اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص قطعات اصلی و فیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تشخیص قطعات اصلی و فیک

نوشته اصلی توسط voyager2020
    خیلی جالبه که با وجود قوانین کپی رایت و حق مالکیت و هزار تا بند و بساط دیگر این شرکتها حتی دنبال پیگیری هم نیستند در حالی که برای ثبت همین حقوق میلیونها دلار خرج کردند! در حالی که کاربردی تقریبا نداره
    از همش جالب تر گیگاپاور هست که میکروهای سری 32آرم شرکت STMicroelectronics رو بصورت کاملا مشابه ساخته و
    تازه اسم خودش رو هم روش گذاشته
    GD32F105 GD32F107 GD32F170 GD32F90 و .....
    دقیقا کپی st32f1xx هست با مشخصات عین هم

فک کنم اصلا کپی رایت برای کارخونه های چینی معنی نداره

http://gd32mcu.21ic.com/
    http://www.gigadevice.com/index.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
      شرکت گیگادیواس رو کجای دلم بذارم که میکروهای st رو مثل روزنامه کپی زده
      یا همین avr که کپی میزنن و لوگو Atmel روشه
      یا ماسفت های International Rectifier و Vishay
      یا گوشی های Hi Copy اپل و سامسونگ که با اصلی مو نمیزنه و لوگوی اصلی روشونه رو چیکار کنم

به نظر من از فکر لوگو باید بیایم بیرون فک نکنم لوگو شرکت اصلی ملاک خوبی برای تشخیص جنس باشه
      چون مثل هلو کپی میزنن حالا شاید بعضی جاها یکمی با لوگوی اصل فرق داشته باشه ولی اکثرا همون لوگوی اصلی رو بدون ترس و واهمه کپی میزنن
      در جای خوبی از دلتون قرار بدهید :mrgreen:چون کپی کردن یعنی ارزون تمام شدن محصول حالا اگر کپی واقعی کپی کامل و با کیفیت باشه چی از این بهتر ؟؟؟!!! مخصوصا وقتی که شما در کشور زندگی می کنید که از شرکتهای اصلی هیچ خدماتی نمی گیرید

خیلی جالبه که با وجود قوانین کپی رایت و حق مالکیت و هزار تا بند و بساط دیگر این شرکتها حتی دنبال پیگیری هم نیستند در حالی که برای ثبت همین حقوق میلیونها دلار خرج کردند! در حالی که کاربردی تقریبا نداره
      قطعا این ثبت کردن ها کاربرد داره اما باید دید همین پی گیری شکایت از تک تک این کارگاه های چینی خودش چقدر سرمایه مالی و انسانی شرکتهای بزرگ را هدر میده ؟ و از طرفی بر فرض به نتیجه رسیدن این شکایتها چقدر برای شرکت سود داره ؟ قطعا مدیران اقتصادی و منابع انسانی این شرکتها با تحلیل هاشون به این نتیجه رسیدند که دنبال این چیزها نرفتن بهتر از رفتنشه (آدم عاقل برای شپیش لباس خودش را پاره نمی کنه )

شرکتهای درست حسابی و بزرگ اینقدر رقمهای گردش مالی بالایی دارند که حالا چندتا شرکت چینی بیاند کپی بزنند و چندتا شرکت داغون دیگه بیاند با قطعه کپی 4تا محصول بسازند براشون مهم نیست

این کپی کردنها به اعتبار شرکتهای بزرگ ضربه نمیزنه که هیچ یک نوع تبلیغ هم براشون هست شرکتها و توزیع کنند های اصلی دنیا هم برای خرید یک قطعه به دفاتر اصلی شرکتها مراجعه دارند پس امکان اینکه جنس فیک بخرند و به مشتری بدهند صفر درصده

حالا ارزش ثبت این مسائل در دو چیز اولا یک نوع اندوخته و کلاس کاری در حوزه فناوری برای شرکت به حساب میاد دوما اگر شرکتی و برند بزرگی خواست یک موقع بیاد از شمای بزند بزرگ دیگر کپی کنه اون موقع این ثبتها میاد در دادگاه و....... نمونه روشنش دعواهای سامسونگ و اپل

