اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ادامه تحصیل ، اروپا یا استرالیا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ادامه تحصیل ، اروپا یا استرالیا

نوشته اصلی توسط arashonline

درود بر شما
    منظورتون از هرچی مدرک چیه؟ مثلا من تو چندین دوره مسابقات رباتیک شرکت کردم، مدرک فنی حرفه ای برای بعضی از رشته ها (مثل PLC و الکترونیک صنعتی) رو دارم، و الان دارم روی یه مقاله کار می کنم که برای یکی از این همایش های برق بفرستم،

اما خودم می دونم که بیشتر مسابقات رباتیک ایران سطحش به قدری پایینه که شاید از دید دانشگاه های خارج کل مسابقه ارزشی نداشته باشه چه برسه به مدرکش (راستش فقط مسابقات ایران اپن یه خورده سطحش بالاست، حتی تو موش های هوشمند هم بیشتر از 60 درصد تیم ها سطحشون زیر صفره)
    از طرف دیگه من تا حالا مقاله ندادم، ولی تو اون زمینه ای که من می خوام مقاله بدم، سطح مقالات ایران خیلی پایینه (برا همین فکر کنم اکسپت بشم :icon_razz

حالا به نظر شما برای تحصیل تو خارج این مدارک رو هم بفرستم به نفعمه یا به ضرر؟

سلام.......

من شنیدم برای استرالیا مدارک فنی حرفه ای امتیاز داره....اما اینکه چه قدر معتبره نمیدونم :nerd:
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa

دوست عزیز منظور من از مدرک؛کار علمی؛مدرک زبان(تافل،آیلتس)؛... هر مدرکی نیست این مدارک رو که خودتون بهتر میدونین دانشگاه های سطح بالا اصلا براشون اهمیت نداره...مدرک=مدارک تحصیلیتون در ایران شامل دوره دبیرستان ؛ دوره دانشگاه ( حالا لیسانس هستین مدرک لیسانس، فوق لیسانس هستین مدرک لیسانس و فوق لیسانستون و ..) .. اما کار علمی= مقاله کنفرانس , مقاله ژورنال ( منظور کنفرانس یا ژورنالهای ایران نیست ) کنفرانس و ژورنالهای معتبر برابر با رشته تون هست البته اختراع , کشف علمی ثبت شده ... اینها هم جای خود دارند... اما مدرک زبان(تافل،آیلتس) = نمره امتحان تافل و آیلتس که نمره ها و شرایط در بخش انجمن زبان انگلیسی سایت هست.. هر چی نمره زبانتون بهتر باشه به نفعتون هست در شرایطی که معدلتون خوب نباشه ...
      دستتون درد نکنه، خودم فکرش رو می کردم این مدارک من به درد چکنویس کردن می خورند
      راستی بین مدارک دانشگاهی خیلی فرق هست، مثلا بین آزاد، سراسری شهرستان و سراسری تهران، یا کل مدارک دانشگاهی ایران (بجز شریف و احتملا امیرکبیر) رو یکسان حساب می کنند

دیدگاه

سلام
        با تایید این توضیحی که دوستان نوشتن
        چند تا مورد دیگه هم هست ...
        برای هر کسی که اسم خارج میاره پیشنهاد میکنم برای اینکه رزومه بهتری داشته باشید ، مدارک بین المللی کامیپوتر مثل ICDL ، تافل یا آیلتس حتما داشته باشید
        مدارک فنی و حرفه ای ایران به خاطر پیگیری چند سال اخیر سازمان سنجش مهارت ، ارزش حقوقی و امتیازی بین المللی خوبی کسب کرده ، پس این مدارکت چکنویس نیستن، باور نداری یه تاپیک اینجا بزن بنویس ارزش مدارک فنی حرفه ای از لحاظ بین المللی و (حالا داخلیشو بیخیال ) ببینید دوستان انجمنی چه خواهند گفت
        در کشورایی مثل استرالیا سوای دانشگاه ،یه سازمان ارزشیابی دارن که قبل از ورودتون همه مواردو ارزشیابی میکنن ، باید به این نتیجه برسن که شما چه برای تحصیل و چه برای کار رفتید اونجا براشون مفید و متفاوت هستید
        و ....
        فعلا لینک زیر را مطالعه کنید تا ...

