اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار و اشتغال در برق و الکترونیک

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کار و اشتغال در برق و الکترونیک

من یک سوال داشتم که با تاپیک مرتبط است اما ممکنه کمی از سیر صحبت های شما دور باشه.
    من همیشه برام سوال بوده که بالاخره نمره معدل کارشناسی برای کسی اهمیت داره یا نه؟
    هر کسی یک چیز می گه یک نفر می گه برای تحصیل در خارج کشور لازمه یکی می گه برای اشتغال و استخدام لازمه یکی می گه برای ادامه تحصیل لازمه.
    یک عده هم می گن نمره مفت نمی ارزه و در دوره تحصیلات باید کار کرد و ...
    من نفهمیدم بالاخریه برای نمره درس بخونم و کارها و پروژه هارو رها کنم یا به انجام کارهای پژوهشی ادامه بدم. یعنی حقیقتا این 2 با هم در تناقض هستند.
    به نظر شما برای اشتغال در ایران و خارج کشور (به غیر از روش های کارآفرینی) نمره و معدل کارشناسی چه قدر ارزش داره؟

یعنی کی این نمره هایی که الکی بعضی دانشجو ها از بعضی اساتید می گیرن براش اهمیت داره؟
    احتمالا همون کسی که از بعضی اساتید نمره الکی گرفته.
    من هرچی به چشم و به طور آماری می بینم نمره دانشجو و میزان دانش , تجربه , خلاقیت , عرضه , اطلاعات واقعی و علمی دانشجو ضریب همبستگی قابل توجهی ندارند و به نظر من نمره معیار خوبی برای قضاوت درباره فارق التحصیلان دانشکده مهندسی نیست بلکه نمره صرفا یک فیدبک حلقه کنترل داخلی دانشکده برای کنترل میزان میانگین مطالعه درسی دانشجو ها است و هر آدم عاقلی می دونه که هر فیدبکی خروجی سیستم نیست بلکه صرفا یکی از فیدبک های سیستم پیچیدست و سیستم های اینچنین پیچیده سیستم های چندین ورودی و چندین خروجی هستن و با بسنده کردن به تنها 1 خروجی به طور احمقانه ای میزان زیادی اطلاعات خروجی رو دور می ریزیم. مگر این که اطلاعات رو در پهنای باند وسیع یک خروجی فشرده کنیم که متاسفانه نمره معدل کارشناسی حداکثر فقط 2000 حالت متفاوت رو بیان خواهد کرد که از این میزان اطلاعات 20 حالت کلی دارای ارزش است.
    من نمی دونم با چه تکنولوژی مهارت های یک دانشجوی فارق التحصیل دانشکده مهندسی در یک عدد طبیعی 2 رقمی با 2 رقم اعشار بین 0-20 قابل فشرده سازی است. احتمالا این مثال نقضی بر عدم قطعیت هایزنبرگ است که سالیان سال در سیستم آموزشی ایران مورد استفاده قرار می گرفته.
    کلا ما انسان ها دنبال این هستیم که هرجا تونستیم فاکتور بگیریم و مسئله رو ساده کنیم ولی بضی وقتا بیش از حد تخمین می زنیم و بیشتر اطلاعات رو دور می ریزیم.
    خیلی از دانشجو ها که باهاشون سر نمره بحث می کنم همچنان به تاثیر نمره در آینده شغلی باور دارند و حاضر نیستن کمی وقت صرف کار کردن و مطالعه فرا درسی بکنن.
    به نظر من هرچی هست کسب نمره در موفقیت یا عدم موفقیت شغلی بسیار موثر است زیرا بیشتر زندگی دانشجو هارو در دوران تحصیل مورد تاثیر قرار داده.
    خلاصه بگم نظر شما درباره ارتباط نمره و موفقیت شغلی مهندسان برق چیست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Aryan_M
      من یک سوال داشتم که با تاپیک مرتبط است اما ممکنه کمی از سیر صحبت های شما دور باشه.
      من همیشه برام سوال بوده که بالاخره نمره معدل کارشناسی برای کسی اهمیت داره یا نه؟
      هر کسی یک چیز می گه یک نفر می گه برای تحصیل در خارج کشور لازمه یکی می گه برای اشتغال و استخدام لازمه یکی می گه برای ادامه تحصیل لازمه.
      یک عده هم می گن نمره مفت نمی ارزه و در دوره تحصیلات باید کار کرد و ...
      من نفهمیدم بالاخریه برای نمره درس بخونم و کارها و پروژه هارو رها کنم یا به انجام کارهای پژوهشی ادامه بدم. یعنی حقیقتا این 2 با هم در تناقض هستند.
      به نظر شما برای اشتغال در ایران و خارج کشور (به غیر از روش های کارآفرینی) نمره و معدل کارشناسی چه قدر ارزش داره؟

