اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق با استفاده از جاذبه ی زمین

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پاسخ : تولید برق با استفاده از جاذبه ی زمین

نوشته اصلی توسط sami222
    بازم میگم مهندس جان چون چرخ روی یک محور مرکزی قرار داره و گوی هرچی به داخل (مرکز حلقه) و بیرون حلقه (لبه های چرخ) قرار بگیرند نیروی وارد شده به اونها متفاوته مشه شما میگید اختلافی ندارن شاید شما کمی با فیزیک نا آشنا باشید!!!
    چوی گوی سمت راست به حاشیه رفته و دور برمیداره تا به زمین برسه و گوی سمت چپ به مرکز چرخ نزدیک میشه (نیروی بسیار کمه یکی مثل شما این مقدارو لحاظ نمیکنه میگه اختلافی وجود نداره که داره!) باعث چند درجه چرخش میشه ولی چون حلقه چندین بار بصورت متوالی و دقیق انجام میشه شاهد یک چرخش میشیم که نیروی بسیار کمی داره باز هم میگم نیروی کم نه صفر!!!
    خب این نظر شماست و بنده هم که برایند نیرو جاذبه رو در این دستگاه صفر میدونم .
    این تاپیک یک مزیت متمایز با تاپیک های دیگه داره اونم اینه که جناب صاحبی که کاملآ
    مشخصه مصمم هستن تا حقیقت رو کشف کنن پیگیر ماجرا هستن .
    پس میشه امید وار بود این تاپیک به زودی به نتیجه برسه.
    همینجا از زحمات جناب صاحبی تشکر میکنم.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

پاسخ : تولید برق با استفاده از جاذبه ی زمین

این هم از تصاویر و فیلم دستگاهی که ساختم

این هم یک فیلم کوتاه از دستگاهم که درست عمل نکرد البته اول که این دستگاه رو ساختم خیلی تمیز بود بعد از تغییرات اینطوری شد ولی قصد دارم یکی بزرگتر بسازم و اون هشتضلعی وسط رو کوچکتر کنم شاید کار کرد باید براش یک بدنه و یک پایه هم درست کنم

http://qom-elec-download.ir/ZIP/FILM/film.3gp
      قم الکترونیک

دیدگاه

آقای صاحبی از اینه فیلم و عکس گذاشتین ممنون و اینهایی هم که میگم انتقاده شکایت نیست که بدل بگیری ها دوست دارم جواب بگیریم که اینارو میگم و باید بگم که اصلا چیزی رو که ساختین نمیپسندم چون یک چرخ باید ویژگی هایی مثل
        سبک بودن
        روان بودن خیلی زیاد
        دقت زیاد در زاویه های بین چند ضلعی ها
        گوی های هم اندازه و هم وزن و مناسب با اندازه چرخ
        میزان بودن هر طرف با طرف دیگر و قرینگی کامل
        که توی فیلم و عکس ها این موارد رو خیلی خیلی کم میبینم! اینکه بگید هرجوری باشه سرسرکی یه چیزی سرهم کنیم میشه جواب گرفت غلطه حتی اون مقدار چسبی رو که زدین خیلی زیاده و باعث ناهماهنگی میشه! بجای اینکه نمونه بزرگ بسازین یه نمونه دقیق بسازید این نظر من بود تا ببینیم دوستان چی میگن
        در جهان هرگز مشو مدیون احساس کسی - تا نباشد رایگان مهرت گروگان کسی
        گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

دیدگاه

ممنون دوست عزیز گفتم اولش خیلی تمیز بود بعدا این طوریش کردم اگه توجه کنید توی عکس 4 اومدم یک تیکه توی هر مثلث اضافه کردم تا شیب بیشتری بهش بدم اما باز هم کار نکرد انشاا... می خوام یه مقدار بزرگترش رو بسازم +اینکه توی فیلم طول مسیری که گوی روی صفحه میلغزه صاف و یکتیکه هست که مال من اینطوری نیست باید یک پایه مناسب هم براش تهیه کنیم این رو هم به صورت ازمایشی درست کرده بودم که چون روز جمعه خوردم نتونستم چوب مناسب تهیه کنم باید برم یک پولی کولر بخرم برای شفتش شما چی پیشنهاد می کنید راستی راجع به اندازه ها نکته ای هست ؟
          قم الکترونیک

