اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

منبع تغدیه من خود به خود گاها صفر میشه(منبع تغذیه تعیرات موبایل)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : منبع تغدیه من خود به خود گاها صفر میشه(منبع تغذیه تعیرات موبایل)

بهش میگن هیت سینک.
    وظیفش اینه که گرما رو از قطعاتی که تولید گرما میآ‌کنن بگیره و توسط هوا(بعضی وقت ها با کمک فن) اونو هدر بده.

دیدگاه

ممنونم از شما نرید لطفا
      خوب از کجا میشه فهمید که گرمارو کدوم قطعه تولید میکنه و ایا خازن بزگ باعث تولید گرما میشه از کجا میشه فهمید که خازن نشتی داره و خازنی که نشتی داره باید تعویض بشه ؟
      و آیا شارژ کردن بازری با جراین زیاد باعث میشه این خازن خراب بشه ؟

دیدگاه

باید ببینید کدوم قطعات به هیت سینک چسبیذن(یا در واقع پیچ شدن)
        مطمئنا خازن تولید گرما نمیآ‌کنه!
        ولی ممکنه که روی برد لق بزنه یا دچار بادکردگی و نشتی بشه(الکترولیتی ها)
        خازن رو عوض کنید.ممکنه به علت سوختگی یکی از قطعات جریان زیادی از منبع کشیده بشه و برای همین IC داغ کنه و اتوماتیک خاموش بشه

دیدگاه

ممنونم این قطعه که پیچ شده نه ای سی هستش نه چیز دیکه یه قطعه چهار ضلعی نازک با چهار تا پایه در طولش که برد هیت سینگ پیچ شده این چیه ؟
          خازن رو از کجا پیدا کنم بگم چه خازنی میخوام؟

دیدگاه

به احتمال زیاد یه IC رگولاتوره.
            اول خازن معیوب رو در بیارید و بعد ببریدش پیش فروشنده و بگید که همینو میآ‌خواید.در ضمن موقع لحیم کردن دقت داشته باشید که خازن الکترولیتی پلاریته مثبت و منفی داره.اشتباه لحیم نکنید.

فکر کنم کار مشکلی در پیش داشته باشید.شاید بهتر باشه که بدید به یه متخصص یا تعمیرش کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A L I R E Z A
              و آیا شارژ کردن بازری با جراین زیاد باعث میشه این خازن خراب بشه ؟
              خیر ولی باعث میشه باتری خراب بشه
              شما اول طبق گفته دوستمون اقای نصیری دوباره لحیم کن خازن رو اگه جواب نداد عوضش کن
              در درجه دوم ببین خازن دیگه ای باد نکرده ؟ مقاومت یا چیز دیگه ای سیاه نشده؟ در کل دنبال چیزای مشکوک بگرد!
              منبع شما چند ولت چند امپره؟ برای شارژ باتری چند امپر میکشید؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A L I R E Z A
                ممنونم این قطعه که پیچ شده نه ای سی هستش نه چیز دیکه یه قطعه چهار ضلعی نازک با چهار تا پایه در طولش که برد هیت سینگ پیچ شده این چیه ؟
                خازن رو از کجا پیدا کنم بگم چه خازنی میخوام؟
                خازن رو که اقای رضایی بهتون گفتند چی کار کنید
                در مورد اون قطعه چهار پایه یا پل دیود هست یا رگلاتور که اگه بگید چی نوشته روش بهتر میشه تشخیص داد

دیدگاه

ممنون از شما دوستان روی اون قطعه چهار پایه پیچ شده به پلیت آلمینیومی نوشته TIP3055 این چی میتونه از این باشه ؟
                  احتمالا این داغ میکنه که پلیت هم داغ میکنه

دیدگاه

یه ترانزیستور قدرت از نوع NPN

گرم شدنش در زمان جریان کشی طبیعیه ولی تا زمانی که جریانی از منبع نکشید، نباید داغ کنه

بزارید گام به گام جلو بریم.
                    1-تمام قطعات روی برد رو چک کنید که شل نباشن،دچار تغییر رنگ و باد کردگی نشده باشن.ولوم ها رو چک کنید که قطعی نداشته باشن.بررسی قسمت های لحیم شده فراموش نشه!
                    2-دیودها رو با مولتی متر چک کنید.
                    3-اگه دیود زنر روی بردتون دارید،منبع رو روشن کنید و ولتاژ دو سرش رو اندازه بگیرید.بعد با ولتاژی که روی خود دیود نوشته مقایسه کنید.ولتاژه اندازه گیری شده به هیچ وجه نباید بیشتر از ولتاژ نامی دیود باشه
                    4-توجه کنید که منبع خود به خود خاموش میشه یا وقتی که دارید ازش جریان میآ‌کشید این اتفاق میآ‌افته؟