یعنی کی این نمره هایی که الکی بعضی دانشجو ها از بعضی اساتید می گیرن براش اهمیت داره؟
      احتمالا همون کسی که از بعضی اساتید نمره الکی گرفته.
      من هرچی به چشم و به طور آماری می بینم نمره دانشجو و میزان دانش , تجربه , خلاقیت , عرضه , اطلاعات واقعی و علمی دانشجو ضریب همبستگی قابل توجهی ندارند و به نظر من نمره معیار خوبی برای قضاوت درباره فارق التحصیلان دانشکده مهندسی نیست بلکه نمره صرفا یک فیدبک حلقه کنترل داخلی دانشکده برای کنترل میزان میانگین مطالعه درسی دانشجو ها است و هر آدم عاقلی می دونه که هر فیدبکی خروجی سیستم نیست بلکه صرفا یکی از فیدبک های سیستم پیچیدست و سیستم های اینچنین پیچیده سیستم های چندین ورودی و چندین خروجی هستن و با بسنده کردن به تنها 1 خروجی به طور احمقانه ای میزان زیادی اطلاعات خروجی رو دور می ریزیم. مگر این که اطلاعات رو در پهنای باند وسیع یک خروجی فشرده کنیم که متاسفانه نمره معدل کارشناسی حداکثر فقط 2000 حالت متفاوت رو بیان خواهد کرد که از این میزان اطلاعات 20 حالت کلی دارای ارزش است.
      من نمی دونم با چه تکنولوژی مهارت های یک دانشجوی فارق التحصیل دانشکده مهندسی در یک عدد طبیعی 2 رقمی با 2 رقم اعشار بین 0-20 قابل فشرده سازی است. احتمالا این مثال نقضی بر عدم قطعیت هایزنبرگ است که سالیان سال در سیستم آموزشی ایران مورد استفاده قرار می گرفته.
      کلا ما انسان ها دنبال این هستیم که هرجا تونستیم فاکتور بگیریم و مسئله رو ساده کنیم ولی بضی وقتا بیش از حد تخمین می زنیم و بیشتر اطلاعات رو دور می ریزیم.
      خیلی از دانشجو ها که باهاشون سر نمره بحث می کنم همچنان به تاثیر نمره در آینده شغلی باور دارند و حاضر نیستن کمی وقت صرف کار کردن و مطالعه فرا درسی بکنن.
      به نظر من هرچی هست کسب نمره در موفقیت یا عدم موفقیت شغلی بسیار موثر است زیرا بیشتر زندگی دانشجو هارو در دوران تحصیل مورد تاثیر قرار داده.
      خلاصه بگم نظر شما درباره ارتباط نمره و موفقیت شغلی مهندسان برق چیست؟
      سلام
      نمره دانشگاه برای هر شخصی تجربه نمیشه و اگر فقط متکی به نمره باشی در دانشگاه ، یه فرد بی سواد فارغ التحصیل میشی که بعدا مشکلات خودشو داره اگه بخای در حوزه رشته خودت فعالیت کنی ... اما این رو هم باید درنظر داشته باشه که بیشتر جاها برای استخدام به معدل نگاه میکنن و البته جاهایی هم هستن که توانایی بیشتر مد نظرشون باشه که به نسبه کمترا.
      یاعلی مدد
      در کشور هاي غربي انتقال تجربيات و دانش به افراد مبتدي يک پيشرفت محسوب شده و به آن مديريت دانش مي گويند. ولي متاسفانه اين فرهنگ هنوز در کشور ايران رايج نشده است !!!