http://www.rahpooy.com/News-fanni-herfei.html

لحظه ها را مي گذرانديم تا به خوشبختي برسيم غافل از اينكه خوشبختي در آن لحظه ها بود كه گذرانديم
        دكتر علي شريعتي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arashonline

دستتون درد نکنه، خودم فکرش رو می کردم این مدارک من به درد چکنویس کردن می خورند
          راستی بین مدارک دانشگاهی خیلی فرق هست، مثلا بین آزاد، سراسری شهرستان و سراسری تهران، یا کل مدارک دانشگاهی ایران (بجز شریف و احتملا امیرکبیر) رو یکسان حساب می کنند
          سلام ... خواهش میکنم ... همونطور که دوستمون میگن برای استرالیا قابل قبول هست منظور من برای کشورهای اروپایی .. بود ... دانشگاه آزاد دانشگاه آزاد هست ... حالا هر واحدی که باشی البته مثلا خب قزوین بخاطر روبوکاپش شناخته شده است ... بیشتر از نام دانشگاه ( غیر از شریف ؛ امیر کبیر ؛ .. ) رزومه خوب شماست وقتی یه رزومه خوب داشته باشی دیگه دانشگاه انقدرام مهم نیست ... از این کارایی که انجام دادین میتونین استفاده کنین .. تحقیقات شما میتونه یه رزومه خوب واستون بسازه ... و البته نمره زبان ... یه زمانی شنیده بودم مدارک مایکروسافت هم میتونه تاثیر گذار باشه ( مثل: MCSE , CISCO CCNA .. ) اما الان نمیدونم ... بفکر این باشین که مقالاتی در حد کنفرانسای معتبر خارجی بدین و بعد از اونا مقاله ژورنال بسازین ... یه توصیه دوستانه ....( فعلا متاسفانه بهترین راه ممکنه واسه رزومه همین مقاله است ... ) :cry: سعی کنین مقاله ها و ایده هاتون در حد حرف و شعار ایده تئوری محض نباشه .. ایده تون یه ایده زنده باشه که جای کار داشته باشه یه چیز کاربردی اونوقت مطمئن باشین خیلی زود میتونین به اون چیزی که میخواین برسین ... اون سر دنیا فکر و اندیشه , خلاقیت ... مهمه و براش ارزش قائلند ... :nerd:

موفق باشید ...
          [url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

سلام

راستش من تقریبا نصف مطالب تایپیک رو خوندم اینا به ذهنم اومد که میگم

یکی از دوستامون به این اشاره کرده بود که آلمان و ترکیه مردم ترک ایران رو راحتر قبول می کنن بنده کاملا موافقم به خصوص اگه تبریز باشه ( البته کشور آذربایجان که کشته مرده این جور دانشجوهاست ! )

در مورد کشورهای اروپایی هم همین الان پسر عموی بنده (البته پسر خالم هم هست !) 14 ماهه که دنبال ویزا و مدرک ایلتس ( اسمشو درست نوشتم ؟ :mrgreen زیان هستش که بره به دانشگاه ... ( اسمش یادم رفته ) پی اچ دی بگیره
            که دو سه میلیونی تا حالا خرج کرده ولی موفق نشده :sad:

البته این پسرعموی ما دکترای حرفه ای دام پزشکی داره و چن تا هم مقاله خوی نوشته که دانشگاه های اون ور خوندن و خواستن و گرنه این جوریام نیست !
            ولی بازم نتونسته جور کنه مدارکشو ( به خصوص بعد از ماجرای انتخابات دیگخه کلا سخت شده ! )

صدایی از قلب آذربایجان

Ya$a odlar yurdum AZERBAICANIM

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ellisa
              سلام
              من شنیدم ارشد معماری در مالزی در حد دانشگاه آزاد خودمونه.... خیلی فرق نمیکنه هند هم کامپیوترش در حد آزاد خودمونه ... حالا شاید یه خرده بالاتر یه خرده پایین تر
              اولا مگه دانشگاه ازاد چشه ؟ دوما مشکل ما ایرانی ها همیشه این بودن که دنبال مقصر میگردیم حالا این وسط مشکل شده دانشگاه ...... تا این تفکر وجود داره جای پیشرفتی نیست ...

