اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دانشگاه فردوسی مشهد یا اصفحان -- الکترونیک یا کنترل ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دانشگاه فردوسی مشهد یا اصفحان -- الکترونیک یا کنترل ؟

سلام ، علیکم . من شامل آیین نامه ورود بدون کنکور به دانشگاه می شم . و حالا انتخاب کردن برام یه خورده مشکل شده ، هیچ تجربه ای هم در این زمینه ندارم .

طبق این آیین نامه یه سری افراد ، که برگزیدگان جشنواره خوارزمی هم جزوشون هستند میتوند بدون کنکور ، در رشته مورد نظرشون یا با کسب پذیرش از دانشگاه مقصد ، یا دادن کنکور و کسب 85% نمره اخرین فرد قبول شده در اون رشته - گرایش - دانشگاه وارد دانشگاه مورد نظرشون بشن .

من روش اول رو انتخاب میکنم ، چون حوصله خوندن دوباره درس های مثل عربی :angry: و ادبیات رو ندارم :mrgreen: در نتیجه باید از دانشگاه مورد نظر پذیرش بگیرم .

دانشگاه ها هم سوابق آدم رو برسی میکنن و اگه دوست داشتن پذیرش میدن . و البطه از بدو ورود هم جزو دانشجویان ممتاز به حساب میان .

خوب ، حالا که من میتونم دانشگاهمو خود انتخاب کنم یه خورده گیر کردم .

انتخاب اولم یکی از دانشگاه های مادر تهران بود ، پلی تکنیک ، علم و صنعت ، تهران و یا خواجه نصیر .

ولی بدلیل پایین بودن معدل دیپلم ، تهران پذیرش نمیدن . ( مگر در موارد دارای پارتی ) . مثلا میگن معدل باید بالای 19 یا 18 باشه . اما من میشناسم افرادی که با معدل 14 هم پلی تکنیک پذیرش گرفته بودن . اینا فقط نیگا میکنن معدل دیپلم چنده ! نمیگن این یار چه کارای پژوهشی ، پروژه های و یا ... انجام داده . بگذریم ، این بخش ناگفته های زیادی داره که سر یه فرصت مناسب تعریف میکنم .

از تهران که بیاییم پایین میرسیم به مشهد و اصفحان .

برای من امکانات و اعتبار دانشگاه - دانشکده خیلی مهمه . همچنین کیفیت آموزش ، کیفیت زندگی در محیط دانشگاهی و ...

بعد از تهران میمونه دانشگاه فردوسی مشهد که اعتبار خوبی داره ، و بعد صنعتی اصفحان و بعد دانشگاه اصفحان .

شنیدم صنعتی اصفحان بشدت بزرگتر از ارزش و اعتبارشون سخت میگیرن ، کسی تجربه ای داره ؟!

شما نظرتون چیه ؟! کجا برم ؟!

---

مسائله بعدی انتخاب بین دو گرایش الکترونیک و کنترل هست . کدومیک ریاضیات کمتر داره ؟! ( البطه میدونم که واحد های مشترک خیلی زیادی دارن ولی خوب یه اختلاف جزئی هم دارن دیگه ... )
    ویا مسائل مربوط به فیزیک و تعوری جات ، مثلا ساختمان قطعات و ...

کار عملی کودوم بیشتره ؟!
    کدوم یک رابطه بیشتری با دنیای دیجیتال داره ؟! یحتمل کنترل .

کارشناسی الکترونیک ، ارشد کنترل

یا

کارشناسی کنترل ، ارشد کنترل یا ....

آقای یار محمدی ( کنترل میخوندید دیگه ؟! ) ، کمک شمارو میطلبه ...