رئیس شرکت آیس پک را آورده بودند tvطرف می گفت کلی مغازه بستنی فروش در کل کشور هست که برند من را بالای مغازه نوشتند اما هیچ حق برندی از من نخریدند و نمایندگی من نیستند .می خواستم ازشون شکایت کنم دیدم باید برای تک تک مغازه ها برم شکایت نامه بنویسم و پی گیر بشم که دیدم اصلا ارزش نداره و وقت و هزینه بسیار زیادی نیاز داره بعد تازه اگر به نتیجه برسه. برای همین بی خیال شدم .حالا بماند که با دوربین صدا سیما رفته بود یکی از بستنی فروشی های مشهد که برند این آقا را بدون اجازه روی شیشه مغازه نوشته بود و صاحب مغازه شاکی شده بود که چرا دارید فیلم می گیرید و فیلم بردار و همین رئیس آیس پک را برده بودند کلانتری :eek:

البته شما و سایر دوستان استاد بنده هستید این مطالب را خیلی بهتر از من می دونید صرفا برای گپ زدن اینها را عنوان کردم یک موقع سو تفاهم نشه که دارم اظهار فضل می کنم :nerd:
      کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
      ولتر

دیدگاه

با سلام خدمت استارتر تاپیک و دیگر بزرگان
        آی سی های FTD232 هم جزو آی سی هایی هست که اصلش به سختی پیدا میشه و شرکت اورجینالش رو تحت نرم افزار شناسایی میکنه و لایسنس کردن کپی ها با مشکل رو به رو میشه.(کپی ها معمولا یه بار تبدیل پروتکل رو انجام میده و بار دوم... :cry2
        رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pencil
          آی سی های FTD232 هم جزو آی سی هایی هست که اصلش به سختی پیدا میشه و شرکت اورجینالش رو تحت نرم افزار شناسایی میکنه و لایسنس کردن کپی ها با مشکل رو به رو میشه.(کپی ها معمولا یه بار تبدیل پروتکل رو انجام میده و بار دوم... :cry2
          یادم هست یکی از دوستان یه تاپیکی در مورد حل این مشکل داشت و روند رو هم توضیح داده بود!بگردید پیدا میکنید
          نوشته اصلی توسط mohamad-h
          قطعا این ثبت کردن ها کاربرد داره...
          اختیار دارید
          سوال من بیشتر در مورد لوگو یا نشان تجاری بود که دوستان تکلیف اونو هم مشخص کردند :biggrin:

دیدگاه

خب باید براشون بصرفه که پیگیری کنن
            حالا یا انقده در امد دارن که میگن بقیش مال خوشه چین ها!!!!
            یا این تقلبی ها تعدادشون کمه و ........اینکه با قبلی یکی شد
            شاید مجبورن اون خرج هارو برای ثبت خودشون بکنن و بدون ثبت مشکل دار میشن
            شایدم حتی همین تقلبی ها براشون سود داره،به دو شیوه:
            1-مثلا از اوناییکه تقلبی میزنن یه درصدی میگیرن که فک کنم بعیده
            2-شایدم همین جنس های فیک یه نوع تبلیغات برای جنس اصلی بحساب بیاد

شایدم به شرکت هایی که فیک میزنن اجازه صادرات به هر جایی رو نمیدن و میگن فقط به جاهایی مثل ایران میتونید صادرات کنید؛مثل یه سری محصولات سامسونگ که در امریکا ممنوعه
            ................Fx7SAM................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Nima200
              خب باید براشون بصرفه که پیگیری کنن
              حالا یا انقده در امد دارن که میگن بقیش مال خوشه چین ها!!!!
              یا این تقلبی ها تعدادشون کمه و ........اینکه با قبلی یکی شد
              شاید مجبورن اون خرج هارو برای ثبت خودشون بکنن و بدون ثبت مشکل دار میشن
              شایدم حتی همین تقلبی ها براشون سود داره،به دو شیوه:
              1-مثلا از اوناییکه تقلبی میزنن یه درصدی میگیرن که فک کنم بعیده
              2-شایدم همین جنس های فیک یه نوع تبلیغات برای جنس اصلی بحساب بیاد

