اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درایور igbt

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : درایور igbt

وسد میدارم و امیدوارم حرفام مشکلتو حل کرده باشه عزیزم.
    oo:
    کاش دلم میومد به خودم امتیاز بدم یا کارای مشابه.

فعلا تا به قول خودت کتاب رشیدو حفظ نشدی از این کارا یا کارای مشابه نکن
    (چه خبراقای B2 -مشتاق دیدار)
    سلام- ما بیشتر مشتاقییم ولی اقا میلاد شما هماهنگ نیست اصلا :biggrin: ایشالا تو عید بتونیم خدمتتون برسیم.

راستی دوستان هر کدام نکته ای درباره رینگینگ گفتن از جمله مقاومت خازن و دیود بین گیت امیتر که همشونو تو طررحای عملی دیدم. ومورد دیگه ای هم که دیدم اینه که سر راه گیت امیتر میان یه هسته تروئید میزارن و سیمهای مربوط به گیت و امیتر رو چند دور دورش میپیچن و بعد میدن به گیت این دلیلش چیه؟خودش باعث رینگینگ نمیشه؟(البته این کار رو تو IGBT های بالای 400 امپر دیدم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
      oo:
      فعلا تا به قول خودت کتاب رشیدو حفظ نشدی از این کارا یا کارای مشابه نکن سلام- ما بیشتر مشتاقییم ولی اقا میلاد شما هماهنگ نیست اصلا :biggrin: ایشالا تو عید بتونیم خدمتتون برسیم.

راستی دوستان هر کدام نکته ای درباره رینگینگ گفتن از جمله مقاومت خازن و دیود بین گیت امیتر که همشونو تو طررحای عملی دیدم. ومورد دیگه ای هم که دیدم اینه که سر راه گیت امیتر میان یه هسته تروئید میزارن و سیمهای مربوط به گیت و امیتر رو چند دور دورش میپیچن و بعد میدن به گیت این دلیلش چیه؟خودش باعث رینگینگ نمیشه؟(البته این کار رو تو IGBT های بالای 400 امپر دیدم)
      همه مواردو به غیر اینی که الان گفتیم رو دیده بودم. فکر میکنم برای اینه که وقتی خاموش شد و جریان امیتر صفر شد از این تغییر جریان برای شدت دادن به پایین موندن گیت باشه. یه چیزی تو مایه های ترانس پالسی که برای پاور کامپیوتر اتفاده میشه. از جریان خود امیتر جریان بیس رو تامین میکنن تو اون روش. البته شباهتشون کمه ولی خب یه خورده شبیهه.

دیدگاه

همه مواردو به غیر اینی که الان گفتیم رو دیده بودم.
        بله همونطور که گفتم این روشو تو دستگاهای توان بالا(110 کیلووات به بالا) دیدم.البته تو همشون این کار رو نکردن. در این دسگاها درایورها روی برد اصلی هستن و قسمت پایانی به همراه مقاومت گیت روی یه برد جدا پشت igbt لحیم شده طوری که کمترین فاصله رو داره.سیمهایی هم که از برد اصلی تا این برد کشیده شده به هم تابیده شده اند که فکر کنم دلیل ان از بن بردن ظرفیت خازنی بین دورشته سیم باشه (درسته؟)
        فکر میکنم برای اینه که وقتی خاموش شد و جریان امیتر صفر شد از این تغییر جریان برای شدت دادن به پایین موندن گیت باشه.
        شاید....
        دوستان دیگه هم نظرشونو بگن لطفا..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
          بله همونطور که گفتم این روشو تو دستگاهای توان بالا(110 کیلووات به بالا) دیدم.البته تو همشون این کار رو نکردن. در این دسگاها درایورها روی برد اصلی هستن و قسمت پایانی به همراه مقاومت گیت روی یه برد جدا پشت igbt لحیم شده طوری که کمترین فاصله رو داره.سیمهایی هم که از برد اصلی تا این برد کشیده شده به هم تابیده شده اند که فکر کنم دلیل ان از بن بردن ظرفیت خازنی بین دورشته سیم باشه (درسته؟)شاید....
          دوستان دیگه هم نظرشونو بگن لطفا..
          سیم هارو به هم میتابونن ت تا القاء مد مشترک ایجاد بشه و اثر القاء رو حذف کنن.
          برای اثر دهی بیشتر از داخل تروئید هم عبور میدن.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام.
            این app note ها رو از semikron دانلود کنید خیلی مناسبه.
            AN7003 - AN7004 -AN7006 همچنین "application_manual_complete.pdf
            وAN9701 از www.igbt-driver.com
            موفق باشید.
            من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

دوست من برای bup314 میتونی به مدار فلزیاب ماینر 4 مراجعه کنی و از روی اون مدارتو ببندی.
              در ضمن ولتاژ کار اون مدار 18 ولته ولی بار کلکتور اون با توجه به اینکه سیم پیچه و تو اون فرکانس یک ولتاژ القایی بالای 1000 ولت بوجود میاد که بیشتر از ولتاژ برق شهریه و مدار بدون هیچگونه آسیبی کار میکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X