اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

Collapse
این موضوع برجسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : چندتا سوال درباره ی IGBT و MC3PHAC

ممنون اقای زوار

شما که گفتید تا 300 ولت ازش جواب گرفتید
    مگه اقای طراح قبلا نگفتند که حداکثر تا 0.86 مقدار ولتاژ 220 میشه ازش گرفت ؟

من گیج شدم فقط همین !

دیدگاه

من گفتم دقیقا یادم نیست در ضمن آقای طراح فکر کنم 0.86 ولتاژ دی سی که 308 ولت بود را گفته بود

دیدگاه

جناب زوار ضمن خسته نباشید
        ولتاژخازن های بین vs ,vb چقدره واینکه نیازی است خروجی ir2130 مقاومت گذاشته جهت درایو igbt ها
        در بعضی شماتیک ها این مقاومتها رو قرار ندادن ضمن این که برای جلوگیری از قفل شدن igbt ها باید این مقاومتها باشن

همه چيز – تمام غرور ها و انتظارات، تمام شکست ها و خجالت ها – با فرا رسيدن لحظه مرگ از بين خواهد رفت. به ياد داشتن مرگ باعث مي شود بدانم که چيزي براي از دست دادن ندارم. پس دليلي وجود ندارد که منتظر بمانم. (jobs)

دیدگاه

سلام
          من مدار مثال دیاشیت تو حالت satanalone رو بستم ولی جواب نداد !! صفحه 20 دیتاشیت

وقتی خروجی های pwm رو به اسکوپ میزنم یه موج ذوزنقه ای ( یا تقریبا سینوسی ) با دامنه 28 میلی ولت !! نشون میده ولی وقتی ولت متره رو وصل میزنم به پایه مقدار ولتاژی درحدود 2 ولت دیسی رو نشون میده و با تفیر پتانسیومتر مربوط به speed و accel ولتاژ زیادتر و کمتر میشه و از حدودای 1.5 ولت تا 2.2 می تونه تغیر کنه
          در ضمن وقتی پایه اسکوپ رو میزنم به یکی از خروجی های pwm اون وقت ولتاژ اون پایه افت میکنه و مثلا از 1.5 ولت به 0.9 ولت می رسه ولی پایه های دیگه همچنان همون ولتاژ 1.5 ولت رو دارند.

مشکلش به نظرتون از کجاست ؟
          مگه نباید شکل موج خروجی ها مثل شکل زیر باشه ؟
          http://www.google.com/imgres?imgurl=http://jpkc.cec.edu.cn/jpkc/jdyth/sbkc/netkj/images/tu/6-61.JPG&imgrefurl=http://jpkc.cec.edu.cn/jpkc/jdyth/sbkc/netkj/6-4.html&usg=__fluvOfbIEEe002xZLX6pF8aIl7M=& h=512&w=430&sz=38&hl=en&start=0&am p;sig2=fYE_Nn2zFXQWUzT7JEx6qw&zoom=1&tbnid =3SsNbf1j-zLXFM:&tbnh=168&tbnw=141&ei=aajoTZ_YB5 Sr8APdpfWSAQ&prev=/search%3Fq%3Dspwm%26um%3D1%26hl%3Den%26client%3Dfi refox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:en-USfficial%26biw%3D1024%26bih%3D629%26tbm%3Disch& um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=668&vpy=23 6&dur=225&hovh=245&hovw=206&tx=121 &ty=176&page=1&ndsp=13&ved=1t:429, r:7,s:0&biw=1024&bih=629

و همچنین
          وقتی کلید ریست رو میزنم هیج اتفاقی نمی افته
          کلید استارت و استو= هم عمل خاصی انجام نمی دن
          با یک کردن پایه fault هم تغیری اتفاق نمی افته و همون خروجی ها هستند

