اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد آتیش با باطری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ایجاد آتیش با باطری

علی اقا بنظرت با lm317 نمی شه کاری کرد ؟؟؟
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

lm317 رگلاتور خطی هست و فقط میتونه ولتاژ و جریان رو کاهش بده با تلفات
      اگه بخوان ولتاژ یا جریان رو افزایش بدند باید از رگلاتور های سویچینگ مثل mc34063 استفاده کنند ولی به نظرم مشکل اصلی اینه که توان ورودی شون کمه که تنها راهی که به نظر میرسه اینه که طول المنت یا مغز مداد رو خیلی کم کنند

دیدگاه

علی آقا من یه منبع تغذیه 15 ولت دارم وقتی همون کاری که به آقا نجفی گفتم
        به من 20 ولت می ده ولی فکر کنم که یا جریان رو کم کنه . یا ولتاژ ظاهری باشه .

دیدگاه

من این روش را از یکی از دوستام یاد گرفتم:
          یدونه آرمیچر بردار یک چرخ ماشین اسباب بازی را بهش وصل کن .بعد روی چرخ قسمت اصطحکاکی جعبه کبریت را بچسبون .سر یدونه کبریت یا هر باروت دیگری را به چرخ نزدیک کن با چرخیدن آرمیچر کبریت آتیش می گیره
          کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
          ولتر

دیدگاه

.
            ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

الان که دارم این مطلب رو مینویسم ، دلم داره میلرزه
              اون قدیم قدیما (10سال پیش) ، که این ترقه های جدید ( کبریتی ، دینامیت ، سیگارت ) اومده بود ،
              من فیوز شیشه ای ها رو میگرفتم و قلع دو طرفش رو خالی میکردم تا روزنه های سیم داخلش معلوم بشن ، بعد مواد ترقه رو میریختم توی شیشش و از اون دو تا روزنه های سر و تهش ، خودم سیم رد میکردم و با مهارت بسیا بسیار بالایی ، لحیمشون هم میکردم :twisted:
              وقتی دو سر فیوز برق رو وصل میکردم .... :twisted: :twisted: بببببببوووووووو مممممممم
              صداش خیلی زیاد بود !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aryanaar
                الان که دارم این مطلب رو مینویسم ، دلم داره میلرزه
                اون قدیم قدیما (10سال پیش) ، که این ترقه های جدید ( کبریتی ، دینامیت ، سیگارت ) اومده بود ،
                من فیوز شیشه ای ها رو میگرفتم و قلع دو طرفش رو خالی میکردم تا روزنه های سیم داخلش معلوم بشن ، بعد مواد ترقه رو میریختم توی شیشش و از اون دو تا روزنه های سر و تهش ، خودم سیم رد میکردم و با مهارت بسیا بسیار بالایی ، لحیمشون هم میکردم :twisted:
                وقتی دو سر فیوز برق رو وصل میکردم .... :twisted: :twisted: بببببببوووووووو مممممممم
                صداش خیلی زیاد بود !!!
                بابا این چیه بود گفتی !!!!!!!!!!
                رفتم تست کردم . قلب درد گرفتم .
                یه 4 تا 5 فیوز ترکوندم
                حالا تو لوله خودکار با سیم خیلی خیلی نازک ساختم جرات نمی کنم تست کنم .
                در ضمن من داخلش رو با کبریت پر کردم .

دیدگاه

اگه توش اکلیل نقره بریزی ... وای... وای... وای .... چی میییشه :twisted:
                  خودکار رو بزار پشت بام ، وصلش کن به 220 و بعد با یه کنترل از راه دور ، بترکونش :twisted:
                  ابته هر چقدر اون محفظه ای که توش ماده منفجره هست ، محکم تر ( سفت تر) باشه ، صداش بیشتره :nice:

دیدگاه

بچه ها خیلی ممنون بحث رو ادامه میدین و جواب و ایده میدین
                    از علی جون دیجی مندز وآریانار و درمل و بقیه ممنونم

یه چنتا المنت و ازین جور چیزا تست کردم ولی مغز مداد بیشتر داغ شد حالا اگه چیز بهتر و انعطاف پذیرتری به نظرتون میرسه ممنون میشم...

دیدگاه

به به ... چشمم روشن ، آتیش بازی و مواد منفجره و...

فقط دوستان بدونند ما عواقب این کار ها رو گردن نمیگیریما...فردا خدا نکرده اتفاقی براتون بیافته بیان گردن ما رو بگیرن بگند شما یادشون دادید

دیدگاه

آریانار جون من رفتم با مواد داخل سیگارت و گوگرد اون ها رو ساختم ولی چشتون روز بد نبینه که .
                        وقتی سیم ها رو وصل می کردم هواسم نبود فیوز که سر راه سیمه وصله بعدش بوممممممممممم
                        حالا توی دستم 4 تا ترکش از خودکار بیک هستش .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dj.mendez
                          آریانار جون من رفتم با مواد داخل سیگارت و گوگرد اون ها رو ساختم ولی چشتون روز بد نبینه که .
                          وقتی سیم ها رو وصل می کردم هواسم نبود فیوز که سر راه سیمه وصله بعدش بوممممممممممم
                          حالا توی دستم 4 تا ترکش از خودکار بیک هستش .
                          پسر ، تو با خودت چی کار کردی :angry:
                          جانباز (0.0001 درصدی ) شدنتون رو بهتون تبریک میگم :cry2:
                          دفعه بعدی خیلی بیشتر دقت کن :agree:

دیدگاه

سلام دوستان روشی رو در نظر دارید برای اتش درست کردن با باتری 9v یا 3v برای اسپری میخوام توی روباتم بکار ببرم یه روبات دارم میشه بیسیم کنترلش کرد می خوام اسپری رو بیارم روش و با یه کنترل دیگه اسپری اتش ایجاد کنه تقریبا اهرمی برای فشار اوردن به اسپری درست کردم ولی مشکل اینکه نمی تونم روشنش کنم به صورت دستی میشه با فندک این کار رو کرد ولی میخوام کنترلی کنم اگر نظری دارید لطف کنید بگید اگه هم درمورد اهرم فشاری رو به پایین و به بالاهم نظری دارید لطف کنید بگید ممنون

دیدگاه

سلام.
                              راه مناسب اینه که با مدار هایولتاژ یه جرقه زن بسازین.
                              میتونید از مدارات شوکر هم استفاده کنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi1996
                                سلام دوستان روشی رو در نظر دارید برای اتش درست کردن با باتری 9v یا 3v برای اسپری میخوام توی روباتم بکار ببرم یه روبات دارم میشه بیسیم کنترلش کرد می خوام اسپری رو بیارم روش و با یه کنترل دیگه اسپری اتش ایجاد کنه تقریبا اهرمی برای فشار اوردن به اسپری درست کردم ولی مشکل اینکه نمی تونم روشنش کنم به صورت دستی میشه با فندک این کار رو کرد ولی میخوام کنترلی کنم اگر نظری دارید لطف کنید بگید اگه هم درمورد اهرم فشاری رو به پایین و به بالاهم نظری دارید لطف کنید بگید ممنون
                                سلام
                                توی اسباب بازی های قدیمی یه چرخ که روی اون یه چیزی شبیه سمباده
                                چسبونده بودن بعد چرخ رو با سرعت میچرخوندن و یه سنگ چخماغ (همون سنگ فندک )
                                رو به سمباده نزدیک میکردند که میشد باهاش آتیش درست کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X