اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل فرکانس تک فاز به سه فاز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کنترل فرکانس تک فاز به سه فاز

نوشته اصلی توسط B2
    پس دقیقا میخوای سه فاز 380 داشته باشی؟
    ببینم میکرو بلدی؟
    ایده من:با استفاده از میکرو 3 تا سیگنال pwm تولید میکنیم با اختلاف فاز 120 درجه بعد با یه طبقه قدرت این شکل موجو با dcbus شبیه سازی میکنیم و میدیمش به یه ترانس 3 فاز 220 به سه فاز 380 و در خروجی سه فاز رو خواهیم داشت.وجلی ود ترانس به دلیل افزایش ولتاژ الزامیه.
    راستی نگفتی متغیر بون فرکانس تو این مدار به چه دردی میخوره؟مگه میخوای موتور رو راه بندازی؟
    یه چیزی هم بگم برای انجام این کار باید زیاد مطالعه کنی و اگه حوصله مطالعه نداری...
    بله میخواهیم سه فاز داشته باشیم.
    آره بلدم برا همین تو قدرت میلنگم.
    ایده خوبیه اما فکر میکنم ترانس جاگیره وهزینه بره .
    والا استاد گفته فرکانس متغییر باشه :cry2: :cry2:
    آره میخواهیم موتور راه بندازیم.
    اگه کتاب خاصی مد نظرتون هست معرفی کنید میخونم :read:
    ز قبرستان گذر کردم کم وبیش
    بدیدم قبر دولتمند و درویش
    نه درویش بی کفن رفت نه دولتمند برد از کفن بیش

دیدگاه

دوست خوبم میگم حرفات تناقض داره :biggrin:
      اگه میخوای موتور راه بندازی چه احتیاجی داری به ترانس یا بوست؟موتورتو مثلث کن
      حالا به فرض که 380 بخوای حتما. مشکلت میشه دو تا 1.بوست2.اینورتر..کدومشو میخوای اول بسازی؟ببخشید رک صحبت میکنم ولی هر کدوم از اینا واس خودش یه داستانه.من الان دارم رو یه بوست 5 کیلو کار میکنم کلی ریزه کاری داره و مطالعه زیاد میطلبه.قبلا هم یه اینورتر جوشکاری ساختم که یه تاپیک 8 صفحه ای شد تا جواب گرفتم.
      به هر حال من تا حالا اینورتر برای موتور نساختم و ایده ای که گفتم برای یه کار ساده(مثلا فقط به حرکت در اوردن یه موتور القایی بدون توجه به شکل موج بازدهی و...)بود...
      آره بلدم برا همین تو قدرت میلنگم.
      پس میتونی چیزی که گفتمو درست کنی؟
      اگه کتاب خاصی مد نظرتون هست معرفی کنید میخونم
      بیش از حد تصورت در این زمینه کتاب وجود داره ولی به درد بخوراش زبان اصلی هستن یهنی انگلیسی البته کتاب الکترونیک قدرت پرفسور رشید هم خوبه.البته شرکتهای میکروچیپ و اتمل هم مقاله های خوبی دارن در این زمینه.

دیدگاه

روال کار به اینصورت است که برق شهر را به dc سپس با استفاده از مبدل های افزاینده این ولتاژ را زیاد میکنیم حالا بعضی از دوستان پیشنهاد استفاده از mc3phac را داده اند و....
        اما متاسفانه این قطعه در ایران سخت پیدا میشه یا اصلا نیست .حالا دوستان اگه راهکار جدیدی دارند لطفا کمک کنند تا این بحث را به جای برسونیم
        من رود نصف این کار تجربه دارم وحالا دارم روی نصف بعدی کار میکنم
        ابتدا یک درایو 50 کیلو وات که ورودی اون 24 ولت DC بود و ماسفتهای اون سوخته بود وگیر نمیومد رو با ماسفت دیگری راه اندازی کردم البته هزینه زیادی برای سوختن ماسفتها متقبل شدم ولی نهایتا نتیجه گرفتم این نصفه کاره درایو کردن قطعات قدرت حالا من میتونم 300 امپر رو با ماسفت یا ایجیبیتی سویچ کنم
        البته اون درایو مال دستگاه خاصی بود که روش نصب شد
        حالا دارم با استفاده از یک اینورتور کوچک نیم اسب و خارج کردن پکیج IJBT داخل اون این درایو رو به طبقه قدرتی که قبلا طراحی کردم متصل میکنم
        شما هم این کارو کن چون این سیستمها باید طبقه به طبقه انجام بشن
        بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

سلام
          اگر بخوای اینورتر بسازی می تونم کمکت کنم پروژه کارشناسیم اینورتر سه فاز بود 500 وات جواب گرفتم البته فرکانس ثابت بود ولی روش کار واسه فرکانس متغیر چندان سخت نیست .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X