دیدگاه

داشتم توی نت دور دور میکردم که یکی از پاپ پ های تبلیغاتی نظرم رو جلب کردم
        موندم چجوری توضیحش بدم بدون شرح فک کنم براش جالب باشه

جالب تر اینکه پی دی اف آموزشش رو 73 هزار تومن میفروخت
        5میلیون تومن درآمد ماهانه :-& :-B :-?? :-t

عاغا خواهشا آدرس یه تیمارستان به من بدید!!!!! ~x( :-S ^#(^ :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده ............®TJ Co
          داشتم توی نت دور دور میکردم که یکی از پاپ پ های تبلیغاتی نظرم رو جلب کردم
          موندم چجوری توضیحش بدم بدون شرح فک کنم براش جالب باشه

جالب تر اینکه پی دی اف آموزشش رو 73 هزار تومن میفروخت
          5میلیون تومن درآمد ماهانه :-& :-B :-?? :-t

عاغا خواهشا آدرس یه تیمارستان به من بدید!!!!! ~x( :-S ^#(^ :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

خدا زیادش کنه ما که بخیل نیستیم. :nice:

من دنبال نمونه قرارداد ساعتی برای طراحی بورد میگردم، کجا پیدا کنم؟!؟ ممنون
          تاسرازپاشناختم سوختم

دیدگاه

فرهنگ کودکانه، اثرات بدی دارد. اثراتی که اگر به آنها توجه نداشته باشیم، میآ‌تواند حال و آینده جامعهآ‌مان را تخریب کند.

نخستین اثر بد، بیآ‌عملی است. وقتی تا این حد تصاویر کامل از خود و گذشتهآ‌مان میآ‌سازیم، وقتی معتقدیم که همهآ‌ی سازمانآ‌های پیشرفتهآ‌ی دنیا را ما ساختهآ‌ایم و مدیریت میآ‌کنیم (ظاهراً نیمی از کارکنان ناسا ایرانی، نیمی پاکستانی، نیمی هندی و نیمیآ‌ دیگر بنگلادشی هستند! کافی است کمی جستجو کنید!)، دیگر اوضاع نادرستی اقتصادی و مدیریتی و صنعتی خودمان را به تنبلی، تن پروری، کم فکری، کم سوادی، مطالعهآ‌ی کم، به روز نبودن، اتلاف منابع، دنبال راه میانآ‌بر رفتن، خودخواهی، خودمحوری، غیرسیستمی فکر کردن و دهآ‌ها ویژگی دیگرمان ربط نمیآ‌دهیم. به دنبال دستی از بیرون میآ‌گردیم که بیاید و نجاتمان دهد!

متن کامل در shabanali.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MReza.p
              وقتی معتقدیم که همهآ‌ی سازمانآ‌های پیشرفتهآ‌ی دنیا را ما ساختهآ‌ایم و مدیریت میآ‌کنیم (ظاهراً نیمی از کارکنان ناسا ایرانی، نیمی پاکستانی، نیمی هندی و نیمیآ‌ دیگر بنگلادشی هستند! کافی است کمی جستجو کنید!)
              توهم فانتزی که می گویند همین است دیگر !
              چند باری در پست هایم اشاره کردم که خود بزرگ بینی و خود برتر بینی و هوش و نبوغ بی رقیب ایرانی صفت اصلی اکثر کسانی است که دنبال کار می گردند
              به نظر بنده ما هیچ وقت نتوانستیم جان مایه سخنان گذشتگان خودمان را درک کنیم و به کار گیریم و متاسفانه الآن شاهد چیزهایی هستیم که نباید باشیم
              در این زمینه حرف های زیادی گفته اند ، اما ... اما ...

