اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مغز متفکر برای سمند من ( نیمه BSI)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مغز متفکر برای سمند من ( نیمه BSI)

سلام 007 جاناولا تبریک می گم و دوما خسته نباشید و سوما تشکر ....
    من بحث های این تاپیک رو خوندم و تقریبا متوجه سیستم شدم . مدارتون در بعضی قسمت ها از موارد مشابه (البته خیلی ضعیفتر) خیلی کاملتره ضمن اینکه به نظر میاد باگش هم خیلی کم باشه . در هر صورت می خواستم بپرسم در نورد این پروتکل ها اگه میشه یه راهنمایی کوچیک مرحمت کنید . در ضمن این راهنمایی اگه فقط به ذکر کلیات محدود هم نشه که خیلی بهتره . ممنونم و موفق باشید

[hr]]عاشقان نقطه ی پرگار وجودند ولی عشق داند که در این دایره سرگردانند
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

دیدگاه

سلام
      کار وقت گیری بوده معلومه. من تخمین میزنم 120 ساعت کار مفید.( با pcb و ...) شاید بیشتر.
      به نظرتون استفاده از اینورتر ناشیانه نیست. میتونید یه تغذیه برای اینکار طراحی کنید، ولتاژهای اصلی کامپیوتر 5 و 12 هستن که ساختنشون راحته. بقیه هم که 33 و -3 و ... رو میشه با چند تا ترانس کوچولو جور کرد.

یه چیز دیگه. من نمی خوام ضد حال بزنم و اصلا نمی خواستم این حرف رو بگم ولی نتونستم جلوی خودمو بگیرم :
      این همه وقت رو برای یه پروژه بهتر میزاشتید بهتر نبود؟ من با دیدن این تجهیزات می تونم بفهمم چقدر این کار دردسر داشته، اما فایدش چیه؟ نگاه کنید، شما نوآوری نکردید فقط یه کار سخت رو انجام دادید. اونم با امکانات کم. می ارزه؟ من که کمتر از 2 تومن این کار رو نمی کردم.
      منم کلی وقتمو صرف طرحهایی کردم که اصلا معلوم نیست قراره به کجا برسن و به درد کی میخورن( تبدیل تلویزیون به اسکوپ و MP3 player و ...) . خیلی کارها جالب می شه کرد، اما کاری که غیر از خود شما یه نفر دیگه هم پیدابشه اونرو بخواد و پول بده. منم می تونستم شما رو تشویق کنم ، ولی فقط آفرین میگم و بهتون پیشنهاد می کنم استعداد و اطلاعاتتون رو رو کار بهتری خرج کنید. می دونم انجام این کار لذت بخشه، ولی واقعا بی فایده است. نه مصرف سوخت کم شده، نه مصرف برق و نه ... یه سیستم ایمنی هوشمند بهتر نبود؟

من که دیگه این کارا رو کنار گذاشتم و فقط دنبال پروژه های پولیم.

نزار لذت الکترونیک معتادت کنه. چون اون موقع به نابغه فقر تبدیل میشی. mostafahk

اگه حالتو گرفتم معذرت می خوام. من نظرم رو گفتم که به حال روز من نیفتی. حالا خود دانی.
      بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
      اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

خوب شاید اینکار چندان فایده ای نداشته باشه. ولی حداقل هوش خودش رو محک زده . در ضمن شاید یه شرکت خودرو سازی بخواد این رو ازش بخره. این دفعه خیلی از چیزها دستش می آد. دفعه بعد کارهای بهتری انجام می ده.
        آفریــــــــــــــــن
        کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

حرف من اینه که من بعد از یه عمر پروژه های عشقی به این نتیجه رسیدم که :
          شش ماه دنبال ایده باش و یک ماه اجراش کن. خود ایده خیلی خیلی مهمه.
          البته در این میان تجاربی آدم کسب می کنه که قیمت ندارن. ولی چنین پروژه گنده ای خیلی خیلی وقت گیره. مخم سوت می کشه وقتی تصور می کنم چقدر براش زحمت کشیدن. الان ایشون به راحتی می تونن هر سیستمی رو برای ماشین طراحی کنن. البته ما هم تئوریش رو میدونیم ولی تو عمل یه چیز دیگست.
          بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
          اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

به قول شما تئوری راحته. مثلا می گیم یه آسمون خراش باید اینقدر پایش سخت بشه ، زاویش اینقدر باشه و ... . اما برای عمل نمی تونیم یه لونه گنجیشک درست کنیم. آقای مصطفی اگه ممکنه ایده هاتون رو تو مباحث ( موضوعات )جداگونه ایجاد کنید.

دیدگاه

سلام
              شاید بنظر کار بیهوده ایی بیاد . ولی من با این پروژه تونستم یک پروژه خیلی خفن تو اداره راه بندازم . یک اداره با 200 تا مرکز متصل بهم .
              با همین سیستمی که میبینی
              نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

دیدی گفتم.
                کارش می تونه تجربه ای برای آینده باشه.
                در مورد اتصال چند اداره که می گید ، یه مطلب تو همین انجمن هست ، در مورد شبکه محلی که ایشون می گه کل تهران رو ساپورت کرده.

