اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبریک به همه - طراحی و ساخت تراشه پرسرعت در ایران

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تبریک به همه - طراحی و ساخت تراشه پرسرعت در ایران

مردی از اهالی مریلند آمریکا و پنج شهروند ایرانی متهم شدهآ‌اند که به علت توطئهآ‌چینی برای فروش فناوری پرتاب ماهوارهآ‌های مخابراتی به فضا قانون تحریم تجاری علیه ایران را زیر پا گذاشتهآ‌اند.
    به گفتهآ‌ مقامات قضایی فدرال ایالات متحده ایران به کمک همین سختآ‌افزار و فناوری فروخته شده به بهای 10 میلیون دلار بود که توانست در سال 2005 ماهوارهآ‌ خریداری شده از روسیه را به فضا پرتاب کند.
    به گفتهآ‌ مقامات قضایی آمریکا فردی 49 ساله به نام نادر مدانلو از شرکت پوتوماک و همدستانش قراردادی بین شرکتی روسی و مشتری ایرانی برای ساخت و پرتاب ماهواره را دلالی کردند. این شش مردم متهم به تاسیس شرکتآ‌های پوششی برای پنهانآ‌سازی دخالت ایران هستند.
    مدانلو شهروند آمریکا و متولد ایران است و دستگیر شده است اما همدستان او همچنان آزاد هستند.
    اعلام برنامهآ‌ پنج سالهآ‌ توسعهآ‌ی فاوا
    منبع: telecomyou.com
    درد من تنهائي نيست . بلکه مرگ ملتي است که گدائي را قناعت و بي عرضگي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حکمت خداوند ميدانند . گاندي

دیدگاه

اولاً که باید مساله نظامی رو از بحث غیر نظامی جدا کنی، اونا قطعاتشون رو هم تامین می کنن و هم می خرن. مساله ما، مساله تجاریه.
      توی این مسئله تجاری اوضاعمون خرابه ، بعضی وقتها فکر میکنم اگه چین نبود چی میشد...

ولی خب خواه ناخواه اولش جدا هستند ، تکنولوژی های استراتژیک ، معمولا اول در صنایع نظامی کاربردی میشن ، بعد از مدتی به محیط تجاری منتقل میشوند

آن دم که مرا مي زده بر خاک سپاريد زير کفنم خمره اي از باده گذاريد
      تا در سفر دوزخ از اين باده بنوشم
      آنلحظه که با دوزخيان کنم ملاقات يک خمره شراب ارغوان برم به سوغات
      هرقدر که در خاک ننوشيدم از اين باده صافي ، بنشينم و با دوزخيان کنم تلافي

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mokhche
        مردی از اهالی مریلند آمریکا و پنج شهروند ایرانی متهم شدهآ‌اند که به علت توطئهآ‌چینی برای فروش فناوری پرتاب ماهوارهآ‌های مخابراتی به فضا قانون تحریم تجاری علیه ایران را زیر پا گذاشتهآ‌اند.
        به گفتهآ‌ مقامات قضایی فدرال ایالات متحده ایران به کمک همین سختآ‌افزار و فناوری فروخته شده به بهای 10 میلیون دلار بود که توانست در سال 2005 ماهوارهآ‌ خریداری شده از روسیه را به فضا پرتاب کند.
        به گفتهآ‌ مقامات قضایی آمریکا فردی 49 ساله به نام نادر مدانلو از شرکت پوتوماک و همدستانش قراردادی بین شرکتی روسی و مشتری ایرانی برای ساخت و پرتاب ماهواره را دلالی کردند. این شش مردم متهم به تاسیس شرکتآ‌های پوششی برای پنهانآ‌سازی دخالت ایران هستند.
        مدانلو شهروند آمریکا و متولد ایران است و دستگیر شده است اما همدستان او همچنان آزاد هستند.
        اعلام برنامهآ‌ پنج سالهآ‌ توسعهآ‌ی فاوا
        منبع: telecomyou.com
        دوست عزیز، بهتره این بحث رو ادامه ندیم. چون به نظر میرسه علاوه بر اینکه خود خبر اطمینانی بهش نیست، لینکی هم از خبر ندارید. البته مساله اصلاً اینها نیست. چون من خودم بر اساس صحبت هام می تونید ببینید که با خرید تکنولوژی کاملاً موافقم.
        دانش فني تا به عمل تبديل نشده، ذره اي ارزش نداره. اما بعضي وقت ها بايد از دانش براي باز کردن مرزهاي جديدي در علم استفاده کرد، نه اينکه اونها رو صرفاً فقط به عمل تبديل کرد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد پور آزاد
          دوست عزیز، بهتره این بحث رو ادامه ندیم. چون به نظر میرسه علاوه بر اینکه خود خبر اطمینانی بهش نیست، لینکی هم از خبر ندارید. البته مساله اصلاً اینها نیست. چون من خودم بر اساس صحبت هام می تونید ببینید که با خرید تکنولوژی کاملاً موافقم.

