اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لیگ فوتبال دستی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : لیگ فوتبال دستی

نوشته اصلی توسط وحید
    من که از اول گفتم از پردازش تصویر سر در نمی آرم. اگه شما تا حالا کار کردید، قدم به قدم که کار می کنید، ما رو هم در جریان قرار بدید.
    قدم اول چیه؟
    ببخشید دیر شد. این دو روز در شبکه موجود نبودم.
    من که گفتم قدم اول چیه. باید برنامه ای بنویسیم که از روی عکس یه زمین فوتبال دستی بتونه خطوط اصلی زمین و در نهایت مرکز زمین و دروازه ها و ... رو پیدا کنه. قدم بعد هم اینه که موقعیت هر میله رو پیدا کنه. چه از نظر عقب و جلو بودن و چه از نظر زاویه ای که توش هستند.( زاویه خیلی سخته).

مثال :
    این رو تصویر ببینید.
    [img]http://www.informatik.uni-freiburg.de/~***o/english/content/funktion/images/kicker_aufsicht.jpg[/img]
    اول باید خطوط رو از بقیه تصویر جدا کنیم. البته توابعی رو که تو OpenCV بشه باهاشون این کار رو کرد هنوز نیافتم. فعلا با paint.net روش چند تا افکت پیاده کردم شد این :

حالا باید با یه کم ابتکار شروع کنیم و تصویر رو تجزیه کنیم.

اما یه راه دیگه هم هست :icon_razz:
    این مرحله از کار رو بی خیال بشیم و فرض کنیم دوربین کاملا دقیق تو موقعیت نصب شده. این جوری position دروازه ها ... پیدا میشه و فقط باید دنبال توپ و موقعیت بازیکنها بگردیم. در موردش باز باید فکر کنم. چون هیچ وقت نمیشه دقیق دوربین رو تنظیم کرد.
    بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
    اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نظر من هم اینه که بیایم و چیزای ثابت رو از اول تعیین کنیم تا کار پردازش پایین بیاد. بعد جایگاه بازیکنان و توپ رو تشخیص بدیم. بعد از اون باید قوانین و دستوراتش رو اعمال کنیم. پس باید روی تشخیص بازیکنان حریف و خودی کار کرد، سپس توپی با رنگ، مثلا زرد رو تشخیص داد.
      همونطور که تو عکس های قبلی بخشی رو نشون دادی ، می شه مرحله تشخیص بازیکنان رو هم با عکس و توضیح قرار بدی؟
      کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید
        نظر من هم اینه که بیایم و چیزای ثابت رو از اول تعیین کنیم تا کار پردازش پایین بیاد. بعد جایگاه بازیکنان و توپ رو تشخیص بدیم. بعد از اون باید قوانین و دستوراتش رو اعمال کنیم. پس باید روی تشخیص بازیکنان حریف و خودی کار کرد، سپس توپی با رنگ، مثلا زرد رو تشخیص داد.
        همونطور که تو عکس های قبلی بخشی رو نشون دادی ، می شه مرحله تشخیص بازیکنان رو هم با عکس و توضیح قرار بدی؟
        خوب شما c++ بلدید؟
        چون از این جا به بعد باید با زبان برنامه نویسی حرف زد و من هم چون خیلی وقته که با openCV کار نکردم باید یه 3 ، 4 روزی بهم وقت بدید توابعش رو یادم بیاد. هر چند اون موقع هم زیاد بلد نبودم.
        چون رنگها معلومه کار خیلی راحته. شما میاید تو تصویر برای هر بازیکن یه محوطه تعیین میکنی و بعدش شروع میکنی تو اون محطه دنبال اون رنگ گشین. بعد از اینکه تونستید اون رنگ رو پیدا کنید و مطمئن شدید که بازیکن هستش باید موقعیت اون رو تو تصویر بیابید و اعلام کنید.

شما اگه 3dsmax دارید یه زمین فوتبال دستی بکشید و از بالا چند ده تا عکس در حالی که بازیکنها تو موقعیتهای مختلف هستند بگیرید تا دیگه کار رو جدی تر دنبال کنیم. من هم تا 2 ،3 روز دیگه 3dmax دستم میاد.

اما قبلش باید ابعاد استاندارد رو برای فوتبال دستی 2 نفره و 4 نفره بیابیم.

دیدگاه

اندازه استانداردی نداره.

من از این خوشم اومد :
          http://www.alibaba.com/product-gs/21...cer_table.html

table size: 30" x 17" x 6"

میشه حدودا : 77cm x 44cm

دیدگاه

اگه اندازه خطوط و همه چیز رو بذاری ، فردا و پس فردا کاری ندارم، و می تونم برات طراحی کنم.
            در مورد c++ ، یه زمانی ،آ‌ اول راهنمایی که بودم، یه چیزایی بلد بودم ، ولی الان فکر نکنم. حالا بنویسید، اگه نفهمیدم، می رم دنبالش.
            خوب شروع کنیم.
            اندازه خطوط و همه چیز رو بذار. ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید
              اگه اندازه خطوط و همه چیز رو بذاری ، فردا و پس فردا کاری ندارم، و می تونم برات طراحی کنم.
              در مورد c++ ، یه زمانی ،آ‌ اول راهنمایی که بودم، یه چیزایی بلد بودم ، ولی الان فکر نکنم. حالا بنویسید، اگه نفهمیدم، می رم دنبالش.
              خوب شروع کنیم.
              اندازه خطوط و همه چیز رو بذار. ممنون.
              راستش پهنای خطوط و ... رو نمیدونم و باید روش بحث بشه. شما یه چیز بزنید، بعدا درستش می کنیم. این چیزها زیاد تو این مرحله مهم نیست. میشه از همین عکس الگو گرفت و نسبت ها رو تو اون در آورد.
              [img]http://www.informatik.uni-freiburg.de/~***o/english/content/funktion/images/kicker_aufsicht.jpg[/img]

دیدگاه

الگو گرفتن از این عکس با این کیفیت کم مشکله. بهتره از تو سایت های مرتبط اندازه ها رو پیدا کنید. منم می گردم، اگه چیزی پیدا کرم، همین جا می نویسم.

دیدگاه

می گم حالا یه ابعادی بگو تا رسم کنم. مثلا میز رو 100 * 50 میلیمتر در نظر می گیریم . حالا خطوط رو بگو در چه اندازه هایی ،آ‌میله ،آ‌بازیکنها و...
                  شما بیشتر روش تحقیق کردی ، اطلاعات بیشتری داری.
                  حتما تا فردا بنویس. منتظرم

دیدگاه

الگو :

[img]http://tinypic.ws/files/9***fvuk6f2blsvuqxdr.gif[/img]

توپ زرد به قطر 2 سانتی متر
                    رنگ زمین سبز لجنی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                      راستش پهنای خطوط و ... رو نمیدونم و باید روش بحث بشه. شما یه چیز بزنید، بعدا درستش می کنیم. این چیزها زیاد تو این مرحله مهم نیست. میشه از همین عکس الگو گرفت و نسبت ها رو تو اون در آورد.
                      غان84اشهفصش اییتالعف

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X