اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد یک شبکه بی سیم با مودم روتر ADSL و مدیریت کامل بر افراد تحت شبکه ؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد یک شبکه بی سیم با مودم روتر ADSL و مدیریت کامل بر افراد تحت شبکه ؟؟؟

با سلام؛
    من یک مودم روتر ADSL مدل TP-LINK TD-8951ND دارم. توسط PC با ویندوز XP به صورت LAN به اینترنت وصل میشم و به صورت بی سیم اینترنتو با لپ تاپ با ویندوز 7 Share میکنم و بعضی اوقات هم با Wi-Fi گوشی. با اینکه نام workgroup در هر دو سیستم رو یکسان کردم ولی اکثر اوقات نمیتونم عمل Share فایلها (نه اینترنت) رو انجام بدم و دو تا سیستم همدیگرو پیدا نمیکنن! این که میگم اکثر اوقات به خاطر اینه که بعضی وقتها لپ تاپ PC رو پیدا میکنه و میتونم فایلهارو Share کنم! ولی PC که به عنوان سرور میزبان هست اگرم لپ تاپو پیدا کنه رمز میخاد که منم رمز Adminstrator لپ تاپو وارد میکنم ولی بازم همون پنجره رمز میاد! و در واقع من نمیتونم به لپ تاپ دسترسی داشته باشم. با ping کردن هم جواب نمیده!
    ضمناً یه نرم افزارم میخوام که بشه بر افراد تحت شبکه مدیریت کرد و میزان استفاده اونا از اینترنتو تا یه حجم به خصوصی محدود کرد. خلاصه همه کار کنه تو شبکه!
    ممنون میشم راهنماییم کنین.

پاسخ : ایجاد یک شبکه بی سیم با مودم روتر ADSL و مدیریت کامل بر افراد تحت شبکه ؟؟؟

در لپتاب نوع شبکه رو روی home تنظیم کنید.
    وقتی روی public باشه ping هم نمیده.

دیدگاه

پاسخ : ایجاد یک شبکه بی سیم با مودم روتر ADSL و مدیریت کامل بر افراد تحت شبکه ؟؟؟

خوب پس 70% راه رو رفتید!
      برای برداشتن اون پسورد هم، داخل سون--> منوی start تایپ کنید:
      manage advanced sharing setting
      گزینه ای که میاد و به همین نام هست رو انتخاب کنید، در پنجره ای که باز میشه اسکرول کنید به آخر پنجره و...

اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضائی
        در لپتاب نوع شبکه رو روی home تنظیم کنید.
        وقتی روی public باشه ping هم نمیده.
        ممنون از پاسختون ولی بازم نشد!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ☺بابابرقی☺
          خوب پس 70% راه رو رفتید!
          برای برداشتن اون پسورد هم، داخل سون--> منوی start تایپ کنید:
          manage advanced sharing setting
          گزینه ای که میاد و به همین نام هست رو انتخاب کنید، در پنجره ای که باز میشه اسکرول کنید به آخر پنجره و...

ممنون از پاسختون ، ولی این بخشی که فرمودین قبلاً رفته بودم ، نشد!

دیدگاه

در بخش network ویندوز 7 و بخش view workgroup computers ویندوز xp فقط نام خود سیستم ها میاد و هر فایلی رو هم که میریزی توشون نمیشه تو شبکه دید! سیستمها هم همدیگرو نمیشناسن! همچنین از بخش sharing هر فایل یا پوشه هم share رو فعال میکنم بازم نمیشه! اصلاً نمیدونم چی شده؟! لطفاً اگه نظر دیگه ای داشتین بفرمایین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sajad_ict
              در بخش network ویندوز 7 و بخش view workgroup computers ویندوز xp فقط نام خود سیستم ها میاد و هر فایلی رو هم که میریزی توشون نمیشه تو شبکه دید! سیستمها هم همدیگرو نمیشناسن! همچنین از بخش sharing هر فایل یا پوشه هم share رو فعال میکنم بازم نمیشه! اصلاً نمیدونم چی شده؟! لطفاً اگه نظر دیگه ای داشتین بفرمایین.
              شیر کردن فایل داخل ویندوز یکمی دردسر داره و مگر این که شانست بگیره بدون گیر کارتون راه بیفته
              اما با توجه به این که داخل پست اول فرمودید تونستید فایل شیر کنید گمان کردم که تنظیمات درست رو اعمال کردید.
              به هر ترتیب! سر راست ترین روش اینه که به 2تا سیستم IP بدید، نوع شبکه رو هم به home تغییر بدید، تنظیمات شیرینگ قایل رو مطابق عکس انجام بدید.
              برای ip دادن به سیستم ها هم یک سرچ داخل نت بفرمایید اگر نتونستید پیدا کنید بگید تا توضیح بدم
              اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