آره بهتره ادامه ندیم . ولی تا 30 ساله دیگه شاید ساختیم او نوقت به حرفم میرسی . :mrgreen: شایدم حرف شما درست باشه ؟؟ :mrgreen:
          درد من تنهائي نيست . بلکه مرگ ملتي است که گدائي را قناعت و بي عرضگي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حکمت خداوند ميدانند . گاندي

دیدگاه

جناب جوکر جان حس میهن پرستی شما قابل تحسینه
            کسی نیست که از پیشرفت مملکتش خوشحال نشه و اگه کسی اینطوری فکر میکنه باید طرز فکرش رو عوض کنه منتها اگه واقعا پیشرفتی باشه
            همین موضوع که شما عنوانش رو گذاشتی تبریک به همه آخه یعنی چی ؟ چه تبریکی داره ؟ کدوم مشکل رو میتونه برای من و امثال من حل کنه که من بخوام از خوشحالی بپرم هوا ؟ آخه کی میدونه برای همین چیپ چقدر خرج کرده اند و به کیا باج داده اند و از کجا قاچاق کرده اند و ... ؟ چقدرش از جیبه من و امثال من رفته ؟ شما میدونی ؟ نکنه چون رو برگه نوشته ساخت ایران به اون استناد میکنی ؟
            موضوعی که هست اینه که کاملا مشخصه که اینجور مسائل و مطرح کردن همچین موضوعی به نظر من مثل بقیه کارهاشون قمپز در کردن هستش در مقابل به اصطلاح استکبار جهانی
            خودتون میدونید فقط برای همین موضوع مقابله در مقابل به اصطلاح بر و بچه های استکبار جهانی هستش که ایران تو قسمت صنایع نظامی و مخصوصا موشکی پیشرفت کرده. چون میلیونها دلار سران حکومت برای این موضوع خرج کرده اند و حق ندارید بگید همه کار رو خود ایرانیها انجام داده اند چرا که خود کره شمالی و روسیه هم بارها اعتراف کرده اند که به ایران تجهیزات موشکی فروخته اند.
            حالا فروختند که فروختند. میتونند و میکنند (بقول خودتون)
            فقط ایکاش یه آمار رو میکردند که تابحال چقدر به همین روسیه پست فطرت باج داده اند تا متوجه بدبخت بودنشون (سران رو میگم) که نتیجه اش بدبختی ما شده بشید.

من نمیگم ما هیچ پیشرفتی نداشته ایم ولی باید بررسی کنیم ببینم واقعا با این همه خرج و سرمایه که رفته ما الان باید اینجا باشیم و این به اصطلاح پیشرفت به این همه هزینه می ارزه و یا در مقابل چیزهایی که از دست داده ایم و داریم از دست میدیم می ارزه ؟
            آخه پیشرفت فقط تو صنایع نظامی و موشکی اونم به هر قیمتی ؟ بقیه چیزا کشکه ؟

فراموش نکن ایران چندین میلیون نیروی انسانی داره و از اون بیشتر کلی سرمایه داره و الان ایران باید به جای چین تو جهان غوغا میکرد .....