بار علمی دانشجو های ایران مطمئن باشید که از خیلی جاهای دیگه بیشتره ولی تو ایران دانشجو تتبل بار میاد و فقط به جزوه استاد متکی ... حالا این وسط کسایی پیشرفت میکنن که برن دنبال علم
              تعریف دانشجو همینه

سخن بسیار است و حال تایپ کردن ندارم :mrgreen:
              کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسین فرهمندفر
                شنیدم هند هم دانشگاه های خوبی داره که مدارکشون توی ایران اعتبار داره . اینو گفتم شاید به درد کسی بخوره :nerd:

دوستان کسی از شهریه دانشگاه های کشور های آسیایی خبری نداره ؟ هندوستان مالزی و ..... ؟

اگه کسی آماری داره لطف کنه بذاره تا ماهم بیشتر بدونیم

با تشکر پیشاپیش
                هند مدرک مهندسی ایران رو قبول نداره نه ازاد نه سراسری

شهریه دانشگاه ها ی مالزی هم حدود 2 میلیون در میاد utm 1 milion
                کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهرام

اولا مگه دانشگاه ازاد چشه ؟ دوما مشکل ما ایرانی ها همیشه این بودن که دنبال مقصر میگردیم حالا این وسط مشکل شده دانشگاه ...... تا این تفکر وجود داره جای پیشرفتی نیست ...

بار علمی دانشجو های ایران مطمئن باشید که از خیلی جاهای دیگه بیشتره ولی تو ایران دانشجو تتبل بار میاد و فقط به جزوه استاد متکی ... حالا این وسط کسایی پیشرفت میکنن که برن دنبال علم
                  تعریف دانشجو همینه

سخن بسیار است و حال تایپ کردن ندارم :mrgreen:
                  سلام
                  من قصد جسارت در حق دانشگاه آزاد نداشتم منظورم از جمله درحد دانشگاه آزاد خودمونه این بود که شهریه اش در حدود ارشد دانشگاه آزاد هست .. ... :smile:
                  من خودمم دانشجوی همین دانشگاه آزاد هستم / بله در مورد کسب علم هم موافقم توی دانشگاه چیزی یاد نمیگیری آخرشم ممکنه نتیجه ظاهری خوبی از نظر معدل نداشته باشی اما اون کسی برنده است که منتظر این نباشه که استاد بهش یاد بده خود دانشجو باید بره دنبال یادگیری..که البته متاسفانه ما از اول دبستان یاد گرفتیم که همه چی رو آماده بهمون بدن،همینه که گاهی دیر یادمون میفته که باید خودمون هدفمون رو تعیین کنیم و دنبال هدفمون باشیم نه اینکه منتظر باشیم ببینیم چی پیش میاد یا .. من دانشجو اشتباه میکنم که خودم دنبال یادگیری نمیرم .. کسی مقصر نیست اما ایکاش قدرشون رو بدونن که سر خورده نشن قدر این زحمت و تلاش..نه اینکه چون دانشگاه ایکس هست یا دختر ... بگن نه تو نمیتونی ... ایکاش به همه یه بار فرصت داد تا خودشون رو بسنجن.خدای بزرگ هم به همه بنده ها یه بار فرصت زندگی تو دنیا رو داده اما توی این فرصت هرگز تنهاشون نمیذاره... ایکاش ما بنده ها هم اینجوری بودیم...
                  برای تک تک بچه های ایران آرزوی پیروزی و موفقیت دارم ...

