اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

.

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

.

.

دیدگاه

پاسخ : ساخت یک شبکه بیسیم محلی

وای PIC .
      پس جای ما اینجا نیست. من فقط می تونم بشینم و ببینم چکار می کنید. به هر صورت با شما هستم . چه فعال باشم و چه نباشم.
      خوب. نرم افزار رو اگه بشه ببینیم. حداقل ظاهرش که ببینیم چقدر امکانات داره.
      کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

خوبه.
        نرم افزاری نوشته نشده که بخواهید ببینیدش. من هم نرم افزار رو برای سخت افزار باید بنویسم فعلا که سخت افزاری در کار نیست !!
        باید حداقل یک نمونه از سخت افزار در اختیار من باشه که بتونم روش کار کنم و برنامشو بنویسم.

شما چه انتظار هایی دارید هااااااا. من که علم غیب ندارم. ولی اگر کسی مشتاق باشه و سخت افزار رو در اختیار داشته باشه میتونم
        در نوشتن برنامه کمکش کنم. و دستورات و الگوریتم لازم رو بگم.

دیدگاه

.

.

دیدگاه

نه سخت افزار زیادی غیر از همینی که فرمودید نیست. فقط باید همین فرستنده و گیرنده رو به یک PIC وصل کنم
            که هم بشه راحت به وسیله ی پورت سریال به PC وصلش کرد هم به عنوان بافری برای اطلاعات ازش استفاده کرد.
            حالا خروجی این فرستنده و گیرنده ی شما چی هست و چجوری میشه به PIC وصلش کرد رو نمیدونم .
            ولی اگر اطلاعات در PIC در اختیار من قرار بگیره همه چی حله و PIC مستقیما به PC وصل میشه . :nerd:

دیدگاه

.

.

دیدگاه

با سلام
                من یه کتاب در مورد رادیو آماتور قدیمآ‌ها از emule گرفته بودم که دو فصل اون به نظرم میآ‌تونه به دوستان کمک کنه (حجم کل کتاب ۱۰۰ مگ است و نمیآ‌تونم جایی بفرستمش شما خودتون توی emule پیداش کنید)
                اسم کتاب (احتمالا نسخهآ‌های جدیدآ‌تر هم موجود باشه؟):ARRL_Handbook_2001

فصل سوم درباره انواع مدولاسونآ‌های مختلف مورد استفاده در رادیو آماتور:
                http://rapidshare.com/files/124465861/ch03_modes.pdf.tar.bz2.html

فصل دوازدهم درباره طریقه ارتباط به کمک مدولاسیونآ‌های مختلف به خصوص قسمتآ‌های دیجیتال:
                http://rapidshare.com/files/124465862/ch12_modulation_sources.tar.bz2.html
                من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

دوستای عزیز
                  شرمنده من وسط این بحث علمی تون پریدم
                  قصد ندارم شما رو نا امید کنم ولی من توی اینترنت از این بحث ها زیاد دیدم که آخر سر به هیچجا نرسیدن و بعد از چند وقت درشون تخته شد
                  شما اگه واقعا می خواید همچین کاری رو انجام بدید باید حضوری با هم ملاقات داشته باشید.وگرنه تمام این بحث ها بی نتیجه می مونه

راستی یه سوال خارج از بحثتون(اگه دوست داشتید برای اینکه بحث منحرف نشه جوابشو پیام خصوصی بدید)
                  من اگه خواستم همین کارو فقط بین دوتا کامپیوتر انجام بدم . برای بازی به صورت شبکه ای ، امکانش هست یا نه
                  بردش هم 100 متر باشه کافقیه.من قبلا دنبالش بودم ،بعد از کلی گشتن به rfm12 رسیدم. نظرتون چیه؟

دیدگاه

.

.

دیدگاه

تقریبا از اتصال سریال سر در می آرم. خیلی هم سخت و مشکل نیست. فقط فرق می کنه رو کدوم استاندارد کار می کنید . ولی باز هم مشکلی نیست ، اگه با RS232 باشه از آی سی MAX 232 استفاده می کنیم که اتصالاتش خیلی راحته. دو سیم برای ارتباط داریم. ارسال و دریافت.
                      خوب . داریم Txd و Rxd . البته فکر کنم.
                      ارسال میکرو به دریافت PC وصل می شه و دریافت میکرو به ارسال PC. اصلا چیز خاصی نیست. نرخ تبادلش هم فکر کنم به سرعت فرستندتون برسه. در ضمن باید شما به یکی از استاندارد ها تطابق بدید. منظورم فرستنده و گیرندتونه. 0 و 1 ش رو با چه .ولتاژ هایی مشخص کردی.
                      کلا به گفته کاپوچیمای عزیز باید اطلاعات بیشتری در مورد سخت افزار فرستنده و گیرنده داشته باشیم.

