اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید برق از امواج رادیویی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تولید برق از امواج رادیویی

نوشته اصلی توسط killerr نمایش پست ها
    دوستان من درست کردمش ولی نشدش چی کنم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

؟
    لطفا هرکی درست کره بیاذش پیویم عکسشو بفرسته تورو خدا
    @kian908
    سلام اونقدر ولتاژ زیاد نیست در حد چند دهمه البته به نوع دیود هم بستگی داره کلا زیاد نمیشه ازش ولتاژ گرفت
    موفق باشید
    Proudly @real_ahmadi
    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

دوستان سلام
      من یه مداری دیدم توی یک سایت که آدرسش رو توی لینک سوم انتهای پستم گذاشتم که با طراحی مدار تونسته بود هزاران ولت از اون برق بگیره. با زیاد کردن تعداد بلوکهای تولیدجریان و با استفاده از پل دیودی بزرگتر برای افزایش ولتاژ و همینطور با انتخاب دیود مناسب که از نظر مینیمم ولتاژ و فرکانس های مختلف جواب بده میتونید یه مدار خوب بسازید که ولتاژ مناسبی در حد روشن کردن پرنور یک ال ای دی داشته باشه. البته جنس آنتن، ارتفاعش از سطح زمین، مقدار سطح آنتن و گذاشتن یک سلف در سر راه آنتن، همینطور انتخاب سیم آنتن تک رشته ضخیم و خشک روی مقدار موج دریافتی اثر داره. ولی با همه اینها یک جریان کم رو میتونید تولید کنید که مرتب در حال نوسان هست. حالا اگه بخواهید که مقدار ولتاژ رو کنترل کنید باید یه مدار رگولاتور هم توی خروجیش بذارید و اگه مایل باشید گاهی وقتا از برق ذخیره اون استفاده بشه با گذاشتن یه باطری کوچیک سر راه خروجی میشه مقداری ذخیره انرژی داشت که در این صورت دیگه جریان دهی مدار بیشتر از مقدار تولیدی هست البته برای مدت زمان کمتر. مثلا اگه با جریان 40 میلی آمپر 10 ساعت شارژ بشه بعد میتونیدیه جریان بالاتر رو ولی برای مدت خیلی کمتر از اون بگیرید که برای مصارف لحظه ای بدک نیست.
      میتونید به این صفحه ها هم یه سری بزنید. لینک اول - لینک دوم - لینک سوم که سومی سایت خوبیه. البته اگه حوصله خوندن انگلیسی رو دارید.

دیدگاه

سلام.احسان من هم دارم روی این پروژه کار میکنم...
        شما اول باید حوزه فرکانسی که میخای ازش امواج دریافت کنیو
        براخودت مشخص کنی.یعنی باید ببینی مثلا چه امواجی یا چه محدوده
        فرکانسی به بهت دامنه ی خوبی میده...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهندس احمدی نمایش پست ها
          من این مدار رو تست کردم تونستم 0.45ولت بگیرم ازش زمینش رو به بدنه کامپیوتر زدم انتنش رو هم انتن تلوزیون از این شاخه ای ها دیود هاهم 4007 گزاشتم

یه چند دقیقه گزاشتمش ولتاژزش بیشتر شد داره کم کم واسم جالب میشه
          میشه باهاش یه ال ای دی روشن کرد

عوض کردم زمینش رو روشن نمیشه اصلا حالا میرم یه مدار دیگه تست کنم

این مدار رو بستم زمینش هم لوله گاز انتنش هم انتن تلوزیون فقط دیر شارژ میشه خازن ها وگر نه برق به راحتی تولید میشه

به تمام معنا ازمایشات جالبی بود
          اگه زمینش بدنه کامپیوتر(یه وسیله ای که به برق متصل باشه) وصل کنیم سرعت شارژ خیلی سریعه
          ولی اگه زمینش رو به لوله گاز وصل کنیم سرعت شارژ خیلی کمه
          سلام
          من این مدارو ساختم و با ترانزیستور Npn ولتاژ خروجیشو تقویت کردم حدودا 1 ولت شد بعد خروجی ترانزیستور روخازن ظرفیت بالا گذاشتم و خروجیم حدود 1.5 ولت شد
          الان دوتا ال ای دی رو کم نور روشن میکنه
          ترانزیستور به شدت داغ میکنه
          ی سوأل من باسیم مسی آنتن درست کردم و حدودا 30 دور ثانویه و 30 دور اولیه 3 سر درست کردم به شدت روی آمپیلی فایر و وسایلام نویز میندازه مشکل چیه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط teslaa نمایش پست ها
            آنتن سیگنال تولید نمیکنه. بلکه دریافت می کنه.
            اگر کتاب «آنتن» رو بخرید و مطالعه کنید میتونید اطلاعات خوبی به دست بیاری.
            من سالها پیش آنتنی ساختم که امواج کیهانی رو دریافت می کرد و تونستم در 5 ساعت، 5درصد باتری موبایلمو شارژ کنم..
            اصلا شما به نام کاربری من دقت کن :-)
            من وحشتناک تحت تاثیر تفکرات و آزمایش های دانشمند بزرگ، تسلا قرار گرفته ام. واسه همین هرجا میرم این نام رو برای خودم انتخاب می کنم.
            تسلا آزمایش های زیادی در این زمینه انجام داده. با این حال این تصاویر ساده رو ببین
            تنها توصیه ای که میتونم بهت کنم اینه که سعی کن امواج بالای 500 مگابایت رو دریافت کنی و روی آنها کار کنی

از مگابایتت معلومه تسلا
            داداش عصر، عصر ایتیه همه الکترونیک یاد میگیرن برا برنامه نویسی خودتو با تسلا خسته نکن

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X