[url=http://wiki.eca.ir/]http://www.ecapic.ir/image/ECA-091005091909.gif[/url

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بهرام

هند مدرک مهندسی ایران رو قبول نداره نه ازاد نه سراسری

شهریه دانشگاه ها ی مالزی هم حدود 2 میلیون در میاد utm 1 milion

چند تا سوال اینجا پیش میاد :

1) هند هیچ کدوم از مدارک ایران رو قبول نداره یا ..... ؟!؟!؟!

آخه یکی از دوستهای دختر عموی بنده ادامه تحصیلشو رفت هند (برای ارشد) مدرک لیسانسش هم اگه اشتباه نکنم زیست سلولی ملوکولی بود ( دقیقا یادم نیست ماجرا مال 3 سال پیش هستش)

2) همه دانشگاه های مالزی اینقدر شهریه هاشون بالاست؟ آخه من شنیده بودم داشگاه مالایا (اگه اسمشو درست گفته باشم :mrgreen: ) هزینه شهریه اش بالاست که بین 2 تا 3 میلیونه (البته استادمون میگفت این آمار مال پارسال یا بلکه 2 سال پیش هست یه وقت الان خیلی بالاتر رفته باشه )

ممنون از راهنمائیاتون
                    شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
                    شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

دانشگاه مالایا شهریه اش بین 2 تا 3 میلیون متغیر هست و تفاوت چندانی با سال های قبل نکرده در بالا گفتم که هند مدرک مهتدسی ایران رو قبول نداره نه سراسری نه ازاد ولی بقیه رشته ها رو قبول داره

دانشگاه مالایا هم شرایطش سخته و به راحتی پذیرش نمی ده ==> معدل لیسانس حداقل 16 و ایلتس 6 به بالا (برای رشته های دیگه مثل حقوق و .... ایلتس 7 )
                      کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

منم دانشجو دانشگاه آزادم :wow:، البته الان دارم زورم رو می زنم که فوق ایران قبول شم، اما یه نگاهی هم به دانشگاه های خارج دارم، یه براورد هزینه کردم برای تحصیل تو انگلستان، برای ارشد حدود 80 میلیون :cry2:پول لازمه، البته یکی از دوستان می گفت ترمی 20 تا 35 میلیون لازمه، و در بعضی از رشته ها هم با یک ترم یکساله تمام وقت میشه مدرک فوق رو گرفت
                        کسی که باهاش صحبت کردم، گفت اگه نمره IELTS کمتر از 6 باشه، باید توی یه دوره 1 ساله آموزش زبان در یکی از دانشگاه های انگلیس شرکت کنی که حدود 5000 یورو هزینه داره، ولی در عوضش یه مدرک دیپلم زبان انگلیسی معتبر هم می دهند

دیدگاه

با عرض سلام و تشکر بابت راهنمائی تمام اساتید
                          من خودم یه مقدار دقیق تر پیگیر شدم
                          برای استرالیا معدل زیر 15 لیسانس ، کاردانی محسوب میشه و مدرک زبان هم میخواد ، ضمنا هزینش سالی حدود 30 میلیون تومانه.واسه انگلستان هم به همین صورت
                          دانشگاههای سوئد و کلا بقیه کشورهای اروپائی یه کم شرایطشون متفاوت تره و از لحاظ هزینه به مراتب پائین تر
                          مالزی و هندوستان رو هم که خودتون بهتر از بنده در جریانید :mrgreen:
                          ولی اگر با این اوصاف دردسرش زیاد باشه من در کل از این تصمیم منصرف میشم چون اونقدر ارزش نداره oo:
                          http://www.ecapic.ir/image/ECA-090927112544.png

دیدگاه

البته یه موضوع فراموش نشه. دوستان رو نمیدونم ولی خود من جدا از هزینه ها و مشکل های دیگه اول ارشد رو داخل کشور در اولویت قرار میدم حالا اگه به هر دلیلی داخل کشور نتونم به هدفم برسم شاید به فکر دانشگاه های خارج کشور بیوفتم.

