اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قالب پلاستیکی مدار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : قالب پلاستیکی مدار

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
    ترکیب رزین و هاردر میتونه مفید باشه ولی نه در قالب سازی چون هم گرون میشه و هم زمان بره
    چقدر زمان میبره خشک بشه؟؟
    قالبشو با کچ میشه ساخت یا میچسبه به کچ و دیگه جدا نمیشه(طبق توضیح خودتون)؟؟
    درصد ترکیب رزین با هاردر باید چقدر باشه؟؟
    خیلی ممنون که وقت میذارین و جواب میدین

دیدگاه

زمان بستگی یه مقدار هاررد و مواد تشکیل دهنده داره

تا بحال گچ رو با رزین امتحان نکردم ولی میشه یه لایه سلفون (از این پلاستیکا که میکشن روی غذا) بین گچ و قالب استفاده کرد

درصد ترکیب هم باز به مواد تشکیل دهنده و زمان وابسته هست من 70رزین و 30 درصد هاردر میزنم و یه 6 ساعتی طول میکشه

دیدگاه

چقدر زمان میبره خشک بشه؟؟
        قالبشو با کچ میشه ساخت یا میچسبه به کچ و دیگه جدا نمیشه(طبق توضیح خودتون)؟؟
        درصد ترکیب رزین با هاردر باید چقدر باشه؟؟
        بستگی به نوع هاردنری داره که میخرید. باید از خود فروشنده سوال کنید.
        یه نوع هاردنر هست که به نسبت 10% با رزین مخلوط میشه و حداقل 6 ساعت زمان برای خشک شدن نیاز داره ( بسته به ضخامت مواد)، یه نوع هم هست که حدود 50% مخلوط میشه و سرعت خشک شدنش بسیار بالاست ولی شدیدن تولید گرما میکنه.
        شما اگر برای قالب ساختن میخواید باید از نوع اولی استفاده کنید، منتها گچ برای این کار مناسب نیست، چیشنهادی که دوستان دادند خوبه، سلفون داخل اون بکشید و روش رو هم چرب کنید.

پینوشت: برای اینکه بتونید ازین روش کار تمیز و یکدستی در بیارید نیاز به آزمون و خطا زیاد و حوصله فراوان داره.
        از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

منظورتون از یه نوع دیگه "یه نوع رزین دیگه" هست یا روشی که توش خشک کن بیشتر بریزم؟
          یه سوال دیگه : اگه تولید گرما کنه اونوقت نمیتونم از سلفون استفاده کنم.خراب در میاد.
          شما برای ساخت قالب چه چیز دیگه ای بجای گچ پیشنهاد میکنید؟؟

دیدگاه

منظورتون از یه نوع دیگه "یه نوع رزین دیگه" هست یا روشی که توش خشک کن بیشتر بریزم؟
            همونطور که در پست قبلی گفتم، یک نوع هاردنر دیگه هست. رزین ثابته

یه سوال دیگه : اگه تولید گرما کنه اونوقت نمیتونم از سلفون استفاده کنم.خراب در میاد.
            اگر هاردنر سریع استفاده کنید، ذوب میشه

خیر متاسفانه

از آنجایی که آموزش ماهی گیری برای من بسیار مهم تر هستش، به همین خاطر، در این انجمن، تاجایی که بتونم جواب مطلبی رو مستقیم نمیگم و تلاش میکنم با آدرس دادن و کمی جستجو به جواب برسید. اگر عاشق الکترونیک باشید، دنبال جواب خواهید گشت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
              تولید گرما در اون حدی نیست که فکر میکنین با سوپر هاردر دما به 60 میرسه که اگه از چند لایه سلفون استفاده بشه دیگه سلفون خیلی آسیب نمیبینه
              البته یه نوع لاتکس پزشکی هست که برای قالب سازی اندام مصنوعی استفاده میشه که تا 200 درجه رو ساپورت میکنه و ضخامت فوق العاده کمی داره و شکل گیریش از سلفون هم بیشتره
              اکثر لوازم پزشکی ها دارن

قیمتش یکم قلقلک میده ورق 60 سانت در 60 سانتش حدود 80 تومنه البته خوبیش به چند بار مصرف بودنشه
              توی شیراز خیابون زند لوازم پزشکی زند داره

دیدگاه

تولید گرما در اون حدی نیست که فکر میکنین
                :eek: :eek:
                در عمل تست گرفتم، لیوان یکبار مصرف رو سوارخ میکنه.
                با فرض اینکه از 60 درجه هم بیشتر نشه، باعث چروک شدن سلفون میشه که صاف بودن سطح رو خراب میکنه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مرتضی امانی
                  :eek: :eek:
                  در عمل تست گرفتم، لیوان یکبار مصرف رو سوارخ میکنه.
                  با فرض اینکه از 60 درجه هم بیشتر نشه، باعث چروک شدن سلفون میشه که صاف بودن سطح رو خراب میکنه.
                  این دما رو با شرایطی که تست کردم گفتم
                  البته مواد تشکیل دهنده هم تاثیر داره

این که برای شما دما متفاوت بوده غیر عادی نیست

البته من اصلا رزین رو مناسب قالب سازی تزریق پلاستیک نمیآ‌بینم. چون حرارت حین تزریق به رزین آسیب میزنه