ممنون میشم افرادی که تو این زمینه تجربه دارن ، مارو هم بی نصیب نزارن .
    فتو بلاگ من
    کاردستی ها :
    روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
    فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
    کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

پاسخ : دانشگاه فردوسی مشهد یا اصفحان -- الکترونیک یا کنترل ؟

آقا اصفهان را اینجوری مینویسن!! :mrgreen:
    **همیشه به این فکر کن که خداوند با توست**

دیدگاه

سلام

دوست من دانشگاه صنعتی اصفهان به نظر من بهتره - هم از نظر علمی و هم از نظر اعتبار علمی

در مورد رشته هم کنترل ریاضیات ماتریسی زیادی داره و به نظرم جنبه ی عملی کمتری داره
      رشته ی اکترونیک هم تئوری زیاد داره ( اسمش خوبه ولی خداییش فقط ریاضی و فیزیک و تئوری هستش )

نسبت عملی به تئوری رشته ی الکترونیک فکر کنم 1 به 99 باشه این شما هستی که باید برا خودت عملی کار کنی .

ولی اگه من جای شما بودم رشته برق - قدرت انتخاب میکردم و در آینده اونو تعمیم به الکترونیک قدرت ( الکترونیک صنعتی ) میدادم .

ضمنا من هم دانشگاه های تهران و هم شهرستان درس خوندم . اینو بهتون بگم که خیلی فرق میکنه از هر لحاظ . سعی کنید هر جور که شده تهران پذیرش بگیرید
      موفق باشید
      مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

منم خودم فکر میکنم واسه من که دنبال کار عملی بیشتر هستم کنترل بهتره .

متعسفانه هیچ علاقه به قدرت ندارم .
        منا من هم دانشگاه های تهران و هم شهرستان درس خوندم . اینو بهتون بگم که خیلی فرق میکنه از هر لحاظ . سعی کنید هر جور که شده تهران پذیرش بگیرید
        موفق باشید
        مثلا چه فرق هایی ؟! فرق که میکنه ولی فاحش بودن یا نبودنش مهمه .

برای من امکانات خیلی مهمه ، یعنی اینکه چقدر آزمایشگاه ، کارگاهاشون مجهزه و اینکه چقدر برای دانشجو ارزش قائل میشن ؟!
        فتو بلاگ من
        کاردستی ها :
        روبات شطرنج باز ( یادگار دوران جوانی )
        فارسی نویسی مستقیم در نمایشگر های گرافیکی
        کتابچه خود آموز زبان توصیف سخت افزار Verilog

دیدگاه

از لحاظ امکانات که تهران خوبه ( نه ولی خیلی TOP )

من از لحاظ استاد میگم - خیلی فرق میکنه بهتره بگم که اصلن قابل مقایسه نیستند -

من خودم الکترونیک خودم - مثلن یه درس تخصصی رو تو دانشگاه های تهران خیلی کاملتر و جامع تر و با نرم افزار های تخصصی اون یاد میگیری ولی ممکنه تو دانشگاه های شهرستان همون تئوری درس رو نصف و نمیمه بت درس بدن .

اگه به دنبال کار عملی هستی اینو بهت قول میدم که هیچ گونه کار عملی در هیچ یک از دانشگاه های ایران بهت یاد نمیدن - 100 % تضمینی

اینایی هم که میبینی کار عملی میکنن تو دانشگاه خود جوش هستن - یه تیمی تشکیل میدن و با هم کار میکنن

اگه تهران و پلی تکنیک نشد - خواجه نصیر هم خوبه مخصوصا مخابرات و قدرتش که عالی هستن

در مورد قدرت هم طعمشو بچش خیلی خوشمزس - من خودم قبلن مثل شما فکر میکردن به خاطر همین رفتم الکترونیک - ولی بعدا میفهمی که در ایران چیزی به نام الکترونیک فقط جنبه ی hobby داره و بس .