موفق باشید ...
                            شيطان كه رانده گشت يك خطا بيشتر نكرد خود را براي سجده آدم رضــــا نكرد
                            شيطان هـــزار مرتبه بهتر ز بي نـــــــــــماز او سجده را بر آدم و اين بر خدا نكرد

دیدگاه

من می تونم در مورد یک دانشگاه توی فنلاند بهتون اطلاعات بدم:

International Master Program in IT یا همان IMPIT وب www.impit.org
                              در مقطع فوق لیسانس هر ساله حدود 20 نفر دانشجو از سراسر دنیا پذیرش می کنه و برای دانشجویانی که لیسانس خود را در زمینه کامپیوتر،فناوری اطلاعات یا ریاصیات کاربردی گرفته اند مناسبه.
                              وب سایت مربوطه:www.impit.org
                              از مزایای این برنامه این است که تحصیل رایگان می باشد و شما نیاز به پرداخت هیچ پولی به دانشگاه نیستید.
                              هرساله تعداد محدودی بورس نیز در دانشگاه به دانشجویان داده می شود که درصورت کمی خوش سانی می توان این بورس ها رو گرفت.
                              طول این دوره به صورت معمول دو سال است که سال اول آن دانشجویان باید تعداد معینی واحد را باید پاس کنند.
                              در سال دوم معمولا دانشجویان در گیر یک پروژه فناوری اطلاعات می شوند و این جاست که اگر کسی هدف کار کردن در شرکت های فنلاندی رو داره می تونه اقدام کنه بعد هم زمان یا بعد از جند ماه شروع به کار بر روی پایان نامه خود می کنند.

رشته بعدی
                              Master Program is the CBU ICT in Joensuu university وب سایت: http://cs.joensuu.fi/CBU/
                              این رشته قسمتی از برنامه Finnish-Russian Cross-Border University است
                              در این برنامه دانشجویان در رشته Information and Communications Technology
                              در تعدادی از دانشگاه های فنلاند و روسیه تحصیل می کنند که یکی از دانشگاه های فنلاند همین دانشگاه Joensuu هستش. این برنامه خیلی جالیه چون آخر کار شما چند مدرک فوق لیسانس از چند دانشگاه مختلف دارید و باز تحصیل رایگان می باشد و شما نیاز به پرداخت هیچ پولی به دانشگاه نیستید.این رشته از ماه دیگه می شه برای ترم بهارش اقدام کرد.
                              سایت مربوطه:www.cbu.fi

آخرین مورد Color in Informatics and MEdia Technology
                              این برنامه مربوط به همون بورس معروف Erasmus Mundus هستش
                              The study program is broadly interdisciplinary, encompassing photonics, computer vision and imaging science, computer science and multimedia technology as a mix of relevant theoretical and practical knowledge.
                              Program includes 4 countries: Finland, Norwegian, Spain and France.
                              For more information look here:
                              http://www.master-erasmusmundus-color.eu/

در پایان باید پرو های تحقیقاتی این دانشگاه رو براتون معرفی کنم:
                              این قسمت رو انگلیسی می نویسم :
                              Educational technology group: main research direction are novel tools for learning, e-learning, mobile learning, pervasive technologies.
                              http://cs.joensuu.fi/pages/edtech/
                              Color group: main research directions are color, color imaging, color image analysis, and color vision research
                              http://spectral.joensuu.fi/
                              Speech and Image Processing group: main research directions are pattern recognition, data mining and compression
                              http://cs.joensuu.fi/sipu/
                              Software group: main research directions are Digital Accessibility Research , User Interface Design, Usability and Software Process Studies
                              http://cs.joensuu.fi/pages/se/
                              Psychology of Programming: main research directions are psychological aspects of programming, behavior in programming tasks (such as design, coding, and debugging), developing tools for programmers in these tasks
                              http://cs.joensuu.fi/pages/pop/index.html
                              you can get more information about it from the website:http://www.joensuu.fi/tkt/english/valikko/index_4.html
                              امیدوارم مفید باشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X