در مورد اون موضوع که میگید ما الان راحت تو خونه هامون نشسته ایم فقط به خاطر اینکه کل آسمان ایران تحت پوشش سیستمهای راداری هستش و وگرنه آمریکا دهنتون رو سرویس میکرد متوجه نمیشم ربطش چیه ؟ مگه رادار میتونه جلوی موشک رو بگیره ؟

ضمنا آمریکا هیچ وقت نمیاد مناطق مسکونی رو بزنه (خیلی تعجب میکنم چطوری این حرف رو میزنید و چه حسابی کردید روی جنگ) اگه بر و بچه های ارزشی با باتوم نیان تو محله ما، خونه ما همینطور امن و مطمئن میمونه

مطلب دیگه اینکه خواهشا اینقدر موضوع آمریکا و اسراییل رو پیش نکشید بخدا زشته سن و سالی ازتون گذشته. ما هم بچه نیستیم که (لااقل خود من) تا شما بگی اسراییل بگیم آهان این اوفه، بده ، مرگ بر اسراییل و اینجور ..شرها
            همه ما داریم تو این خراب شده (به معنای واقعی کلمه) زندگی میکنیم و دور و اطرافمون رو میبینیم و متوجه اوضاع هستیم. خودمون عقل داریم بخدا. اسراییل نیومده چیزی رو تو مخ من فرو کنه. من نه ماهواره دارم نه حتی اینترنت (فقط دیال پ) که بخوام تحت تاثیر تبلیغات بر و بچه های استکبار جهانی قرار بگیرم و یا از اسراییل لاگین کنم !

اینکه اداره کشور رو با اداره یه کارخونه لوازم خانگی چند محصوله مقایسه میکنید دیگه خیلی نوبره. همون ادامه ندیم بهتره.

در مورد ماهواره هم نمیدونم حق با کیه چون اصلا صداش رو درنیاوردن که چی شد و چه اتفاقی افتاد ولی خیلی وقت پیش از یکی از دوستان که در پژوهشگاه *** کار میکنه شنیدم که سقوط کرده حالا نمیدونم بعد از اتمام ماموریت (که اونم باید بررسی بشه چه ماموریتی بوده!) یا در حین ماموریت ولی در مدار قرار گرفته
            اگه شد به دوستم میگم بیاد اینجا اطلاعاتش رو بنویسه. حرفهای جالبی میزد !

دیدگاه

عرضم به حضورتون که بحث مقایسه با یک کارخونه مثالی بود که بتونم توضیح بدم که اگه یک قسمت از مملکت مشکل داره ، مشکلش را به بقیه جاها نچسبونیم.
              والا خودمم میدونم به قول معروف این کجا و آن کجا.......

مورد دوم که عنوان تبریک بود ، اگه نمیدونید داشتن یک دیوایس با این سرعت چه کمکی بهتون میکنه توی یه فروم الکترونیک چیکار میکنید؟
              یک مثال توی پست قبلیم زدم که اتفاقا برای من( که اهل الکترونیک هم زیاد نیستم) کاربردش مشخص بود ، سرعت نمونه برداری بالا ، یعنی دقت بالا در اندازه گیری. یعنی پایه و اصول تحقیقات در هر زمینه ای که نیاز به نمونه برداری دقیق و یا سیستم های اجرائی مانیتورینگ باشه .
              سرعت بالا = دقت بیشتر = کیفیت بهتر = خطای کمتر.

