اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیش بینی عجیب ترین اختراعات -قدرت تخیل

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پیش بینی عجیب ترین اختراعات -قدرت تخیل

من در 2 بخش پیش بینی می کنم :
    1_آینده دور :
    علم اونقدر پیشرفت می کنه که علم فیزیک و طبیعت و ماورای طبیعه امروزی یکی می شن.دامنه علم به قدری زیاد می شه و تکنولوژی پیشرفت می کنه که به ابعاد دیگر جهان دست پیدا می کنیم و خواص فیزیکی ماده رو تغییر می دیم و فضاهای جدید ایجاد می کنیم و قوانین فیزیکی رو تغییر می دیم.
    به قدرت های بینهایت دست پیدا می کنیم و در مفاهیمی سیر می کنیم که امروز به هیچ وجه اماکن تصورش در ذهن انسان امروزی نیست.
    البته در همین اوقات بشر به حدی از فهم و شعور و گاهی رسیده که که دیگه بشر امروزی نیست. گاهی بی حد و مرز.
    همانا در وجود خدا و کمال الهی مستقرق می شه و به باری تعالی باز می گرده.
    البته هرچی به خدا نزدیک تر می شه باز هم به خدا نمی پیونده و همواره فصله بینهایت خواهد بود.
    یک نوع مسئله حدی.
    اگر تعریف کنیم متغیری مثل N که زمان نیست بلکه زمان زیر مجموعشه. و گذشته و آینده بشر رو در بعد زمان و سایر ابعاد غیر زمانی و غیر فیزیکی تعیین می کنه . در نتیجه اگر N به بی نهایت میل کنه , انسان به خدا میلی میکنه.

2_ آینده نزدیک:
    انقراض smartphone ها و جایگزینی وسایل مصرفی مزخرف جدید. مثلا رابط الکترونیک و مغز. و انواع وسایل مصرفی به درد نخور دیگه و مد های جدی و اینجور چیزا میان و می رن. هی مد عوض می شه.
    با اتمام ذخایر انرژی که در طول میلیون ها سال ذخیره شده , انرژی های تجدید پذیر تا جایی ساپرت می کنن ولی از بعد اون نیروگاه های هسته ای و ذخایر اورانیوم و پلوتونیوم و راکتور های جدید و ایمن تا سالها جوابگگو هستند و سپس جوش هسته ای جایگزین می شه.
    با اتمام ذخایر عناصر کمیاب و ضروری زمین بشر ابتدا دست به بازیافت گسترده می زنه و سپس برای دستابی به این ذخایر به کرات منظومه شمسی سفر می کنه و تا زمانی کوتاه این ذخایر کافی هستند اما بعدش انسان به تکنولوژی ساخت اتم دست پیدا می کنه و اتم می سازه.نه از این اتمای الکی. حتی اتم هایی که اصلا وجود نداشتند. مثلا اتم های فوق بزرگ و ترکیبی و ... تو نظریات فیزیک هسته ای همچین پیش بینی هایی هست.
    در نهایت کارخانه جات تولید پاد ماده میان بازار و برای انواع مصارف انرژی به طور هسته ای مصرف می شن.
    برای ایمنی هم اتم های فوق سنگین می سازیم و شیلد های فوق مقاوم در برابر پرتو می سازیم.
    برای جلوگیری از انقراض هم گاهی بشر اینقدر پیشرفت می کنه که دیگه گروه تروریستی مثل القائده نیست که بیاد یک کیلو پادماده بترکونه کل زمین منفجر بشه.
    سیستمای الکترونیکی هم به نظر می رسه به سوی کامپیوتر های کوانتومی میرن. جریان های اسپینی خیلی جاها به جای جریان الکتریکی میاد.همه جا پر از ابر رسانا می شه.
    عمر کوتاه بشر سقف تکنولوژی و گاهی رو محدود می کنه. پس با پیشرفت بیولوژی عمر هم افزایش پیدا می کنه.الان اگه یکنفر بخواد یک دانشمند خط مقدم علم بشه اولا باید کلی شانس و موقعیت خوب داشته باشه دوما باد حداقل 20-30 سال مطالعه کنه.

اینا که گفتم همش معلوم بود و از پیش بینی های دانشمندا بود. از خودم خلاقیت در نکردم.

اگرم خلاقیت درست و مفید در کنم حتما اون خلاقیتم قبلا انجام شده. مگر علمم در حد خط مقدم تکنولوزی یا علوم تجربی و یا انسانی باشه که نیست.

دیدگاه

امیدوارم امام این دوره هم ظهور کنند و باققیمونده علم رو هم به بشریت اهدا کنند دیگه لازم نیست با ماشینی که با ecu های فوق پیشرفته و ... این ور و اون ور رفت با طی الارض تو چشم بهم زدنی .....
      به امید اون روز که ما هم در جمع یاران اباصالح المهدی باشیم

دیدگاه

1-من فکر میکنم انسان اینقدر پیشرفت میکنه که میتونه بهشت رو هم ببینه و به اونجا بره بعد خودش انتخاب میکنه که اینجا باشه یا اونجا بعله و اینطور انسان انتخاب کرد که منقرض بشه.
        2-شاید دسترسی به حل مسائل پیچیده ریاضی با استفاده از فضای چند بعدی در اینده نزدیک امکان پذیر باشه
        3-رایانه ها اگر قصد دارند در تمدن انسانی باقی بمانند باید بسیار سرعتر باشند تقریبا دارای سرعت پردازش نور و استفاده از نور به عنوان اسیلاتور
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

