اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بانک ایده

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : بانک ایده

نوشته اصلی توسط M_Hadadi
    سلام
    من هم ایده ای دارم که شایدبراتون جالب باشه شما همه ترانسهای جوشکاری برق را دیدید که چه حجم و وزنی داره حالا فکر کنید آن را با سوئیچینگ و هسته فریت تولید بشه میدانید چقدر پرتابل وجمع و جور ومزایای دیگر دارد. البته نمیدونم تا حالا ساخته شده یا نه.
    موفق باشید.
    سلام.طرح واقعا جالب و کاربردیه
    ولی آیا جوشکاران محترم مایلند که اونو با دستگاههای غول پیکر قبلیشوون که باهاشون اخت شدن عوض کنن.؟متاسفانه یه عادت غلط اینه که همیشه فکر میکنند که دستگاه هر چه بزرگ تر باشه حتما قابلیت و دوام و قدرت بیشتری داره یکلام خفن تره

سلام
    من چند سال پیش یک دستگاه جوش ساختم با ساختار سوئیچینگ و 150 تایی تولید کردم ولی با یک در بردی فروختم حال اگر دوستان دوست دارند وبازاراش رادارند بگویند. مشخصات دستگاه من 180آمپر 10کیلوگرم بسیار زیبا جوشکاری می کند البته نمونه ترانسی آن که بیش از 50 کیلوگرم می شود 20درصد قیمت تمام شده من میشود برای همین بد فروختم ولی قابلیت حمل راحت ، استفاده از پریز معمولی ،قابل کنترل ، تنظیم جریان ضرافت جوش و زیبایی دستگاه از مزایای آن است. البته نمونه خارجی نیز دارد که از این طرح سبکتر وگرانتر است. :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow:
    سلام دووست عزیز.میشه بفرمائید قیمت تمام شده ی دستگاهتون چقدره؟
    خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
    حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      متاسفم که این رو میشنوم.متاسفانه پروسه تولید در کشور ما نوزادی است که از اول ناقص الخلقه بدنیا اومده.شاید به این خاطر باشه که متولیان تولید هیچوقت خودشون تولید کننده نبودن. من مطمئنم که اگر از شما حمایت میشد و حداقل این امکان رو داشتید که قطعات مورد نیازتان را خودتان وارد میکردید قیمت تمام شده محصول رقابتی میشد.
      موفق باشید

دیدگاه

سلام به دوستان عزیز.
        ایده عابر نانوا رو با تصویر توضیح دادم و اون رو با تصویر سه بعدی درستش کردم. برای اینکه نظم اینجا به هم نخوره ، این ایده رو می تونید در آدرس زیر مورد بحث قرار بدید.
        http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,14023.new.html#new
        کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

http://www.eca.ir/forum2/index.php/topic,158.msg61521.html#msg61521

:nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ایمان

قیمت تمام شده قطعات سال 82 حدود 120 هزار تومان شد که اگر دستمزد تولید وفروش بازاریابی اضافه گردد از 150 هزار بالاتر نمی رفت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط M_Hadadi

قیمت تمام شده قطعات سال 82 حدود 120 هزار تومان شد که اگر دستمزد تولید وفروش بازاریابی اضافه گردد از 150 هزار بالاتر نمی رفت.
              [/quote]
              دوست عزیز قیمتش هم که خوبه.پس چرا فروش نداشتید؟درسته مردم اولش با تغییرات مخالفت میکنن ولی 150 تومن برای یه جوش کار یا صافکار یا میکانیکی که چیزی نیست.!!!پول یه گوش بریدنه
              خداوند جهاد را برای سرافرازی اسلام واجب کرد.
              حضرت فاطمه (س)

دیدگاه

سلام به همگی دوستان :bye
                من تمام ایده ها رو خواندم ، بعضی ایده ها را خیلی پسندیدم از لینک های معرفی شده دیدن کردم و از همگی تشکر می کنم .من هم یه پیشنهاد و چند ایده که بعدا میگم دارم.

پیشنهاد: :rolleyes:
                بانک ایده خیلی خوبه به شرطی که یه نفر روی اون نظارت کنه یا به زیر مضوعات مختلف تقسیم که حتی مثلا برای پیشنهاد یه جایی در نظر بگیره وموارد مهم را به صفحه اصلی انتقال بده.ایده ها رو در یه لیست برای رای گیری جای بده ، ایده هایی رو که باامکانات موجود قابلیت اجرا دارن برای تشکیل تیم علاقمند به همکاری مشخص کنه.