در ضمن قطعاتی خرید کردم که به زودی که می رسه سعی می کنم بتونم قسمت رابط کامپیوتر و فرستنده و گیرندش رو بسازم.
                      نوشته اصلی توسط kapouchima
                      خوبه.
                      نرم افزاری نوشته نشده که بخواهید ببینیدش. من هم نرم افزار رو برای سخت افزار باید بنویسم فعلا که سخت افزاری در کار نیست !!
                      باید حداقل یک نمونه از سخت افزار در اختیار من باشه که بتونم روش کار کنم و برنامشو بنویسم.

شما چه انتظار هایی دارید هااااااا. من که علم غیب ندارم. ولی اگر کسی مشتاق باشه و سخت افزار رو در اختیار داشته باشه میتونم
                      در نوشتن برنامه کمکش کنم. و دستورات و الگوریتم لازم رو بگم.
                      من که نگفتم برنامه رو بدید. گفتم ظاهرش . حالا منظور از ظاهر چیه ؟ امکاناتی که ببینیم باید نرم افزار داشته باشه و آیا فرستنده و گیرنده این امکانات رو داره یا نه.
                      مثلا از رو شکل نرم افزار می شه فهمید که آیا امکان Resume داره یا نه و صد چیز دیگه. اینطوری بهتر زبون هم رو می فهمیم .
                      خوب در مورد ارتباط سریال فکر نکنم مشکلی باشه
                      کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط original
                        سلام
                        وحید خان در مورد یک بافر با میکرو که مابین فرستنده و یا گیرنده و کامپیوترقرار بگیرد و قابلیت
                        اتصال به پورتهای سریال کامپیوتر را داشته باشد اطلاعی داری تا ما مابقی دستگاه رو ردیف کنیم ؟
                        حالا اگه با AVR و برنامه بیسکام هم باشه فکر نکم مشکلی ایجاد کنه .
                        در این مورد شاید آقای chia هم بتونه بما کمک کنه یک پیغام خصوصی برای ایشون میفرستم .

دوست عزیز من که تو پست قبلی گفتم با یک میکرو میشه هم با RS232 به pc وصل بشه و هم
                        میتونه اطلاعات رو بافر و خطا یابی کنه . حالا فرقی نمیکنه pic یا avr یا هر چیزه دیگه میشه این کارو
                        کرد . اگر میگفتید حتی روش این کار ها رو هم براتون میگفتم که همچین کار سختی هم نیست
                        ولی اگر به حرف من اعتماد ندارید اون یک مسئله ی دیگس.

دیدگاه

سلام دوستان

میتونید از میکروکنترلرهای AVR و یا PIC برای رابط استفاده کنید

حالا شما دقیقا بگید وظیفه ی میکروکنترلر چی باید باشه تا من یک چیپ بهتون معرفی کنم و الگوریتم انتقال دیتا رو هم بررسی کنیم تا ببینیم چطور دیتا رو به صورت سالم و با حداکثر سرعت به کامپیوتر برسونیم
                          ِِDie for Life, Not Live to Die
                          Freedom Fighter
                          " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

دوستان سلام .

آقا به تداخل هم باید توجه بشه ها
                            منظورم از تداخل اینه که اگه وسط ارسال فرستنده A ، فرستنده B هم چیزی ارسال کنه اطلاعات با هم قاطی میشن .

بنظرم استاندارد IEEE 802.11 واسه اینکار خوبه. همین شبکه های بیسیم از این استاندارد استفاده میکنن .
                            در موردش توی اینترنت مطلب زیاد گیر میاد .
                            مثلا :
                            http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11

اگه مایل باشین خودم هم یه توضیح دربارش بگم
                            توی کتاب اصول مهندسی اینترنت نوشته احسان ملکیان هم در موردش صحبت شده

البته منظور من این نیست که دقیقا مو به مو طبق این استاندارد پیش بریم ، چون ممکنه واسه شروع کمی مشکل باشه
                            منظورم اینه که میشه ازش الگو گرفت برای درآوردن الگوریتم ارتباطی بین ماشینهای رو شبکه

راستی یه چیز دیگه هم هست که حالا بعدا میگم چیه ...
                            چگونه هوشمندانه بپرسیم

دیدگاه

.

.

دیدگاه

.

.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X