اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهکارهای افزایش تمرکز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهکارهای افزایش تمرکز

سلام .....

به نظر من اولین کاری که باید کنی این هست که یه تفکر مثبت داشته باشی از گفتن کلماتی همانند : نمی خواهم ، نمی دانم، نمی توانم بپرهیزید. جمله« این کار محال» است را از دفتر زندگی خود خط بزنید ،یعنی باور داشته باشی که یک شخصی هستی که داری تمرکز بالا یی هست ....و افکار منفی رو هم بنداز دور .... :mrgreen: برای این که این رو بیشتر تقویت کنی روی یه کاغذ بزرک مثلا بنویس من تمرکز زیادی دارم ... و اون رو جایی بذار که همیشه جلوی چشمت باشه !!!!! ( کسی مسخره نکنه هااااااااااااا :redface: تلقین خیلی اثر داره )

به نظر من وقتی داری درس میخونی فرض کن داری برای کسی توضیح میدی !!!! :agree:

مطالب رو بلند ؛ بلند بخون !!!!!!

دیگه نمیدونم !!!! اخه من خودم خیلی تمرکز دارم !!!!! :mrgreen: برای همین خیلی با راهکارای افزایشش اگاهی ندارم !!!!!
    مصادیق اظهار محبت به همسر
    بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
    ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
    اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _مریم زارع _
      سلام .....

به نظر من اولین کاری که باید کنی این هست که یه تفکر مثبت داشته باشی از گفتن کلماتی همانند : نمی خواهم ، نمی دانم، نمی توانم بپرهیزید.
      مریم جون تو که لالایی بلدی چرا خوابت نمی بره

دكتر علي شريعتي : هر چي جمله ي خفنه من گفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا آقازاده

مثلا خیلی از دانشجویان اقدام به کشیدن سیگار میکنند که در ابتدا به خاطر بالا بردن ضربان قلب باعث قدرت بالاتری در تمرکز یا یادگیری میشه ولی در درازمدت باعث کاهش کارایی مغز و قلب و مشکلات بسیار حادتری میشه.
        طبق فرمایش اقای اقازاده اگه ضربان قلب باعث تمرکز بشه خوب دیگه راه حل دستمونه " ضربان قلب @};- "
        شوخی کردم :mrgreen:

پس هیجان موقع درس برای افزایش تمرکز خوبه چون هیجان هم ضربان قلب رو بالا میبره

ولی سوال اینه که چطور موقع درس هیجان داشته باشیم (غم داریم نه هیجان :cry??? @-)؟؟؟

*یادگیری علم زمانی مشکل است که قبل از یادگیری آن را پیچیده تصور کنیم.
        *چرا فکر میکنیم مباحث مهم و پیشرفته و سطح بالا باید پیچیده باشند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط _مریم زارع _
          سلام .....

به نظر من اولین کاری که باید کنی این هست که یه تفکر مثبت داشته باشی از گفتن کلماتی همانند : نمی خواهم ، نمی دانم، نمی توانم بپرهیزید. جمله« این کار محال» است را از دفتر زندگی خود خط بزنید ،یعنی باور داشته باشی که یک شخصی هستی که داری تمرکز بالا یی هست ....و افکار منفی رو هم بنداز دور .... برای این که این رو بیشتر تقویت کنی روی یه کاغذ بزرک مثلا بنویس من تمرکز زیادی دارم ... و اون رو جایی بذار که همیشه جلوی چشمت باشه !!!!! ( کسی مسخره نکنه هااااااااااااا تلقین خیلی اثر داره)

به نظر من وقتی داری درس میخونی فرض کن داری برای کسی توضیح میدی !!!!

مطالب رو بلند ؛ بلند بخون !!!!!!

دیگه نمیدونم !!!! اخه من خودم خیلی تمرکز دارم !!!!! برای همین خیلی با راهکارای افزایشش اگاهی ندارم !!!!!
          بایدم اینطوری باشه ... اگه غیر این بود جای تعجب داشت :mrgreen:(شوخی کردم...)
          بیشتر خانوما که هیچ مشغله ای تو زندگی ندارن و تنها چیزی که تو یک دوره ای فکرشون رو مشغول میکنه ازدواجه... قبل و بعدش هم با خیال راحت زندگیشون رو میکنن ولی آقایون :cry: تو هر مرحله از زندگی یه مشغله ای دارن :cry2: بگذریم...
          پس میزان تمرکز در خانوم ها و آقایون متفاوته :mrgreen:
          ولی تو درس خوندن بنظرم هر کسی با یه روشی میتونه تمرکز کنه که باید خود شخص اونو پیدا کنه... مثلا یکی از رفیقام بود درس های ریاضی و مدار و الکترونیک رو اصلا تمرین نمیکرد و مثل درس های حفظی ، فقط میخوند
          ولی خودم تو همه درس ها باید بنویسم تا بفهمم
          از سختی نترس! این سختی هاست که جایگاه و مقام انسان را بالا میبرد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X