولی یکسان باشه بهتره.
                            مرسی از پاسخ شما
                            هر خازنی رو نمیشه دستکاری کرد مخصوصا ظرفیتش
                            و حتی ولتاز کاریشم نمیشه دست زد چون اگه ولتاز کاریشو زیاد کنی جریان نشتی خازن بیشتر میشه
                            منظور من خازن های صافی اوئلیه ست و با همون ولتاز ولی با موازی کردن ظرفیتش زیاد میکنم و تو صافی هر چی ظرفیت بیشتر باشه بهتره
                            اونا خودشون نمیذارن چون این خازن ها بزرگن .. ولی من برای بهینه کردن میذارم وو

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X