مورد سوم باج دادن و قاچاق و .... من نمیدونم ، شما اگه میدونید ، سندی چیزی هست بدین...
              ولی باز هم در پست قبلی براتون نوشتم که صنایع مادر ، را باج هم بدین ، بهتون نمیدن و الا به قول شما پول نفت که مفته ، میدن ، میگیرن.
              در مورد کره شمالی ، یه زمانی یه موشک به ایران فروخت ، ولی الان این ایرانه که توانائی موشکیش چندین برابر کره شمالی هست. درواقع خیلی ساله ازشون زدیم جلو.
              خدا بیامرزه سردار شهید احمد کاظمی را ، یکی از پایه گزاران این سیستم های موشکی ایران ، توی مرکز توپخانه و موشکهای اصفهان بود چون میدونست زمان زیادی تا رسیدن به قدرت هوائی و زمینی ممکنه برای ایران طی بشه و توی این مدت خطرات حمله همیشه هست ، تنها چیزی که میتونست در این مدت امنیت را تضمین کنه همین سیستم موشکهای برد بلندبود.
              شمائی که الان میگی همه چی امن و امونه ، یه کم دنیا را نگاه کن ، یه لحظه وا بدی ناتو یه بمب میزنه تو سرت ، به هر اسمی که حالا دلشون بخواد...(بعضیاش به حق ، بعضیاش به ناحق)
              شما نمیدونم سن و سالت چقدره ، ولی وقت جنگ شد ، عراق فزرتی خیلی ایرانی کشت ، فقط به خاطر اینکه فکر میکردند ایران ضعیف شده حمله کردند ( و البته شده بود )
              وقتی جنگ شد ، تنها چیزی که رعایت نشد ، قوانین جنگی بود ، هنوز مجروح های شیمیایی ، زنده ونیمه جون، جلو چشماتون هستند.
              شک نکن بدونن ضعیفی ، ( بدون توجه به نوع حکومت و مسائل سیاسی و اجتماعی و اخلاق و ... ) لحظه ای برای حمله به ایران درنگ نمیکنند، بمب و موشک هم سبز و قرمز و سفید و زن و بچه و پیر و جوان سرش نمیشه، راحت تر از اونچه فکر را بکنی خودت و خانوادت را میکشن ، ککشون هم نمیگزه.
              پس نزنید این حرف را ، اگه یک الاغی باتوم دستش میگیره ، ربطش ندیم به بقیه.
              فکر هم نکنید آمریکا یا هر کشور دیگه ای ( حتی همین امارات موزمار ) یه لحظه بفهمه شما بیخیال شدین ، 3 تا جزیره را میخواد صاحب بشه....

در مورد باج به روسیه ، حق با شماست ، همه هم میدونن چه خبره ، ولی شاید اونم تقصیر جامعه علمی خودمونه . اگه 4تا آدم با عرضه داشتیم خودمون میتونستیم جمعش کنیم به نظرت یک تک ریالی میرفت اونطرف ؟ فکر کردین تو جیب خودشون باشه نمیدونن بهتره تا بره تو جیب روسها و چینیا ) خوب خودشون میخوردن )

وقتی خودت بتونی بسازی ، خودت راه اندازی کنی ، دیگه کسی این وسط میتونه بیاد ازت باج بگیره؟!!!

دیدگاه

جناب جوکر
                تا الان 6 صفحه تایپ شده که توی شاید کمتر از 3 روز
                با یکمی تامل روی نوشته ها میشه نتیجه گرفت که فقط هدفتون به کرسی نشوندن حرفتون ه
                اگه همه چوب و سنگ دستشون باشه یکی چاقو تولید کنه باعث افتخاره
                کسی از پیشرفت کشورش ناراحت نیست
                حرف حرفی هر کی میزنه باب دندون شما نیست جبهه گیری می کنید
                بهتر نیست حداقل یکمی فکر کنید
                شاید حق با بقیه باشه
                شاید حق اونایی که مخالف شمان ضایع شده
                شاید اونقدر دروغ شنیدن که حرف شما رو باور نکنن

