اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرمای بیش از حد داخل کیس رو چطور از بین ببرم؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : گرمای بیش از حد داخل کیس رو چطور از بین ببرم؟

شاید شما خمیر سیلیکون رو زیاد زدید؟ وقتی 2تا در کیس بسته باشه با یه فن یا 2 فن که روی کیس داره تمام هوای داخل تخلیه میشه. اگر درهای کیس باز باشه عملا فن های کیس بدون نتیجه هستند.
    شما فن رو کیس قرار بده ببین چجوریه. من نمیدونم دما عادیه یا نه. یه جا خوندم که CPU های AMD وقتی دماشون بالا میره خودشون فرکانس کاری رو کم میکنن که حرارت پایین بیاد. که نتیجه گیری این بود که اگر از AMD استفاده می کنید و سرعتتون کمه یک دلیلش حرارت هست. ( نمیدونم تا چقدر این حرف معتبره)

دیدگاه

از خسیسه Cool`n tecnologhy استفاده کنید.
      با برنامه Everest Ultimate میتونید دماهای سیستموتونو چک کنید و همچنین سیستم رو زیر فشار بزارین.

من وقتی جا ندارم چند تا فن کار میزارم و یه مقاومت باهاش سری میکنم که صداش کم بشه یعنی تعداد فن هارو زیاد میکنم و دورشونو کم اینطوری توی فضای کم میتونم با صدای کمتر هوای بیشتری رو جابجا کنم.

مصرف پاورتون رو ( جریانش رو) بگیرید . این مقدار گرمایی که توی کیس شماست غیر طبیعیه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
        فن اگه بلبرینگی باشه صدایی ندارهداداش یه جای کار میلنگه دیگه ایتقدر دما که عادی نیست!! ببینم بهت اتو ننداخته باشن یه وقت :mrgreen:

زیر پاور توی کیس ها یه جای فن هست کیس تو هم داره؟ درست روبروی CPU...
        اکثرا داره یه نگاه بکن اگه هست و فنی روش نصب نکردی حتما یه فن بزار تا گرمای CPU رو سریع بیرون بکشه...
        من علاوه بر این که V8 گذاشتم روی اون جای فن هم یه فن 12*12 سانت بلبرینگی گذاشتم CPU شده یخچال!!
        من به خمیر سیلیکون یا درست بسته شدن هیت سینک روی CPU ات هم شک دارم!
        آره یه فن داره اونجا
        ولی فن پاور زیرش هست عملا تمام گرمای CPU میره داخل پاور!

نوشته اصلی توسط amirna3r
        شاید شما خمیر سیلیکون رو زیاد زدید؟ وقتی 2تا در کیس بسته باشه با یه فن یا 2 فن که روی کیس داره تمام هوای داخل تخلیه میشه. اگر درهای کیس باز باشه عملا فن های کیس بدون نتیجه هستند.
        شما فن رو کیس قرار بده ببین چجوریه. من نمیدونم دما عادیه یا نه. یه جا خوندم که CPU های AMD وقتی دماشون بالا میره خودشون فرکانس کاری رو کم میکنن که حرارت پایین بیاد. که نتیجه گیری این بود که اگر از AMD استفاده می کنید و سرعتتون کمه یک دلیلش حرارت هست. ( نمیدونم تا چقدر این حرف معتبره)
        زیاد؟ :-? نه فکر نکنم
        یعنی در کیس رو ببندم؟

نوشته اصلی توسط arvinfx
        از خسیسه Cool`n tecnologhy استفاده کنید.
        با برنامه Everest Ultimate میتونید دماهای سیستموتونو چک کنید و همچنین سیستم رو زیر فشار بزارین.

من وقتی جا ندارم چند تا فن کار میزارم و یه مقاومت باهاش سری میکنم که صداش کم بشه یعنی تعداد فن هارو زیاد میکنم و دورشونو کم اینطوری توی فضای کم میتونم با صدای کمتر هوای بیشتری رو جابجا کنم.

مصرف پاورتون رو ( جریانش رو) بگیرید . این مقدار گرمایی که توی کیس شماست غیر طبیعیه
        کی خسیسه؟
        نه یعنی کدوم خسیسه؟
        من با AIDA64 Extreme Edition گذاشتمش زیر فشار
        همینجوری داشت میرفت بالا دماش قطعش کردم جرات نکردم ادامه بدم!!!
        مصرف پاور رو تو ورودی اندازه بگیرم یعنی؟

پول فنو از کجا بیارم تو این هیری ویری :angry:
        بچه ها تو انجمن هنوز گلریزون مد نشده؟ :cry2:
        آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

http://www.amd.com/de/products/technologies/cool-n-quiet/Pages/cool-n-quiet.aspx

مصرف پاور کامپیوتر تو اندازه بگیر شاید یه چیزی داره زیاد مصرف میکنه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط arvinfx
            http://www.amd.com/de/products/technologies/cool-n-quiet/Pages/cool-n-quiet.aspx

مصرف پاور کامپیوتر تو اندازه بگیر شاید یه چیزی داره زیاد مصرف میکنه!
            ها؟ خب چجوری؟
            آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