به هر حال دوست من این نظرات من بود اگه بازم سوالی داشتی میتونم کمکت کنم :smile:
          مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

سلام

به نظر من شما اول باید ببینی آینده میخوای چیکار کنی؟منظورم اینه که ارشد و دکترا و ... ادامه بدی یا نه!
            چون تو کارشناسی تنها درسهای سال آخر هستن که با هم تفاوت دارن، و با تقریبه خوبی میشه گفت از حدود 140 واحد نزدیکه 110 تاش بلکه بیشتر مشترکن!
            اما در مورد گرایشها،اتفاقا برخلاف تصور حجم ریاضیات کنترل بعد از مخابرات از همه یه گرایشات بیشتر(البته به نظر من که مخابراتیم،کنترل ریاضی تره،اصلا یکی از استادایه قدرتمون بود که میگفت،کنترل زیر مجموعه یه برق نیست!!! البته کم بیراه هم نمیگفت.) گرایش الکترونیک و قدرت از نظر حجم ریاضیات تقریبا نزدیکه همن. ولی خوب به نظر من بهترین گرایش و در عین حال سخت ترین گرایش مخابرات،اونقدر موضوعاته متنوعی تو این گرایش وجود داره که مخه آدم سوت میکشه!!
            در مورد کار عملی هم،همونطور که دوستمون گفتن،دانشگاههایه ایران اصولا دانشگاههای آکادمیک ان،بنابراین شما نباید انتظار داشته باشی که کار عملی از دانشگاه یاد بگیری!! اصلا همچین چیزی وجود نداره،مثلا در مورد آزمایشگاهها مثلا تو آز کنترل شما باید حداکثر ده تا آزمایش از قبل تعیین شده رو انجام بدی،یا تو آزمایشگاه الکترونیک 1 باید ترانزیستور بایاس کنی. همین!
            و در مورد خوده دانشگاهها هم،اگه قصد ادامه تحصیل در خارج رو داری حتما یکی از دانشگاههای تهران رو انتخاب کن بعد اصفهان بعد فردوسی،البته اصفهان سخت گیری زیاد داره،به نظر من امیرکبیر خوبه،خواجه نصیر هم ایضا،شریف و تهران دیگه خیلی تئوری ان! البته به نظر من یکی از پارامترهایه مهم هم محل سکونته،اگه شما تو تهران زندگی میکنی شک نکن که همونجا سعی کن یکجا قبول شی.
            اللهمَ اغفرلیَ الذنوبَ التی تحبسُ الدعاء

دیدگاه

سلام....

حرف اول رو تو بازار کار قدرت میآ‌زنه!!!

بعدش کنترل با مخابرات.من خودم الکترونیک میخونم،فقط اسم داره! : :angry:اگه از نظر حجم و سنگینیآ‌ درسا بخوای حساب کنیآ‌ از کنترل و قدرت سخت تره.اما مشکله کار عملیش اینه که مثلا تو کدوم یک از دانشگاههای ما اتاق تمیز هست؟!؟!؟!( بجز چند تا که بعید میدونم خیلیآ‌ فعال باشن)

موفق باشیآ‌

فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

کنترل به خصوص توی ارشد حجم ریاضیاتش بالا میره..به طوری که میشه گفت ریاضیاته
                ضمنا توی صنعت کل دنیا (ایران که هیچ) از همون کنترل خطی اش عقب هستن اکثرا یکسری تکنولوژی و صنایع پیشرو هست که از بحثهای به روز کنترل استفاده میکنن ولی اکثر در حد همون PID ان....خلاصه توی کنترل مباحث آکادمیک خیلی جلوتر از صنعت هستن.....
                آقای hrhgroup من واسه ارشد امسال امتحان دادم.........واقعا کسی که قصد خارج داشته باشه.......تهران درس خوندن مهمه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ف.جعفری
                  سلام....

بعدش کنترل با مخابرات.من خودم الکترونیک میخونم،فقط اسم داره! : :angry:اگه از نظر حجم و سنگینیآ‌ درسا بخوای حساب کنیآ‌ از کنترل و قدرت سخت تره.اما مشکله کار عملیش اینه که مثلا تو کدوم یک از دانشگاههای ما اتاق تمیز هست؟!؟!؟!( بجز چند تا که بعید میدونم خیلیآ‌ فعال باشن)

موفق باشیآ‌

بیخیال اتاق تمیز :biggrin: توی نانوتکنولوژی ۱۸ ام هستیم (همین حدودا)آ‌ البته میگن....ولی نمیتونیم یه آی سی ۷۴۰۰ بسازیم :redface:

دیدگاه

ولی نمیتونیم یه آی سی ۷۴۰۰ بسازیم
                    چرا می تونیم...ولی از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست...
                    تکنولوژی حدود 10 میکرو...شاید جاهای دیگه کمتر هم باشه.