دیدگاه

خوب این انجمن برای همین کار ایجاد شده.
                  هر موضوع می تونه یک مبحث جدید داشته باشه و دارای نظر سنجی و ... داشته باشه.
                  اگه ایده ای دارید می تونید یه تاپیک براش ایجاد کنید.

دیدگاه

سلام. در مورد ایده ی ساخت تصاویر سه بعدی میخواستم دوستان رو متوجه یک مشکل کنم که به ذهنم میرسه.
                    شما پرتوی موازی یا همون بیم رو وقتی میتوانید ببینید که دقیقا به چشم شما تابانده شود و یا به جسمی برخورد کرده و به صورت واگرا باز تابیده شود.
                    پس اگر دو پرتوی مواری فقط در نقطه ی تلاقی شان در طیف رنگی باشند فقط در شرایطی می توان آن را دید که یا چشم دقیقا در آن نقطه باشد یا در آن نقطه جسمی باشد که نور این نقطع را به صورت واگرا باز بتاباند. در غیر این صورت اصلا این نقطه قابل رویت نیست چون اصلا این نقطه ی رنگی نور را به هر سمت نمیتاباند و اگر چشم فقط در آن نقطه باشد میتوان آن را دید. و یا یک جسم که نور نقطه را در هر جهت باز تاباند.

موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد فخر

ما مخلص شما هستیم .
                      کاربرد : بچه هایی که خدمت رفتند می دونند که توی نظام یکی از عملیاتهای دفاعی ، عملیات ایضایی است ( شاید املاءش درست نباشه ) به این معنی که شما جلوی دشمن تظاهر می کنید که دارید عملیاتی انجام می دید مثلا تو یه نقطه شروع به ساخت سنگر می کنید و تجهیزات نظامی غیر واقعی اونجا مستقر می کنید ، اما منظور از این کار گمراه کردن دشمن از عملیاتی اصلی است که دارید تدارک می بینید ، این مقدمه رو داشته باشید ، حال فرض کنید بشه با نور یک گردان مجازی رو در محیط شبیه سازی کرد دشمن با فرض اینکه این یک گردان واقعی است شروع به جنگ باهاش می کنه و تا بیاد بفهمه که داره با یک سری امواج نوری می جنگه میشه خیلی کارا کرد ، در ضمن می تونه کاربرد تبلیغاتی داشته باشه ، شما فرض کنید تو افتتاحیه ی المپیک یه نماد آدمک با ارتفاع 15 متر وسط زمین حرکات نمایشی اجرا کنه .

اما ایده ی ساخت : این پروژه یه فاز تحقیقاتی داره که به بچه های فیزیک که با مسائل نور و قضایای برهم نهی امواج آشنایی دارند مربوط میشه . میدونید که وقتی دو نور با طول موج متفارت با هم برخورد می کنند نتیجه ی برخورد یک نور با طول موج دیگری خواهد بود که قابل محاسبه است . باید دو تا موج نامرئی پیدا کرد که برخوردشون یک موج مرئی تولید کنه ، بعد دستگاهی ساخت که این این کار را انجام بده ، بدین ترتیب می تونیم یک نقطه را در فضا روشن کنیم ، حال این دستگاه باید روی چند موتور سوار بشه و با سرعت زیاد نقاط رو در فضا روشن کنه تا اون جسم ظاهر بشه . تو این روش فقط میشه یک جسم تک رنگ ساخت ، برای اینکه بتونیم یک شکل با رنگ های مختلف بسازیم باید برای دستگاه الفبای رنگ تعریف کنیم یعنی اینکه تعریف کنیم که نور نامرئی فلان + نور نامرئی فلان می شود رنگ آبی ... و دستگاه بتونه این نورهای نامرئی رو بسازه .

اینو بگم که اینها همه ی تخیلات هست و به غیر از چند تا سوال که از بچه های فیزیک پرسیدم هیچ کار تحقیقاتی روش انجام ندادم شاید یه قسمتهاییش بطور بدیهی غلط باشه ، اصلا معتقدم که شرایط ساخت اینجور چیزها تو این کشور نیست ، در ضمن یادتون نره قرار بود تو این تاپیک پروژه های درو از ذهن هم گفته بشه .
                      جناب آقای فخر و دوستان گرامی ، با سلام

موردی رو که در بالا مطرح فرمودید که صد البته بسیار مورد علاقه بنده و خیلی از دوستان دیگر هست ، مخصوصا در ایران دارای کاربرد تبلیغاتی بسیار وسیعی خواهد بود ،بهر حال این سیستم منحصر بفرد ، در حال حاضر در خارج از ایران طراحی و اجرا شده و فقط باید دید و طراحش رو تحسین کرد .