دیدگاه

دوست عزیز آزمایشش خوبه یه تجربست.منم نمی خوام نا امیدت کنم ولی قطعا میگم نمیشه.
            تو همون فیلم اول یه عکسه که رو کاغذ ترسیم شده، اون رو به دقت نگاه کن. از پایین 2 به 2 نیرو ها با هم برابرن تا گوی سوم از چپ و راست. نیروی گوی سوم راست مستقیم به صفحه ای که به صورت افقی قرار گرفته و اون رو بالا میبره منتقل میشه در حالی که نیروی سوم چپ به علت زاویه ش با تخته تقسیم میشه، بخشیش به صفحه منتقل میشه و بخشیش به جدار خارجی.پس نیروش برای انتقال گوی مقابلش کافی نیست.
            میمونه 2 گوی سمت چپ و 4 گوی سمت راست. که فاصله گویهای سمت راست تا مرکز نصف فاصله گویهای سمت چپ تا مرکز هست. بنابراین نیروهاشون برابر میشه
            این یعنی برابری نیروها
            این یعنی به هیچ عنوان این وسیله خودش نمیچرخه، ممکنه به کمک دینام شروع به چرخش کنه و تا لحظاتی خودش بچرخه( مثل دینام که تا چند لحظه تا دقیقه بعد از قطع برق میچرخه) اما دائمی نیست و قطعا نمیشه ازش برق گرفت.
            اگه خود فیلم هم متوفق کنی میبینی که 3 تا گوی میخواد 5 تا گوی رو ببره بالا. از پایین بررسی کنی و نیروهارو حساب کنی متوجه میشی.
            اگه نکته ای مبهم بود تو پیام خصوصی خبر بده بیام جواب بدم
            موفق باشی.

دیدگاه

این روش نیروی بسیار کمی ایجاد میکند در هر حال باید قطر استوانه بزرگ و تعداد ساچمه ها زیاد و کورس حرکتی انها خیلی کم باشد اصطکاک چرخش استوانه هم خیلی میبایست کم باشد تا دستگاه خودبخود بچرخد کن فیلم دستگاه واقعی ان را دارم که بدون ارمیچر کار میکند ولی اینجا متاسفانه امکان اپلود فیلم نیست نیروی چرخش استوانه فقط برای چرخش خودش کافی است و نمیتواند مولد باشد ولی طرح زیر کاری از مهندس رضا علیپور هم با روش جیوه و هم با روش بدون جیوه که درسایت ذکر نشده دارای قدرت بالای است البته ساخت ان در اشل کوچک بدلیل عدم توانایی شما در کاهش مقاومت و ساختن قطعات ظریف مشکل میباشد
              متاسفانه سایت زیر چون طرحهای واقعی موتورهای بدون سوخت را نمایش داده شده بود ف-یلتر گردیده و باید با فیلت-رش-کن ان را مشاهده کنید
              توجه داشته باشید 98 درصد تصاویر و فیلم ها و نقشه های موجود در اینترنت در بتاره مولدهای بدون سوخت غیر حقیقی است و فقط برای کمراه کردن دانش پژوهان از وجود این حقیقت و به سفارش کارتل های بزرگ نفتی گذاشته شده است سایت های واقعی اکثرا توسط اف بی ای یا ممالک دولت مردان وابسته فیلتر میشوند تا تصاویر واقعی این طرحها در جهان و وجود انها در برخی از مراکز انرژی اشکار نشود و مردم مجبور به استفاده از برق و سوخت گرانتر جهت سود بیشتر انها شوند
              https://sites.google.com/site/alipou...ergy-generator
              http://fekredigar.blogfa.com/post-183.aspx

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52622.0
                این تایپیک هم مشابه همینه و انگار به نتیجه مزدیک میشه دوستان میتونند درصورت علاقه شرکت کنند مطمعنا بدرد میخوره تا بعضی از ابهامات موجود رفع یا کم رنگتر بشه!!!