به نظر من اگر به رشته تحصیلیمون علاقه داشته باشیم و بعد از فارغ التحصیلی حرفی برای گفتن، به دنبال حاشیه هم نباشیم...کار هست.
                    گرایش فقط الکترونیک :wow:

دانشگاههایه ایران اصولا دانشگاههای آکادمیک ان،بنابراین شما نباید انتظار داشته باشی که کار عملی از دانشگاه یاد بگیری!!
                    کاملا درسته...مهم بعد از دانشگاست!!...اون موقعست که تازه یه چیزایی یاد میگیری! اگه علاقه داشته باشی ...

سبت عملی به تئوری رشته ی الکترونیک فکر کنم 1 به 99 باشه
                    :surprised: مثلا گرایش های دیگه چه کار عملی دارن که الکترونیکی ها ندارند؟
                    اتفاقا این حرف در مورد گرایش های دیگه صادق تره. :agree:
                    چند جمله پایین بیشتر حالت مزاح داره...لطفا...! :smile:
                    مخابراتی ها که از ترس فرکانس بالا از کار عملی فراری هستند.
                    قدرتی ها هم مثلا می خوان چی کار کنن؟ مگه اینکه برن تو نیروگاهی، سدی، مدی ....!!
                    کنترلی ها هم که همش تو ریاضیات سیر می کنند.
                    می مونه الکترونیک که General purpose هست...الکترونیکی ها هر کاری دوست داشته باشند می تونن انجام بدن. :agree:

دیدگاه

من حرفم اینه :

قدرت (الکترونک صنعتی ) ====== نونت تو روغنه !

دیدگاه

ببینم دوستانی که کار عملی میکنن میشه رنج کارشونو بگن....من میدونم کار هست ما که نگفتیم کار نیست....بحث سر اینه که ما صنعت الکترونیک نداریم...بلکه سیستم الکترونیکی طراحی (عمدتا کپی پیست) میکنیم و کار با میکرو و یه عالمه چیز دیگه ولی اون چیزی که توی دانشگاه میخونیم الکی نیست همونها رو هم توی آمریکا هم درس میدن...بحث سر اینه ..اینیکه میبینم توی صنعت اینا بدرد نمیخورن به خاطر اینه که توی صنعت ما عمدتا (نه به طور کامل)آ‌به خصوص توی برق تکنولوژی ایجاد نمیشه.........
                        ضمنا اینکه نمیتونیم ۷۴۰۰ بسازیم مسئله اقتصادی نیست دوست من ما نمیتونیم مراحل ساخت IC رو بریم بله این پتانسیل رو شاید داشته باشیم در صورتی که سرمایه گذاری بشه (که به صرفه نیست ) یه کارائی بشه ولی ما نمیتونیم IC بسازیم....سرمایه نقش مهمی ایفا میکنه ولی مثلا الان سرمایه گذار هم پیدا شده مثلا دولت اومده و میخواد اینجا سرمایه گذاری کنه....آیا میتونیم واقعا؟ اگر کمی با نحوه ساخت IC آشنا باشین هیچ وقت نمیگین که به راحتی میشه و فقط مشکل سرمایه است...نه ما به لحاظ تکنولوژیهای زیرساختی این قضیه هم مشکل داریم مثلا ما میتونیم از شن و ماسه سیسلیسیم با غلظت فوق العاده بالا دست پیدا کنیم؟ دوستمون به اتاق تمیز اشاره کردن البته این در شرایط خاصی هست ولی ما اون تکنولوژی تهویه و ... رو داریم که یه همچین محیطی فراهم کنیم؟؟ ما میتونیم کریستالهای رو رشد بدیم و .... کل چیز دیگه.....درسته اگه ه سرمایه گذاری بلند مدت روی این زیرساختها بشه میتونیم این قطعیه ولی فعلا یه فاصله زیادی توی این تکنولوژیهای زیربنائی داریم.
                        کار الکتروینک هم زیاد هست بله ولی اغلب در راستای مسیر اصلی رشته الکترونیک نیستند. ولی بهرحال فرد علاقمند میتونه گلیم خودشته از آب بکشه من با دوستانی که میگن قدرت بهتره ازین لحاظ مخالفم چون این از روی نگاهی هست که به استخدامی و کار دولتی داریم وگرنه به لحاظ کار در حالت کلی به نظر من الکترونیک خیلی هم خوبه به قولی بیشتر نقش چار فرانسه رو میتونه بازی کنه....

