اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اطلاعاتی در مورد ترمزهای ABS؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اطلاعاتی در مورد ترمزهای ABS؟

نوشته اصلی توسط shahinbahari
    pid یه روش کنترل هست که تاخیر عملکرد سیستم رو کم میکنه.از نمودار انتگرال و مشتق استفاده میکنه تا نمودار پاسخ ورودی رو به ایده ال نزدیک کنه. بحثش مفصل هست. همین جا یکم بگردید مطالبش رو پیدا میکنید.
    ها؟
    چقدر سخت شد! :eek:
    یه چرخی بزنم بازم مزاحم میشم آ
    مرسی
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

ببخشید من برگشتم
      یه اطلاعات اولیه در موردش گرفتم
      فقط یه چیزو متوجه نشدم
      یعنی گیج شدم

شما گفتین ماکزیمم شتاب ترمز رو میدونه و نباید از اون بیشتر بشه
      مثلا در حالت حداکثری نباید تو 1 ثانیه کمتر از مثلا 20 کیلومتر از سرعت کم بشه
      پس اینجا مقایسه سرعت چرخها به چه کاری میاد؟

یه چیز دیگه هم هست
      PID چرا باید استفاده بشه؟
      فقط برای کاهش تاخیر؟
      آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

یه حالت نیست که همه حرف ها رو بشه برای اون زد. تو وضعیت های مختلف باید عملکرد مختلفی داشته باشه. اون حداکثر شتاب ترمز رو برای مثال گفتم که متوجه مهم بودن بررسی اطلاعات قبلی که از سنسور ها رسیده هم باشید.(عملا شتاب ترمز به خاطر تغییرات شرایط قابل حساب نیست)
        تو درس محاسبات عددی یه سری روش بود که میشد رفتار بعدی یه نمودار رو پیش بینی کرد! تمام اون ها تو این سیستم ها استفاده میشه. من قبل از این هم گفتم الگوریتم های کنترلی رو دیگه من بررسی نکردم و نمی تونم زوش دقیقش رو بگم بهتون ولی سیستم های کنترلی بسته به شرایطشون با این روش ها کار میکننند.
        اون کاهش تاخیر هم خیلی مهم هست چون ترمز یه وسیله امنیتی هست و باید حداکثر شتاب ترمز رو بتونه ایجاد کنه.
        [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

یه حالت نیست که همه حرف ها رو بشه برای اون زد. تو وضعیت های مختلف باید عملکرد مختلفی داشته باشه. اون حداکثر شتاب ترمز رو برای مثال گفتم که متوجه مهم بودن بررسی اطلاعات قبلی که از سنسور ها رسیده هم باشید.(عملا شتاب ترمز به خاطر تغییرات شرایط قابل حساب نیست)
          تو درس محاسبات عددی یه سری روش بود که میشد رفتار بعدی یه نمودار رو پیش بینی کرد! تمام اون ها تو این سیستم ها استفاده میشه. من قبل از این هم گفتم الگوریتم های کنترلی رو دیگه من بررسی نکردم و نمی تونم زوش دقیقش رو بگم بهتون ولی سیستم های کنترلی بسته به شرایطشون با این روش ها کار میکننند.
          اون کاهش تاخیر هم خیلی مهم هست چون ترمز یه وسیله امنیتی هست و باید حداکثر شتاب ترمز رو بتونه ایجاد کنه.
          خیلی ممنون خیلی لطف میکنید پاسخ میدید
          محاسبات این ترم دارم :mrgreen:
          یکمی به شک افتادم
          میخواستم یه چیزی درست کنم میگم نکنه پولمو خرج کنم نتونم برنامشو در بیارم
          آخه من از کنترل هیچی حالیم نیست

میتونید بگید سخت افزار رو(مثلا شیرهای کنترل رو) از کجا میتونم تهیه کنم؟
          بازم شرمنده وقتتون رو میگیرم

دیدگاه

مهم تر از قسمت فیزیکی الگوریتم هستش. کار سختی هست اما شدنی هست. به یکم بررسی بیشتر نیاز داره از طریق منابع اصلی. پرسیدن تو فروم ها اینجور جاها فقط مسیر رو نشون میده و بقیه راه...
            شیر برقی رو هم اطلاع ندارم از کجا میتونید به قیمت خوب پیدا کنید.فقط حواستون به فشارش باشه.

دیدگاه

مهم تر از قسمت فیزیکی الگوریتم هستش. کار سختی هست اما شدنی هست. به یکم بررسی بیشتر نیاز داره از طریق منابع اصلی. پرسیدن تو فروم ها اینجور جاها فقط مسیر رو نشون میده و بقیه راه...
              شیر برقی رو هم اطلاع ندارم از کجا میتونید به قیمت خوب پیدا کنید.فقط حواستون به فشارش باشه.
              مرسی ممنون
              شما اطلاعات خوبی داشتین
              منبع خاصی مد نظرتون هست؟ فارسی؟

من میخوام از همون شیرهای ماشین استفاده کنم
              بعد یه سنسور هم میخوام که بتونه فشار روغن رو به میکرو بفرسته برام

دیدگاه

تو منابع فارسی که بعیده چیز بدرد بخوری پیدا کنید. البته دفترچه های فنی که ایران خودرو چاپ کرده رو هم اگه پیدا کنید برای شروع خوبه. نمیدونم از کجا میتونید پیدا کنید ولی این دفترچه ها رو دیدم که خوب توضیح داده...

دیدگاه

اینو از دفترچه ویتارا در آوردم:

ABS چگونه کارمی کند
                  یک کامپیوتر بطور پیوسته بر سرعت چرخها نظارت
                  می نماید. کامپیوتر در هنگام ترمزگیری تغییر در سرعت
                  چرخها را با هم مقایسه می نماید اگر چرخها بطور
                  ناگهانی کند شوند، نشان دهنده وضعیت لغزش بوده و
                  کامپیوتر فشار ترمز را چندین مرتبه درثانیه تغییر داده تا از
                  قفل شدن چرخها جلوگیری نماید. هنگامی که خودرو را
                  به حرکت در می آورید و یا هنگامی که پس از یک ترمز
                  شدید، دوباره شتاب می گیرید. ممکن است صدای آنی
                  موتور یا صدای کلیک بگوش برسد که نشان می دهد
                  سیستم ری ست شده و یا خود را چک می کند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X