اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خیلی جالب، ساخت لیزر با DVD writer

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : خیلی جالب، ساخت لیزر با DVD writer

تبریک میگم . دمت گرم داش مهدی ؛ خوشحالمون کردی . :applause: خدایی وقتی این تاپیک ها رو میبینم که بچه ها جواب نمیگیرن ، خیلی حالم گرفته میشه . :cry2:
    ولی الن وقت .. :applause: :nice: :applause: :nice: :applause: :biggrin:

این دقیقا همون تست بنده است :redface:
    ولتاژشو بردم بالا تا 2.5 که رسوندم نورش خیلی زیاد شد گرفتمش نزدیک چسب دود از چسبه بلند شد :wow: قشنگ چسب رو باهاش بریدم!! خیلی حال داد!! بعدش خواستم قدرتش بیشتر بشه بردم رو 3 ولت زیاد تغییر نکرد بعد خاموشش کردم که برم یه تیکه چوب بیارم رو اون امتحان کنم وقتی دوباره بهش ولتاژ وصل کردم دیگه روشن نشد!
    :mrgreen:

دیدگاه

یه پیشنهاد
      میتونین یه لامپ 400 وات رو داخل یک قوطی قرار بدید و بعد براش لنز بگذارید
      شاید جواب داد
      اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

یه پیشنهاد
        میتونین یه لامپ 400 وات رو داخل یک قوطی قرار بدید و بعد براش لنز بگذارید
        شاید جواب داد
        قبلا امتحان کردم / لامپ باید خیلی نور پر انرژی داشته باشه (نورش حرارت داشته باشه). مثلا با لامپ های قوی که شبیه هالوژنه و یا پروژکتور / خلاصه کنم میتونست مشمارو اب کنه و دودش در میومد من با لامپ پارات امتحان کردم
        باید تو یه محفظه مقعر باشه (کاسه اینه ای ) که نورش هدر نره و یه عدسی بزرگ هم جلوش گذاشت (نباید لامپ در کانون باشه) / فکر کنم یه ذره باید عقب تر باشه و فقط اون نقطه ای که نور متمرکز شده میسوزونه

دیدگاه

تبریک میگم . دمت گرم داش مهدی ؛ خوشحالمون کردی . خدایی وقتی این تاپیک ها رو میبینم که بچه ها جواب نمیگیرن ، خیلی حالم گرفته میشه .
          خواهش میکنم داداش!! میگم بابت اون فیلتره که از دست من ناراحت نیستی؟؟!! راستی یادم رفت بگم امتحانش کردم!
          دیروز بعد چند روز وقت پیدا کردم بیام سر وسایلم!! تونستم 2 دقیقه وصلش کنم به امپ و ساب!! خداییش باحاله!! :wow:
          در مورد گفته های جناب ussmain بگم که امواج نور لیزر هنگام تابیده شدن بسیاریشون به خط راست (منظورم توی یه جهته) منتشر میشن این یکی از خواص این نور جالبه!! اما نور منابع دیگه اینطور نیستن و به همه جهات حرکت میکنن پس متمرکز کردنشون خیلی خیلی سخته و نمیتونن با لیزر رقابت کنن... خب حالا همین نور لیزر رو اگه یه عدسی خوب جلوش بزاریم که همین نور متمرکز رو متمرکز ترش کنه چی میشه؟؟ همین که میبینین و تو دستگاه های بزرگ برای یرش ازش استفاده میشه!! اما اگه مثلا بخوایم نور یه لامپ رو مثل لیزر متمرکز کنیم تا بتونه کاری انجام بده به معنای واقی اسفالت میشیم و اصلا نمیارزه به دردسرش و اخرشم اون قدرت رو نداره!!!
          حدود 1 سال پیش نمایشگاه صنعت و فناوری تو اصفهان گذاشته بودن منم که سرم درد میکنه برای این چیزا :mrgreen: فشنگی خودمو رسوندم اونجا!! اتفاقا توی چند تا از این قرفه هاش مخصوص ماشین های حکاکی و برش لیزر بود!! خیلی خوشم اومده بود! چند تا نمونه در حال کار اونجا بود یکیشون برش و حکاکی غیر فلزات بود روی همه چی به جز فلز کار میکرد لیزرشم مادون قرمز بود یکی هم ماله برش و حکاکی فلزات بود که من واقعا از اون خوشم اومنده بود!! یه دستگاه غولی بود :eek: از 2 تا قسمت درست شده بود یکی منبع تغزیه بزرگش بود که 3فاز سوییچینگ بود :surprised: یکی هم قسمت لیزر و واحد کنترلش بود!! چند تا چرخدنده فولادی گیربکس تراکتور رو گذاشنه بودن که داشن روش حکاکی میکرد...از برخورد نور لیزر با فولاد یه صدای خیلی بلندی در می اومد که همه جای سالن میشد صداشو شنید!! خیلی ازار دهنده بود!! ولی خیلی جالب :wow: میگفت 30 ملیون قیمتشه (1سال قبل ) البته اینا چینی بودن اروپایی و امریکاییش به برکت تحریم ایران پیدا نمیشه و مسئولش میگفت بالای 50 تومن قیمتشه اونا!!

