اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کسایی که تو الکترونیک هنوز هستن بازار کار چطوره ؟ چه میکنید؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کسایی که تو الکترونیک هنوز هستن بازار کار چطوره ؟ چه میکنید؟؟؟

واقعا درآمد داشتن در الکترونیک بسیار سخت هست ولی الان در اکثر زمینه ها همین وضع وجود دارد.
    من تولید کننده های خیلی زیادی رو میبینم که واقعا درآمد های خوبی دارند. کارگاه کوچکی رو میبینم که خیلی خوب رشد میکنن ولی همه اینها یک نکته اشتراک بزرگ دارند و اون هم نوع دیدشون هست.
    آقای ایمنی که در بالا این نکات رو گفتند یکی از همین کارگاه های نوپای بسیار خوب هستند که وقتی حرفاشو اینجا خوندم دلیل موفقیتشون کامل برام مشخص شد.

من در خیلی تاپیک ها سعی کردم مسیر حرکتی به تولید صحیح ایجاد کنم امیدوارم این مسیر همیشه پاینده باشه و مطمئن باشید قیمت دلار و بنزین هیچ وقت نمیتونه جلوی رشد و سوددهی تولیدی های با حساب کتاب رو بگیره.

دیدگاه

دوستان توجه داشته باشیم اگر تولید/فروش سخت باشه برای همه سخته و اگر راحت باشه برای همه آسونه...

پس اونها که "به سختی عادت دارند/از سختی هراسی ندارند" همیشه برنده اند...

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

برای موفقیت در تولید باید نیاز بازار را دانست، علاقه من مهم نیست...

دیدگاه

سلام
        واقعا حرف های خیلی جالبی زدید مخصوصا آقای ایمنی
        واقعا باید افسوس خورد از پایه کسایی که 1 درصد سواد اون کارو ندارن الان لیدر اون کارن
        اما کسی که خیلی درس خونده و واقعا تلاش کرده تو خیابون همینطوری میگرده و افسوس میخوره
        مشکل ما آشنا ها و پارتی ها هستن .......... اگر اینجوری نبود وضع مملکت اینجوری نمیشد و هرکس هم الکی و بدون حساب و کتاب تصمیم نمیگرفت و یه شبه همه چیز رو عوض نمیکرد...

دیدگاه

تاپیک خوابید ......
          بازم شرکت کنید تا دست به دست هم بدیم یه فکری کنیم..........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ksra نمایش پست ها
            مشکل ما آشنا ها و پارتی ها هستن .........
            این تفکر بسیار کشنده است !
            مشکل کم بودن سواد و توان فنی هست و لاغیر. من حدود 7 سال در تبریز دارم تولید میکنم .... واقعا نبود طراح خوب (دارای دید وتوان مناسب) بزرگترین مشکل تولیدی های دانشبنیان هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
              مشکل کم بودن سواد و توان فنی هست و لاغیر. من حدود 7 سال در تبریز دارم تولید میکنم .... واقعا نبود طراح خوب (دارای دید وتوان مناسب) بزرگترین مشکل تولیدی های دانشبنیان هست.
              کامل نبودن حلقه تولید و توزیع حوزه الکترونیک معضل اصلی هست....
              طراح خوب هیچ موقعی نباید خودش رو درگیر این که وای حالا چی بسازم و تولید کنم...
              این وظیفه یک تیم هست که بخواهد بدونه چی تولید بشه و چی فروخته بشه. طراح یک قسمتی از این کاره. حالا بخواد همون طراح هم ایده بده هم بسازه هم بفروشه که نمیشه .
              چیزی به اسم دانش بنیان نداریم. همه کارهای ما براساس دانش هست . من که معادلی برای این اصطلاح پیدا نکردم و ندیدیم توی کشورهای دیگه همچین فعالیتی داشته باشن....