باکتریها معمولاً هر 20دقیقه به دو نیم تبدیل میشن.با این حساب بعد از 24 ساعت یک باکتری میتونه به اندازه کل کره زمینه تکثیر بشه.
          حالا چرا این اتفاق نمی افته؟چون وقتی به یک حجم خاصی میرسن ، از خودشون الکل تولید میکنن که باعث مرگ خودشون میشه.
          حالا
          من فکر میکنم این برای انسانها هم صدق بکنه.وقتی به درجه ای از پیشرفت برسن ، ناخواسته چیزی میسازن که باعث از بین رفتن خودشون بشه.
          راستش آخر این شاهنامه رو خوش نمیبینم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط nanocycle
            باکتریها معمولاً هر 20دقیقه به دو نیم تبدیل میشن.با این حساب بعد از 24 ساعت یک باکتری میتونه به اندازه کل کره زمینه تکثیر بشه.
            حالا چرا این اتفاق نمی افته؟چون وقتی به یک حجم خاصی میرسن ، از خودشون الکل تولید میکنن که باعث مرگ خودشون میشه.
            حالا
            من فکر میکنم این برای انسانها هم صدق بکنه.وقتی به درجه ای از پیشرفت برسن ، ناخواسته چیزی میسازن که باعث از بین رفتن خودشون بشه.
            راستش آخر این شاهنامه رو خوش نمیبینم.
            مثال جالبی بود.
            ولی شاید انسان به کمک عقل بتونه از فاجعه جلوگیری کنه.
            البته شاید قبل از این که انسان خودش باعث نابودی خودش بشه به نظر من منابع زمین تموم می شه و با افزایش قیمت مواد اولیه جمعیت کاهش پیدا می کنه.
            منابع مس نسبت به 100 سال گذشته شدیدا کم شده و با اتمام نفت هزینه تولیدات پتروشیمی شدیدا افزایش پیدا می کنه و همچنین عناصر کمیاب مورد نیاز در صنایع پیشرفته مثل الکترونیک و ابر رسانایی کم می شه و در نتیجه پروژه های Hi-tech غیر اقتصادی می شن و همچنین حفاضت از محیط زیست غیر اقتصادی می شه و ما مجبور می شیم هزینه هارو کاهش بدیم و در نتیجه محیط زیست بیشتر تخریب می کنیم.
            مگر این که قبل از اتمام منابع , جمعیت زمین کاهش پیدا کنه و تقاضا کاهش پیدا کنه که علم بتونه با منابع کمتر به پیشرفت ادامه بده.
            یا این که بشر دست از جنگ برداره و بیش از نیمی از بودجه بشر از بخش نظامی به تحقیق و توسعه و یا چیز های با ارزش تر تعلق بگیره.

دیدگاه

ته تهش اینه که بشر به دامان طبیعت برمیگرده و تمام وسایل و فناوری ها رو از بین میبره

ولی اختراعاتی که تا چند سال آینده شاهدش خواهیم بود :
              کمک یار مغز یعنی چیزی که جای همه وسایل ارتباطی و رایانه ای شما رو میگیره و به جای نمایشگر تصاویر مستقیما به مغز شما فرستاده میشه و اطلاعات مستقیما از مغز شما دریافت میشه با این وسیله تمام داده ها و علوم خیلی سریع و راحت در دسترس شما قرار میگیره.

واقعیت مجازی دقیق تر

توانایی شبیهسازی آزمایشات هزینه بر و غیر ممکن
              گل سرخ گل سرخ است و خار , خار . نه خار بد است و نه گل سرخ خوب . اگر انسان از روي زمين محو شود , گلها آنجا خواهند بود و خارها نيز آنجا . اما ديگر كسي نيست كه بگويد گلهاي سرخ خوبند و خارها بد !

دیدگاه

.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SSMQ
                  آینده سخته ولی من زیادی خنگم ولی تخیله دیگه باید ببخشید
                  ترانزیستور دیگه از این کوچکتر نمیشه پایینتر از نانو نمیشه پردازنده ها هم تا یه جایی چند هسته ایی میشن شاید هم بعد سوم بهشون اضافه شه قسمتی که نادیده گرفته می شد
                  اما بلاخره برای پردازش و پیشرفت یه روزی به پردازش نورون زنده میرسن چیزی شبیه معز انسان
                  شاید یکی واقعا یه روز متدی بهتر برای انتی گراویتی یا ضد جاذبه ارائه کرد
                  شاید هم موج های جدیدی از نوع و پایه فرکانس ها کشف و ماوراء طبیعی امروز ما جک اینده شه
                  و شاید هم بشر در اثر یک حماقت بله یک حماقت کل نسلشو منقرض کنه
                  سلام
                  چندسالی هست که پیکوالکترونیک بوجود اومده.
                  من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آرش فیروزی
                    بد نیست که یه سلف کاملا دقیق اختراع بشه.
                    احسنت عجب صحبتی بس بجا! :nice:

بزار تا منم بگم. خوب فوقش تا 50 سال دیگه آدم میتونه مریخ و دو سه تا سیاره اینور اونورشو زیارت کنه بعدشم یه شهابسنگ از زمین گنده تر میخوره به زمین و بوففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففففف...

رحم الله من یقرا الفاتحه مع الصلوات... :sad:
                    حیدر قجا دونیا یالان دونیا دور...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X