دیدگاه

ســــــــــلام
            اومدم باز اومدم وای اومدم چه دست پر هم اومدم :nice: :wow: :agree:
            اینم از لینک دانلود چندتا دستگاه لیزر ( 87% بدون فیلتر )

ساخت لیزر فندکی ( لیزر آبی )
            http://www.aparat.com/v/fc6c2f87475f52b88007fac43a596820253488

ساخت لیزر تفنگی ( لیزر آبی )
            http://www.aparat.com/v/d1b2455660a2b88d71cdf301f98dcc2f253490

آموزش ساخت لیزر چراغ فوه ای با رایتر LG( لیزر قرمز )
            http://www.youtube.com/watch?v=CgJ0EpxjZBU

قدرت لیزر سبز
            http://www.aparat.com/v/c9a71eadee5ae864b78ddf92cb47fa1a252505

اسلحه ای با توانایی شلیک لحظه ای لیزر
            http://www.aparat.com/v/725d20b569eaa514278acfd124524994253457

اطلاعاتی راجب خود المان لیزر و نحوه کارکردش
            http://www.aparat.com/v/f6fe1e792e4f70c085508417aa697880254856

راستی تو رو جون پدرِ پدر بزرگ خدابیاموزم دست به دکمه تشکر نزنید که بدجوری خجالتم میدیم :icon_razz:

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

راستی دوستان نمی شه با مادون قرمز برش داد ؟؟؟
              یا باهاش یه جورایی حرارت ایجاد کرد ؟؟
              ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

کیان چرا دوباره اواتارو اسمتو عوض کردی؟؟
                نه داداش این دیود های مادون قرمزی که ما داریم تو ایران برای این کار مناسب نیستن هم قدرتشون کمه هم تنوع ساخت (شکل بسته بندی که بیشتر به شکل LED لیزری با یه عدسی جولوشونه) خود لیزر ها هم قدرتشون بیشتره (موجود بودن تو ایران) هم متمرکز کردنشون راحت تر داداش!! یه چیز دیگه این که به فرض این که مثل لیزر های پر قدرت اگه موجود بودن چون تشعشعشون پیدا نیست نمیدونی الان رو کجا متمرکزه :mrgreen:

دیدگاه

آواتار و اسم برای ایحاد تنوعه !
                  مادون قرمز های پر قدرت گیرنمی یاد ؟؟
                  همین که پیدا نیست برای من مهمه !!
                  اگر هم بخوام پیدا باشه می تونم بغلش یه لیزر ساده بزارم !
                  با تشکر

دیدگاه

ANGRI BIRDS
                    غلط املاییش هم برای تنوعه؟؟ شوخی کردمااا!!
                    راستش نمیدونم چون اونا زیاد کاربردی نداره فکر نکنم توان بالاش گیرت بیاد...
                    حالا برای چی میخوای پیدا نباشه؟!!

دیدگاه

قبلا داشتم فکر میکردم که : إ ...این دیگه کیه ! قبلا اینورا ندیدمش

دیدگاه

میخوام مثلا کاری کنم بیخودی یه چیز آتیش بگیره بدون این که کسی بفهمه !!

دیدگاه

تو مشهد کسی لیزر 300 میلی سراغ نداره؟؟؟

قبلا داشتم فکر میکردم که : إ ...این دیگه کیه ! قبلا اینورا ندیدمش
                          آره
                          یهو شده 8 ستاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ANGRY BIRDS
                            میخوام مثلا کاری کنم بیخودی یه چیز آتیش بگیره بدون این که کسی بفهمه !!
                            آخه مگه آدم آزاری داری

دیدگاه

زیاد !!
                              خب حالا که با مادون قرمز نمی شه !!
                              با اون لیزر پوینترهای 10 کیلومتر و 7 کیلومتر میشه ؟؟؟

دیدگاه

خب حالا که با مادون قرمز نمی شه !!
                                با اون لیزر پوینترهای 10 کیلومتر و 7 کیلومتر میشه ؟؟؟
                                توهم نزن .تو واقعیت سیر کن
                                میخوای یه چیزو اتیش بزنی . اصلا راهش لیزر نیست / یه فیلامان از یه لامپ بشکن و سالم با پایه اش در بیار (تنگستن مهتابی خیلی بهتره ) چند تا چوب کبریتو گوگردشو بکن و توی ظرف بریز کاملا پودرش کن . با اب خمیرش کن و دور فنر فیلامان لامپ بچسبون بذار خشک بشه . هر جا خواستی بذار و سیم بکش و با یه برق 12 ولت...... / راحت ترین راه ساختن چاشنی که قبلا ساختم و جواب هم داده
                                در صورت نیاز حالا میشه بذارید کنار یه پارچه نفتی که توی یه قوطی نفته

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X