هممون شده که بارها با تولید چند تا محصول و فروش اون چشامون کور شده و دیگه واقعیت رو فراموش کردیم.
              بازار ایران نقاط دست نخورده زیادی داره که همیشه از کنار رد شدیم.
              یک نسلی از همین بچه های انجمن خوب فعالیت کردن و توی الکترونیک به درامد خوبی رسیدن که جدای از این که بعضی هاشون فعالیت تیمی نداشتن ولی در زمان و مکان مناسب قرار گرفتن و دانش و توانی که داشتن اونها رو موفق کرده.

اول از هرچیزی ازخودمون بپرسیم آیا به اندازه کافی بلدم که توی این بازار کار کنم یا همینطوری با چند تا کاری که انجام دارم الان باید برم روی ساخت فضا پیما کار کنم؟؟

دیدگاه

این تفکرها (پارتی و آشنا) برای پوشش ضعف هستند.
                به نظرم اگر کسی کارش درست و حرفه ای باشه خود به خود پارتی و آشنا هم پیدا میکنه...

مثل یکی از آشناهای من ...

فکر کنم فقط ایشان است که دستگاه های پیچیده و خیلی خاص برای جاهای خاص میسازه ...
                کارفرما ها همه اش از تهران هستند...
                یک قطعه را به ایشان میدهند که هم الکترونیک داره و هم مکانیک و قالب و ... همه را از صفر میسازه...البته در یک رسته خاص

ایشان با سن بالای 55 سال خیلی با حوصله و دقیق کارش را با قیمت های خوب انجام میده که تمام رقیب های کم قیمت را کنار زده...
                چون کالای خوب ارزش زیادی داره...

دیدگاه

همونطور که ما برای ساخت یه دستگاهی قبلش رفتیم دانشگاه درس خوندیم - کتابای مختلف موجود رو خوندیم - اومدیم eca سوال و پرسش کردیم - و گوگل کردیم - و نکات زیادی رو خوندیم - تا کار المان های الکترونیکی رو مثل مقاومت - مثل خازن و میکرو و ... رو فهمیدیم و تا صب بیدار موندیم و کد نویسی یاد گرفتیم - بعد از تست و آزمون های بسیار و صرف وقت زیاد و هزینه های زیاد و سوزوندن قطعات و نهایتا تجربه کسب کردیم و در آخراومدیم به هدفمون که همون ساخت دستگاهی بود رسیدیم . ساختن همین دستگاه چقدر وقتمون رو گرفت ؟ بیشترامون از ۱۶ یا ۱۷ سالگی یادگیری رو شروع کردیم و تا الان روش وقت گذاشتیم.

حالا بعد از گذراندن مراحل بالا ما فقط شدیم یه مهندس (خوب یا بد بستگی داره چقدر تلاش کردیم) حالا کی میدونه ما مهندسیم و میتونیم کاری انجام بدیم ؟ خانواده و یسری دوستان نزدیک !! زمینه فعالیتمونو کی میدونه ؟؟ فقط خودمون . حالا انتظار داریم از جامعه در آمد هم داشته باشیم . خوب این نمیشه . باید جامون رو تو جامعه پیدا کنیم و برای گروهی از مردم با تخصصی که داریم کاری انجام بدیم تا اونا به ما پول بدن .که به شناسوندن تخصص خودمون به مردم و بازار میگن علم بازاریابی--