به حرفهایی خودتون از اول نیگاه کنید

اگه حتی 1 انتقاد رو هم قبول کردید حرف شما درسته

اگه مردم می دونستن زمان چقدر با ارزشه دیگه هیچ وقت کفش بند دار نمی خریدن البرت انیشتن

دیدگاه

برادر جوکر زیاد بسیج نرو.
                  اینا امثال سبزه هفت سینم از چین وارد کردند . میخواند تا آخرسال 1500000 فرصت شغلی ایجاد کنند . همش چرتو پرت تحویلمون میدند . آخه عزیز من
                  خدا بهمون عقل داده . یکم دورو ورتو ببین . اون موشکائی که ما تولید میکنیم منتاژ ایرانه لوازمش از کره و چین وارد میکنند . اون هواپیمائی که اسمشو گزاشتند ساعقه موتورش موتور هواپیمای F5 که قبل انقلاب خریدند روی هر هواپیما 1 تا 2 تا موتور یدکی گرفتند .( من نیروی هوائی خدمت کردم این حرفم فرمانده به ما گفت). موتور سمندی که ما ساختیم موتور روسیه تازه هر 100 کیلومتر بالای 8 مصرف داره . حالا خارج ماشین میسازه زیر 4 لیتر . حالا چجوری ما باورمون بشه ایران چیپ پر سرعت ساخته . من شک دارم بتونه 555 بسازه. دمت گرم با این خبرت مارو خندوندی دمت گرم

دیدگاه

از چیزی که دفاع کردم ارث بابام نبوده ، نتیجه زحمت یک قشر علمی ، دلسوز و زحمت کش و از خودگذشته برای ما مردم بوده که بهشون مدیونیم.

شاید حق اونایی که مخالف شمان ضایع شده
                    شاید اونقدر دروغ شنیدن که حرف شما رو باور نکنن
                    یک مثال از خودم زدم که ببینید مرفه بی درد نیستم، هر وقت کارم توی ادارت دولتی گیر بوده و تا تونستن اذیتم کردند، مالیات ، بیمه ، صنف ،،،،، منم همینجام ، وسط ایران ، امروز 127 هزارتومن قبض گاز پرداخت کردم ، 57 تومن قبض برق !!!
                    فحشی که مسئولین باید بشنوند بابت عدم موفقیت توی جنبه های اقتصادی ، اجتماعی ، سیاسی ، فرهنگی ، همیشه جای خودشه ( روزانه نیم کیلو، سه نوبت صبح و ظهر و شب ) ولی تشکر از اون بخشهایی هم که بی عرضه نبودند جای خودش داره ،
                    ، مشکلات بقیه جاها خراب کردن سر 4 نفر که مثل بقیه نبودندو زحمت کشیدند و ساختند ، کار خوبی نیست.

شاید اونا هم باید هم رنگ جماعت میشدند.

پیوست :
                    نمیدونم شایدم همه درست میگن من اشتباه میکنم ، چطوره منم هم رنگ جماعت بشم ، کمتر متلک میشنوم !

دیدگاه

ببین برادر جوکر
                      زمان جنگ وقتی یکی از پتروشیمی های مارو زدند برای اینکه بگند ما پتروشیمی تعمیر کردیم اومدند یک کپسول بزرگ گاز بردند بالای دودکش پتروشیمی (همونجائی که همیشه یک شعله روشنه ) بعد کپسولو روشن کردند بعدم اعلام کردند پتروشیمی داره کار میکنه . آخه چند تا مثال برات بزنم . اینقدر دروغ به ما گفتند که این چیزا دیگه تو کت ما نمیده . تو ایران هر کی مغز داشت رفته خارج . حالا شماره چیپ که ساخته چی هست .*****************************
                      ---
                      به علت توهین آمیز بودن، ویرایش شد.

دیدگاه

فکر کنم تاپیک داره به بیراهه میبره.
                        شاید بهتر باشه بسته بشه

دیدگاه

تاپیک قفل شد !

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X