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوستان
            آقای زوا یه چند تا سوال داشتم اگه دوستان دیگه هم می دونن کمک کنن :applause:
            من برد را تصحیح کردم (مشکل اتصالات که خودتان گفته بودید) و برد را چاپ کردم اما به نظرم پایه های پل دیود قدرت اشتباه است بی زحمت یه نگاه بندازید اگه اشتباه شماتیک را درست کنیم. :angry:
            سوال بعدی این که شما این برد را مستقیم به میکرو متصل کردید؟ یا به کامپیوتر؟ من متوجه نشدم اگه الان بخوام به کامپیوتر متصل کنم باید از MAX 232 استفاده کنم یا اگه بخوام به میکرو متصل کنم باید از ماکس استفاده کنم؟
            من دیتا شیت را خواندم ولی متوجه نشدم چه دستوراتی باید به mc3phac ارسال کنم مثلا برای شروع یا تنظیم دور چه کار کنم؟اگه امکان داره برنامه خودتون را قرار بدید و یه توضیحی بدهید. :redface:
            بازم از لطفتون ممنون
            با تشکر

دیدگاه

کسی نیست کمک کنه ؟

من چی کار کنم ؟

خود مثال دیتاشیت هم جواب نمیده !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد3000
                با سلام خدمت همه دوستان
                آقای زوا یه چند تا سوال داشتم اگه دوستان دیگه هم می دونن کمک کنن :applause:
                من برد را تصحیح کردم (مشکل اتصالات که خودتان گفته بودید) و برد را چاپ کردم اما به نظرم پایه های پل دیود قدرت اشتباه است بی زحمت یه نگاه بندازید اگه اشتباه شماتیک را درست کنیم. :angry:
                سوال بعدی این که شما این برد را مستقیم به میکرو متصل کردید؟ یا به کامپیوتر؟ من متوجه نشدم اگه الان بخوام به کامپیوتر متصل کنم باید از MAX 232 استفاده کنم یا اگه بخوام به میکرو متصل کنم باید از ماکس استفاده کنم؟
                من دیتا شیت را خواندم ولی متوجه نشدم چه دستوراتی باید به mc3phac ارسال کنم مثلا برای شروع یا تنظیم دور چه کار کنم؟اگه امکان داره برنامه خودتون را قرار بدید و یه توضیحی بدهید. :redface:
                بازم از لطفتون ممنون
                با تشکر
                آقای زوار یه کمکی به من بکنید نمی دانم چه کار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط درود
                  کسی نیست کمک کنه ؟

من چی کار کنم ؟

خود مثال دیتاشیت هم جواب نمیده !
                  با سلام من این مدار را بستم وبدون هیچ مشکلی کار کرده اگر پالس pwm درست ندارید پایه 28 که از لینک dc نمونه میگره را چک کنید باید 3.5 ولت باشه وگرنه خروجی پالس نمیاد
                  نوشته اصلی توسط محمد3000
                  آقای زوار یه کمکی به من بکنید نمی دانم چه کار کنم
                  با سلام پایه های پل دید درسته 2-پایه های ارتباط سریال را میتونید مستقیم به کامپیوتر یا میکرو وصل کنید وmax هم نمیخواد3-برنامه را فردا براتون پلود میکنم

دیدگاه

تشکر از اقای زوار

نه خروجی ها ولتاژی در حدود 2 ولت دارند ولی اسکوپ چیزی نشون نمی ده !
                    ریست هم نمیشه
                    استارت و استوپ هم نمی خوره

تو دیتاشیت گفده که پول پ و پول داون بشن خروجی ها . از اون نباشه ؟

دیدگاه

بله از اونم میتونه باشه خروجیتون حتما باید pullup بشه در ضمن پایه 28 هم حتما باید 3.5 ولت باشه اینا را درست اگه نشد بگو تا باکمک هم راه اندازیش کنیم

