اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

خازن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : خازن

نوشته اصلی توسط ahsanxx
    من هلیکوپتر رو به پرواز دراوردم بعد 2 لامپ کوچیک 3 واتی بهش اضافه کردم لامپ ها رو به 4 تا موتور وصل کردم وقتی هلیکوپتر پرواز میکرد لامپ ها هم روشن بود این ایده عملیه 5 یا 6 ولت تولید داره اما نمیدونم چطوری ذخیره کنم بدون اینکه وزن هلیکوپتر بیشتر بشه
    دوست عزیز درسته این ایده عملیه ولی بی فایده هست
    چون انرژی لامپ از موتور اصلی و در نتیجه باتری هلی کوپتر تامین میشده + مقدار زیادی تلفات
    اهنربا انرژی تولید نمیکنه
    میتونید این موضوع رو در تاپیک مخصوص خودش" موتور مگنتی" پیگیری کنید ....
    با سپاس

دیدگاه

علی اقا انگار کلیپی رو که گذاشتم ندیدی اگر اون 10%فشار هوا رو بیخیال شم بازم کار میکنه و ربطی به موتور اصلی نداره روی زمین هم امتحانش کردم هر 4تا تا با هم 5 ولت تولید داشت

دیدگاه

پس شما یه موتور دارید که 5 ولت تولید میکنه (چطوریش به من ربطی نداره ) اول باید نوع باطری و توانی که موتور تولید میکنه رو بگید
        ولی در هر صورت میتونید با آی سی 34063 پنج ولت رو به ولتاژ مناسبی تبدیل کنید
        http://dics.voicecontrol.ro/tutorials/mc34063/
        زندگی پر ز وجود است ولی ..
        ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

من توی رشته برق نیستم ولی از الکترونیک کمی میدونم بیشتر به صورت عملی حالا این آی سی 34063 چی هست چطوریه توضیحاتی لطف کنی ممنون میشم

دیدگاه

دیتا شیت آی سی
            onsemi.com/pub/Collateral/MC34063A-D.PDF
            از مداری که در دیتا شیت هست میتونید استفاده کنید (حالت step up) البته اون مدار برای تبدیل 5 ولت به 28 ولته. برای تبدیل به 12 ولت مقادیر قطعات باید دوباره محاسبه بشه
            از سایتی که تو پست قبلی نوشتم استفاده کنید
            این پست توضیح مختصری در باره ی محاسبه ی مقادیر با کمک اون سایت رو داره
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=67587.msg396762#msg396762
            ما چه را می خواهیم چه را می جوییم که لب چشمه ی امید اینچنین نا امیدانه به سرابی تلخ مینگریم...

دیدگاه

جااااااااااااان :eek: یعنی 5 ولت تولیدی به 28 ولت میرسه اگه اینطور باشه که عالیه

دیدگاه

بستگی به توان موتور اصلی و ولتاز خود باطری داره ولی در حالت کلی باید دقت کنید ولتاژ بیش از حد به باطری صدمه میزنه مخصوصا موقعی که موتور اصلی کار نمیکنه ..

دیدگاه

تمام مشکل من همین 5 ولت و ذخیره کردنش بود اگه به 28 برسه که کل قطعات رو عوض میکنم دیگه مشکل سنگینی وزن رو نداره عالیه :wow: پرواز کردن دائمی میشه واقعا از کمکت ممنونم نمیدونم چطوری جبران کنم @};- @};- @};-

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahsanxx
                    پرواز کردن دائمی میشه واقعا از کمکت ممنونم نمیدونم چطوری جبران کنم @};- @};- @};-
                    قانون بقای ماده و انرژی واقعا خیلی بده . آخه چرا عین پتک تو سر برو بچ eca کوبیده میشه ؟
                    دوست عزیز فکر کنم این تاپیک 12548 امین تاپیکی هست که تو این انجمن مطرح میشه که میخواهد از هیچ یا عدم ( بعضی دوستن میگن مفهوم هیچ تعریف نشده است ) انرژی تولید کنه .
                    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

ای بابا بذارید خوش باشن

اضافه شده در تاریخ :
                      میتونید چند تا عکس از موتور ها بذارید ؟ منظورم 4 موتوری ان که 5 ولت تولید میکنن .. اگه امکانش هست یه مقدار هم در مورد نحوه ساختنش توضیح بدید

دیدگاه

سلام شما می تونید ولتاژ رو بیشتر بکنید اما چند آمپر
                        در ضمن شما می تونی تامثلا 90% تلف شدن انرژی رو بگیری و نمی تونی از 100% انرژی که داری 120% انرژی بگیری

دیدگاه

و آنگاه که قوانین بنیادی بقای انرژی و ترمودینامیک شما را نومید میسازند ...
                          www.keytak.blogfa.com
                          ---------------------------------------------------------------
                          کنترل وسایل برقی با VB6(جالبه یه نگاه بندازید)
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=33488.0

دیدگاه

چرا به جای اون چهارموتوری که گذاشتی یه پک باطری اضافه نمیکنی اونطوری نیم ساعت می تونی پرواز کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X