چند تا کلیپ از موضوع مورد اشاره شما .........توصیه میکنم ، حتما ببینید . لذت خواهید برد .
                      http://uk.youtube.com/watch?v=-9v6Gk-Dm7s&feature=related

http://uk.youtube.com/watch?v=oDQjgXowUjA&feature=related

http://uk.youtube.com/watch?v=-k5nt541SE0&feature=related

دیدگاه

سلام بر همگی.
                        من یک فکر خوب دارم که البته اسمش ایده نیست(چون اینکار قبلا" انجام شده). در فکر من ساخت یک Lock In Amplifier است. البته شبیه سازیهای اولیه را انجام دادم. یک نمونه ازمایشگاهی ( مدل آنالوگ ) اون را هم درست کردم. اما مدل دیجیتال اون هم دقت بیشتری داره وهم سرعت بیشتر. تکنولوژی اون را چند تا شرکت در دنیا بیشتر ندارند. LIA یک امپلی فایر است که بیشتر در سیستمهای الکترواپتیک (مثل ترانس اندازه گیری جریان و ولتاژ نوری- اندازه گیری وزن با فیبر نوری و یا ادوات نوری و ... ) - و صنایع نظامی از آن استفاده میشه. قیمت معمولی آن حدود 45000 دلار است. با محاسباتی که من کردم قیمت سخت افزاری ان حدود 150 تا 200 هزار تومان بیشتر نمیشه و بقیه قیمت مربوط به تکنولوژی است. یک LIA دیجیتال از چند قسمت تشکیل شده .
                        1- تقویت کننده های سیگنال که دارای نویز و آفست بسیار پایین و سرعت بالا دارند.
                        2- فیلترهای آنالوگ که معمولا" فیلتر های اکتیو هستند.
                        4- مدارهای دمدولاسیون AM که از ضرب کننده ها و فیلتر های اکتیو در آن استفاده می شود.
                        5- دیجیتال سیگنال پروسسینگ که معمولا" با DSP کار میکنه.
                        6- بخش ارتباطی با کامپیوتر ویا هر دستگاه دیگر برای نمایش سیگنل و کنترل و ذخیره داده های بدست امده.
                        می بینید که با انجام این کار بصورت گروهی میتونیم چیزهای زیادی یاد بگیریم که بدرد مردممون هم می خوره.
                        بیاین با یاری هم کشورمون را اباد کنیم تا مردم از این فلاکت رها بشن( مهم نیست که چه کاری میکنیم مهم این است که با هم در یک مسیر هم قدم بشیم تا قدمامون زمین را به لرزه در بیاره) .
                        البته من روی ترانسهای نوری هم کار می کنم . و LIA را برای این پروژه میخوام.اگر مواففق بودید من اطلاعات جزئی کار را برای شما روی سایت می زارم تا
                        با هم شروع کنیم.
                        راستی من نمیدونم اگر یک فایل را بخوام روی سایت بگذارم باید چکار کنم. یکی برام توضیح بده

