اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اموزش الکترونیک به کودکان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اموزش الکترونیک به کودکان

سلام به همه دوستان

من قرار یه دوره آموزشی برای بچه ها بذارم ، که الکترونیک رو به صورت پایه ای و کاربردی به اونا آموزش بدم که وقتی به سن من رسیدن بتونن پولو هوا کنن :icon_razz:
    کاراش تقریبا انجام شده ولی الان دنبال یه اسم خوب برای این دوره آموزشی می گردم ، اسمی که جالب باشه و جلب مشتری کنه .

در ضمن اگه پیشنهادی در مورد چگونگی برگذار شدن این دوره آموزشی و مباحث تدریسی داشته باشید خوشحال می شم راهنمایی کنید

پاسخ : اموزش الکترونیک به کودکان

من قبلا چنین دوره ای رو برگزار کردم.
    بهترین راه یادگیری اونها اینه که به صورت عملی یاد بگیرن. وگرنه بازده کار به شدت پایین میاد.
    تو کلاس چیز زیادی ننویسن و بهشون جزوه بدید و بعضی جاها رو برای تمرین خالی بگزارید.

دیدگاه

با سلام
      تا جائی که امکان داره از شکل های گویا برای تفهمیم مطالب استفاده بکنید
      سعی کنید تا جائی که امکان داره از روش های جالب برای آموزش مطالب محاسباتی استفاده بکنید و بیش از حد از مثال های کاربردی یا موضوعات جالب برای آموزش استفاده بکنید
      حتما فضای کلاس رو بصورت شاد برگزار بکنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط NASA_DE
        من قبلا چنین دوره ای رو برگزار کردم.
        بهترین راه یادگیری اونها اینه که به صورت عملی یاد بگیرن. وگرنه بازده کار به شدت پایین میاد.
        تو کلاس چیز زیادی ننویسن و بهشون جزوه بدید و بعضی جاها رو برای تمرین خالی بگزارید.
        همین طور است همه مفاهیم در قالب بازی و سرگرمی به اونا ارائه می شه
        شما چه مداراتی رو به اونا یاد دادید
        بازدهی داشت
        دیگران هم کمک کنن فکر می کنید بستن چه مدارهایی براشون خوبه
        در ضمن در زمینه اسم هم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه

من قرار یه دوره آموزشی برای بچه ها بذارم
          سلام
          خدا صبرت بده... :biggrin:
          به نظر من اسمش میتونه مثل خود بچه ها باشه
          الکترونیک کوچولو چطوره؟
          یا نه
          الکترونیک کاربردی...
          موفق باشید

دیدگاه

سلام دوستان

کتاب یا لینک یا هر مرجع دیگه ای که الکترونیک رو آموزش داده باشه و برای بچه ها خوب باشه وجود داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط t4h9r1
              سلام دوستان

کتاب یا لینک یا هر مرجع دیگه ای که الکترونیک رو آموزش داده باشه و برای بچه ها خوب باشه وجود داره؟
              سلام
              یه کتاب یه جایی دیدم به اسم الکترونیک کاربردی ، اول دیود ها رو گفته بود بعد ترانزیستور ها و بعد هم گیت ها و... .
              البته اونم خیلی برای بچه ها مناسب نبود!....
              خودتون باید یه چیز هایی براشون آماده کنید...
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط t4h9r1
                من قرار یه دوره آموزشی برای بچه ها بذارم ، که الکترونیک رو به صورت پایه ای و کاربردی به اونا آموزش بدم که وقتی به سن من رسیدن بتونن پولو هوا کنن :icon_razz:
                کاراش تقریبا انجام شده ولی الان دنبال یه اسم خوب برای این دوره آموزشی می گردم ، اسمی که جالب باشه و جلب مشتری کنه .

در ضمن اگه پیشنهادی در مورد چگونگی برگذار شدن این دوره آموزشی و مباحث تدریسی داشته باشید خوشحال می شم راهنمایی کنید
                سلام ...

اولا که خوش به حالتون ، من آرزو دارم با بچه ها کار کنم ......کلا خیلی لذت بخشه ....
                دوما برای اسم ...... مهندس کوچولو ....چطوره ؟! ...... یا بازی با مدار ...
                سوما : یه کیت آموزشی شرکت مهران کیت برای آموزش الکترونیک داشت که خیلی جمع و جور و خوب بود ....همه المان ها و بورد اش و کتاب آموزشی یه جا بود ......البته اگه بخوایید برای بچه ها استفاده کنید باید خودتون نحوه ی تدریس رو عوض کنید ...... یادمه به پسربچه 7 ساله ای یاد میدادم ، سعی می کردم مثال های عینی که تا حالا تو زندگی اش لمس کرده رو بگم تا عملکرد مقاومت و خازن ها و در کل المان ها رو بفهمه ..... :agree: ....اوایل اش هیچی روی کاغذ توضیح ندید ، چون بدتر گیج میشه ، بذارین عملی خود المان رو ببینه و بفهمه ....