همون گچ بهترین و ساده ترین روش هست

دیدگاه

خیلی ممنون بابت راهنماییتون.امیدوارم بتونم محبتتون رو جبران کنم :smile:

دیدگاه

خیلی ممنون بابت راهنماییتون.امیدوارم بتونم محبتتون رو جبران کنم
                      در یک صورت فراموش نمیشه، اون هم اینکه وقتی غرق در پول در آوردن شدید این انجمن رو فراموش نکنید و دائم سر بزنید و انتقال تجربه کنید.
                      موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
                        این دما رو با شرایطی که تست کردم گفتم
                        البته مواد تشکیل دهنده هم تاثیر داره

این که برای شما دما متفاوت بوده غیر عادی نیست

البته من اصلا رزین رو مناسب قالب سازی تزریق پلاستیک نمیآ‌بینم. چون حرارت حین تزریق به رزین آسیب میزنه

همون گچ بهترین و ساده ترین روش هست
                        سلام
                        نمیشه قالب گچی درست کرد و بعد پلاستیک هایی که در پرینتر 3بعدی به کار می برن رو ذوب کرد و داخل قالب ریخت جنسشان خیلی خوبه پلاستیک abs هستش ولی فکر کنم قیمتش بالا باشه...ولی در کل میشه این کارو کرد؟ (اینو گفتم برای این که دوستمون گفت وقتی پلاستیک رو ذوب کردم خوب در نیومد و کیفیتش پایین شد)
                        همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

(اینو گفتم برای این که دوستمون گفت وقتی پلاستیک رو ذوب کردم خوب در نیومد و کیفیتش پایین شد)
                          پلاستیک انواع و اقسام داره
                          از پلاستیک درجه 2 و 3 که از ذوب دمپایی و قوطی پلاستیک میسازن داریم تا درجه یک و از همه مرغوب تر ABS در کلید و پریز هم ازون استفاده میکنن. پلاستیک های معمول رو میشه براحتی ذوب کرد ولی درجه ذوب ABS بالاتره

دیدگاه

با عرض سلام و صبح بخیر
                            نوشته اصلی توسط mohammad daraie
                            اینو گفتم برای این که دوستمون گفت وقتی پلاستیک رو ذوب کردم خوب در نیومد و کیفیتش پایین شد
                            "مسئله خشک شدن پلاستیک بعد از ذوب مجدد" رو از یه مهندس شرکت سیم و کابل پرسیدم گفت دلیل خشک و شکننده شدن پلاستیک بخاطر اکسید شدنش هست.پلاستیک رو نباید مستقیم و در فضای ازاد حرارت میدادم بلکه باید اونو دور از هوا و با دمای مشخص تو هر بخش از مرحله تزریق به قالب انجام میدادم که من اینکارو نکردم و پلاستیک خراب میشد.

یه سوال دیگه:میشه بجای رزین اپوکسی از رزین پلی استر استفاده کنم؟؟اخه رزین اپوکسی اینجاها ندارن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeiddiod
                              با عرض سلام و صبح بخیر"مسئله خشک شدن پلاستیک بعد از ذوب مجدد" رو از یه مهندس شرکت سیم و کابل پرسیدم گفت دلیل خشک و شکننده شدن پلاستیک بخاطر اکسید شدنش هست.پلاستیک رو نباید مستقیم و در فضای ازاد حرارت میدادم بلکه باید اونو دور از هوا و با دمای مشخص تو هر بخش از مرحله تزریق به قالب انجام میدادم که من اینکارو نکردم و پلاستیک خراب میشد.

یه سوال دیگه:میشه بجای رزین اپوکسی از رزین پلی استر استفاده کنم؟؟اخه رزین اپوکسی اینجاها ندارن
                              خوب اگه اینطور باشه که شما میگی پس چرا پرینتر 3 بعدی ها دچار مشکل نمی شوند؟ کسی اطلاعاتی در این زمینه داره؟
                              همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad daraie
                                خوب اگه اینطور باشه که شما میگی پس چرا پرینتر 3 بعدی ها دچار مشکل نمی شوند؟
                                بستگی به ماده مصرفی داره.
                                توضیحی که من دادم مربوط به پلاستیک بازیافتی بود و روش ساختش هم تزریقی بود ولی پرینتر ماده اولیه و روش کارش کاملا فرق داره.
                                تو تزریق پلاستیک که مد نظر من بود به پلاستیک حرارت میدادن تا مثل خمیر بشه(با حرارت غیر مستقیم طوری که اکسید نشه)بعد پلاستیک خمیر شده رو با فشار به داخل قالب فلزی تزریق میکردن.اون قسمت از "دستگاه تزریق" که پلاستیک رو از طریق یه مجرا به سمت قالب هدایت میکرد چند تیکه بود که دور هر تیکش سیم پیچ گرم کن بود و دمای هر بخش فرق داشت. طبق گفته های مهندس شرکت دما 120 تا 180 درجه بود.
                                یه نکته ای که حائز اهمیته - هزینه کاره . پرینتر سه بعدی گرونه و مطمئنا هزینه راه اندازی و نگه داری بالایی داره(قیمتش حدودا از 5 تا 14میلیون) که برای کارهای عادی نمیصرفه و توجیه اقتصادی نداره.
                                نظر من اینه که در حال حاضر همین روش رزین بهتره.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X