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان
                        آقای زوار این فایلی که گفتید را بی زحمت پلود کنید لطفا :cry:
                        آقا شما فایل پی سی بی را با چه نرم افزاری طراحی کردید؟ چون من این فایل شما را در آلتیوم دیزاینر باز کردم وپس از تبدیل و پدیت شماتیک در پی سی بی (برای بر طرف کردن اشکالات اتتصالات) یک ارورر ?R داد که مربوط به مقاومت 10 کیلو پایه 10 IR2130 می شود . بعد از رفتن به قسمت پی سی بی چند تا ارور دیگه هم از اتصالات داد که من آن ها را درست کردم و برای چاپ فرستادم اما غافل از اینکه جای پای های پل دیودها درست است اما نمی دانم چرا ارور گرفته بود؟؟؟و من برد را اشتباه زدم :angry: اما از پک مقاومتی هم ارور گرفته حالا نمیدونم اونم اشتباه زدم یا نه؟؟؟ اشتباه پل دیود را با کاتر و سیم درست کردم. :applause:اما نمیدونم پک مقاومتی اشتباه شده یا نه؟؟
                        سوال دیگه که باید عرض کنم اینه من پایه ارتباط سریال را اینطوری گرفتم و نمی دانم درسته؟؟یا نه
                        پایه 7و8 :زمین،پایه 5و6:مثبت 5 ولت ،پایه 3و 4:TX،پایه1و2:RX
                        راستی شما با این نرم افزار MC3PHAC کار کردید؟؟ جواب می ده؟؟
                        باز هم ببخشید اگه اذیتتون کردم و ممنون از اینکه با صبر و حوصله جواب من را می دید. :wow:

دیدگاه

با سلام اینم فایل البته من یک lcd هم گذاشته بودم که پاسخهای آیسی را ببینم که در این نرم افزار غیر فعالش کردم با این برنامه میتوانید پالسهای pwm را در خروجی آی سی مشاهده کنید
                          http://www.persiangig.com/pages/download/?dl=http://zavar.persiangig.com/document/MC3_M64.rar

دیدگاه

با سلام خدمت همه دوسستان
                            آقای زوار یک سوال :
                            این برنامه را شما با mega64 نوشتین ؟ از RX TX استفاده کردید پس فرقی نداره از میکرو دیگه استفاده کنیم؟! :eek:

[/quote]
                            نوشته اصلی توسط محمد3000
                            آقا شما فایل پی سی بی را با چه نرم افزاری طراحی کردید؟ چون من این فایل شما را در آلتیوم دیزاینر باز کردم وپس از تبدیل و پدیت شماتیک در پی سی بی (برای بر طرف کردن اشکالات اتتصالات) یک ارورر ?R داد که مربوط به مقاومت 10 کیلو پایه 10 IR2130 می شود . بعد از رفتن به قسمت پی سی بی چند تا ارور دیگه هم از اتصالات داد که من آن ها را درست کردم و برای چاپ فرستادم اما غافل از اینکه جای پای های پل دیودها درست است اما نمی دانم چرا ارور گرفته بود؟؟؟و من برد را اشتباه زدم :angry: اما از پک مقاومتی هم ارور گرفته حالا نمیدونم اونم اشتباه زدم یا نه؟؟؟ اشتباه پل دیود را با کاتر و سیم درست کردم. اما نمیدونم پک مقاومتی اشتباه شده یا نه؟؟
                            سوال دیگه که باید عرض کنم اینه من پایه ارتباط سریال را اینطوری گرفتم و نمی دانم درسته؟؟یا نه
                            پایه 7و8 :زمین،پایه 5و6:مثبت 5 ولت ،پایه 3و 4:TX،پایه1و2:RX
                            راستی شما با این نرم افزار MC3PHAC کار کردید؟؟ جواب می ده؟؟
                            آقا این پک مقاومتی توی شماتیک پایه 1 خورده به 5 ولت اما تو پی سی بی خورده به 15 ولت کدوم درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                            خیلــــــی گیج شدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                            ؟؟ :sad:
                            بازم مـــمـــــنون که فایل را پلود کردید

دیدگاه

با سلام شما از هر میکرویی میتونید استفاده کنید فرقی نمیکنه 2- پک مقاومتی به 5 ولت وصل میشه اگر سوالی بود در خدمتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط زوار
                                بله از اونم میتونه باشه خروجیتون حتما باید pullup بشه در ضمن پایه 28 هم حتما باید 3.5 ولت باشه اینا را درست اگه نشد بگو تا باکمک هم راه اندازیش کنیم
                                باشه چک میکنم و خبرتون میکنم
                                پول پ باشه یا پول داون ؟ من از پلاریته مثبت استفاده میکنم

3.5 ولت رو هم از طریق مقاومت که در دیتاشیت گفته شده دادم به آیسی

وجود ولتاژ در پایه های خروجی به چه معنی میتونه باشه ولی ریست نشه آیسی ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X