دیدگاه

سلام. از اقای حسنی ممنون که از الکترونیک بخوبی دفاع کردند. :wow: :applause:
                          فقط الکترونیک رو عشقه. چیه بقیه رشته ها !

ضمنا دوستان بحث رو زیاد منحرف نکنید. دوستمون سوالش چیز دیگه ایه .

دیدگاه

سلام. از اقای حسنی ممنون که از الکترونیک بخوبی دفاع کردند.
                            خواهش می کنم.

ضمنا اینکه نمیتونیم ۷۴۰۰ بسازیم مسئله اقتصادی نیست دوست من ما نمیتونیم مراحل ساخت IC رو بریم بله این پتانسیل رو شاید داشته باشیم در صورتی که سرمایه گذاری بشه (که به صرفه نیست ) یه کارائی بشه ولی ما نمیتونیم IC بسازیم
                            دوست عزیز...می تونیم ...من از نزدیک دیدم،آی سی هایی که ساخته بودند رو هم دیدیم،درسته همه چیزش مال خودمون نیست ولی خوب بعضی از دستگاه هاشون رو سفارش داده بودن جهاد دانشگاهی ساخته بود،دو،سه تاشم تو شریف ساخته بودند.
                            دستگاه ها اکثرا آلمانی بودن،درسته که تکنولوژیش قدیمی بود(در مقابل فکر کنم 32 نانو فعلی) ولی خوب...
                            الان ما تو این زمینه عقب موندیم ،فایده ی چندانی نداره اگه بخوان کلی سرمایه گذاری کنن و این دستگاه ها رو در داخل تولید کنند،شرکت های بزرگی چندین ساله در این زمینه فعالیت دارند و بعد از 40، 50 سال به اینجا رسیدن،حالا اگه ما بخوایم همین مسیر رو طی کنیم که همیشه عقب می مونیم!بعضی جاها جهش برای جبران عقب ماندگی لازمه...

من گفتم به صرفه نیست ،منظورم تولید در مقیاس بالاست،نمی تونن در مقابل کشور هایی مثل چین رقابتی داشته باشند!

اصلا چرا الکترونیک رو با گرایش نیمه هادی(در ارشد) قاطی می کنید!

درس های گرایش دیجیتال رو ببینید ...کدوم درس حرف از نیمه هادی هست؟به جز VLSI و در بعضی جاها تکنولوژی ساخت ادوات نیمه هادی(حالم به هم خورد از این درس)
                            گرایش نانوه که همش تو نیمه هادیه،بقیه گرایش ها این طور نیست.

دروس کارشناسی ارشد مهندسی برق – الکترونیک (دیجیتال)
                            دروس جبرانی
                            (6 واحد) :
                            - میکروپروسسور I
                            - پردازش علائم دیجیتال I

دروس اجباری:
                            (9 واحد)
                            - طراحی VLSI
                            - میکروپروسسور II
                            - مدارهای واسطه کامپیوتری
                            یکی از دو درس
                            - انتقال داده و شبکه های کامپیوتر
                            - برنامه نویسی کاربردی شیء گرایی

سمینار کارشناسی ارشد
                            2 واحد
                            پایان نامه کارشناسی ارشد الکترونیک
                            9 واحد یا 6 واحد