دیدگاه

سلام به دوست فعال
                  موضوعی که دنبالش هستین خیلی جالبه اهسنت :applause:
                  ولی افسوس ما ایرانی ها فقط دنیال ظاهریم
                  من 12 سال تعمیر خودرو کار کردم و از مکانیکی اون کاملا مطلعم رشته خودمم برقه و کارم سنسوره و رو خودرو هم مثل شما کار کردم در مورد ظاهر فکر کنم زیاد بتونم بحث کنم دزد گیر با بستن زدن ریموت پنجره های برقی خودشون برن بالا با دور شدن از خودو دزد گیر فعال بشه و.....
                  ولی من رو ماشین 206 کار کردم رو کنترل مصرف بنزین البته زیاد وقت نداشتم یه ال سی دی دو خط داشت که مثل شما سرعت دور موتور مصرف لحظه ای و مصرف میانگین در 100 کیلومترو روش نشون میداد و دنده ماشین رو هم نشون میداد با زدن یه پوش باتون قدرت ماشین زیاد میشد ولی مصرف بنزین میرفت بالا
                  حالا هم دنبال یه سیستم سوخت رسانی پیشرفته هستم اگه ارتباط با سی پی یو ماشینا رو بدونی میتونیم گروه خوبی بشیم

دیدگاه

تبریک میگم واقعا عالی هستش.

ولی اگه لطف کنید بگید سرعت و دور موتور رو چجوری گرفتید من ممنتون میشم
                    به نام خدا

دیدم آن چشمه ی هستی که جهانش خوانند

_-_-_-_-_-_-_-_-
                    آنقدر آب کزان دست توان شست نداشت به به به به

دیدگاه

آره . اگه میشه در این زمینه کمک کنید و سنسور ها رو هم معرفی کنید.ممنون

دیدگاه

سلام دوستان

ببینید به خودرو هم مثل میز آزمایشگاه نگاه کنید اولین راه حل میتونه اندازه گیری تعداد دور لاستیک ماشین باشه که میشه همون سرعت ولی با توجه به اینکه خودرو خودش سرعتو میگیره ما نیاید سنسور جدید نصب کنیم بلکه باید بخونیم البته ماشینای مدل پایین امکانش نیست چون مکانیکی عمل میکنن

دیدگاه

سلام
                          ببخشید که خیلی دیر جواب میدم
                          درگیر پروژه اثر انگشتم.
                          در سمند چون ecu وجود داره کار اندازه گیری دور موتور و سرعت راحته .
                          برای سرعت و دور موتور از فرکانسمتر با avr استفاده کردم .
                          برای سرعت عدد مستقیم بهتون میده مثلا 100 هرتز برای 100 کیلومتر بر ساعت و برای دور موتور ضریبی از 30
                          یعنی هر چی که میخونید در 30 باید ضرب کرد. مثل 30*30=900 که میشه دور موتور در دقیقه
                          نوفن پردازش هوشمند

دیدگاه

سلام

خوندن مصرف لحظه ای در 100 کیلومتر و داشتن میانگین اون برا هر باک بنزین جالبه
                            فکر کنم 3 روز الاف برنامش بودم
                            یه توضیح میدم سرعت رو داریم یه جورایی مقدار پاشش بنزینم داریم میشه از روی اون مصرف در 100 km رو بدست آورد و مانیتور کرد وای خیلی جالبه این ماشین خارجیا داره
                            ولی خداییش اگه مصرف رو داشته باشی میتونی تا 2 لیتر کمتر بسوزونی

دیدگاه

سلام

خوندن مصرف لحظه ای در 100 کیلومتر و داشتن میانگین اون برا هر باک بنزین جالبه
                              فکر کنم 3 روز الاف برنامش بودم
                              یه توضیح میدم سرعت رو داریم یه جورایی مقدار پاشش بنزینم داریم میشه از روی اون مصرف در 100 km رو بدست آورد و مانیتور کرد وای خیلی جالبه این ماشین خارجیا داره
                              ولی خداییش اگه مصرف رو داشته باشی میتونی تا 2 لیتر کمتر بسوزونی
                              دقتش چقدره؟

دیدگاه

سلام

pasheh007 واقعا خسته نباشید. کاره خیلی بزرگی کردی.

چند تا سئوال داشتم.

برای انتقال اطلاعات سنسور ها از چه پروتکلی استفاده کردی؟؟ آیا از CAN استفاده کردی؟؟

خود سمند از چه پرتکلی استفاده میکنه؟؟

خودرو محیط پر نویزی داره. برای جلوگیی از نویز چه کردی ؟؟ مثلا چه جوری سیگنال آنالوگ سنسوری که فاصله کمی از موتور داره رو به دیجیتال تبدیل کرده و انتقال دادی؟؟؟

موفق باشی
                                Work with what you have .Never limit yourself by things you could have had

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X