Network Magic Pro استفاده کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ☺بابابرقی☺
                  شیر کردن فایل داخل ویندوز یکمی دردسر داره و مگر این که شانست بگیره بدون گیر کارتون راه بیفته
                  اما با توجه به این که داخل پست اول فرمودید تونستید فایل شیر کنید گمان کردم که تنظیمات درست رو اعمال کردید.
                  به هر ترتیب! سر راست ترین روش اینه که به 2تا سیستم IP بدید، نوع شبکه رو هم به home تغییر بدید، تنظیمات شیرینگ قایل رو مطابق عکس انجام بدید.
                  برای ip دادن به سیستم ها هم یک سرچ داخل نت بفرمایید اگر نتونستید پیدا کنید بگید تا توضیح بدم
                  سلام و ممنون از توجهتون؛
                  به pc و لپ تاپ ، دستی ip دادم و ip address لپ تاپو یکی بالاتر از pc گرفتم. default gateway رو تو هر دوشون برابر ip مودم (192.168.1.1) قرار دادم. dns رو هم تو هر دو یه مقدار دادم. شیر فایل درست شده و مشکلی در این مورد نیست ولی با هیچ کدوم نمیشه اینترنت رفت! به نظرتون کجا اشتباه کردم؟

دیدگاه

برای DNS از IP مودم استفاده کنید یا از 8.8.8.8

دیدگاه

برای DNS از IP مودم استفاده کنید یا از 8.8.8.8
                      باز هم همون داستان تکرار شد!
                      آی پی pc رو دادم : 192.168.2.1 و آی پی لپ تاپ : 192.168.2.2
                      default gateway رو برای pc و لپ تاپ برابر 192.168.1.1 قرار دادم.
                      preferred dns رو برای هر دو 8.8.8.8 و alternate dns رو هم 8.8.4.4 گرفتم و یک بار هم برابر ip مودم ولی باز هم به اینترنت نمیتونم وصل بشم!

دیدگاه

IP سیستم ها و مودم (یا همون Gateway) باید توی یه رنج باشن.
                        الان شما به سیستم ها از 192.168.2 IP دادید ولی به gateway از رنج 192.168.1
                        برای همین به اینترنت وصل نمیشه.

دیدگاه

IP سیستم ها و مودم (یا همون Gateway) باید توی یه رنج باشن.
                          الان شما به سیستم ها از 192.168.2 IP دادید ولی به gateway از رنج 192.168.1
                          برای همین به اینترنت وصل نمیشه.
                          ممنون آقای رضائی بالاخره درست شد و هم pc میتونه لپ تاپو ببینه و هم لپ تاپ pc رو و میتونم با past کردن فایلها در محل share کردن براحتی فایلها رو در شبکه ببینم و همچنین همزمان به اینترنت متصل شوم.
                          خیلی دوست دارم از بخش sharing هر فولدر عمل شیر رو انجام بدم که وقتی تو seven روی homegroup میذارمش تو pc ارور میده و میگه شما اجازه دسترسی ندارین! در حالیکه نوع شبکه رو home انتخاب کردم ولی وقتی روی everyone میذارمش میتونم بدون هیچ مشکلی دسترسی به فولدر داشته باشم. البته این مورد فقط جهت بالابردن اطلاعاتمه وگرنه به لطف شما مشکلم حل شده.
                          باز هم سپاس از شما آقای رضائی.

دیدگاه

وای ببخشید بازم وقتتونو میگیرم! آخه یه مشکل دیگه هم پیش اومده ، اول گفتم سرچ کنم تا مزاحم شما دوستان نشم ولی متأسفانه چیزی دستگیرم نشد! مشکلم اینه که با wifi گوشی میتونم کانکت بشم اما هیچ سایتی رو باز نمیکنه نمیدونم به خاطر ip دستی هست که به pc و لپ تاپ دادم که یه وقت گوشی رو از شبکه خارج کرده یا دلیل دیگه ای داره! یه وقت ربطی به فعال بودن DHCP نداره؟ ضمناً اینم بگم که من mac address لپ تاپ و گوشی رو تو لیست Wireless MAC Address Filter قرار دادم و اجازه دسترسی به شبکه بی سیم رو بهشون دادم و در واقع وسیله دیگه ای نمیتونه بدون وارد کردن mac address از شبکه بی سیم استفاده کنه.
                            بازم ببخشین دیگه مثل اینکه به ما نیومده با خیال راحت و بدون دردسر از شبکه بی سیم استفاده کنیم!

دیدگاه

اگه DHCP فعال باشه باید بتونید با بدون هیچ تنظیمی به اینترنت وصل بشید.
                              شما فعلا فیلترینگ مک رو غیر فعال کنید ببینید درست میشه یا نه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X