با آرزوی موفقیت
                می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد واندیشه ی هفتاد و دو ملت ببرد.
                پرهیز مکن ز کیمیایی که از او یک جرعه خوری هزار علت ببرد .
                (حکیم عمر خیام)

دیدگاه

ممنون از همگی

دیدگاه

سلام
                    با تشکر از دوستان ، بنده هم قراره به دو دانش آموز دوره راهنمایی Avr یاد بدم !
                    کتابهای آقایان کاهه ، ره افروز ، بادامی نجات و ... به نظرم برای این گروه سنی ، خیلی سنگین هست
                    کتابی که در سطح نوجوانان ، AVR یا حتی الکترونیک و گیتهای منطقی را یاد بده سراغ دارید؟ ( در سطح نوجوانان ، نه کودکان ! )
                    فيلمهاي آموزشي فارسي ميکروکنترلر از z80 تا ARM ( همراه با فايلهاي PDF )

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=60892.0

دیدگاه

کتاب avrبخت آور کتاب خوبیه برا اون گروه سنی
                      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                      ولتر

دیدگاه

منم دنبالشم به کودکان یا حداکثر بچه های راهنمایی آموزش بدم.
                        ولی نمیدونم از کجا شروع کنم؟ از الکترون که مسلماً نمیشه!!
                        از چی؟ جزوه چجوری تالیف کنم؟
                        از چه مبحثی تا چه مبحثی؟ اصلاً چه قواعدی توش گفته بشه؟
                        چه مداراتی؟ کیت های مهران کیت خوبه ( چون خودم هم اوایل از اونا گرفتم)، ولی واسه اصول اولیه چی خوبه؟
                        چه کتابی پیشنهاد میکنید؟
                        ....
                        میخوام یجوری باشه که تو پایان دوره، بتونن مدار رو با درک شهودی ببندن و ابتکار بخرج بدن.

راهنمایی کنین دوستان.
                        دلي دارم که از تنگي در او جز غم نمي گنجد........ غمي دارم ز دلتنگي که در عالم نميگنجد

دیدگاه

به نظرم کتاب آموزش تضمینی الکترونیک (بهروز سهرابیان) همه چیو ساده و روون توضیح داده برا کار عملی هم میتونید از کتاب مدارهای کاربردی الکترونیک نوری (مترجم:پوپک محبت زاده)استفاده کنید

هركجا هستم باشم / آسمان مال من است....

دیدگاه

سلام .... امروز داشتم دنبال اطلاعات در مورد آموزش الکترونیک به کودکان می گشتم که تصادفا به این صفحه رسیدم ... با توجه به بحث های مطرح شده ، گفتم شاید بتونید در رابطه با کاری که من می خوام انجام بدم کمکمون کنید .....
                            ما تو یه مکانی به اسم خانه علم ، به بچه های بد سرپرست و بی سرپرست درس میدیم .... اکثرا مدرسه نمیرن یا اگه میرن کسی نیست که تو درساشون کمک کنه .... ما میریم که کمکشون کنیم که به یه جایی برسن ...
                            روزای شنبه تا 4شنبه که درس معمولی مدرسه رو می خونن ... البته از ساعت 2 تا 5 .... و روزهای 5شنبه کلاس های فوق برنامه داریم که حالا این کلاسا هر چی می تونه باشه ... یعنی هرچی که در حد توان ما باشه که برگزار کنیم یا یه معلم پیدا کنیم که برای آموزش بیاد ..... مثل نقاشی ، کاردستی ، تئاتر ، موسیقی ....
                            حالا یه برنامه جدید که من تو ذهنم دارم آموزش الکترونیک .... اونم به صورت کاربردی ... چون چند تا از بچه ها مون هستن که با اجبار خانواده باید برن کارگری .... یکیشون و که من خوب می شناسم تو باتری سازی کار می کنه ... دقیقا نمی دونم چی کار اما می بینم که دستاش هیچ شباهتی به دست یه بچه نداره .... کاملا داغون شده ... :(
                            برای همین به فکر افتادم برای اونا آموزش الکترونیک بذاریم تا شاید بتونن یه جای مناسب تر کار کنن و چیزی یاد بگیرن که به درد آیندشون هم بخوره .... )
                            اگر بتونید به ما کمک کنید یه دنیا ممنونتون میشیم .... )
                            لطفا اگر مایل به همکاری هستید به من میل بزنید .... امکان داره دیگه نتونم بیام اینجا ..
                            parastoo.khanjani@gmail.com
                            parastoo.khanjani99@yahoo.com
                            به هرکدوم که راحت تر بودید بفرستید ...
                            اینم آدرس وبلاگ خانه علم ماست ... حتما یه سر بهش بزنید و پست های قدیمی تر و هم ببینید ...
                            http://kudakan-e-biketab.blogfa.com/

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X