دیدگاه

دوستان چیکار کنیم تا وارد بازار کار بشیم..من دانشجوی ارشدم و لیسانسم رو هم گرفتم..متاسفانه هرجا میرم برا مصاحبه ردم میکنند..حتی برای حداقل حقوق هم منو نمیخان
                چون هدفم یادگیریه..از اینکه نمیتونم تو رشته خودم کار کنم واقعا ناراحت کننده س

دیدگاه

نوشته اصلی توسط saeedhk نمایش پست ها
                  دوستان چیکار کنیم تا وارد بازار کار بشیم..من دانشجوی ارشدم و لیسانسم رو هم گرفتم..متاسفانه هرجا میرم برا مصاحبه ردم میکنند..حتی برای حداقل حقوق هم منو نمیخان
                  چرا تنها راه ورود به بازار کار و کسب درآمد را مصاحبه و استخدام می دانید؟!
                  شما اگر توانائی فنی و مهارتی قابل قبول و اندکی هم شم کارآفرینی و روحیه ریسک پذیری داشته باشید، می توانید روی پای خودتان بایستید و کسب و کار خودتان را بر پا کنید.
                  اگر هم سرمایه کافی ندارید، می توانید از کارهائی مثل خدمات تعمیرات تجهیزات الکترونیکی ، صنعتی، پزشکی، الکتریکی و ... آغاز کنید ( البته اگر رشته شما الکترونیک است ) که دست کم در تئوری، سرمایه ای جز تعدادی ابزار دستی و معمولی و البته جواز کسب نیاز ندارد.

دیدگاه

من موقعی که دانشجوی لیسانس بودم بارها چه اینجا و چه جاهای دیگه بهم درخواست کار دادند. با هر کی کار کنم بعدش یا می خوان باهام کار کنند یا می خوان براشون کار کنم. یه علتی داره. شما فعالیت خاصی داشتید که شما رو برجسته نشون بده؟
                    در کارهای الکترونیک وارد هستید؟ توی مصاحبه ها خصوصا اگه شرکت های خصوصی رد میشی بدون که سطح معلوماتت خوب نیست. همون طور که گفتم من با وجودی که قبلا دانشجو بودم ولی برای کار می خواستنم. بارها از اصفهان و تهران و تبریز برای کار بهم گفتن. دلیلش ساده هستش.

1- کارشناس خوب گیر نمیاد
                    2- داشتن کارشناس وارد یعنی ساختن جنس تضمینی و خوب و در نتیجه موفقیت شرکت

الان که دارم باهاتون صحبت میکنم یه یخچال سینجر ما خریدم که روز دوم سر گذاشت خوابید دیگه هم کار نکرد. این بازار ما هستش. من بردش رو نگاه کردم. واقعا افتضاح که میگن به این برد میگن. همین چند دقیقه پیش هم خبر 20:30 داشت میگفت استقبال از کارتهای خرید ایرانی بسیار کم بوده. تقریبا میشه گفت هیچ استقبالی نشده.

خلاصه خیلی چیزا موثر هستش. حالا شما تخصص خاصی دارید؟
                    امیدوارم نگین مقاله ISI دادم و این چیزا...
                    میخوایین کار کنید و پول در بیارید بقول دوستمون باید خودت آستین بالا بزنی.

دیدگاه

اگر یکی در رشته های وابسته به علوم انسانی که همش حفظ کردن 4 تا اصطلاح هست و بس درس خوانده بود ، می گفتیم عاری از هر نوع مهارتی است و لذا باید در به در دنبال استخدام و پشت میزنویسی و یک عمر میرزا بنویس شدن با حقوق بخور نمیر دولت باشه
                      ولی اینکه کسی در رشته ی %100 مهارتی و عملی "برق و الکترونیک" که باید
                      کارافرین و مبدع و مبتکر باشه، و توقعه که دست 4 تا دیگه رو هم بگیره حالا دنبال استخدام شدن اینور و اونور باشه نشون میده هم آموزش در کشور ما مطلقا ناکارامد و پوسیده بوده و هم دانش آموخته ی ما توشه ای از خرمن علوم تجربی برنچیده ...
                      جدیدترین ویرایش توسط Skylake; ۲۲:۰۰ ۱۳۹۵/۰۵/۲۱.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط روح الامین نمایش پست ها