باید همونطور که برای مهندس شدنمون وقت گذاشتیم و هزینه کردیم و آزمون خطا کردیم تا به جایی رسیدیم - همون کار و هم برای بازار یابی بکنیم - باید نکات و قوانین یاد بگیریم - که متاسفانه همین اطلاعات بازاریابی هستن تو همه کارا از هرکی میپرسی بهت اطلاعات غلط میدن و دلسرد میشن بچه ها - هیشکی نمیگه توی فلان کار الکترونیک ما اینقدر درآمد داریم تا دست تو اون کار زیاد نشه و . خود بچه ها جای تحقیق و زیرکی و وقت گذاشتن و تحقیق تو بازار و بازاریابی میآن بیخیال میشن . به قول آقای ایمنی کدوممون رفتیم چراغ برق تهران که بازارلوازم جانبی خودرو هست و خلا هایی هست و پیدا و جبران کنیم و درآمدی داشته باشیم؟
                  علاوه بر نکاتی که دوستان تو پستای قبلی گفتن تو بازاریابی شما باید تخصصتونو به افرادی که تو اون زمینه هستن معرفی کنید . اول باید پیداشون کنین بعد بیاید اونارو متقاعد کنید که از تخصص شما استفاده کنن.
                  برای پیدا کردن میشه از ابزارهای موجود مثل ایناستاگرام استفاده کرد. مثلا از نمونه کارایی که دارین یه عکس بزارید و زیرش از کلماتی که مربوط به اون عکس هست هشتگ کنید تا شمارو پیدا کنن. یا شما با هشتگ هایی آدمای مربوط به تخصصتون رو پیدا کنین و باهاشون ارتباط برقرار کنید . یا مثلا تلگرام بگردین گروه های مربوطه رو پیدا کنید و داخلش از تخصصتون حرف بزنین. دقت کنید که برای اول کاری به اونا باید یسری پهن های بدین تا براشون سودی داشته باشین و اونا بیان سمتتون .چه بخوایین چه نخوایین اول کاری باید یسری هایی رو سواری بدین تا خودتونو جا بندازین . ولی این سواری دادن نباید زیاد طول بکشه.
                  اگه هم کاری رو شراکتی شروع میکنین دقت کنین که نباید شریکتون ازتخصص و اعتبار و مالی که شما گذاشتین بیشتر از شما تو بازار خودشو جا بندازه - معمولا همه فقط به سود خودشون میخوان از شما کار بکشن مراقب اینطور افراد سودجو هم باشید.
                  در آخر سعی کنید هرطوری که هستین خودتونو با اخلاق خوب و زیرک و ...تو ذهن آدمای هدف جا بندازین مثل مشتری ها یا مدیران - تا هروقت که نیاز به اون تخصص رو حس کردن شما تو ذهنشون بیاید بالا و تماس و با شما برقرار کنن.

نکات مهم و ضروری که مهمترین رکن کار و بار هستن و دوستان هم گفتن و من فقط برا تاکید میگم اینا هستن:
                  - یه زمینه رو برای کسب درآمد تو رشتتون انتخاب کنید با تحقیق درست و در اون کار متخصص بشین.
                  - بیشتر از ۷ برابر هزینه ی که برای تحقیق و توسعه انجام دادین بیاین هزینه کنید و تبلیغات کنین از هر راهی برای شناسوندن تخصصتون. چون اینطوری میتونید افراد مربوطه رو هدف بگیرین و پیداتون کنن.( به عنوان مثال اگه دستگاهی ساختین و دارین 100 هزارتومن کمتر از سود موردنظرتون به بازار عرضه میکنید و زیر قیمت بازار- به این 100 هزارتومن میگن هزینه ی تبلیغاتی - نه ضرر).

موفق باشید.
                  به سمت نور خورشيد حرکت کن،تو ميتوني تابش خورشيد رو حس کني ،حتي اگه کور باشي.
                  (پيش به سوي هدف)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان نمایش پست ها
                    شما با حقوق یک و نیم و دو نکنه میخوای طراح خوب در اختیار داشته باشی؟ در تبریز که مثال زدی واسه شهرت بازی هزینه بهتری میشه تا کارهای فنی. در زمینه آی تی که هیچی. خرید اینترنتی و کار با اپلیکیشن و غیره که سوسول بازی محسوب میشه
                    جدیدترین ویرایش توسط Hesam_M; ۱۳:۵۷ ۱۳۹۸/۰۹/۰۹.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X