اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

.

.

دیدگاه

پاسخ : ساخت یک شبکه بیسیم محلی

من مداری در مورد RF ندیدم شاید چون با عجله نگاه کردم اگرمیشه لطفا لینکشو برام بزارید.
      در مورد برنامه نویسی و پروتکل ها سعی میکنم در کوتاه ترین فرصت مقاله تهییه کنم و اینجا قرار بدم.
      :job:

دیدگاه

با توضیحاتی که دوستمون دادند به نظر من بهتره از پروتکل TCP استفاده کنیم. نظر دوستان دیگه چیه. چرا بیایم و پیچیدش کنیم. برای انتقال صوت که می تونید از فرستنده و گیرنده های معمولی استفاده کنید و نیاز به پیچیده کردن برنامه نویسی هم نباشه.
        خوب رو کدوم زبان برنامه نویسی مسلط هستید؟
        باید یه کامپیوتر سرور هم باشه. برا اون هم باید یه برنامه باشه. مثلا گیرنده یکی خاموشه و یکی داره براش می فرسته ، اون وقته که باید کامپیوتر سرور اونو برا خودش ذخیره کنه.
        توضیحات بیشتر رو باید خودتون که استادید بدید. :applause:
        کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

.

.

دیدگاه

ببخشید آقای اورجینال . نمی دونم چرا سوال هایی که می پرسم جواب نمی دید. اگه ممکنه نگاهی به پست های قبلی بندازید ، تا سوالات رو ببینید و لطف کنید ، اون ها رو جواب بدید.
            از آقای کاپوچیما هم سوالی پرسیدم که اگه جواب بدن ممنون می شم. خوب بگذریم ، من می خواستم برای برنامه نویس از تالار های برنامه نویسی یکی رو دعوت کنم ، ولی حالا که برنامه نویس داریم ، نیازی به کسی دیگه ای نداریم. خوب پس آقای کاپوچیما لطف کنند بیشتر به این تاپیک سر بزنند ، چون به گفته آقای اورجینال قسمت فرستنده و گیرنده رو خودشون که واقعا حرفه ای هستند طراحی می کنند ، پس می مونه قسمت نرم افزارش ، پس به همین دلیل فعلا بیشتر بحثمون در مورد نرم افزارش هست.
            خوب شروع کنید. ( واقعا تاپیک خوبیه. با این تاپیک ، انجمن تازه تاسیس ایده های نو می تونه جون بگیره )

دیدگاه

.

.

دیدگاه

سلام دوستان.
                ببخشید که دیر جواب میدم. چون امتحاناتمون شروع شد و . . .
                سعی میکنم بیشتر سر بزنم چشم.
                در مورد زبان به نظر من VB از همه مناسبتر هست چون هم کار با پورت های کامپیوتر باهاش آسونتر هست و هم GUI نسبتا خوبی داره.
                برای رفع این مشکل خاموش بودن یکی از کاربر ها هم 2 کار میشه کرد. یکه همون سرور هست که من پیشنهاد نمیکنم به چند دلیل.

1)سرور همیشه باید حجم عظیمی از اطلاعات رو رد و بدل کنه که این برای شبکه ی بیسیم با این پهنای کم مناسب نیست.
                2)سرور در آن واحد نمیتونه 2 تا client رو سرویس دهی کنه مگر این که چند تا ماژول بهش وصل باشه که این هم توجیه اقتصادی نداره
                3) 1 min قبل یادم بود ولی الان یادم رفت. :redface:

راه حل :
                من توصیه میکنم ارسال فایل به صورت آنلاین صورت بگیره یعنی هر دو طرف آنلاین باشند
                یا میتوان یکی از سیستم ها رو به عنوان upload server مشخص کرد که فقط در مواقع ضروری فایل روی اون پلود بشه

برای این کار به یک NetBIOS سرور نیاز داربم که آدرس هر یک از سیستم ها در آن وجود دارد. و هر گاه سیستمی down میشود
                این مسئله در این سرور ذخیره میشود و در حالتی که کامپیوتری بخواهد به کامپیوتر دیگر وصل شود اول به این سرور مراجعه کرده و اگر سیستم
                up باشد آدرس آن را میگیرد و اگر down باشد باز از آن مطلع میشود. این روش برای شبکه های بیشتر از 10 نود مناسب و دینامیک مناسب میباشد.
                برای شبکه های کمتر از 10 نود و یا شبکه های استاتیک روش بدون سرور هم میتواند کارا باشد.

دیدگاه

خوب من هم همونو می گم. یعنی وقتی آفلاین باشی طرف بتونه فایلش رو بفرسته. در ضمن باید فکری به سرعتش هم بکنیم.
                  بله ویژال بیسیک بهتره. کمی ازش بلدم. برنامه میکرو هم بیسکام انتخاب می کنیم. موافقید؟
                  یه سر به این مقاله هم بزنید : http://gpersian.persiangig.com/ebook/VB-SHABAKE-INT.pdf
                  شاید مفید باشه.

دیدگاه

من در مورد میکرو از pic استفاده میکنم و کامپایلر pic basic pro .
                    در ضمن سرعت ارسال هم خیلی پایینه . کاملا غیر کار آمد هست.

دیدگاه

.

.

دیدگاه

مگه سرعت Dial Up برای یک شبکه ی بیسیم با برد کم مناسب و منطقی هست !!؟
                        سرعت کارت Wireless LAN در کمترین حالات ها هم به 1 یا 2 Mbps میرسه .
                        بالاخره این سیستم ما باید حداقل یک مزیت نسبت به شبکه های استاندارد بیسیم داشته باشه
                        که ساختش توجیه بشه یا نه !!؟ :question:

دیدگاه

.

.

دیدگاه

بله این امکان هست. ولی باز هم سرعت خیلی کمه. و باز هم من فکر نمیکنم قیمت هم مناسب تر از این کارت های آماده در بیاد.

دیدگاه

.

.

دیدگاه

اینو راست گفتی.
                                اول بیایم ببینیم ، دیال پ رو می تونیم بسازیم یا نه؟
                                می شه هر سرعتی رو یک ورژن محسوب کرد. همین که بتونیم یه فایل بفرستیم خودش برای شروع خیلی خوبه.
                                خوب کیا با AVR موافقند ، کیا با PIC.
                                من که با AVR.
                                در ضمن اورجینال جان من می خوام اون فرستنده و گیرندتو بخرم ، ولی گیر دادی باید با اتوبوس باشه. من می تونم از طریق پست بخرم.
                                خوب نمایی از نرم افزار اگه می شه بذارید ببینیم. با سورس ویژالش.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X