شایدم به شرکت هایی که فیک میزنن اجازه صادرات به هر جایی رو نمیدن و میگن فقط به جاهایی مثل ایران میتونید صادرات کنید؛مثل یه سری محصولات سامسونگ که در امریکا ممنوعه
              حرف شما تاحدودی درسته
              قائدتا همه جای دنیا مثل ایران بی حساب و کتاب نیست، مثلا در کانادا و آمریکا شما حتی اجازه وارد کردن یه لوبیا رو هم به کشورشون ندارید(قانون منع ورود بذر) این حتی در مورد یک عدد از حبوبات یا خشکبار معتبر هست، حالا شما ببینید چه قوانین سخت گیرانه ای برای ورود چیپ ها به کشورشون هست، چه بسا که قطعات الکترونیکی خیلی ساده تر از بذر هم قابل تشخیص و پیگری هستند، بنابراین برای قسمت پخش(بازار) اونجا قاچاق نمی صرفه و حتی از VC هم سرمایه گذاری روی این موارد خطر پذیرتر هست. از طرفی اکثر تولیدات دیواز های الکترونیک هم توی همون کشور ها هست. پس قائدتا شرکت ها بازار خودشون رو دارن و شرکت های کپی کار نمی تونن بازارشون رو به خطری جدی بندازن و سعی میکنن به جای دنبال کردن چند تا دزد کوچک،بازار خودشون رو گسترش بدن.

اما در مورد ایران، چون ایران یک کشور تولیدی نیست و سیاست های متناقض و شدیدا ضد تولید دارد(به عنوان نمونه آخرین تصمیم:http://itiran.com/d/69874 که به جای جلوگیری از واردات تقلبی از چین جلوی واردات اصلی از کشور تولید کننده اصلی را گرفته است.) و به خصوص در زمینه الکترونیک صرفا مصرف کننده هست بنابراین قطعات وارداتی به ایران فقط و فقط جهت تعمیرات و خدمات قابل استفاده هست و در بخش تولید اقتصادی نیست، بنابراین حجم خرید این قطعات توسط کشورهای جهان سومی شاید به ده درصد از فروش اصلی خود شرکت های اورجینال هم نرسد. از طرفی چون قوانین بازرگانی در ایران تاریخ گذشته است و عمده ی مفاهیم اون در حدود 80 سال پیش نوشته شده است، قابل تعمیم به اقتصاد امروز نیست ویکی از علت های جولان قطعات تقلبی توی بازار ایران است.
              رفقا مهم نیست چطوری بازی می کنید؛ اگه شروع نکنید، قطعا بازنده هستید.

دیدگاه

چرا شرکتهای معتبر برای خودشون یک شماره سریال نمیزنند که با پیگیری اون شماره بتوان به اصلی بودن قطعه پی برد؟
                البته فک میکنم ایسی هایی با شماره سریال اختصاصی وجود داشته باشند..اما چیزی دربارشون نمیدونم..

دیدگاه

سلام دوستان غیر از موارد ذکر شده ایا قطعاتی که در زیر اونها نام کشور به
                  طور برجسته نوشته شده احتمال تقلبی بودن رو داره یا نه ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهین کمالی روستا نمایش پست ها
                    سلام دوستان غیر از موارد ذکر شده ایا قطعاتی که در زیر اونها نام کشور به
                    طور برجسته نوشته شده احتمال تقلبی بودن رو داره یا نه ؟؟
                    سلام و درود،
                    اگر منظورتون،حفره زیر آیسی هست،بله
                    احتمالش وجود داره ولی بسیار کم.
                    مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                    https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                      سلام و درود،
                      سلام مهندس بله منظورم همون بود لطفا در صورت امکان با توجه به تجربیات
                      مفیدتون چند نمونه از راههای تشخیص قطعه اصلی از فیک رو در اینجا قرار
                      بدین تا همه استفاده کنند با سپاس

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام و درود،

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شاهین کمالی روستا نمایش پست ها

درود،
                        https://uboard.ir/blog/topic/origina...components.p94
                        موفق و پیروز باشید.
                        مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
                        https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

درود،
                          موفق و پیروز باشید.
                          خیلی ممنون از زحمتی که کشیدین

درود،
                          موفق و پیروز باشید.
                          خیلی ممنون از زحمتی که کشیدین
                          جدیدترین ویرایش توسط شاهین کمالی روستا; ۱۳:۱۸ ۱۴۰۰/۰۸/۰۳.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X