من موقعی که دانشجوی لیسانس بودم بارها چه اینجا و چه جاهای دیگه بهم درخواست کار دادند. با هر کی کار کنم بعدش یا می خوان باهام کار کنند یا می خوان براشون کار کنم. یه علتی داره. شما فعالیت خاصی داشتید که شما رو برجسته نشون بده؟
                        در کارهای الکترونیک وارد هستید؟ توی مصاحبه ها خصوصا اگه شرکت های خصوصی رد میشی بدون که سطح معلوماتت خوب نیست. همون طور که گفتم من با وجودی که قبلا دانشجو بودم ولی برای کار می خواستنم. بارها از اصفهان و تهران و تبریز برای کار بهم گفتن. دلیلش ساده هستش.

1- کارشناس خوب گیر نمیاد
                        2- داشتن کارشناس وارد یعنی ساختن جنس تضمینی و خوب و در نتیجه موفقیت شرکت

الان که دارم باهاتون صحبت میکنم یه یخچال سینجر ما خریدم که روز دوم سر گذاشت خوابید دیگه هم کار نکرد. این بازار ما هستش. من بردش رو نگاه کردم. واقعا افتضاح که میگن به این برد میگن. همین چند دقیقه پیش هم خبر 20:30 داشت میگفت استقبال از کارتهای خرید ایرانی بسیار کم بوده. تقریبا میشه گفت هیچ استقبالی نشده.

خلاصه خیلی چیزا موثر هستش. حالا شما تخصص خاصی دارید؟
                        امیدوارم نگین مقاله ISI دادم و این چیزا...
                        میخوایین کار کنید و پول در بیارید بقول دوستمون باید خودت آستین بالا بزنی.

دوست عزیز تمام صحبت های شما درسته و من حرفاتون رو قبول دارم...منم مثل خیلی ها تا حالا کار عملی نکردم به خیلی از شرکت ها مراجعه میکنم حداقل برای کارآموزی
                        اما متاسفانه جوابی نمیگیرم....بالاخره باید از جایی شروع کرد..اما متاسفانه بازار کار به کسایی مثل من که دانشگاه فارغ التحصیل میشن و یه مشت تئوری بهشون یاد دادن
                        جایی نداره....

دیدگاه

دوست عزیز تمام صحبت های شما درسته و من حرفاتون رو قبول دارم...منم مثل خیلی ها تا حالا کار عملی نکردم به خیلی از شرکت ها مراجعه میکنم حداقل برای کارآموزی
                          اما متاسفانه جوابی نمیگیرم....بالاخره باید از جایی شروع کرد..اما متاسفانه بازار کار به کسایی مثل من که دانشگاه فارغ التحصیل میشن و یه مشت تئوری بهشون یاد دادن
                          جایی نداره....
                          سلام دوست عزیز
                          توی دنیای اینترنت ، یه چیزی هست به نام :
                          جادوی اینترنت

شما باید ببینی که به چه چیزی علاقه داری ، بعد بری سمت همون و توی اینترنت در موردش تحقیق کنی و یاد بگیری و تجربه کسب کنی. مثلا توی همین انجمن تجربیات افراد زیادی وجود داره که میشه با خوندشون مطالب زیادی کسب کرد.

من خودم بیشتر اطلاعاتی رو که یاد گرفتم از اینترنت بوده. مثلا میکرو AVR یا خیلی چیزای دیگه.
                          وقتی مطالب مفید رو یاد گرفتی ، و تجربه کسب کردی اونوقته که همه بهت نیاز پیدا میکنن.