دیدگاه

خیلی خوبه که شما شروع به کار کردید و نمونه ای از اون رو ساختید. :applause: البته من نمی دونم که این چه کاری انجام می ده ، ولی بهتره یه تاپیک جداگونه براش بزنی. :agree:
                          چون حالا تو ایده های نو رو هر تاپیک جدا گونه بحث می شه و نظم بهتری داره.
                          در مورد پلود فایل می تونید از سایت www.4shared.com استفاده کنید. اگه مقاله ی آموزشی و به زبان فارسی بود ، یه پیغام خصوصی بدید ، راهنمایتون می کنم.
                          :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farshidimani
                            سلام بر همگی.
                            من یک فکر خوب دارم که البته اسمش ایده نیست(چون اینکار قبلا" انجام شده). در فکر من ساخت یک Lock In Amplifier است. البته شبیه سازیهای اولیه را انجام دادم. یک نمونه ازمایشگاهی ( مدل آنالوگ ) اون را هم درست کردم. اما مدل دیجیتال اون هم دقت بیشتری داره وهم سرعت بیشتر. تکنولوژی اون را چند تا شرکت در دنیا بیشتر ندارند. LIA یک امپلی فایر است که بیشتر در سیستمهای الکترواپتیک (مثل ترانس اندازه گیری جریان و ولتاژ نوری- اندازه گیری وزن با فیبر نوری و یا ادوات نوری و ... ) - و صنایع نظامی از آن استفاده میشه. قیمت معمولی آن حدود 45000 دلار است. با محاسباتی که من کردم قیمت سخت افزاری ان حدود 150 تا 200 هزار تومان بیشتر نمیشه و بقیه قیمت مربوط به تکنولوژی است. یک LIA دیجیتال از چند قسمت تشکیل شده .
                            1- تقویت کننده های سیگنال که دارای نویز و آفست بسیار پایین و سرعت بالا دارند.
                            2- فیلترهای آنالوگ که معمولا" فیلتر های اکتیو هستند.
                            4- مدارهای دمدولاسیون AM که از ضرب کننده ها و فیلتر های اکتیو در آن استفاده می شود.
                            5- دیجیتال سیگنال پروسسینگ که معمولا" با DSP کار میکنه.
                            6- بخش ارتباطی با کامپیوتر ویا هر دستگاه دیگر برای نمایش سیگنل و کنترل و ذخیره داده های بدست امده.
                            می بینید که با انجام این کار بصورت گروهی میتونیم چیزهای زیادی یاد بگیریم که بدرد مردممون هم می خوره.
                            بیاین با یاری هم کشورمون را اباد کنیم تا مردم از این فلاکت رها بشن( مهم نیست که چه کاری میکنیم مهم این است که با هم در یک مسیر هم قدم بشیم تا قدمامون زمین را به لرزه در بیاره) .
                            البته من روی ترانسهای نوری هم کار می کنم . و LIA را برای این پروژه میخوام.اگر مواففق بودید من اطلاعات جزئی کار را برای شما روی سایت می زارم تا
                            با هم شروع کنیم.
                            راستی من نمیدونم اگر یک فایل را بخوام روی سایت بگذارم باید چکار کنم. یکی برام توضیح بده
                            سلام
                            اینی که میگید خیلی کار میبره . البته با سواد من، شما رو نمیدونم. اگه بخواید این همه زحمت بکشید همون قیمت در میاد، شما ماهی 600,000 تومن برای خودت حقوق در نظر بگیر و ببین تا این پروژ کاربردی بشه چند ماه میکشه و چقدر حقوق برات میافته.
                            ولی آفرین. من هیچ وقت از یه مدار مخابراتی و فرکانسی جواب نگرفتم و برای همین رفتم تو کار میکرو . آدم تو کامپیوتر جواب میگیره و 100% تو عمل هم همون جواب رو میده.
                            واقعا هر فاز این پروژه یه عذابی بدتر از فاز قبلیشه. تازه بعضی موقع ها ضعف بلوک های قبلی زمانی معلوم میشه که به بلوک بعدی وصل بشه و آدم وقتی از هیچ کدوم مطمئن نیست بیچاره میشه.

به هر حال من که نمیدونم چقدر کاربرد و بازار داره ، ولی با این دیاگرامی ک شما میگید، 45000 دلار مفته.

ایول داره. بچه های این مرز و بوم چه ها که نمیسازن. :applause: :applause: :applause:
                            من فکر کنم تو بخش ارتباط با کامپیوتر بتونم کمک کنم. ولی یه همچین پروژه ای کارش با usb, rs23 راه نمیافته. باید یه کارت براش طراحی بشه که سرعت 1GB/s رو تضمین کنه (دستگاههایی که سیگنال مغز رو ذخیره میکنن اینطورین و با PCI Express هم کار میکنن.). البته من کارت ساختن بلد نیستم.

بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
                            اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام به همه
                              راتستش من هنوز کامل این تاپیک نخوندم واز ایدهاتون بهرمند نشدم.
                              می خوام درمورد طرح هام نظربدید که چقدرجدیده و اگر تاپیک منو دیده باشید بهدرد جشنواره میخوره؟
                              1-ساخت سنسور بیسیم
                              2-ساخت هواپیمای بدون سرنشین باقابییت ایجاد حاله (که خیلی نمیدونم باید چی باشه) برای فرار از خطوط رادار
                              3- ساخت راداری که عبور چنین هواپیماهایی شناسایی کنه
                              3-این یکی یکم رویاییه.ساخت دستگاهی که بتونه بطور فیزیکی یک کانال ارتباطی تو فضا ایجاد کنه که قابلیت شنود رو به حداقل برسونه(یه جو رvpn فیزیکی)

دیدگاه

ایده های جالبی هستش. می تونید ایده ها رو تو تاپیک های مجزا بنویسید و روی هر کدوم بحث بشه.
                                با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X