سلام

برچسب روی فن CPU رو بکن بهش روغن بزن بعد دوباره برچسب رو بزار
              هیت سینگ CPU رو باز کن بعد با الکل حسابی تمیزش کن خمیر سلیکون خاکستری بگیر بصورت قلنبه ای بزن وسطش بعد هیت سینگ برو بزار روش بدونه اینکه دوباره برش داری هیت سینگ باید محکم روی CPU باشه همه ی بست هاش رو محکم محکم ببند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                سلام

برچسب روی فن CPU رو بکن بهش روغن بزن بعد دوباره برچسب رو بزار
                هیت سینگ CPU رو باز کن بعد با الکل حسابی تمیزش کن خمیر سلیکون خاکستری بگیر بصورت قلنبه ای بزن وسطش بعد هیت سینگ برو بزار روش بدونه اینکه دوباره برش داری هیت سینگ باید محکم روی CPU باشه همه ی بست هاش رو محکم محکم ببند
                دوباره از سر ار نو؟
                روغن رو زدم قبلا
                ولی سیلیکونم تموم شده باید برم بخرم!

دیدگاه

به فن روغن زدن اشتباهه!!!! روغن سرعت فن رو کم میکنه! اونم فن CPU. اگرم فکر میکنی با چرب شدن فن سرعتش بیشتر میشه باید اسپری روغنی بزنی. اسپری هم تمیز میکنه هم یه ذره چرب میکنه! این تجربه منه! شایدم اشتباه باشه. ولی من تو خیلی از دستگاه ها اینو تجربه کردم. مخصوصا اگر غلظت روغن بالا باشه!

دیدگاه

پاسخ : گرمای بیش از حد داخل کیس رو چطور از بین 

نوشته اصلی توسط amirna3r
                    به فن روغن زدن اشتباهه!!!! روغن سرعت فن رو کم میکنه! اونم فن CPU. اگرم فکر میکنی با چرب شدن فن سرعتش بیشتر میشه باید اسپری روغنی بزنی. اسپری هم تمیز میکنه هم یه ذره چرب میکنه! این تجربه منه! شایدم اشتباه باشه. ولی من تو خیلی از دستگاه ها اینو تجربه کردم. مخصوصا اگر غلظت روغن بالا باشه!
                    من که روغن میزنم سرعت 5% بیشتر میشه oo:

قبلا 2200 تا بود زدم شد 2550

نوشته اصلی توسط masoud_m_bf
                    دوباره از سر ار نو؟
                    روغن رو زدم قبلا
                    ولی سیلیکونم تموم شده باید برم بخرم!
                    میخری حتما خاکستری بخر فرق زیادی با هم دارند

دیدگاه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirna3r
                        من شنیدم چون بعد خاک میگیره نباید زد
                        ولی این فن روش یه لاستیک داشت که جلو خاک رو میگرفت
                        در ضمن من روغن چرخ خیاطی زدم که هیلی رقیقه!
                        نوشته اصلی توسط erfan m
                        میخری حتما خاکستری بخر فرق زیادی با هم دارند
                        آره دیدم هیت سینک CPU ها خودش از اونا داره روش
                        من الان از این سفیدا زدم! سرنگهای باریک دارن؛ از اونا

دیدگاه

=)) =)) =))
                          خیلی مسخره ای
                          :->
                          تو نقل قول وسط حرفای من میگی نبینمش :-? X-(

من الان از این سفیدا زدم! سرنگهای باریک دارن؛ از اونا
                          دادا باید از اون خاکیشتریا باشه حتما احتمالا هم برای اینه هم مثلا کم زدن اینا که خوب تبادل حرارتی بین cpu و هیت سینک ایجاد نمیشه
                          تازه از این خمیر سیلیکون کیلویی چینیا نگیر تو اینا 1 درصد خمیر سیلیکون میریزن 99 درصد خامه و سرشیر سرعین ادربیل :-))
                          اون خاکستری گروناشو بگیر!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                            :->
                            دادا باید از اون خاکیشتریا باشه حتما احتمالا هم برای اینه هم مثلا کم زدن اینا که خوب تبادل حرارتی بین cpu و هیت سینک ایجاد نمیشه
                            تازه از این خمیر سیلیکون کیلویی چینیا نگیر تو اینا 1 درصد خمیر سیلیکون میریزن 99 درصد خامه و سرشیر سرعین ادربیل :-))
                            اون خاکستری گروناشو بگیر!!
                            :mrgreen:

من از همین لوازم کامپیوتر فروشیا گرفته بودم قبلا
                            ای بابا
                            چه اوضاعی شده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
                              فکر کنم با شما بود :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:

دیدگاه

من از همین لوازم کامپیوتر فروشیا گرفته بودم قبلا
                                ای بابا
                                چه اوضاعی شده
                                خب داداش لوازم کامپیوتری ها جنس چینی ندارن؟؟ فکر کنم از اینایی گرفتی که 3 تاش 100 تومنه :-))
                                برو بگو از اون خفن هاشو میخوام! البته ممکنه یه سرنگ کوچیکش یه ذره گرون باشه!
                                فکر کنم با شما بود
                                پس چی؟؟ با من بود دیگه الان میام بش میگم :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X