دیدگاه

جایی نداره....
                            معلومه قبول نمیکنن. شما بری اونجا کار کنی یادمیگری و ممکنه رقیبشون بشی. خیلی جاها اینجوریه. حتی بخش های دولتی. من دوستام مهندس هوافضا بودند میگفتند توی صنایع هواپیما سازی که میریم ازمون واسه کارهای حساب داری و اینجور چیزا استفاده میکنن.
                            بله باید شروع کرد و منتظر نموند!
                            شما نباید بشینی ببینی که رئیس جمهور میشه یا برنامه دولت و وضعیتش چطور میشه. یه چیزی میگم تا آخر عمرت یادت باشه. توی این مملکت به هیچی اعتماد نکن. اصلا توی زندگیت. خودت همیشه دست به کار شو. یکی از جاهای خوب همین ECA هستش. واسه یادگیریت پول باید خرج کنی. من فکر کنم تا حالا حدود 2میلیون خرج کردم واسه یادگیری و کار با قطعات.
                            این دانشگاه و فوق لیسانس و اینچیزا رو بنداز دور.
                            اگه این کاری رو که گفتم کردی که احتمال داره موفق بشی. بستگی به کیفیت کارت داره اگه نکردی تا آخر عمرت باید التماس این و اون کنی. میگی نه، این گوی و این میدان.
                            با آرزوی موفقیت.

دیدگاه

سلام
                              واقعا درس خوندن و درس دادن این دانشگاه ها کار رو مشکل کردن.....فقط تئوری......واقعا روی اعصابه

من به یه دانشجو ی رشته الکترونیک که فک کنم میخواست لیسانس بگیره مدارای پایه رو توضیح می دادم کشتم خودمو یکی شون که خیلی تلاش می کنه یه چیزی فهمید...ولی اون یکی میگفت نفهمیدم از کجا امد میگفت از کجا فهمیدی مقدار این مقاومت باید اینقدر باشه و...خلاصه از اینا...قراره عملی هم باهاشون کار کنم....اول باید اینارو بفهمن بابا تا برم عملی
                              استادای دانشگاه لطفا خواهشا یه چیزی یادجوونای مردم بدین که هم به دردشون بخوریه هم بتونن درامد کنن نه فقط بخونن..واقعا خوندن چیز بدیه توی این رشته ی عملی الکترونیک
                              توی این رشته باید فقط تلاش کنید...تلاش کنین هم چیزی یاد میگیرین هم تجربتون زیاد میشه به امید دانشگاه و..این چیزا نباشید لطفا(تلاش کنین چند بار خراب کنین یاد میگیرین از مدار های کوچیک شروع کنید) موفق باشید در پناه حق
                              بدرود
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بابا دانشجوها هم تنبل ان
                                فقط بلدن انتقاد کنن که اره مشکل از دانشگاه هاست......مشکل از اینه......از اونه
                                خودشون تعطیلن
                                میخان همینطوری رو هوا یاد بگیرن بعدشم استخدام بشن برن اونجا کار هم نکنن........یکی هم بیاد نازشون کنه
                                به من مسئولیت افزایش مهارت دانشجوهای برق دانشگاه رو دادن
                                تو این تابستونی یه گروه زدم که اروم اروم راشون بندازم
                                لامصبا اصن تعطیلن هاااااااااااااااااتعطیل
                                هر کاری میکنم کمی ترغیب بشن که یه تکانی بخورن یه مطالعه ای کنن یه کاری کنن.........انگار نه انگار!!!!!
                                تنبل ان.......به درد نمیخورن؛اونوقت میگن چون ما هنوز دروس تخصصی رو نخوندیم نمیتونیم!!میگم بابا مگه من وقتی کار میکردم دروس تخصصی خونده بودم؟مگه با درس های دانشگاه کار میکردم؟؟؟؟میگن خب تو کار عملی میکردی؛میگم خب بیاین شما هم بکنین.......من راهنماییتون میکنم؛هیشکی جواب نمیده
                                ینی اگه یکی بود که سال های پیش منو اینطوریکه من الان میتونم اینارو راهنمایی کنم،راهنمایی میکرد الان خییییییلی خفن تر از الانم بودم
                                حالا نمیگم خیلی بلدم اما یه ذره که بلدم؛در همون حد میتونم کمک کنم ولی کو ادم به درد بخور؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                                خلاصه درسته که نحوه تدریس دانشگاه ها غلطه ولی.........کار هر بز نیست خرمن کوفتن..............
                                ................Fx7SAM................

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X