دروس اختیاری:
                            (9 واحد یا 12 واحد)
                            - معماری کامپیوتر پیشرفته
                            - الکترونیک دیجیتال پیشرفته
                            - شبکه های کامپیوتری II
                            - پردازش تصویر
                            - برنامه نویسی اینترنت
                            - شبکه های عصبی و کاربردهای آن
                            - طراحی توسط زبان های سخت افزاری
                            - سنتز مدارهای دیجیتال
                            و تا دو درس از سایر گرایش ها به توصیه استاد راهنما
                            جمع : 32 واحد

درس های اختیاری رو هر درس دیگه ای که دوست داشته باشید می تونید بردارید.
                            ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                            دروس کارشناسی ارشد مهندسی برق – کنترل
                            دروس جبرانی
                            (6 واحد)
                            - کنترل مدرن
                            - کنترل دیجیتال و غیر خطی

دروس اجباری
                            (9 واحد)

- فرآیندهای تصادفی /یا/ ریاضیات مهندسی پیشرفته
                            - کنترل بهینه
                            - کنترل سیستم های چند متغیره
                            سمینار کارشناسی ارشد
                            2 واحد
                            پایان نامه کارشناسی ارشد کنترل
                            9 واحد یا 6 واحد

دروس اختیاری
                            (12 واحد یا 15 واحد)
                            - پردازش علائم دیجیتال 1
                            - تئوری تخمین و فیلترهای بهینه
                            - شناسایی سیستم های دینامیکی
                            - کنترل مبتنی بر پیش بینی مدل
                            - فیلترهای وفقی
                            - ناوبری اینرسی
                            - مبانی هدایت
                            - مباحث ویژه درکنترل
                            - کنترل تطبیقی
                            - منطق فازی و کاربردهای آن
                            - شبکه های عصبی و کاربردهای آن
                            - کنترل سیستم های ابعاد وسیع
                            - کنترل مقاوم
                            - کنترل غیر خطی
                            - رباتیک
                            - کنترل هوشمند و محاسبات نرم
                            - ابزار دقیق پیشرفته

این هم مخابرات (فقط سیستمش خوبه):
                            -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
                            دروس کارشناسی ارشد مهندسی برق – مخابرات (سیستم)
                            دروس جبرانی
                            (3 واحد)
                            - یکی از دو درس مخابرات2 /یا/ پردازش علائم دیجیتال

دروس اجباری
                            (6 واحد)
                            - فرآیندهای تصادفی
                            - مخابرات پیشرفته
                            سمینار کارشناسی ارشد
                            2 واحد
                            پایان نامه کارشناسی ارشد مخابرات
                            9 واحد یا 6 واحد

دروس اختیاری
                            (12 واحد یا 15 واحد)
                            - پردازش صحبت
                            - تئوری کدینگ
                            - تئوری اطلاعات
                            - تئوری آشکارسازی
                            - سیستم های سوئیچینگ
                            - رمزنگاری
                            - اپتیک فوریه
                            - اصول سیستم های رادار
                            - مخابرات ماهواره ای
                            - انتقال داده و شبکه های کامپیوتری
                            - پردازش صحبت
                            - پردازش تصویر
                            - پردازش حوزه زمان و فرکانس
                            - پردازش گرهای دیجیتال
                            - مخابرات سیار
                            - تخمین طیف
                            - سیستم های مخابرات نوری
                            - فیبرنوری
                            - آزمایشگاه DSP
                            - فیلترهای وفقی
                            - سیستم های مخابرات استرس باند پهن
                            - مباحث ویژه درمخابرات

------------------------------------------------------------------------------------

ابراهیم جان شما پایه الکترونیکتون قوی هست...علاقه هم دارید...به نظر من در الکترونیک می تونید بیشتر موفق باشید.همون طور که دیدید همه دروسش کاربردی و به درد بخوره.
                            جزییات و سر فصل ها و منابع دروس هم در سایت سازمان سنجش هست.

دیدگاه

لازمه اضافه کنم الکترونیک دیجیتال فقط 2 نفر هر سال میگیره و فقط دانشگاه شریف !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X