دیدگاه

سلام
                  میخوام یه خاطره ای تعریف کنم که شاید کمکی بکنه

ما یه فامیل داریم خیلی مخه (البته تو بچه گیاش )) از بچگی لوازمات بزرگ رو بصورت تخصصی تعمییر میکرد (مثلا لباسشویی ،جاروبرقی...) و اصلا همیشه کارای عجیب غریب میکرد تو بچگی و یادمه هر مهمونی میومد خونشون غیر ممکن بود بهش یه برقی وصل نکنه !
                  ولی مشکل اصلیش این بود که خودش خیلی از برق میترسید و آزمایشاشو رو بقیه انجام میداد :-P

یادمه از آخرین کاراش این بود که کاری کرده بود که دریل برقی بدون برق و فقط با استفاده از نیروی جاذبه کار میکرد!!! (میدونم درکش سخته اما خوب جلو چشم هممون انجام میداد)
                  و کاره آخری که میخواست انجام بده این بود که میخواست ماشینی بسازه که فقط با نیروی جاذبه کار کنه!!
                  که در حین گرفتن وسایله مورد نیازش، سازمان .... (یادم رفته اسمش چی بود) فهمید نخبست و حمایتش کرد و کلی هم بهش بودجه داد تا کارشو انجام بده ولی شنیدم بزدل بخاطره ترسش از برق گرفتگی ادامش نداد
                  جالبه که بدونید الان که بزرگ شده کارش آزاده و بیخیال درسه و کارای برقیه !

منم یه مدت دنبال استفاده از نیروی جاذبه بودم و چندتا هم ایده دادم اما از بس که کسی ندیدم راهنماییی یا کمکی کنه دیگه دلسرد شدم ادامش ندادم
                  ماکه رفتیم خدمت (فعلا که 14 ماهش گذشت).........چون میگذرد غمی نیست....

http://tif00s.persiangig.com/image/MLX90614.jpg

دیدگاه

باز هم ترکیبی از کنجکاوی و توهم و خیال پردازی و خالی بندی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
                      باز هم ترکیبی از کنجکاوی و توهم و خیال پردازی و خالی بندی
                      حق باشماست
                      کسی که تجربه ای نداره ، تجربیات دیگران رو توهم و خالی بندی میدونه
                      ماکه رفتیم خدمت (فعلا که 14 ماهش گذشت).........چون میگذرد غمی نیست....

http://tif00s.persiangig.com/image/MLX90614.jpg

دیدگاه

دوستان از کل کل کردن پرهیز کنید اجازه بدید تاپیک به نتیجه برسه جناب صاحبی دارن زحمت میکشن تا موضوع روشن بشه
                        برخوردها شما باعث قفل تاپیک میشه.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

خواهشا بحث رو عوض نکنید و پیرامونهمینموضوع بریم من دارم یکی دیگه می سازم تموم بشه میزارم توی سایت
                          قم الکترونیک

دیدگاه

میخوایم بفهمیم میچرخه یان نمیچرخه! همین دیگه عصبانیت و ... به چه دردی میخوره!
                            بازهم توی نت گشتم و چندین تا فیلم دیگه هم دیدم و انجمن های دیگه روهم خوندم و همگی نزدیک 95 درصد (چقدر دقیق ) میگن نمیشه که بشه! اصل استفاده از نیروی مغناطیسی درسته و بنظر منم جواب میده جاذبه رو خیلی ها گفتن که نمیشه ولی آقای صاحبی شما بساز ببینیم چی میشه! من الان درگیر یه دستگاه جوجه کشی هستم و نمیتونم یکی از این چرخ ها بسازم مگرنه حتما درست میکردم این جوجه رو تموم کنم شاید بیام بسازم بستگی به نتیجه هاییه که بدست میاد
                            دوستان اومدن و نوشت (مثل کاری که من دارم میکنم :nerd: ) آسونه ولی اگه میخواید به نتیجه برسیم دوستانی هم که وقت دارن یک نمونه بسازن تا زودتر و مطمعاتر به نتیجه برسیم موفق باشید

دیدگاه

من خیلی سعی کردم اما واقعا عملی نیست به هیچ عنوان نمی تونه بچرخه متاسفانه فیلمهای توی نت همه سرکاری هستن ما که این تجربه و آزمایش برامون 80 تومن آب خورد ولی در عوض تجربه ی خیلی خوبی بود نمونه ی بزرگش رو برداشتم و می خوام به عنوان یک توربین باد ازش استفاده کنم ممنون بابت راهنمایی های دوستان
                              قم الکترونیک

دیدگاه

شاید دیدن این فیلم خالی از لطف نباشه

http://host10.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/112/f4c50f6d2590bac9cbd7dedb3b466a35335297.mp4

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X