اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای به تولید رساندن یه پروژه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی برای به تولید رساندن یه پروژ&

نوشته اصلی توسط hosseinam
    بله حق با شماست.حواسم به این نکته بود.
    تازه که به نام کاربریتون دقت کردم، دیدم شما همونید که تو یه تاپیک دیگه برا یه دوسته دیگمون جعبه طراحی کردین.
    حالا منم به همین جعبه ها نیاز دارم،البته mdf نه.
    پلاستیکی باشه.
    البته جعبه های فروشگاههای الکترونیکی رو دیدم ولی مناسب نیستند.
    حالا میخاستم ببینم شما جعبه پلاستیکی هم میسازید؟
    با تشکر.
    جعبه پلاستیکی خیلی خوبه، فقط یک عیب کوچک داره که هزینه اولیه داره.
    چند هفته قبل یکی از دوستان برای یک جعبه سایز مودم های رومیزی بدون هیچ ظرافت خاصی و تنها با ی تعداد سوراخ و خط،
    8 میلیون ت هزینه قالب پرداخت کردند.
    البته تولید مداوم و ثابت دارند و براشون توجیه داره. ولی خلاصه اینطوریاس :smile:

من از طریق pm پاسخگو هستم اگه سوال دیگه یی بود...

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای به تولید رساندن یه پروژه

با سلام
      دوست عزیز،
      اولین قدم اینه که ببینین ایده شما نمونه خارجی داره یا نه، اگه داره امکانات و روش کاربری اونو مطالعه کنین و حتما سعی کنین طرح شما نسبت به خارجیه حداقل چیزی کم نداشته باشه.

تو قدم بعدی اول یه نمونه بسازین و بذارین تو شرایط مختلف نویزی و محیطی حداقل چند ماه کار کنه و نقاط ضعفش رو شناسایی و برای برطرف کردنشون چاره اندیشی کنین.

بعدش متناسب با حجم سخت افزارتون و قطعات روی پانل اپراتور، محیط و فضای کاری از لحاظ گرد وغبار و دما و رطوبت، محل نصب دستگاه و محدودیت های احتمالی حجم و وزن، یه جعبه مناسب براش در نظر بگیرین. بازم حداقل برای نمونه اول پیشنهاد میشه از فروشگاههایی مثل بهار کیس انتخاب کنین تا تو مراحل اول کار درگیر طراحی و ساخت کیس نشین. چون به اندازه کافی دردسر خواهید داشت.

به هیچ وجه از همون اول بفکر تولید انبوه نباشین. یه محصول مراحل زیادی رو باید طی کنه تا به تولید انبوه برسه. در غیر اینصورت ممکنه خدای نکرده همه خرید ها و سرمایه گذاریهاتون تبدیل به ضایعات بشه.

حتما تو کارتون از روشهای ضد کپی استفاده کنین. یه کار ساده خیلی راحت کپی میشه. کارو پیچیده و با امکانات زیاد انجام بدین تا هم جلوی کپی عینیش گرفته بشه و هم کپی ایده ش سخت بشه.
      یادتون باشه چیزی که یه کارو ممتاز میکنه ایده ش نیست، بلکه نحوه انجامش هست. مثلا الان شرکتهای زیادی هستن که لوازم خانگی تولید میکنن، ولی بعضیاشون ممتازن.

الان تو کشور ما تولید با همه دردسر هاش، مسئله نیست. بلکه قیمت گذاری و فروش مهمتر از تولیده. بعد از تایید کیفی نمونه اول، اگه کارتون واقعا مشتری داره بهتر اینه که بتونین تعدادی پیش فروش داشته باشین. اینطوری مشتری های واقعی مشخص میشن.
      بعدش یه پارتی تولید کنین البته بیشتر از تعداد پیش فروشها. چون معمولا بعد از تحویل سری اول بازم مشتری پیدا میشه و شما باید یه تعداد جنس داشته باشین که تا بازار داغه آبش کنین.

توی سریهای اول و دوم تولید بفکر سود نباشین. سعی کنین درآمد رو دوباره تو تولید سرمایه گذاری کنین.
      سخن آخر اینکه کار رو ارزون ندین.
      با آرزوی موفقیت
      کمترین توقع از یک فرد تحصیلکرده، دانستن املای صحیح کلمات است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط نو رسیده

حتما تو کارتون از روشهای ضد کپی استفاده کنین. یه کار ساده خیلی راحت کپی میشه. کارو پیچیده و با امکانات زیاد انجام بدین تا هم جلوی کپی عینیش گرفته بشه و هم کپی ایده ش سخت بشه.

سخن آخر اینکه کار رو ارزون ندین.
        با آرزوی موفقیت
        ایده با یه میکرو و 7سگمنت و متعلقاتش هست ، زیاد داستان نداره ، هرطور کنم باز یه مهندس الکترونیک با دیدن کارش میتونه سریعا کپی کنه.بعضیا باید ظرفیت داشته باشن و کپی نکنن، که اینطور نیست، من باید یهویی درست کنم و یهویی بفروشم :mrgreen:
        حالا که میبینم ، میفهمم چقدر دردسر داره، واقعا تنهایی سخته.باز اولین کار هم هست، سختی هاش اضافه میشه روش.
        آدم باید تو یه شرکت باشه ، که ایدشو با یه نمونه بده ، بعدش شرکت بیاد بسازتش.دیگه این مسخره بازی ها رو نداشته باشه.

با تشکر.

به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
        (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

سلام،

به نظر من؛ اگر محصول مورد نظر را نمونه سازی کرده و تستهای فنی و عملیاتی و بهینه سازیها را کاملا به اتمام رسانده اید، گام بعدی؛ پیچیده سازی سیستم تا حد ممکن، برای پیش گیری از بحث کپی کاری است. در قدم بعدی باید محصول خود را در تیراژ پائین تولید و بسته بندی دستی کنید. دفترچه های راهنمای مربوطه را با دقت و حوصله آماده کرده و از محصول خود کاتالوگی تهیه کنید. حالا مرحله بازار یابی محدود است. در این مرحله اگر مشتریها آنطور که انتظارش را داشتید سر و کله شان پیدا شد، می توانید روی تولید انبوه فکر کنید و مثلا با شرکای سرمایه گذار، یک قرارداد رسمی ببندید و ...کار حرفه ای را آغاز کنید.

دیدگاه

اینو استادم بهم آموخت

امریکا و شوروی جنگ سرد داشتن. شوروی مشغول شد به طراحی سیستم ضد کپی، امریکا مشغول شد به سیستم خوش ساخت. اخرش دیدیدم که امریکا موند و شوروی رفت...
            برای کاری در حوزه اربعین نیاز به نیروی داوطلب هستیم.
            http://hosseinwalkingday.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X