دیدگاه

ممنونم از شما نه موقعی که جریان نمیکشه مشکلی نیست سینک سرده وقتی که مثلا باطری رو شارژ میکنم بعد از مدتی به شدت داغ میشه
                      گفتم که فق همین قطعه ای که روش نوشته TI3055 به سینک وصله فقط
                      ممکنه این ایراد قطع شدن ولتاژ از این این قطعه باشه این قطعه اسمش چیه و چیکار میکنه و بیرون میتونم تهیه کنم ؟
                      در ضمن موقعی که جریان از منبع میکشم قط میشه
                      ممنون میشم دوباره کمک کنید

دیدگاه

تا اونجایی که من دیدم چندتا قطعه دیگه هم به هیت سینک وصل بود.
                        مگه شما با چه قدر جریان باتری رو شارژ میآ‌کنی؟

دیدگاه

سلام خدمت همه دوستان و اساتید . من هم الان دارم یکی از همین منبع تغذیه های adak ps 152 را تعمیر میکنم و مشکلش اینه که ترانسش سوخته و الان میخوام نمونه اش را خودم سیم پیچی کنم و برای اینکار باید بدونم که ولتاژهای خروجی ترانس چند ولت هستند امکان نقشه برداری و شمردن دورهای ترانس قبلی نیست چون سیمها خیلی محکم به هم جوشیره و چسب شدندو تفکیکشون عملا بسیار دشواره. از دوستانی که این منبع تغذیه را دارند خواهش دارم لطف کنن و ولتاژهای خروجی ترانس را اندازه بگیرند و اطلاع بدن تا من بتونم یه ترانس جدید طراحی کنم و براش بپیچم و مشکلم حل بشه . خیلی ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه.
                          در نظر کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه اوج بگیری کوچکتر می شوی.

دیدگاه

خب دوستان عزیز از شما که خبری نشد ناچارا به هر زحمتی بود از همون ترانس سوخته نقشه برداری کردم . برای اطلاع اون سیمهای ضخیمتر که به محل 1 و 2 بورد وصل شده اند 19 ولت هست . و اون سه تا سیم دیگه 12 ولت دوبل هستند.
                            در نظر کسی که پرواز را نمی فهمد هر چه اوج بگیری کوچکتر می شوی.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط A L I R E Z A نمایش پست ها
                              با سلام
                              با سلام من کارم تعمیرات موبایل هستش و الکترنیک و منبع تغذیه چیزی نمیدونم این منبع خود به خود گاها ولتاژش صفر میشه خاموش روشنش هم میکنم همون صفر میمونه باید چند دقیق خاموش کنم تا درست بشه
                              میشه دقیقا بفرمایید من الان باید چیکار کنم ولتاژ رو الان نشون میده ولی یه مقدار که جریان بالا میره یا مثبت منفی به هم متصل میشه کلا صفر میشه و به زور باید باید خاموش روشنش کرد تا شاید درست بشه ممنون میشم کمکم کنید بد جوری موندم نمیدونم چیکار باید بکنم
                              منبع من adak ps-152 هستش

با تشکر

سلام بر همگی ؛ چنین مشکلی برای من هم به وجود اومده بود و فقط با تعویض آی سی LM723 ، منبع تغذیه درست شد.
                              احتمال میدم باز هم چنین مشکلی در آینده پیش بیاد ؛ نمیدونم طراحی مدار ایراد داره یا طراحی IC ؟ اگه دوستان میتونن برای رفع این مشکل ایده ای بدن لطفا دریغ نکنن.
                              جدیدترین ویرایش توسط mehdi-mashreghi; ۱۱:۰۸ ۱۳۹۶/۱۲/۲۵.

دیدگاه

سلام من هم این منبع رو دارم پیش ایسی اتمگا به دیود زنر هست اون احتمال داره سوخته باشه برای من یه بار این جوری شد زنر رو عوض کردم خوب شد بعد از دوباره مدار مشکل پیدا کرد منم دیگه نرفتم دنبالش بعد پست مدار یه مقاومت هست اونم خیلی داغ میکنه اونم عوض کن

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام من هم این منبع رو دارم پیش ایسی اتمگا به دیود زنر هست اون احتمال داره سوخته باشه برای من یه بار این جوری شد زنر رو عوض کردم خوب شد بعد از دوباره مدار مشکل پیدا کرد منم دیگه نرفتم دنبالش بعد پست مدار یه مقاومت هست اونم خیلی داغ میکنه اونم عوض کن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X