اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ی ایجاد نیروی کششی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ی ایجاد نیروی کششی

باعرض سلام خدمت شما اساتید محترم.

بنده درحال طراحی سیستمی هستم. که لازم است وقتی سیستم رنگ مخصوصی را مشاهده کرد، جسمی را به عقب بکشد!
    این جسم را می توان به صورت یک میله در نظر گرفت که دارای زاویه ی 45 درجه با راستای قائم می باشد.
    خود این جسم به صورت دستی به سمت عقب فشار داده میشود و به علت فنری که پشت آن درج شده مجددا به حالت 45 درجه بازمیگردد.
    حال بنده لازم دارم زمانی که ربات بنده مثلا رنگ سبز را مشاهده کرد، کاری کند که میله به سمت عقب حرکت کند و زاویه ی آن با راستای قائم 0 درجه شود. و در همان حالت بماند(یعنی تا زمانی که رنگ سبز را می بیند بر نیروی فنر غلبه کند و در همان حالت بماند و بر نگردد)
    بنده محدودیت فضا هم دارم و سیستمی که باید ساخته شود اگر قرار باشد در پشت میله درج گردد حداکثر می تواند فضایی معادل 10*10 اشغال کند.

ممنون میشم از بزرگواران اگر کسی روشی را برای انجام این کار بلد هست بیان کند. باسپاس فراوان.
    (لازم به ذکر است که مشکل بنده در نحوه ی ایجاد نیروی کششی و اینکه چگونه میله را به عقب بکشم می باشد نه اینکه چگونه رنگ را تشخیص بدهم و فرمان ایجاد نیروی کششی را ایجاد کنم)

پاسخ : نحوه ی ایجاد نیروی کششی

فکر میکنم مشکل شما مکانیکیست نه الکتریکی..شما به یک سیستم اختیاج دارید که حرکت چرخشی رو به حرکت خطی تبدیل کند.مثل چرخ های قطار یا چرخ خیاطی.در این صورت درد نت جستجو کنید و شکل های زیادی هست برای اینکار

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hewillcome نمایش پست ها
      باعرض سلام خدمت شما اساتید محترم.

بنده درحال طراحی سیستمی هستم. که لازم است وقتی سیستم رنگ مخصوصی را مشاهده کرد، جسمی را به عقب بکشد!
      این جسم را می توان به صورت یک میله در نظر گرفت که دارای زاویه ی 45 درجه با راستای قائم می باشد.
      خود این جسم به صورت دستی به سمت عقب فشار داده میشود و به علت فنری که پشت آن درج شده مجددا به حالت 45 درجه بازمیگردد.
      حال بنده لازم دارم زمانی که ربات بنده مثلا رنگ سبز را مشاهده کرد، کاری کند که میله به سمت عقب حرکت کند و زاویه ی آن با راستای قائم 0 درجه شود. و در همان حالت بماند(یعنی تا زمانی که رنگ سبز را می بیند بر نیروی فنر غلبه کند و در همان حالت بماند و بر نگردد)
      بنده محدودیت فضا هم دارم و سیستمی که باید ساخته شود اگر قرار باشد در پشت میله درج گردد حداکثر می تواند فضایی معادل 10*10 اشغال کند.

ممنون میشم از بزرگواران اگر کسی روشی را برای انجام این کار بلد هست بیان کند. باسپاس فراوان.
      (لازم به ذکر است که مشکل بنده در نحوه ی ایجاد نیروی کششی و اینکه چگونه میله را به عقب بکشم می باشد نه اینکه چگونه رنگ را تشخیص بدهم و فرمان ایجاد نیروی کششی را ایجاد کنم)
      سلام،
      سروو موتورهایی مخصوص همین کار هست، ایجاد حرکت پر قدرت و سریع در یک قوس محدود!!
      ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

یه مگنت بخرید یا بسازید. مثل عملکرد داخلی رله

دیدگاه

منظورتون چه نوع آهن ربایی هست؟ نمونه ی خاصی برای انجام این کار سراغ دارید؟

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

نوشته اصلی توسط ubub نمایش پست ها
          سلام،
          سروو موتورهایی مخصوص همین کار هست، ایجاد حرکت پر قدرت و سریع در یک قوس محدود!!
          خیلی ممنون از راهنمائیتان. خیلی کمکم کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X